Kaip tinkamai laikyti vonios rankšluosčius

Dažniausiai pakabiname vonios rankšluostį ir pamirštame. Po dušo neretai paskubomis nusišluostome ir bet kaip pakabiname rankšluostį ar dar blogiau – jį tiesiog numetame.

Tad kokių klaidų nedaryti, kad vonios rankšluosčiai tarnautų ilgiau?

1.Kabinate kelis rankšluosčius ant vieno kabliuko.
Ne taip jau blogai kabinti rankšluosčius džiūti ant kabliukų (tiesa, būtų geriau – ant specialių volelių rankšluosčiams), tik niekada nekabinkite po kelis rankšluosčius ant vienos kabliuko. Tarp medžiagos sluoksnių kaupiasi drėgmė, o ją labai mėgsta bakterijos ir pelėsiai.

2.Per retai juos skalbiate.
Rankšluosčiai greitai įgauna prastą kvapą, susitepa. Reikia skalbti rankšluosčius tris kartus nusišluosčius arba bent kartą per savaitę. Vonioje kabantį rankšluostį rankoms reikia keisti dar dažniau, ypač jei rankas į jį šluostosi visa šeima.

3. Nuolat šluostotės tuo pačiu rankšluosčiu.
Geriausia, kad žmogus turėtų kelis rankšluosčius. Jei keisite rankšluosčius, jie taip greitai nesusidėvės.

4. Skalbdami rankšluosčius naudojate per daug skalbimo miltelių.
Kartais kyla pagunda įberti daugiau skalbimo miltelių, kad skalbiniai būtų kuo švaresni. Ir visgi patartina paisyti ant pakuotės nurodytų rekomendacijų. Įpylus per daug skalbimo priemonės, rankšluosčiai gerai neišsiskalaus, o tada bus sudarytos sąlygos daugintis bakterijoms ir pelėsiams. Be to, nuo per didelio skalbimo miltelių kiekio rankšluosčiai gali būti šiurkštūs, kieti.

5. Skalbiate per vėsiame vandenyje.
Perskaitykite etiketėje, kokioje temperatūroje reikia skalbti rankšluosčius. Skalbkite pakankamai karštame vandenyje, kad žūtų bakterijos.

6. Neištampote rankšluosčių prieš dėdami juos į džiovyklę.
Tikriausiai prieš dėdami skalbinius į džiovyklę juos ištampote. O kaip rankšluosčius? Juos irgi reikia ištampyti.

7. Pilate per daug skalbinių minkštiklio.
Pilkite minkštiklio tiek, kiek nurodyta ant pakuotės, o kas trečią ar ketvirtą skalbimą minkštiklio apskritai nepilkite.

Ar jau turite ManoNamai.lt programėlę savo išmaniajame telefone? Parsisiųskite ją ir pirmieji skaitykite portalo naujienas: „iOS“ versija; „Android“ versija Be to, galite sekti visas mūsų naujienas socialiniame tinkle Facebook!

Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis