Kiliminės dangos valymas: pagrindas, ant kurio gyvename

Pasirenkant kiliminės dangos vietą, derėtų apmąstyti jos tipą, vietą ir valymo dažnumą. Kiliminė danga pasižymi ilgaamžiškumu ir priežiūros paprastumu, tačiau paprasčiausių priežiūros taisyklių nesilaikymas gali sutrumpinti kiliminės dangos naudojimo laiką. Straipsnyje pateikiame būdus, kokias gudrybes valant galite pasitelkti Jūs ir dėl ko kartais gali tekti kreiptis į profesionalą.

Pagrindinės taisyklės

Kiliminę dangą derėtų reguliariai siurbti (1–2 kartus per savaitę). Valyti dėmes reikia vos tik joms atsiradus. Tam geriausia naudoti tik patikrintą ir kokybišką valiklį, nes valant prastu valikliu ant dangos likę likučiai trauks prie savęs dulkes ir nešvarumus. Jei danga yra paklota prie lauko įėjimo, reikia naudoti įėjimo/švaros dangas. O tam, kad namuose vyrautų visiškas higienos ir švaros pojūtis bent kartą per metus derėtų atlikti ir profesionalų valymą.

Iris nuotr.

Valymas siurbliu

Naudojant dulkių siurblį dulkės, jų erkutės ir pelėsio dalelės pakyla į orą ir jame gali būti iki 15 minučių, keliaudamos po namus. Dėl to šio namų ruošos darbo turėtų vengti jautresni, alergiški žmonės. Itin efektyvus būdas namams valyti yra automatinis siurblys, įmontuotas grindyse ir sienų apačioje – dulkės surenkamos konteineryje, kuris montuojamas už namo, dažniausiai garaže.

Kitas variantas – įprastinis siurblys. Sauso valymo dulkių siurblio surinkimo sistema yra keleriopa – jos surenkamos į vienkartinius arba daugkartinius maišelius, taip pat talpinamos konteineriuose.

Šių siurblių privalumai – paprastesnė priežiūra ir turtingas pasirinkimo asortimentas. Veikiausiai vienas didžiausių tokių prietaisų nepatogumų – būtinybė švarinti dulkių surinkimo maišelius. Taip pat jį besirenkant, derėtų pasiteirauti ar siurblys veikia tyliai, ar turi gerą filtravimo sistemą.

Kitas faktorius, į kurį reikia kreipti dėmesį – siurblio galingumas. Įprastai jis siekia nuo 250 iki 480 W. Kuo didesnis susiurbimo laipsnis, tuo švaresni bus namai. Pasak specialistų, įprastiniam butui išvalyti užtenka ir 250 W susiurbimo galios. Jei būstas labai užterštas, patariama rinktis mažiausiai 300 W galingumo siurblį.

Shutterstock nuotr.

Profesionalus valymas

Tiesa, retkarčiais tenka atlikti pilną dangos valymą. Rekomenduojame tam pasikviesti profesionalią valymo kompaniją. Pilnam dangos valymui gali būti naudojami šie metodai: 

Užpurškiamos valymo priemonės. Tai sąlyginai pigus ir efektyvus būdas. Jis ypač tinka patalpose, kuriame vyksta intensyvus veiksmas. Išsiurbta danga valoma cilindrinio tipo valymo mašina. Šiu atveju svarbiausia parinkti tinkamą šampūną. Naudojant valymo šampūną, pirmiausia patalpą kruopščiai išsiurbkite, valydami kiliminę dangą neleiskite jai per daug sudrėkti, nes taip galite pažeisti pluošto ir pagrindo struktūrą. Leiskite dangai gerai pernakt išdžiūti, o tada vėl išsiurbkite.

Sauso valymo milteliai. Mašina ar rankomis išberiami ant kiliminės dangos, tuomet minkštu šepečiu įtrinama, purvas turi būti sugeriamas, o paskutinis žingsnis – siurbimas dulkių siurbliu. Tai yra lengviausias būdas atnaujinti kiliminę dangą, nes mažiau deformuojama dangos struktūra, o ir patalpa galima pradėti naudotis daug greičiau. 

Drėgnas valymas. Prieš valant kiliminę dangą pirmiausia patartina išvalyti žymias dėmes tam skirtu valikliu. Jei reikia, valant kiliminę dangą drėgno valymo siurbliu naudokite karštą (60-65°C) vandenį. Vaikščiojimo zonas, suteptas vietas valykite kelis kartus. Venkite perdrėkinimo. Valykite tiesiomis linijomis kur tai padaryti yra įmanoma. Stenkitės, kad valymo juostos persidengtų bent 1/3 siurblio antgalio, nes purvas linkęs koncentruotis antgalio kraštuose. Tai ypatingai svarbu intensyvaus judėjimo vietose. Valant antrąkart vandens nebenaudokite, o dangai leiskite išdžiūti.

Užsakymo nr.: PT_61393341

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis