Lauko žaidimai jūsų sode ir kieme

Pagaliau atėjo metas, kai svaiginamai kvepiančių jazminų, gėlėmis nusagstytos pievutės ir šiltų saulės spindulių dėka norisi laiką praleisti gamtoje. Kad pajustumėte vasaros teikiamus malonumus nebūtina traukti į mišką ar keliauti į tolimą kraštą – užtenka hamako, šašlykų ir geros kompanijos galiniame namo kieme. Vis dėlto vertėtų pasirūpinti, kad veiklos gryname ore užtektų ir vaikams, todėl siūlome penkias lauko žaidimų idėjas, kurios pradžiugins ne tik mažuosius, bet ir susirinkusius svečius.

1. Kodėl gi šiltos vasaros popietės nepraleidus žaidžiant viso pasaulio pripažintą ir be galo mėgstamą žaidimą „Twister“? Jo taisyklės itin paprastos: žaidėjai, sukdami rodyklę, išsuka spalvą, kurią turi paliesti ranka arba koja persipindami kūnais su kitais žaidėjais. Nors „Twister“ žaidžiamas ant specialaus kilimėlio, niekas neuždraus perkelti šio judraus žaidimo ant savo pievutės. Kaip tą padaryti? Tereikia išsikirpti skritulio formos trafaretą ir dažais nupurkšti 24 apskritimus (pirmoje eilėje 6 žalius, antroje 6 geltonus, trečioje 6 mėlynus ir ketvirtoje 6 raudonus). Kad nepažeistumėte žolės, naudokite žemės ženklinimo dažus. Išsamesnės šio projekto instrukcijas ir žingsnis po žingsnio pamoką rasite ČIA.

2. Jei norite didelės atrakcijos, siūlome pasigaminti milžinišką „Jenga“ žaidimą (jis dar žinomas kaip lietuviškas „Pastatyk bokštą“ atitikmuo). Jam pagaminti tereikia storokų medinių lentų, kurias reikia supjaustyti į 48 kalades. Kiekvienos ilgis turėtų būti 21cm, plotis 6,7 cm, aukštis 4,2 cm. Pagal poreikius galite keisti matmenis, tačiau kaladžių skaičius turėtų išlikti toks pat. Tris kalades viena šalia kitos sustatykite vertikaliai, ant jų tris horizontaliai ir tokiu principu sustatykite visas. Žaidimo eigoje kiekvienas žaidėjas paeiliui traukia po vieną kaladę ir stengiasi nenuversti vis nestabiliau stovinčio bokšto. Pralaimi tas, kuris jį nugriauna. Daugiau informacijos, kaip pasigaminti šį lauko žaidimą rasite ČIA.

3. Mėgstate žaisti boulingą? Nuo šiol galėsite pramogauti žaisdami jį savo namo galiniame kieme! Viskas labai paprasta: nudažykite dešimt plastikinių butelių baltos spalvos dažais, o prie pat kaklelio su teptuku brūkštelkite dvi storas raudonas linijas. Boulingo kamuolį puikiai atstos paprastas teniso kamuoliukas, kad jis atrodytų efektingiau, nudažykite raudonai. Štai ir viskas – sustatykite plastikinius butelius – kėglius įprasta tvarka ir pradėkite žaidimą. Tai gera galimybė parodyti vaikams, kaip galima perdirbti atliekas ir prisidėti prie aplinkos gerovės.

4. Scrabble – populiariausias pasaulyje žodžių stalo žaidimas, kuris praturtina kiekvieno žmogaus žodyną. Šį žaidimą nesunku pasidaryti ir patiems: grindinį išklokite nedidelėmis plytelėmis, o iš faneros išpjaukite atitinkamo dydžio kvadratėlius. Ant kiekvieno jų juodos spalvos dažais užrašykite po raidę bei skirkite taškus. Papildomų taškų plyteles nudažykite norimomis spalvomis. Šis žaidimas – smagi ir naudinga laisvalaikio leidimo priemonė.

5. Paskutinis, tačiau jokiu būdu ne prasčiausias pasiūlymas skirtas mažiesiems žaidėjams. Tai – „Mesk žiedą“ žaidimas. Iš storokos medžio lentos išpjaukite didelį apskritimą ir jame išgręžkite penkias skyles – vieną per vidurį, dvi priekyje ir dvi gale. Kiekvienoje jų pritvirtinkite storus medinius pagalius (stiebus). Iš storos virvės pagaminkite žiedus: abu galus suklijuokite stipriais klijais ir kiekvieną žiedą apvyniokite floristine juostele arba medžiaga. Šis žaidimas lavina stambiąją motoriką, gerina rankų-akių koordinaciją, todėl vienu šūviu nušausite du zuikius – užimsite vaiką smagia veikla bei lavinsite jo sugebėjimus. Daugiau informacijos, kaip pasigaminti „Mesk žiedą“ žaidimą rasite ČIA.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis