Kaip geriausia auginti pinigų medį?

 (35)
Zamiokulkas (geriau žinomas kaip pinigų medis) – aukštas, iki 80-100 cm aukščio krūmas (kartais užauga net iki 1,5 m) mėsingais storais lapkočiais ir elipsės formos tamsiai žaliais ir blizgančiais lapais nusmailėjusiomis viršūnėmis. Lapai auga vienas šalia kito ir atrodo kaip skrotelė.
© Shutterstock nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Apšvietimas

Zamiokulkas geriausiai auga šviesoje, taip pat šis augalas toleruoja ir tamsą, tačiau žiemą augs lėčiau ir silpniau. Per vasarą pinigų medį galite išnešti į lauką ar balkoną. Tačiau gerai įsitikinkite, jog lietaus vanduo galės lengvai išbėgti. Užsibuvęs vanduo gali skatinti žemės puvimo procesą. Ši augalų rūšis yra kilusi iš Afrikos savanų, tad gerai ištveria sausą patalpų orą, nebijo centrinio šildymo ar tiesioginių saulės spindulių.

Laistymas ir tręšimas

Vegetacijos periodu augalą reikia laistyti gausiai, tačiau neperlyti. O žiemą – atsargiai, tik kai žemė visiškai išdžiūsta, būtina, kad žiemą temperatūra nenukristų žemiau dvylikos laipsnių. Labai pavojingas užsistovėjęs vanduo – nuo jo ima pūti šaknys ir augalas neišvengiamai žūsta. Kad to nenutiktų, būtina pasirūpinti tinkamu keramizito drenažu vazono dugne. Nuo sausros mirštantį augalą išgelbėti lengviau, nei perlietą. Taip pat, šį augalą reikėtų retkarčiais apipurkšti su vandeniu, bet jei to nedarysite, jis taip pat ne ką prasčiau augs. Tręšiamas pinigų medis tik aktyvios vegetacijos periodu ir tik kartą per mėnesį. Antraip jis sunyks, lapai sumažės. Tinkamiausios yra skystos trąšos.

Pinigų medžio gebėjimas daugintis yra tiesiog nuostabus. Net iš lapelio gana greit galima gauti naują medelį. Jei norite šį nuostabų augalą užsiauginti patys, reikėtų nusiskinti ūgliuką ar lapelį. Nusiskynus pamerkite jį kelias valandas, kad geriau įsišaknytų. Puodelį su sodinuku pridengiame perregima prėvele, tačiau reikia jį reguliariai vėdinti. 

Persodinti augalą reikia tik tada, kai vazonas tampa akivaizdžiai per mažas. Taip pat, kai pastebėsite, jog nuo jūsų augalo krenta lapai, tai perspėjimas, jog pinigų medis paseno ir kuo skubiau reiktų jį išskirstyti ir persodinti. Rinkdamiesi vazoną turėkite omenyje, kad kitą kartą persodinant jį greičiausiai reikės daužyti, nes šis augalas sugeba įsileisti šaknis net į vazoną. Žemių mišinys ruošiamas iš lengvos lapinės žemės su smėliu bei moliu. Kadangi pinigų medis yra nereiklus ir ištvermingas, su kiekvienais metais tampa vis gražesnis ir vešlesnis. Kartais pinigų medis gali net pražysti, tai būtų didžiausias atlygis už rūpinimąsi augalu.

Skaitytojos nuotr.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Kiemas

Ką daryti, kad rožynas džiugintų akis

Rožės (Rosa) – erškėtinių šeimos erškėčių genties augalai. Rožės buvo auginamos jau prieš kelis tūkstančius metų (kai kuriuose šaltiniuose – prieš 5000 m.) ir vėliau sukultūrintos Kinijoje. Europoje pirmieji rožes pradėjo auginti graikai. Tekste plačiau kalbėsime ne tik apie šių gėlių istoriją, bet ir priežiūros ypatumus.

Sausose vietose galintys augti medžiai ir krūmai

Neseniai rašėme apie gėles, kurios mėgsta arba pakenčia sausas vietas ir sulaukėme skaitytojų klausimų, kokie medžiai ir krūmai yra atsparūs sausrai? O jų yra ne taip jau ir mažai, juk gamtoje augalai moka prisitaikyti prie įvairiausių sąlygų. Beveik visi jie gali augti sausose vietose, kurios paprastai būna ir nelabai derlingos.

Verta žinoti: sausrą mėgstančios gėlės

Pasibaigė netradicinis šių metų birželis ir prasidėjo vidurvasaris. O netradicinis jis buvo dėl orų, nes gegužė ir pirmas vasaros mėnuo buvo tikrai karšti ir vasariški. Dauguma mano bičiulių orų atžvilgiu yra pasiskirstę į dvi priešingas stovyklas: vieni džiaugėsi saulėta ir karšta vasaros pradžia, o kiti nekantriai laukė ateinant lietaus. Sausra ir saule dažniausiai mėgaujasi miestiečiai, o kas gi yra lietaus mėgėjai?

Ar piktžolės gali būti naudingos?

Paprastai mes visada stengiamės atsikratyti piktžolių – juk jos trukdo! Bet jei neskubėsime, gausime dvigubą naudą – ne tik išrausime nereikalingus augalus, bet ir panaudosime juos kitiems tikslams.

Skaitytojos patirtis: sodybos virsmas tikru rojaus kampeliu (1)

Skaitytoja Jelena dalinasi savo šeimos sodybos istorija, kaip ji virto tikru pasididžiavimą keliančiu rojaus kampeliu.

Kukmedžių sodinimas: 7 žingsnių sodinimo instrukcija

Pateikiame 7 žingsnių sodinimo instrukciją - nuo sodinuko pasirinkimo, duobės kasimo iki mulčiavimo.

Kokius augalus pasirinkti savo kiemui ir gėlynui, kad jis nekeltų alergijos?

Neseniai rašėme apie augalus, kurie žydėdami gali sukelti alergiją, o šį kartą prisiminkime tuos, kurie, atvirkščiai – yra vieni iš mažiausiai alergiškų ir rekomenduotini jautriems žmonėms, norintiems auginti ir džiaugtis gėlėmis, bet turintiems polinkį sirgti alergine sloga, dar vadinama alerginiu rinitu. Vienus žydinčius augalus apdulkina vėjas, o kitus – vabzdžiai, vieni žydi ryte arba dieną, o kiti prasiskleidžia tik vakare, dar vieni žiedai turi sunkias žiedadulkes, o kiti žydi pilnaviduriais žiedais – šios ir dar kitos augalų žiedų savybės turi įtakos, alergiški jie ar ne. Tad kokius augalus pasirinkti savo kiemui ir gėlynui, kad jie džiugintų, o ne atneštų rūpesčius?

Sužinokite, kokia yra jūsų gimimo mėnesio gėlė

Nemaža dalis iš mūsų žino, koks yra kiekvieno Zodiako ženklo akmuo. Tačiau ne kiekvienas turi galimybę, atėjus artimo žmogaus gimtadieniui, jį apdovanoti kalnų krištolu, smaragdais ar deimantais. Tad ar norite sužinoti, kokia yra jūsų bei jūsų mylimųjų gimimo mėnesio gėlė?

Dendrologė pataria: kokie augalai dažniausiai sukelia alergiją ir kaip to išvengti

Prasidėjęs birželio mėnuo daugeliui žmonių atnešė laukiamus vasaros smagumus – saulėtus orus, galimybę maudytis lauke arba tiesiog būti gamtoje. Bet ne visi gali tuo džiaugtis, nes yra nemažai tokių žmonių, kuriems atbundanti gamta ir įvairūs augalai atneša sveikatos problemas, viena iš jų yra alergija, dar vadinama šienlige arba alerginiu rinitu.

10 vienmečių gėlių, kurias geriausiai tinka auginti saulėtose vietose

Jeigu jūsų sklype yra saulėta vieta, kurioje puikiai atrodytų gėlynas, pirmiausia turite gerai apgalvoti, kokias gėles joje tinka auginti. Pasirinkti augalai turėtų klestėti šiltoje, saulėtoje vietoje ir kartu būti nesudėtingai prižiūrimi. Parinkome keletą vienmečių gėlių, kurios puikiai jaučiasi saulėkaitoje.