Kaip laimėti kovą su tipiniais kambarinių augalų kenkėjais

 (4)
Kenkėjai gali atkeliauti į namus su nauju augalu su žemėmis ar vazonais. Uždarose kambario sąlygose vabzdžiai greitai formuoja dideles kolonijas ir apsigyvena visuose jiems prieinamuose augaluose. Todėl atidžiai apžiūrėkite visus naujus žaliuosius savo namų gyventojus, dar geriau – palikite juos kuriam laikui karantine. Naujus gėlių vazonėlius kruopščiai išplaukite, o dirvožemio substratą rekomenduojama kelis kartus sušaldyti šaldiklyje. Beje, hermetiškai supakuotas rimtų gamintojų dirvožemis apsaugos jus nuo tokių rūpesčių.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vis dėlto, nuo neprašytų svečių atsiradimo ant augalų niekas nėra apdraustas. Tad apžvelkime, kokie kenkėjai dažniausiai užpuola kambarines gėles. Kaip su jais kovoti, pataria „Ermitažo“ ekspertė Kristina Zmejauskienė.

Tripsai

Tripsai – tai labai maži, vos 1-2 milimetro dydžio vabzdžiai, kurių gana sunku atsikratyti. Jie čiulpia augalo sultis ir taip deformuoja lapus. Galite pastebėti šiuos požymius: ant lapų atsiranda smulkūs taškeliai, kartais net įgauna sidabrinį atspalvį, o lapų apačioje susiformuoja rusvos siurbimo vietos.

Kaip kovoti su tripsais? Apsiginti nuo tripsų taip pat padeda purškalas lapų blizgesiui sustiprinti. Be to, iš užkrėsto augalo vazono reikia išimti viršutinį dirvožemio sluoksnį ir pakeisti jį nauju substratu.

Kaip laimėti kovą su tipiniais kambarinių augalų kenkėjais
© Shutterstock

Skydamariai

Suaugę skydamariai turi šarvą, po kuriuo visą savo gyvenimą praleidžia vienoje vietoje, čiulpdami augalo sultis. Jų lervos yra mobilios ir gali laisvai migruoti po visą augalą. Dėl to, augalas beveik nebeauga ir ant jo susidaro į vatą panašūs dariniai.

Kaip kovoti su skydamariais? Gėles, kurias apniko skydamariai galite plauti tokiais tirpalais: 4 % žaliojo muilo arba 0,1-0,3 % anabazino sulfato. Anabazino sulfatas geriau veikia, sumaišytas su žaliojo muilo tirpalu. Kitas variantas – purškimas 0,2-0,3 % karbofoso tirpalu.

Voratinklinės erkės

Apie tai, kad ant augalo apsigyveno voratinklinės erkės, byloja būtent voratinkliai, kuriais jos aptraukia lapų apatinę pusę ir pažastis. Voratinklinės erkės paprastai apsigyvena patalpose su itin sausu oru.

Kaip kovoti su voratinklinėmis erkėmis? Augalą būtina nuplauti – jo lapai nuvalomi muiluotu vandeniu. Panašios procedūros reikalingos kartą per savaitę, kol voratinklinės erkės visiškai išnyks. Jeigu norite šio nemalonumo išvengti ateityje, būtina padidinti patalpų drėgmę.

Kaip laimėti kovą su tipiniais kambarinių augalų kenkėjais
© Shutterstock


Gauruotieji amarai

Gauruotieji amarai kitoje lapų pusėje suformuoja vatą primenančius lizdus. Šie amarai pirmenybę teikia tam tikriems augalams, dažniausiai jie puola fikusus, krotonmedžius, kaktusus ir sukulentus.

Kaip kovoti su gauruotaisiais amarais? Amarų lizdus reikia pašalinti vandeniu ar tiesiog pažeistas vietas išpjauti. Tada kas savaitę ar dvi augalo stiebus ir lapus reikia plauti muiluotu vandeniu.

Svarbu! Be to, kovai su kambarinių augalų kenkėjais galite pasitelkti insekticidą „NeemAzal“. Jis padeda naikinti amarus, voratinklines erkes ir kitus kenkėjus. Ypač geri rezultatai gali būti pasiekti, kai tirpalas padengia augalo lapus iš abiejų pusių ir purškiama ir būna jaunos lervučių stadijos. Augalai turėtų būti purškiami 0,5 % koncentracijos tirpalu (5ml-1l vandens). Prieš amarus, voratinklines erkes purškiama kas 5-7 dienas, tripsus kas 10-14 dienų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Planai virsta namais

11 įrankių, kuriuos turi turėti kiekvienas

Draugei reikia surinkti spintą? O gal esate vedęs ir žmona nuolat prašo kažką sutaisyti? Sulūžo vaiko dviratis? Žinoma, visais šiais atvejais prireiks instrumentų – ar turite juos? Kaip nesuklysti tarp įrankių įvairovės, pataria „Ermitažo“ ekspertas Deividas Stripeikis.

Kaip laimėti kovą su tipiniais kambarinių augalų kenkėjais (4)

Kenkėjai gali atkeliauti į namus su nauju augalu su žemėmis ar vazonais. Uždarose kambario sąlygose vabzdžiai greitai formuoja dideles kolonijas ir apsigyvena visuose jiems prieinamuose augaluose. Todėl atidžiai apžiūrėkite visus naujus žaliuosius savo namų gyventojus, dar geriau – palikite juos kuriam laikui karantine. Naujus gėlių vazonėlius kruopščiai išplaukite, o dirvožemio substratą rekomenduojama kelis kartus sušaldyti šaldiklyje. Beje, hermetiškai supakuotas rimtų gamintojų dirvožemis apsaugos jus nuo tokių rūpesčių.

10 patarimų, kaip nepasiklysti ieškant plytelių

Plytelės interjere kuria tvarkos įspūdį bei suteikia jam papildomos elegancijos. Tai ne tik vizualiai patraukli, bet ir atspari grindų bei sienų danga. Kadangi rinkoje jų pasiūla yra itin gausi, išsirinkti tinkamą variantą savo namams, tikrai nėra lengva užduotis. Kyla daugybė klausimų: kokios sudėties, kokios formos, kokio dydžio plyteles rinktis? Kad būtų paprasčiau apsispręsti, apie plyteles pasakoja ir pagrindines gaires, kaip išsirinkti tinkamiausią variantą pateikia „Ermitažo“ ekspertas Dmitrijus Kovaliovas.

Kaip išsirinkti grindų dangą kiekvienai namų zonai?

Grindų dangos pasirinkimas šiandien yra itin gausus. Galima rinktis kokios tik širdis geidžia spalvos, tekstūros bei stilistikos grindis. Tačiau prieš renkantis labiausiai patinkantį ir namų interjerą papildantį dizainą, pirmiausia reikia įvertinti pačią grindų dangos rūšį bei ją nusakančias charakteristikas: atsparumą, ilgaamžiškumą, priežiūros ypatybes ir panašiai. „Ermitažo“ ekspertas Dmitrijus Kovaliovas pasakoja, kaip pasirinkti grindų dangą kiekvienai namų zonai.

Kalėdinė eglutė: ekspertės patarimai, kaip išsirinkti tokią, kuri džiugintų, o ne keltų rūpesčius

Kalėdinė eglutė – svarbiausias akcentas, kuris kuria šventišką nuotaiką namuose. Gyvos eglutės savo žalumu, kvapnumu bei natūralumu papuošia erdvę, tačiau visi žinome, kad nubyrėję jų spygliai gali tapti tikru galvos skausmu. Paklausėme ekspertės, kaip išsirinkti eglutę, kuri nesukeltų papildomų rūpesčių namuose.

Kaip rūpintis gėle, kuri į jūsų namus atneš Kalėdų nuojautą (1)

Švenčių dienomis puansetijos ant stalo ar palangės savo ryškiai raudonos ir žalios spalvų deriniu kuria šventinę nuotaiką. Ryškios ir spalvingos puansetijos yra neatsiejamos nuo Kalėdų laikotarpio. Šios gėlės suteikia daugybę šventinio dekoravimo galimybių. Jas išlaikyti ir prižiūrėti nėra lengva, tad svarbiausiais patarimais dalijasi „Ermitažo“ ekspertė Kristina Zmejauskienė.

Laminato paieškos: trūkumai ir privalumai (8)

Grindys yra vienas svarbiausių interjero elementų, kuris kartu su sienų apdaila sukuria rėmus baldų, šviestuvų bei aksesuarų kompozicijai. Laminatas, nors ir nėra laikomas grindų dangos klasika, tačiau dėl savo dizaino įvairovės, atsparumo bei geros kainos yra populiarus pasirinkimas. „Ermitažo“ ekspertas Dmitrijus Kovaliovas plačiau supažindins su šios dangos privalumais bei trūkumais.

Grindjuosčių įvairovė: kaip nepasiklysti renkantis (3)

Grindjuostės – ne itin pastebima, bet labai reikalinga apdailos detalė, kuri užpildo tarpą tarp grindų ir sienos. Jų pagalba yra paslepiami įvairūs sienos ir grindų jungties netikslumai, technologinės tuštumos, komunikacijos bei laidai ir tokiu būdu erdvei yra suteikimas tvarkos ir užbaigtumo jausmas. Grindjuosčių įvairovė iš tiesų yra gausi, tad kaip nepasiklysti renkantis, paklausėme „Ermitažo“ eksperto Dmitrijaus Kovaliovo.

Kaip rudenį ir žiemą išvengti kambarinių augalų priežiūros klaidų

Jeigu kambariniai augalai nusmurgo – lapai apsiblausė ar juos išmėtė dėmėmis, ištįso ūgliai ar nukrito pumpurai – neskubėkite jų purkšti kokiais nors preparatais. Taip gali nutikti ne dėl ligų ar kenkėjų, o dėl netinkamų laikymo sąlygų.

5 universalūs įrankiai darbui su mediena (4)

Jums nebūtinai reikia dirbtuvių su pjovimo ar gręžimo staklėmis, kad pradėtumėte šį bei tą meistrauti sau ir savo šeimai. Žinoma, tokie įrankiai labai padeda, tačiau žengti pirmuosius žingsnius galima tiesiog pasirenkant kuo universalesnius įrankius, kurie padės įgyvendinti daugybę užduočių. Be to, jie pravers ir buityje. Kaip nepasiklysti tarp įrankių gausos, pataria „Ermitažo“ ekspertas Deividas Stripeikis.