Ką reikia žinoti renkantis naujo dizaino šviestuvą?

Komforto pojūtį interjere lemia daugybė faktorių. Vienas jų – šviesa, nuo kurios priklauso žmogaus emocinė būsena. Sklindančios šviesos spalva ir intensyvumas bei šviestuvo, kaip interjero elemento, dizaino poveikis – nenuginčijamai svarbus kiekvienam iš mūsų.

Forma, spalva, faktūra, medžiagiškumas – šiais aspektais remiantis, tačiau kiekvienu atveju skirtingai, pagal individualius poreikius ir funkcinius prioritetus, galime rinktis tai, kas labiausiai tiks mūsų namams.

Naujosios gamybos technologijos suteikia laisvės kūrybai

Rodos, visai neseniai sukėlę tikrą revoliuciją dirbtinės šviesos srityje, LED (šviesos diodai) ir toliau skinasi kelią – šio tipo šviesos šaltinių ateitis jau siejama su naujosios kartos OLED (organinės kilmės šviesos diodų) technologijomis, kol kas žengiančiomis vos pirmuosius žingsnius. Šios technologijos ateityje atvers galimybes kurti netikėčiausius šviečiančius paviršius, lanksčias formas.

Dekoratyvinių šviestuvų minimalistinėse formose gana dažnai įsikūnija įvairiausi grakštūs grafiniai, geometriniai motyvai. Kartais tik skleidžiamas šviesos srautas gali „pasufleruoti“ kažkur netoliese esant šviesos šaltinį – toks nepastebimas gali būti pats šviestuvas. Galimybės sukurti minimalistinius, rodos, vos pastebimus šviestuvus slepia savyje aukštas gamybos technologijas. Tai – ir minėtieji šviesos diodai, kurie šviestuvų kūrėjams suteikia laisvės įgyvendinti pačias netikėčiausiais dizaino idėjas.


Prandina, PARAPH, diz. Serge ir Robert Cornelissen, šviestuvų salonas La Forma.


Marset, NENUFAR, diz. Joan Gaspar, šviestuvų salonas La Forma.


Nemo, ALYA, diz. Gabriele Rosa, šviestuvų salonas La Forma.


Panzeri, CARMEN, diz. Carmen Ferrara, šviestuvų salonas La Forma.

Medžiagiškumas. Naujos galimybės bei netikėta išraiška

Švarus ir estetiškas dizainas, tobulai išieškotos proporcijos, išgrynintos linijos bei elegantiška plastika, naudojant įprastas medžiagas nuolat lydi šviestuvų dizaino naujoves. Dizaineriai taip pat karts nuo karto atsigręžia į gamtą, subtiliai atkartodami jos motyvus. Stilizuotos, šviečiančios, augalus primenančios formos ir faktūros, namų aplinkai suteikia ypatingo jaukumo.


Aqua Creations, SAHARA, šviestuvų salonas La Forma.


Aqua Creations, Palm Tree, šviestuvų salonas La Forma.

Natūralios audinių medžiagos šviestuvų apdailoje gana dažnos, tačiau medienos panaudojimas – kiek retesnis reiškinys. Ši natūrali medžiaga gali atrodyti jaukiai netgi tada, kai šviestuvų tūriai – griežtai geometriški, masyvūs.


Masiero, LIBE, diz. Gianpaolo Rampolla, šviestuvų salonas La Forma.


Masiero, FLASHWOOD, diz. Studio Eggs, šviestuvų salonas La Forma.

Šviestuvų dizaineriai vis drąsiau žaidžia netikėtomis paviršiaus faktūromis bei neįprastomis medžiagomis. Kai kurie pluoštai suteikia ypatingą, paslaptingą šviesos srauto žaismą. Naudojamas ne tik stiklo pluoštas ar sendintą popierių primenantys audiniai, vis dažniau išvystame ir grubesnius, daugiau „svorio“ turinčius šviestuvus iš keramikos ar netgi betono.


Karman, LIFE, diz. Matteo Ugolini, šviestuvų salonas La Forma.


Karman, MOBY DICK, diz. Matteo Ugolini, šviestuvų salonas La Forma.


Lucente, HAND MADE, diz. Sandro Santantonio Design, šviestuvų salonas La Forma.


Marset, SCOTCH CLUB, diz. Xavier Manosa, Mashallah Design, šviestuvų salonas La Forma.


Marset, PLEAT BOX, diz. Xavier Manosa, Mashallah Design, šviestuvų salonas La Forma.

Atspindintys veidrodiniai paviršiai – jau ne naujiena, tačiau atsiranda vis naujų interpretacijų šia tema – paviršiai tonuojami vario spalva, derinami su skaidriomis medžiagomis.


Prandina, BLOOM, diz. PRANDINA R&D, šviestuvų salonas La Forma.


Prandina, GONG MINI, diz. PRANDINA R&D, šviestuvų salonas La Forma.


Terzani, MIZU, diz. Nicolas Terzani, šviestuvų salonas La Forma.

Šviestuvo blizgaus metalo paviršiai, laužiantys spindulius skirtingomis kryptimis, gali atskleisti ypač žavų šviesos žaismą.


Terzani, ARGENT, diz. Dodo Arslan, šviestuvų salonas La Forma.

Šviesa drąsiai „išeina“ į lauką

Daugelį šviestuvų, kuriuos buvome įpratę matyti tik namuose, dabartinių ištobulintų technologijų pagalba galime išvysti jau ir kieme. Tai ir toršerai, ir kabinamieji sietynai, taip pat įvairiausių tūrių ir struktūrų šviestuvai, šviečiančios geometrinės formos. Šviestuvų naudojimo galimybes lauko sąlygomis, kur reikalinga speciali apsauga drėgmei ir dulkėms, vėlgi praplečia naujosios technologijos. Šviestuvai su ypač aukštu apsaugos koeficientu – IP65, suteikia galimybę saugiai juos naudoti kieme.


Prandina, EQUILIBRE, diz. Luc Ramael, šviestuvų salonas La Forma.


Marset, CALA, diz. Joan Gaspar, šviestuvų salonas La Forma.


Prandina, ROOM, Hettler/Tullman, šviestuvų salonas La Forma.


Karman, ALIBABIG, diz. Matteo Ugolini, šviestuvų salonas La Forma.

Technologijos tobulėja, tad ypač svarbu išnaudoti visas galimybes, kurios šviestuvų dizaineriams suteikia daugiau erdvės kūrybai, o mums – laisvę rinktis.

Šviestuvus, pateiktus iliustracijose, galite įsigyti šviestuvų salone „La Forma“.

Užsakymo nr.: PT_63323120

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis