Kaip prižiūrėti ir skalbti paklodes, kad jos tarnautų ilgiau

Atrodytų – kas gi nemoka skalbti paklodžių: įmeti į skalbimo mašiną, įjungi ir viskas. Vis dėlto net ir toks visiems pažįstamas darbas turi savų niuansų, į kuriuos derėtų atsižvelgti, jei norite, kad paklodė neišbluktų, išliktų minkšta ir švelni bei neprarastų kitų savo gerų savybių, dėl kurių ją ir įsigijote.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Nors paklodės nėra kojinės ar apatiniai, kuriuos dėvime kasdien, vis dėlto, ant jos mes kas naktį miegame, todėl skalbti ją reikia bent kartą per dvi savaites.

Skalbimo dažnumas priklauso nuo žmogaus – vienas paklodę norės skalbti kartą per savaitę, o kitam gali užtekti ir vieno karto per mėnesį. Kad ir kaip dažnai ar retai skalbtumėte savo paklodes, svarbiausia yra tai, su kuo jas skalbiate. Ekspertai rekomenduoja paklodes skalbti atskirai nuo drabužių. Geriau surinkti kelias paklodes ir skalbti jas kartu, nei sumesti į skalbyklę džinsus, paklodes ir rankšluosčius. Įvairi tekstilės tekstūra, dažai ir kiti dalykai gadina paklodes, jos gali net pakeisti spalvą, prarasti savo struktūrą ir sudilti, jei bendri skalbimai vyks dažnai.

Dar vienas svarbus dalykas yra temperatūra, kurioje skalbiate paklodes. Turėkite omenyje, kad aukščiausioje temperatūroje (90 laipsnių) žūva visos bakterijos, todėl šią funkciją rekomenduojama naudoti, pavyzdžiui, po ligos. Aukštesnėje temperatūroje geriau skalbti šviesesnių spalvų paklodes – taip geriau išsaugoma jų spalva.

Išskalbtas ir išdžiovintas paklodes rekomenduojama išlyginti – net jei tai atrodo nebūtina, nes miegant jos esą vis vien susiglamžys. Lyginti reikia, nes taip ilgiau išsaugosite audinio struktūrą ir sunaikinsite nepageidaujamas bakterijas.

Skalbiant paklodes derėtų nepamiršti dar vieno dalyko – neperkraukite skalbyklės, kitaip paklodės neišsiskalbs taip, kaip reikia.

Neretai ant paklodžių po kelių skalbimų atsiranda neišlyginamų klosčių – dėl to gali būti kaltas netinkamas skalbyklės režimas. Paklodes geriausia skalbti įjungus švelnų arba vidutinio stiprumo režimą, nejungiant centrifugos visu pajėgumu.

Jei naudojate džiovyklę, paklodes reikia džiovinti vienas arba su kitais panašios spalvos ir struktūros audiniais.

Pavyzdžiui, jei paklodes džiovinsite kartu su rankšluosčiais, nukentės plonesnis audinys, nes jis gaus daugiau karščio.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Namų tvarkytojos paslaugos: kiek tai kainuoja?

Namai - tai ne tik keturios sienos, durys ir langai. Namuose mes juokiamės, mylime, auginame vaikus. Svarbiausia, kuriame prisiminimus. Todėl į namus įsileidžiame ne visus. Ne išimtis ir namų tvarkytoja. Norisi patikimo ir atsakingo, gerai savo darbą išmanačio žmogaus.

Specialistės patarimai: kaip sumaniai tvarkyti namus

Savo namus tvarkydamiesi patys, užtrunkame gerokai ilgiau, nei tai daro namų tvarkytoja. Visai ne todėl, kad ji stebuklingai skraido ant šluotos. Tiesiog, sistemingai ir pastoviai tvarkant namus, jiems švarinti nebereikia daugybės valandų. Be to, ji žino dar keletą gudrybių, kuriomis dalijamės ir su jumis.

Numerologijos testas: ką reiškia jūsų namo ar buto numeris

Fengšui šalininkai teigia, kad kiekviena gyvenama patalpa turi savo energiją. Gyvenamosios erdvės ir jos gyventojų gerovei įtakos turi daugybė veiksnių. Vienas, pasak jų, yra buto numeris. Tam kartais pasitelkiamas ir numerologijos mokslas.

Ką daryti, jei indaplovė neišplauna indų iki galo: tipiškos klaidos

Visi, kas namuose turi indaplovę, negali nesutikti, kad tai genialus išradimas, prie kurio labai greit pripranti, ir be jo jau sunkiai įsivaizduoji savo kasdienybę. Tačiau neretai mes indus į ją sudedame bet kaip, o po to stebimės, kodėl pasibaigus plovimo ciklui jie nėra tokie švarūs, kokius tikėjomės išimti.

Kaip gaminti nepaliekant netvarkos virtuvėje

10 patarimų tiems, kas nuolat gamina maistą. Kaip gaminti, kad nesusikauptų krūvos nešvarių indų ir virtuvėje nevyrautų chaosas.

10 genialių būdų, kaip namuose panaudoti kokosų aliejų

Kokosų aliejaus šiais laikais galima rasti kone kiekvienuose namuose – šis produktas ne tik kvapnus, gardus ir sveikas (su sąlyga, kad vartojamas saikingai), bet ir gali pasitarnauti įvairiausioms namų reikmėms. Šiuo aliejumi galima namuose viską valyti, blizginti ir impregnuoti arba iš jo savo rankomis pasigaminti valymo priemonių. Atskleisime 10 būdų, kaip pritaikyti šį aliejų namuose.

Plytelių klijavimas: kokias plyteles rinktis – glazūruotas ar matines?

Renkantis tinkamiausias plyteles savo namų interjerui, pirmiausia reikia apsvarstyti nemažai svarbių su jų dizainu ir medžiagiškumu susijusių aspektų. Vienas iš tokių svarbių apsisprendimų – plytelių užbaigimas. Šiame tekste pristatysime pagrindinius glazūruotų bei matinių plytelių pliusus bei minusus.

Dar negirdėti druskos panaudojimo būdai buityje

Daugelis nebeįsivaizduoja maisto gaminimo be druskos. Tačiau verta prisiminti pamirštus alternatyvius druskos panaudojimo būdus buityje. Juk ji, kaip ir soda arba actas, yra ekologiška priemonė įvairių nešvarumų valymui.

Kiek galima skalbyklėje laikyti drėgnus skalbinius ir ką daryti, jei jie suplėko

Skalbyklė yra viena didžiausių mūsų pagalbininkių namų ruošoje, tačiau mes prie šio prietaiso taip pripratę, kad, pasitaiko, tingime ją įjungti arba pamirštame laiku iš jos išimti drėgnus skalbinius.

Kaip prižiūrėti grikių pagalvę?

Grikių pagalvė yra vienas geriausių pasirinkimų sveikam miegui, tačiau ją naudojant kyla klausimas apie priežiūrą – ar tokią pagalvę galima skalbti? Jei negalima, tada kaip pašalinti dulkes ir nešvarumus?