Kaip prižiūrėti ir skalbti paklodes, kad jos tarnautų ilgiau

Atrodytų – kas gi nemoka skalbti paklodžių: įmeti į skalbimo mašiną, įjungi ir viskas. Vis dėlto net ir toks visiems pažįstamas darbas turi savų niuansų, į kuriuos derėtų atsižvelgti, jei norite, kad paklodė neišbluktų, išliktų minkšta ir švelni bei neprarastų kitų savo gerų savybių, dėl kurių ją ir įsigijote.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nors paklodės nėra kojinės ar apatiniai, kuriuos dėvime kasdien, vis dėlto, ant jos mes kas naktį miegame, todėl skalbti ją reikia bent kartą per dvi savaites.

Skalbimo dažnumas priklauso nuo žmogaus – vienas paklodę norės skalbti kartą per savaitę, o kitam gali užtekti ir vieno karto per mėnesį. Kad ir kaip dažnai ar retai skalbtumėte savo paklodes, svarbiausia yra tai, su kuo jas skalbiate. Ekspertai rekomenduoja paklodes skalbti atskirai nuo drabužių. Geriau surinkti kelias paklodes ir skalbti jas kartu, nei sumesti į skalbyklę džinsus, paklodes ir rankšluosčius. Įvairi tekstilės tekstūra, dažai ir kiti dalykai gadina paklodes, jos gali net pakeisti spalvą, prarasti savo struktūrą ir sudilti, jei bendri skalbimai vyks dažnai.

Dar vienas svarbus dalykas yra temperatūra, kurioje skalbiate paklodes. Turėkite omenyje, kad aukščiausioje temperatūroje (90 laipsnių) žūva visos bakterijos, todėl šią funkciją rekomenduojama naudoti, pavyzdžiui, po ligos. Aukštesnėje temperatūroje geriau skalbti šviesesnių spalvų paklodes – taip geriau išsaugoma jų spalva.

Išskalbtas ir išdžiovintas paklodes rekomenduojama išlyginti – net jei tai atrodo nebūtina, nes miegant jos esą vis vien susiglamžys. Lyginti reikia, nes taip ilgiau išsaugosite audinio struktūrą ir sunaikinsite nepageidaujamas bakterijas.

Skalbiant paklodes derėtų nepamiršti dar vieno dalyko – neperkraukite skalbyklės, kitaip paklodės neišsiskalbs taip, kaip reikia.

Neretai ant paklodžių po kelių skalbimų atsiranda neišlyginamų klosčių – dėl to gali būti kaltas netinkamas skalbyklės režimas. Paklodes geriausia skalbti įjungus švelnų arba vidutinio stiprumo režimą, nejungiant centrifugos visu pajėgumu.

Jei naudojate džiovyklę, paklodes reikia džiovinti vienas arba su kitais panašios spalvos ir struktūros audiniais.

Pavyzdžiui, jei paklodes džiovinsite kartu su rankšluosčiais, nukentės plonesnis audinys, nes jis gaus daugiau karščio.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Alergologė atskleidė, kas pro atvirus langus vasarą patenka į namus

Karštomis vasaros dienomis šviežio oro gūsis pro langą daugeliui yra atgaiva ir išsigelbėjimas nuo kaitros. Kitaip jaučiasi su alergija kovojantys žmonės, mat kartu su šviežiu oru įkvepiami ir alergenai. Lietuvos alergijos ir astmos asociacijos prezidentė, gydytoja alergologė doc. Violeta Kvedarienė pasakoja, kokios medžiagos vasarą patenka pro atvirus langus bei kaip vėdinti patalpas, kad jaustumės gerai.

Darau pats: projektai iš senų kėdžių

Neskubėkite atsikratyti senomis ir nebeišvaizdžiomis kėdėmis. Pasitelkus šiek tiek kūrybingumo ir papildomų medžiagų jas galima prikelti naujam gyvenimui. Siūlome susipažinti su keliais originaliais Darau Pats projektais, kuriems buvo panaudotos senos kėdės.

Darau pats: terasos projektas, kurį pavyko įgyvendinti per vieną dieną (4)

Terasa prie nuosavo namo ar sodybos gali tapti nuostabiu atokvėpio kampeliu, kuriame malonu leisti laiką skaitant knygą, geriant kavos puodelį ar tiesiog šnekučiuojantis su artimaisiais. Tokį kampelį šią vasarą įsirengė ir mūsų skaitytoja Asta su savo vyru. Dalinamės jų terasos Darau Pats projektu.

5 patarimai, kaip įsirengti būstą, jei turite mažų vaikų

Įsikurti naujuose namuose labai smagu. Norisi ieškoti daiktų, kurie namams suteikia jaukumo – paveikslų, veidrodžių, kilimų, mažų ir didelių dekoro elementų, naujos patalynės ir kitų tekstilės gaminių, pagalvėlių ir pufų, indų ir t.t. Tačiau jei namuose kuriatės kartu su mažais vaikais, reikėtų kruopščiai apgalvoti kiekvieną sprendimą, atsižvelgiant į kiekvieną vaikams pasiekiamą kampą.

Kodėl ridikėliuose veisiasi kirminai?

Ridikėlius, kaip ir daugumą kitų daržovių, taip pat puola kenkėjai – spragšių lervos, spragės ir kiti. Bet nemaloniausia, kai ilgai lauktą derlių sugadina balti kirminai, kurie išgraužia šakniavaisių vidų ir šie tampa visiškai netinkami maistui.

3 neakivaizdūs požymiai, kad laikas parduoti butą

Visi suprantame, kad anksčiau ar vėliau gali ateiti laikas, kai dabartinį būstą reikės parduoti ir nusipirkti ar išsinuomoti kitą. Kaip sakoma, nieko nėra amžino po saule. Bet toli gražu ne visi ir ne visais atvejais sugeba suvokti, kad atėjo didelių permainų metas. Štai trys neakivaizdūs požymiai, parodantys, kad verta pagalvoti apie būsto pardavimą.

Kai išvengti vabzdžių įkandimų: 6 veiksmingi patarimai maloniai vasarai

Vasara beveik įpusėjo ir jau įpratome kiekvieną laisvą minutę leisti gamtoje – stovyklauti, rengti iškylas, maudytis, vaikščioti basomis. Tačiau vasara patinka ne tik žmonėms, bet ir įvairiems geliantiems ir kandantiems gyviams, kurių apstu gamtoje. Pakalbėkime, kaip išvengti daugumos nemalonių ir skausmingų įkandimų, kurie gali sugadinti visą poilsio gamtoje malonumą.

Kaip pasigaminti paprastą, bet veiksmingą priemonę grindims plauti

Suplanavote generalinį namų tvarkymą? Atskleidžiame, kaip be didelių pastangų pasigaminti naminę priemonę, kuria tobulai išplausite grindis.

Būsto pirkimas: kaip gauti geriausią pasiūlymą?

Būstas visada buvo viena didžiausių ir atsakingiausių investicijų, nors tai ir nebėra vienkartinis gyvenimo pirkinys. Todėl jo pirkimui reikia negailėti laiko, kruopščiai pasiruošti ir padaryti namų darbus. Būsto įsigijimo procese dalyvauja dvi pusės – pirkėjas ir pardavėjas, todėl svarbu suvokti, kad galutinė sėkmė yra bendradarbiavimo, o ne mūšio vaisius.