Interjero dizainerė apie 2024 metų valgomojo baldų tendencijas: kaip derinti ir pasirinkti?

Velykinės tradicijos šalies gyventojams vis dar labai svarbios, todėl gražiausia pavasario šventė Lietuvoje sutinkama prie gausiai vaišėms nukrautų stalų susodinus būrį namiškių. Tokius duomenis atskleidžia prekybininkų statistika, kuri rodo – valgomojo baldų pardavimai prieš Velykas gerokai išauga. Vistik interjero dizainerė pažymi, jog naujus pirkinius vertėtų išsirinkti skoningai ir tinkamai bei atskleidžia, kokios valgomojo baldų tendencijos šiemet pačios populiariausios.  

Jau du dešimtmečius jaukius klientų namus padedančio kurti didžiausio baldų salonų tinklo Lietuvoje „Gintaro baldai“ rinkodaros vadovas Kirilas Kokotkinas sako – valgomojo stalų ir kėdžių pardavimų pikas stebimas prieš didžiausias metų šventes. Anot jo, šių pirkinių prekybos augimas labiausiai juntamas gruodį ir likus mėnesiui ar dviem iki Velykų. Tai, K. Kokotkino teigimu, rodo, kad didžiosios metų šventės šalies gyventojams asocijuojasi su maisto tradicijomis bei galimybe leisti laiką artimųjų ar bičiulių būryje.


Viena buvusi populiari medžiaga – atgyvenusi


Visgi šiuos pirkinius, pasak „Gintaro baldai“ interjero dizainerės Jūratės Sventickienės, verta gerai apgalvoti. Anot jos, valgomojo baldai taip pat turi savo madas ir tendencijas, kuriomis vadovaujantis naujieji pirkiniai taps tikromis namų puošmenomis. 


„Interjero kūrimo pamatas yra skonis, žinios ir patirtis. Stalo pagrindas yra stalviršis – būtent nuo jo ir prasideda šio baldo pasirinkimas. Šiuo metu patys populiariausi – akmens, marmuro bei šių medžiagų atitikmenų variantai. Kuo įdomesnė stalviršio faktūra ir tekstūra, tuo daugiau žaismo ir gyvumo bus interjere. To žmonės namuose nori vis dažniau, todėl baldų gamintojai šiandien atsakingai paiso tokių būstų šeimininkų pageidavimų“, – sako J. Sventickienė.


Todėl, pažymi ji, pastaraisiais metais labai išpopuliarėjo valgomojo stalai su tikro ar dirbtinio akmens stalviršiais. Žmonės renkasi ir medžio, granito, natūralių medžiagų paviršius. Tuo tarpu skaidrus stiklas, akcentuoja dizainerė, jau vadinamas vakar dienos naujiena. Skaidrūs stikliniai stalviršiai nebepopuliarūs jau kurį laiką. Dabar dominuoja spalvoto, dažyto stiklo stalviršių pasiūla, stiklo keramika.


Dera ir nesuderinamumai 


Kuomet stiklo stalviršis praranda savo aktualumą, baltos spalvos apdailos stalas visada išliks saugiu bei tinkamu pasirinkimu. Apie tai kalbanti J. Sventickienė tikina – toks koloritas ne veltui vadinamas klasikiniu ir derinamas gali būti kone prie visko.  


„Būtent balta valgomojo baldų apdaila vis dar išlieka tendencijų viršūnėje. Nors tą patį galima pasakyti ir apie kitą klasikinį – medžio – pasirinkimą, su juos reiktų būti atidesniems. Natūralūs mediniai raštai ne visada lengvai suderinami su interjere jau esančiais kitais mediniais baldais. Vertėtų įsivertinti, kaip namuose jie derės prie kitų medžio paviršių. Mat neretai tiek raštai, tiek atspalviai gali labai skirtis“, – akcentuoja interjero dizainerė.


Akmens stalviršis ir skirtingų spalvų kėdės
Akmens stalviršis ir skirtingų spalvų kėdės
ELTA


Nesuderinamumo galimybę sumažina kita populiari tendencija – įvairių stilių asmeninėje erdvėje dermė. Anot J. Sventickienės, šiuo metu ypač populiaru maišyti skirtingas stilistikas, medžiagiškumus, tekstūras ir spalvas. 


„Drąsiai galite derinti baltą stalą su ryškiomis kėdėmis. Taip pat pastarąsias rinktis ne tik nevienodas, bet ir įvairių koloritų, raštų, tekstūrų. Pastebiu tendenciją, kad interjeruose derinami ne tik skirtingi valgomojo bei kambario baldų stiliai, bet ir patys valgomojo baldai pasirenkami kuo įvairesni. Taigi eklektika arba kelių stilistikų dermė šiandien – labai populiari“, – teigia ekspertė.


Populiarų pasirinkimą vadina ypač sumaniu  

 

Kalbėdama apie itin svarbią valgomojo baldų sudedamąją – kėdes – interjero dizainerė atskleidžia: jų tendencijos šiuo metu taipogi labai ryškios. O tai, pažymi ji, pastebima per funkcionalumą. 


„Stalas – labai praktiškas baldas. Labiausiai matome jo stalviršį, tačiau kojas paslepia pristumtos kėdės. Dėl to pastarųjų išvaizdai, kurdami valgomojo interjerus, dizaineriai skiria labai daug dėmesio. Kėdes jie siūlo rinktis ne tik patogias ar praktiškas, leidžiančias mėgautis sėdėjimo komfortu. Šie baldai vis dažniau turi ir savo madas. Pavyzdžiui, pastaruoju metu ypač skoningai bei estetiškai atrodo kėdės su medžiagine apdaila“, – pabrėžia pašnekovė. 


Dėl šios priežasties ji siūlo drąsiai svarstyti apie alternatyvas klasikiniams sprendimams. „Rinkoje – gausus audinių pasirinkimas, jie puošnūs, madingi ir kartu labai praktiški, nes yra lengvai valomi bei impregnuojami. O bene populiariausiu šiandien pavadinčiau juodas apdailos detalės. Tokio kolorito kėdžių kojelės madingos ne šiaip sau – jos gerokai lengviau suderinamos interjere. Juodos detalės, šviestuvai, baldų ar durų rankenėlės, nuotraukų rėmeliai. Kai visa tai dera, interjeras kuria išbaigtumo įspūdį. Tą patį galima pasakyti ir apie valgomojo baldų sidabro ar aukso spalvų detales“, – atkreipia dėmesį dizainerė. 


Valgomojo kambarys
Valgomojo kambarys
ELTA


Ragina drąsiems sprendimams  


Apibendrindama aktualiausias tendencijas, interjero dizainerė būstų šeimininkams siūlo kuo daugiau dėmesio skirti valgomojo baldų tekstūroms ir faktūroms. Ji pataria rinktis įdomesnius raštus, drąsiai svarstyti apie sparčiai populiarėjančias audinių faktūras.


„Natūralios medžiagos ar jų sintetinės imitacijos – lino, drobės, vilnos ar aksomo – dabar išties madingos. Kartu ant bangos yra ir grubesnės faktūros audiniai, kurie atrodo tarsi megzti. Siūlyčiau nebijoti ryškesnių spalvų, o svarstydami apie valgomojo baldus, apgalvokite, kas namų interjere dominuoja labiausiai. Jei turite įspūdingą sofą ar minkštą kampą, derinkite prie jų visa kita. O jei valgomojo baldai taps pagrindiniu namų akcentu, sutelkite visą dėmesį šiam pasirinkimui. Tad eksperimentuokite, ryžkitės drąsiems sprendimams ir kurkite namus, kurie džiugins ne tik per šventes, bet ir kasdien“, – pataria J. Sventickienė.Parašyk Redakcijai

Sekite mus:

Prenumeruok

Naujienlaiškį

Prenumeruodami portalą, Jūs sutinkate su taisyklėmis