6 patarimai, kaip išlyginti drabužius be lygintuvo

Kam neteko atsidurti situacijoje, kai skubant į dalykinį susitikimą išsitrauki vienintelius švarius, bet nelygintus marškinius, tačiau įjungus lygintuvą paaiškėja, kad namie dingo elektra. Pasirodo, išradingi žmonės jau seniai sugalvojo šios problemos sprendimą.

Namuose lygintuvas visuomet po ranka, bet ką daryti išvykus į komandiruotę, kelionę arba kai lygintuvas sugenda? 1000sekretov.net pateikia patarimus, kaip išsisukti iš keblios situacijos ir atrodyti tvarkingai, kai lygintuvas neprieinamas.

1. Rinkitės tinkamus drabužius

Dauguma šiuolaikinių audinių nesiglamžo arba beveik nesiglamžo, jie dažniausiai yra pasiūti iš audinio, kurio sudėtyje yra sintetikos ir medvilnės ar vilnos. Be to, tokie audiniai ir daug greičiau išdžiūsta. Žinoma, drabužiai iš natūralių medžiagų yra patogūs ir malonūs nešioti, tačiau jie susiglamžo vien atsisėdus arba sudėjus drabužius į lagaminą, ir mes atrodome netvarkingai. Tad prieš vykdami į komandiruotę iš anksto apgalvokite, kokius drabužius imsite. Nors audinys su sintetikos priemaišomis „nekvėpuoja“ taip kaip natūralus, nepamirškite, kad susitikimas su klientais ar verslo partneriais netrunka amžinai.

2. Naudokite garus

Anksčiau kiekviena namų šeimininkė žinojo gudrybę, kaip išlyginti drabužius arbatinuko garais. Lygintuvas, turintis garų funkciją, veikia lygiai tokiu pačiu principu.

Komandiruotėje taip pat galima pamėginti išlyginti susiglamžiusį drabužį garais. Prileiskite vonią kiek įmanoma karštesnio vandens. Drabužius, kuriuos norite išlyginti, pakabinkite su visa pakaba virš vandens garų. Tikite ar ne, bet po 20 minučių garai bus padarę savo darbą ir drabužiai atrodys nepriekaištingai išlyginti.

Dar geriau, jei vonios kambaryje yra dušo kabina. Pakabinkite drabužius dušo kabinoje (jei kabinos viršus atviras, galite uždėti ant viršaus šluotkotį – ant jo bus paprasta pakabinti pakabą su drabužiu), atsukite karštą vandenį, nukreipkite vandens srovę žemyn ir uždarykite dušo duris 10-iai minučių.

Jei viešbučio numeryje turite elektrinį virdulį – tiks ir jis. Pakabinkite drabužius virš virdulio, atidarykite jo dangtį ir daug kartų užvirkite vandenį. Deja, lyginimo garais metodas turi trūkumą – po tokio lyginimo drabužis kurį laiką būna drėgnas.

3. Vanduo ir actas

Ar žinojote, kad actas puikiai suminkština audinį? Vanduo su actu (1:1) padės išlyginti bet kokį audinį. Įpilkite šio skysčio į butelį su purkštuvu. Drabužį, kurį norite išlyginti, pakabinkite ant pakabos ir iš visų pusių apipurkškite vandeniu su actu.

Dėmesio! Saugokitės, kad šio skysčio nepatektų į kvėpavimo takus ir į akių gleivinę. Šia gudrybe esant būtinybei galima naudotis ir namuose. Kurį laiką drabužiai bus drėgni, bet kai išdžius, atrodys kai nauji, nes dings visos raukšlės ir nelygumai.

4. Teisingai džiovinkite

Išskalbtus drabužius prieš padžiaunant reikia nupurtyti. Žinoma, jei jie ne iš vilnos ar trikotažo. Prieš padžiaudami drabužį didžiausias raukšles išlyginkite rankomis, drabužį patiesę ant lygaus paviršiaus. Po to drabužius patartina džiovinti pakabintus ant pakabų.

5. Pasirinkite tinkamą skalbimo režimą

Didžioji dauguma šiuolaikinių skalbyklių turi džiovinimo režimą, kuris leidžia nustatyti milžinišką apsukų skaičių. Žinoma, drabužiai tampa sausesni, bet tuo pačiu labiau susiglamžo. Stenkitės pasirinkti režimą su mažiausiu centrifugos apsukų skaičiumi, tinkamai padžiaukite, ir pamatysite, kad iš ryto didžiąją dalį drabužių bus galima rengtis nelyginant.

6. Drėgnos rankos

Jei norite išlyginti nusėdėtas sijono klostes ar kitus nedidelius nelygumus – susišlapinkite rankas vėsiu vandeniu ir delnais pamėginkite išlyginti susiglamžiusį audinį. Drėgmė padės atsikratyti drabužio raukšlių.

Svarbu, kad rankos prieš tokiu būdu lyginant drabužį būtų visiškai švarios, nes prakaituotais delnais perbraukus per klostes, drabužyje liks bjaurios riebalų dėmės, tad drabužį gali tekti skalbti iš naujo.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Dėmesio!

Kviečiame atsakyti į žemiau esančius klausimus ir spalio mėnesio gale išrinksime vieną laimėtoją (su juo susisieksime asmeniškai), kuriam padovanosime 3 mėnesių žurnalo „Mano Namai prenumeratą.

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis