11 gudrybių, kurios padės įveikti netvarką namuose

Tvarkinguose namuose jauku, tokiuose namuose mes turime daugiau laisvo laiko, galime gerai pailsėti ir atsipalaiduoti. Daug kam atrodo, kad įveikti netvarką namuose labai sunku. Iš tiesų, jei laikysitės tam tikrų taisyklių, susitvarkyti namus ir palaikyti juose tvarką nereikės didelių pastangų. Pateiksime gudrybių, kurios pakeis jūsų požiūrį į tvarkymąsi.
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. Užkirskite kelią netvarkai

Jei bute jau prisikaupė nereikalingų daiktų, atsirado netvarka, ją daug sunkiau įveikti. Todėl geriau išmokti susilaikyti nuo neplanuotų pirkinių „nuotaikai pakelti“, nemokamų dovanų, prekių su akcija, ir visų kitų daiktų, kurių jums nereikia ar kurie nepatinka. Kuo namuose mažiau daiktų, tuo lengviau palaikyti tvarką.

2. Susitvarkykite popierius

Galima imtis žingsnių ir sumažinti reklaminių bukletų ir laiškų kiekį, bet visai jų atsisakyti nepavyks. Todėl tam, kad popierių šūsnys nesikauptų, reikia juos išrūšiuoti iškart, nieko nelaukiant. Svarbiausia – sudaryti korespondencijos rūšiavimo sistemą.

11 gudrybių, kurios padės įveikti netvarką namuose
© Shutterstock

3. Labdara – puikus būdas atsikratyti nereikalingų daiktų

Dauguma žmonių surenka senus drabužius ar nenaudojamus daiktus, skirtus atiduoti labdaros organizacijoms, tik retomis progomis (pavyzdžiui, kai kraustosi į naują būstą). Iš tiesų nereikėtų laukti ypatingos progos. Pastebėję, kad spintoje kabančio drabužio jau pusmetį nebuvote apsirengę, įdėkite jį į atskirą rankinę. Jei jums sunku apsispręsti, galite palaukti dar tris ar keturis mėnesius, ir jei taip ir nekils noras drabužio išsitraukti, atiduokite jį į labdarą.

4. Išmokite džiaugtis mažais dalykais

Tvarkingi namai nereiškia, kad juose nėra jokių dekoro elementų ar jaukių smulkmenų. Yra viena gudrybė, kuri padės išsaugoti (ir toliau pirkti naujus) patinkančius daiktus – apsiribokite mažais kiekiais arba mažais daiktais. Pavyzdžiui, kaip suvenyro nepirkite spintos – užteks ornamento, arba pirkite patikusią antklodę, o ne dekoratyvinių gyvūnų iškamšų kolekciją.

11 gudrybių, kurios padės įveikti netvarką namuose
© Shutterstock

5. Pirkite tik tai, kas iš tiesų būtina

Daug kas mano, kad visada apsiperka racionaliai ir apgalvotai. Tačiau vis dėlto įsigyja namų apyvokos reikmenų ne tik sau, bet dar 10-iai žmonių, o drabužių prisiperka tiek, lyg reikėtų kasdien vaikščioti į teminius vakarėlius. Atidžiai peržvelgę savo daiktus, ko gero nustebsite supratę, kad be kokios pusės jų lengvai galite apsieiti.

6. Vienas į namus – vienas iš namų

Daiktų kiekis namuose net ir bėgant laikui turi išlikti stabilus. Visada galima įsigyti daiktų, kurių tikrai reikia. Tačiau prieš įsigyjant naują daiktą, reikėtų atlaisvinti jam vietos – išmeskite arba atiduokite vieną ar kelis pabodusius ar nebereikalingus daiktus.

11 gudrybių, kurios padės įveikti netvarką namuose
© Shutterstock


7. Jauskite saiką

Įdomus paradoksas: žmonės, kuriems patinka organizuotumo ir tvarkos idėja, neretai susiperka visas dėžes, talpas ir lentynas, patikėję reklama, kad taip jų gyvenime atsiras tvarka. Bet šie daiktai, ypač jei juos perkame dideliais kiekiais, gali paskatinti dar didesnę netvarką namuose. Todėl nereikia persistengti – jauskite saiką ir rinkitės tik tokias dėžes, kurių jums tikrai reikia.

8. Namuose turi būti „netvarkos zonų“

Nebūtina užėjus tvarkymosi vajui išmesti iš savo namų visus trukdančius daiktus. Tereikia įvesti sistemą, kad šie daiktai apsiribotų viena konkrečia zona (yra kaupiami vienoje dėžėje ar spintoje). O jei šie daiktai ima virsti iš jiems skirtos dėžės, reikia pagalvoti apie tai, kaip juos tinkamai išrūšiuoti.

11 gudrybių, kurios padės įveikti netvarką namuose
© Shutterstock


9. Panašius daiktus laikykite kartu

Kartais tai, netvarką namuose sukelia reikalingi daiktai, jei jie yra bet kaip išmėtyti kambaryje. Tam, kad patalpa atrodytų tvarkinga, kiekvienas daiktas turi turėti konkrečią jam skirtą vietą, o namiškiai turėtų išmokti paėmę daiktą po to padėti jį į vietą. Ypač tai aktualu kalbant apie nedidelius objektus, pavyzdžiui, distancinio valdymo pultelį, makiažo ar higienos priemones, baterijas, parkerius ir pieštukus.

10. Nustatykite netvarkos ribą

Kartais kelias nuo netvarkos prie minimalizmo būna gana trumpas ir lengvas: tereikia sąmoningai suprasti, kuris namuose turimas daiktas patinka, o kuris ne, ir pastarojo atsisakyti.

11 gudrybių, kurios padės įveikti netvarką namuose
© Shutterstock


11. Veikite!

Būna, žmonės sau sako, kad namų tvarkymas yra bereikalingas laiko švaistymas. Dažniausiai taip mano žmonės, kurie tvarkosi neteisingai: arba tiesiog perdėlioja nereikalingus daiktus į kitas vietas, arba apskritai nenori nieko keisti. Tvarkymosi esmė yra nuspręsti daiktų likimą: rasti reikalingam daiktui vietą, nereikalingą išmesti į sąvartyną arba atiduoti į labdarą. Jei tiesiog dėliosite šlamštą iš vienos vietos į kitą, tvarkingų namų neturėsite.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namui/butui

Fengšui paslaptys: kaip pritraukti į namus turtus

Fengšui – senovės kinų filosofinė praktika, kuri gilinasi į žmogaus harmoningo gyvenimo erdvėje paslaptis. Taigi, šios praktikos mokytojai mano, kad klestėjimo sektorių, atsakingą už finansinę gerovę, galima atrasti kiekvienoje patalpoje – ir mažame bute, ir didžiuliame name.

11 gudrybių, kurios padės įveikti netvarką namuose

Tvarkinguose namuose jauku, tokiuose namuose mes turime daugiau laisvo laiko, galime gerai pailsėti ir atsipalaiduoti. Daug kam atrodo, kad įveikti netvarką namuose labai sunku. Iš tiesų, jei laikysitės tam tikrų taisyklių, susitvarkyti namus ir palaikyti juose tvarką nereikės didelių pastangų. Pateiksime gudrybių, kurios pakeis jūsų požiūrį į tvarkymąsi.

6 klaidos planuojant mažos vonios remontą

Remontas bute dažnai primena „Tetris“ žaidimą: minimaliame plote reikia sutalpinti maksimalų reikalingų daiktų kiekį. Kalbant apie vonią, reikia sugebėti ją įrengti kompaktiškai, bet tuo pačiu užtikrinti visus patogumus. Pateikiame pagrindines klaidas, kurios gali apsunkinti gyvenimą ir trukdyti džiaugtis užbaigtu remontu.

Kaip skalbti rankšluosčius, kad jie ilgiau tarnautų

Sunku patikėti, bet iš tiesų egzistuoja tam tikros taisyklės, kaip teisingai skalbti rankšluosčius. Tam, kad rankšluosčiai būtų švarūs, užtenka juos įmesti į skalbyklę, tačiau jei norite, kad jie tarnautų kuo ilgiau, vadovaukitės toliau pateiktais patarimais, ir jie net po kelių skalbimų atrodys kaip nauji.

Ekspertės pataria, kaip išsirinkti ir derinti užuolaidas šį sezoną

Tinkamai parinktos užuolaidos akimirksniu gali pakeisti nuotaiką patalpoje, tačiau bent kartą bandę savarankiškai išsirinkti užuolaidas supras – tai ne taip jau lengva, nežinant pagrindinių taisyklių.

Būsto vėdinimas: kodėl tai svarbu ir vasarą, ir žiemą

„Patalpų vėdinimo esmė yra paprasta – oro pritekėjimas į vidų ir jo ištekėjimas į išorę. Jeigu viena iš dalių neveikia – patalpa nevėdinama. O oro cirkuliaciją galima atlikti ir su rekuperacine sistema, ir kitomis technologijomis ar būdais“, – sako Robertas Grigalis, nekilnojamojo turto plėtros įmonės „Eika“ Projektų valdymo departamento direktorius.

Nemaloniausios dėmės virtuvėje: kaip jas pašalinti

Virtuvė – tai tokia vieta, kurioje nuolat kažkas išsipila ir susitepa. O dėmės nuo kai kurių produktų valant tik išsiterlioja, bet neišnyksta. Patarsime, kaip jas pašalinti.

Planuojate statybas vasarą? Dėmesį atkreipkite į namo stogą ir fasadą

Vasarą statybos visuomet suaktyvėja. Dažnas ne tik remontuoja ar renovuoja, bet ir statosi naują būstą. Ką pravartu žinoti prieš pradedant darbus ir kodėl kokybiškos medžiagos kelia namo vertę, atsako statybų ekspertas.

Kaip palaikyti švarą namuose, kad generalinės tvarkos namuose reikėtų kuo rečiau?

Per tam tikrą laiką daugelis iš mūsų namuose užgyvena ne vieną dėžę daiktų. Seni rūbai, įvairios vaikystės relikvijos, kelionių talismanai, dovanos bei daugybė kitų, net ir nedidelių daikčiukų, nugula lentynose, tamsiuose kambariuose ir sandėliukuose. Visgi, turint ribotą erdvę, būtina atsirinkti tai, kas yra vertingiausia, reguliariai atliekant generalinę namų tvarką.

5 originalios lubų dizaino idėjos

Lubos dažnai yra vadinamos penkta kambario siena, kuri kuriant interjerą yra šiek tiek užmirštama ir paprasčiausiai padengiama baltos spalvos dažais. Tačiau net ir nedidelis papildomas dėmesys šiai kambario daliai, gali visiškai pakeisti erdvę ir suteikti jai papildomo charakterio. Pristatome kelias originalias lubų dizaino idėjas.