Kaip suprasti ir pasirinkti šiuolaikinius paveikslus

Tiems, kurie nesupranta šiuolaikinio meno, įsigyti paveikslą yra viena sunkiausių užduočių. Spausdinti ir originalūs modernūs paveikslai gali sukurti gražią gyvenamąją aplinką bei pagyvinti kambarį, o kartu prisidėti ir prie žmogaus pokyčių.

AP/Scanpix nuotr.

Geriausiu abstrakčiuoju menininku yra laikomas Džiaksonas Polakas. Keturiasdešimtmečio viduryje šis legendinis Amerikos tapytojas sukūrė labai daug meno kūrinių tiesiog gulėdamas ant drobės ar taškydamas dažus ant jos.

Menininkas niekada nenaudojo tradicinių teptukų; vietoj jų, pasitelkdavo pagaliukus ir plautus plaušus. Paviršių padengdavo blizgančiais emaliniais dažais. Jo paveikslai – sudėtingi kaip voratinklis. Vienas žymiausių darbų – „Vienas skaičius 31“, 1950 m., kuris Niujorko Modernaus meno muziejuje užima visą sieną. Dauguma karjeros siekiančių menininkų tvirtino, kad jų gyvenimai pasikeitė, kuomet jie patys nuvyko pamatyti jo darbų.

Taigi, kaip suprasti abstrakčius paveikslus? Pirmiausia aptarkime pavadinimą. Dauguma abstrakčių paveikslų turi labai paprastą, nuobodų pavadinimą, tačiau ne visi. Jeigu paveikslo pavadinimas, pavyzdžiui „Vyras“, jūs greičiausiai neišvysite žmogaus figūros ar tradicinių spalvų, tai gali būti tiesiog netradicinė koncepcija arba nuoroda į kitą paveikslą. Interpretuojant abstrakčius paveikslus šį metodą naudoja dauguma tų, kurie nesijaučia užtikrinti, tiesiog pasiklydę meno paveiksluose.

Shutterstock.com nuotr.

Kuomet suprasite, kad nėra teisingų ar klaidingų atsakymų, tuomet atsiras šiuolaikinių meno paveikslų „supratimas“. Nėra paveikslų vertintojo, kuris gali „skaityti“ paveikslus. Tačiau teptuko potėpiai ir spalvos suteiktų paveikslui reikšmingumo. Jums raudona spalva abstrakčiame paveiksle gali simbolizuoti pyktį, kuomet kitam žmogui – gyvenimą. Dideli juodi potėpiai gali būti šilti, kitiems – bauginantys. Turite pasikliauti savo vaizduote. Nesijaudinkite dėl to ar paveikslas patinka, ar ne. Susidraugaukite su juo. Įsiklausykite, ką jis norėtų pasakyti.

Dauguma šiuolaikinio meno kūrinių pardavėjų norėtų turėti paveikslus, kurie galėtų būti kabinami biure, vonios kambaryje ar firmose. Pasirinkite tokį modernų paveikslą, kuris suteikia laimės.

Kambario aura lankytojams bus maloni, netgi tuomet, kai jie nežinos kaip teisingai žiūrėti į šį paveikslą. Spalvos gali būti derinamos su aplinka, tačiau tai nebūtina.

Kai kurie labiau mėgsta, kad modernus paveikslas būtų tiesiog neutralus, o kai kurie nori jį išryškinti, kad paveikslas būtų pastebėtas.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis