250 kv.m namas Kaune: modernaus baroko interpretacija

Namo, kuris pastatyas prieš metus, erdvių išdėstymas standartinis. Pirmajame aukšte aktyviausios zonos: svetainė, virtuvė, darbo kambarys, svečių kambarys ir kitos pagalbinės patalpos. Antrajame namo aukšte: miegamieji, vonios kambariai. Namo interjere vyrauja neutralios žemės spalvos. Juoda spalva, būdinga moderniajam barokui, čia panaudota kaip akcentinė. Medžiagos daugiausiai natūralios: ąžuolas, metalas, stiklas, akmuo. Namo interjere gausu ornamentikos. Vienur tai dominuoja, kitur vos pastebima, siekiant išlaikyti vientisą stilių.

Kaip pasakoja interjero dizainerė Daiva Česnauskaitė, pirmajame aukšte būna aktyviausios zonos, tačiau pasitaiko tokių sprendimų, jog jos perkeliamos į antrą aukštą. Tai lemia dvi priežastys: nestandartinė namo konstrukcija, diktuoja tokią sąlygą arba klientų norai, atsižvelgiant į gyvenimo būdą, poreikius.

Asmeninio archyvo nuotr.

Dauguma nori turėti praktiškus, funkcionalius namus. Tad dažniausiai yra siekiama standartinio varianto, kai aktyviausios zonos yra pirmajame namo aukšte.

Asmeninio archyvo nuotr.

Neretai pasitaiko atvejis, kai pirmajame aukšte įkuriamas tėvų miegamasis, kambarys ar erdvė rūbams, vonios kambarys. O antrą aukštą paliekame vaikams, jų miegamiesiems, žaidimo kambariui ir t.t.

Asmeninio archyvo nuotr.

Namo interjeras kupinas įvairių ornamentų, kadangi buvo pasirinkta moderniojo baroko stilistika. Pats stilius reikalauja manieringų raštų, kurie atsikartoja laiptų konstrukcijoje, pagrindinio šviestuvo modelyje, ne atsitiktinai pasirinktas ir užuolaidų, pagalvių, paveikslų, tapetų raštas. Panašūs akcentai padeda išryškinti interjero idėją, suteikti jam savitą charakterį.

Asmeninio archyvo nuotr.

Netikėtas akcentas name – akvariumas. Akvariumo atsiradimą šiuose namuose nulėmė klientų ir jų vaikų meilė supančiai gamtai, gyvūnijai. Milžiniškas akvariumas yra matomas iš dviejų pusių: iš valgomojo pusės ir virtuvėje. Toks sprendimas suteikia galimybę grožėtis povandeniniu pasauliu tiek gaminant maistą, tiek juo besimėgaujant. Jis suteikia interjerui gyvybingumo ir žaismingumo, iš dalies, ir egzotikos.

Asmeninio archyvo nuotr.

Būsto ornamentika yra suderinta ir iš anksto apgalvota. Visi parinkti elementai harmoningai dera tarpusavyje, dėl to juntama estetiška interjero visuma.

Asmeninio archyvo nuotr.

Pasirinktas rašto motyvas vienaip ar kitaip stilizuotai atsikartoja kitose interjero detalėse. Vienur motyvas aiškiai atsikartoja, kitur matomas tik fragmentiškai. Taip interjeras tampa turtingesnis raštais ir formomis.

Asmeninio archyvo nuotr.

Šiame būste pasiteisino pasirinktas žemės spalvų koloritas. Pasitelkus šias spalvas, pavyko sukurti šiltą ir jaukų interjerą, o tamsesnės žemės spalvos buvo naudojamos kaip akcentinės.

Asmeninio archyvo nuotr.

Juoda spalva artima moderniam barokui, tad jos nebuvo vengiama. Juolab, kad ji papildė, praturtino švelnių žemės spalvų koloritą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis