82 kv.m buto pokyčiai: vietomis sukeistos erdvės

Neretai įsigijus naujos statybos butą tenka keisti planavimą ir perstumdyti erdves, nes tiesiog nepatogu gyventi.

Prieš rekonstrukciją

82 kv.m bute pagal pradinį planavimą buvo du kambariai ir bendra virtuvės bei svetainės zona, vonia, tualetas ir ilgas koridorius. Kambariai ir vonia buvo arčiau lauko durų, todėl ir į svečius atėję draugai pirmiausia turėdavo pereiti pro asmeninę erdvę, kad atsidurtų svetainėje. Iki jos vedė ilgas ir tamsus koridorius. O į vonią reikėdavo eiti per prieškambarį. Norint patogiai gyventi reikėjo griauti pertvaras ir statyti naujas.

Žurnalas "Mano namai"

Po rekonstrukcijos

Dabar vaikų kambariai ir yra ten, kur buvo suplanuota virtuvė ir svetainė, o šios erdvės perkeltos arčiau lauko durų. Taip atsirado erdvės pojūtis, kurį ypač sustiprina veidrodinė prieškambario siena.

Kiekvienas buto gyventojas - mama ir dvi dukros - turi savo asmenines erdves. Kairėje svetainės pusėje, nedidelėje nišoje, stovi patogi tachta. Čia mamos miegamasis. Privatumą saugo dailios užuolaidos, kurios visiškai paslepia poilsio kampelį. Dieną užuolaidos atitraukiamos. Lova gausiai dekoruota pagalvėlėmis ir dekoratyviu užtiesalu, tad neatrodo kaip miegamasis, o tiesiog rytietiško stiliaus svetainė.

Žurnalas "Mano namai"

Svetainė sujungta su virtuve. Butas - netaisyklingos formos, todėl virtuvė matoma nuo lauko durų, nors ji yra buto gilumoje. Norint ją paslėpti, tačiau nesudarkyti erdvės pertvaromis, suprojektuota kuklių formų lentyna, kurioje laikomos knygos ir dekoratyvūs daikčiukai. Taip ažūrinė lentyna pridengia virtuvę ir valgomojo zoną, tačiau ryškiai neatskiria ir nedalija erdvės.

Kadangi svetainė yra ne tik vienoje erdvėje su virtuve, bet dar ir atlieka miegamojo vaidmenį, architektė maksimaliai stengėsi paslėpti virtuvės paskirtį, todėl visa buitinė technika integruota, net ir gartraukis. Palikta tik tai, ko neįmanoma pridengti (kaitlentė, plautuvė), tačiau jų nesimato iš svetainės, nes pridengia lentyna.

Žurnalas "Mano namai"

Žurnalas "Mano namai"

Virtuvės erdvėje užteko vietos ir apvaliam valgomojo stalui. Virš jo tarsi pakartodamas formas yra ovalus vonios langas. Jame sumontuotas stiklo paketas iš išorės yra veidrodinis, todėl atrodo it didžiulis veidrodis, kabantis virš valgomojo stalo.

Žurnalas "Mano namai"

Šalia mergaičių kambarių yra erdvus vonios kambarys. Už veidrodžių slepiasi spintelės. Po praustuvu - atvira lentyna rankšluosčiams, kitiems vonios aksesuarams. Vonios kambarys iš pirmo žvilgsnio atrodytų dailus, bet įprastas, jei ne didžiulis ovalus langas, kurio kraštą puošia užuolaidos. Lange įstatytas stiklo paketas iš išorės yra veidrodinis, todėl gulėdamas vonioje ar prausdamasis po dušu matai, kas vyksta svetainėje, tačiau joje esantys - ne.

Žurnalas "Mano namai"

Žurnalas "Mano namai"

Fotografo Kęstučio Kurieniaus nuotraukos.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis