Saugokitės herbicidų klastočių

Dažnas lietuvis svajoja, kuo pigiau įsigyti žinomos firmos, garantuojančios gerą kokybę, produktų. Pasirodo, tai ne tik mūsų tautiečių svajonė. Broliai latviai taip pat turi tokią silpnybę – pigiai įsigyti tai, kas geriausia. Prekybininkai, žinodami šias žmonių silpnybes, sumaniai naudojasi marketingo subtilybėmis ir patraukliomis kainomis siūlo garsių pasaulio firmų produktus, kurie realybėje, pasirodo, yra tik klastotės.

Birželio 5 d. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, bendradarbiaudami su Joniškio kriminalistais, sulaikė, manoma, herbicidų klastotes vietoje originalių produktų norėjusius parduoti širvintiškius.

Pareigūnų operacija prasidėjo apie vidurdienį Joniškio rajone. Jie pastebėjo, kaip į vienos degalinės teritoriją įriedėjo FORD markės automobilis, kuriame sėdėjo du vyriškiai. Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo 58 metų Širvintų rajono gyventojas A. J. ir 51-nerių jo žemietis V. A. Automobilis privažiavo prie degalinėje jau stovėjusio VW SHARAN su latviškais valstybiniais numeriais. Išlipę vyriškiai pasilabino su VW SHARAN vairuotoja, visi vėl susėdo į savo transporto priemones ir išvažiavo.

Automobiliai sustojo prie sankryžos, kurioje kertasi keliai į Sidabrą ir Bariūnus. Širvintiškiai iš savo automobilio bagažinės į Latvijos pilietės automobilį perkėlė celofaninius maišus su kažkokiomis pakuotėmis. Juos patikrinę, kriminalistai rado cheminius preparatus piktžolėms naikinti. Tai buvo 16 butelių herbicido GRODYL, 6 pakuotės herbicido MONITOR ir 4 pakuotės preparato GRANSTAR.

Įtariama, kad šie preparatai nėra originali produkcija, o tėra klastotės, neteisėtai pažymėtos kitų įmonių prekių ženklais. A. J. tikino pareigūnus, kad šias chemines medžiagas įsigijo iš nepažįstamo Lenkijos piliečio už 1 200 eurų ir norėjo parduoti jam netikėtai paskambinusiam kažkokiam nepažįstamajam iš Latvijos už 1 400 eurų. Taigi kaina tikrai patraukli, nes tokio kiekio tikrų preparatų GRODYL, MONITOR ir GRANSTAR vertė siekia apie 30 tūstančių litų.
  
Dėl kitos įmonės prekių ženklo naudojimo širvintiškiams pradėtas ikiteisminis tyrimas, jie sulaikyti ir uždaryti į areštinę. Jiems gresia bauda arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis