10 idėjų, kaip vizualiai praplėsti vonios erdvę

 (2)
Vonios kambario plotas – realus geometrinis dydis, kurį pakeisti gali tik architektūriniai sprendimai. Tačiau erdvę įmanoma praplėsti ir vizualiai – tai, beje, kur kas paprasčiau. Racionaliai pasirinkus daiktus vonios kambariui sutaupoma vietos, o kūrybingai dekoruotas interjeras sukuria iliuziją, kad patalpa didesnė, nei yra iš tiesų.
10 idėjų, kaip vizualiai praplėsti vonios erdvę
© Shutterstock nuotr.

1. Proporcingi dydžiai

Santechnika taip pat turi įtakos erdvės suvokimui. Kuo didesnis grindų plotas laisvas, tuo kambarys atrodo erdvesnis. Taigi prie sienos tvirtinamas praustuvas ir unitazas sudaro įspūdį, kad neužima vietos, be to, patalpai suteikia šiuolaikiškumo ir lengvumo. Santechnikos dydis turėtų būti proporcingas kambario dydžiui, be to, kompaktiška santechnika iš tiesų, ne tik vizualiai taupo vietą, o šalia jos kiti daiktai atrodo didesni, nei yra iš tikrųjų.

Santechnikos dydis turėtų būti proporcingas kambario dydžiui

Lenktos formos kampinė dušo kabina užima šiek tiek mažiau vietos nei stačiakampė. Dar vienas privalumas – jeigu ji pagaminta iš skaidraus stiklo. Bet mažiausiai vonios kambarį „apsunkina“ berėmė dušo kabina.

Taigi prie sienos tvirtinamas praustuvas ir unitazas sudaro įspūdį, kad neužima vietos, be to, patalpai suteikia šiuolaikiškumo ir lengvumo

2. Monotonijos privalumas

Kiekviena linija skaido erdvę į dalis ir ją susmulkina, todėl reikėtų vengti, kad plytelėmis išklijuotos sienų plokštumos būtų padalytos plačiomis ornamentų juostomis. Kiekvienas kontrastingas ir ryškus dekoratyvinis elementas taip pat sumažina erdvę.

Plyteles rinkitės šviesių spalvų, pastelinių tonų arba su smulkiais monotoniškais raštais, kad jie nerėžtų akies, nebūtų sudėtingi ir ryškūs. Tai gali būti subtili mažų plytelių mozaika – ji vizualiai didina patalpą. Jei siena dekoruota kitos spalvos ar rašto plytelių juostomis, horizontaliai sudėliotos jos „praplečia“ patalpą į plotį, o vertikaliai – į viršų.

Kuo mažiau linijų, tuo erdvė atrodo vientisesnė

Glotnus paviršius sukuria gaivos ir erdvės įspūdį – kuo blizgesnis, tuo didesnė ir šviesesnė atrodo patalpa, kuo labiau matinis – tuo mažesnė ir jaukesnė.

3. Apie duris

Į vonios kambario vidų atsidarančios durys gali „nuvogti“ net iki 25 proc. nedidelės patalpos vietos. Ją susigrąžinti padėtų suveriamosios arba stumdomosios durys. Ar bent jau atidaromos į išorę. O ir durų plokštumą galima prasmingai „įdarbinti“ – ant jos pritvirtinti kabliukus ar kabyklą rankšluosčiams, chalatams.

durų plokštumą galima prasmingai „įdarbinti“ – ant jos pritvirtinti kabliukus ar kabyklą rankšluosčiams, chalatams

4. Aukštyn nuo grindų

Lubos ir grindys – tai penkta ir šešta sienos. Šviesios blizgios grindų plytelės ir šviesiai nudažytos lubos atveria erdvę. Nedideliame vonios kambaryje verčiau atsisakyti kilimėlio (deja, dėl laisvės pojūčio tenka šiek tiek apriboti patogumą...), nes uždengtos grindys vizualiai mažina patalpą.

Taigi ir baldus, ir aksesuarus verčiau pakabinti – tarkim, spinteles ar netgi šiukšliadėžę. Atviros lentynėlės, pakabintos aukščiau, ne taip „suvalgo“ erdvę kaip uždaros spintelės, pastatytos ant žemės arba pakabintos akių lygyje.

Ir baldus, ir aksesuarus verčiau pakabinti – tarkim, spinteles

5. Langas geriau nei šviestuvas

Net nedidelis langas mažoje patalpoje visiškai pakeičia erdvės pojūtį, palyginti su belangiu kambarėliu... Nors langui taip pat keliami tam tikri reikalavimai, dėl natūralios šviesos ir pro jį atsiveriančios erdvės tikrai verta paaukoti brangų sienos plotą.

Net nedidelis langas mažoje patalpoje visiškai pakeičia erdvės pojūtį

Ne tik natūralus, bet ir dirbtinis apšvietimas atveria erdvę – ji tampa matoma ir pasiekiama. Apšvietimas turėtų būti tolygus ir išsklaidytas, kad šviesa atsispindėtų nuo sienų ir lubų.

Funkcionaliausias apšvietimas – minimalistinės lubose įmontuotos halogeninės lemputės: jos „nesuvalgo“ erdvės. Kad neliktų tamsių kampų, galėtų būti keletas apšvietimo šaltinių skirtingose zonose, pavyzdžiui, virš veidrodžio, kriauklės, vonios ar po lentynėlėmis, jei šios pakabintos aukštai. Tai sukuria optinę iliuziją, kad kambarys didesnis.

6. Atspindžiai

Pats įprasčiausias būdas, kurio pirmiausia griebiamės erdvei vizualiai praplėsti, – pakabiname veidrodį. Jis vonios kambariui suteikia gilumo ir apimties, atspindi ne tik konkrečius pavidalus, bet ir šviesą bei spalvas.

Su šia užduotimi gerai susidoroja vienas didelis veidrodis – jis mažoje patalpoje atrodo stilingiau nei keletas mažų. Veidrodžio neturėtų užgožti aplink sukabintos spintelės. Ir įkomponuoti jį galima ne ties kriaukle, o kokioje nors praktiškesnėje vietoje, kad ant paviršiaus užtikštų mažiau purslų.

Skaidrus stiklas ir plastikas, blizgios keraminės plytelės ir metalas, veidrodiniai paviršiai atspindi šviesą ir sukuria erdvumo įspūdį

7. Nesismulkinkite

Neperkraukite interjero ryškiaspalviais, įspūdingos faktūros aksesuarais – jų turėtų būti su saiku. Dėmesį labiausiai traukiantį dekoratyvų akcentą įkomponuokite tolimiausiame nuo durų vonios kambario kampe – ten iš karto kryps akys ir susidarys didesnės perspektyvos iliuzija.

Kuo mažiau daiktų kambaryje, tuo jis atrodo didesnis

Ideali tvarka taip pat vizualiai praplečia erdvę – kai akis vis užkliūva už šen bei ten išmėtytų niekniekių, atrodo, kad vietos yra nedaug. Atvirose lentynose laikykite tik pačius būtiniausius ir dekoratyviausius daiktus, o kitus paslėpkite uždarose spintelėse.

8. Kuo mažiau konkurentų

Ankštame vonios kambaryje baldai turėtų būti mažesni, nepernelyg masyvūs, jų negali būti daug, užteks tik būtiniausių. Didesnis baldas mažą patalpą dar labiau sumažina, net jeigu jis ten ir vienintelis. Pakabinamąsias spinteles, lentynas geriau komponuoti vertikaliai, o ne horizontaliai. Net ir baldų formos galėtų būti labiau „ištemptos“ į aukštį nei į plotį.

Ankštame vonios kambaryje baldai turėtų būti mažesni, nepernelyg masyvūs, jų negali būti daug, užteks tik būtiniausių

Kuo mažiau daiktų konkuruoja su patalpos dydžiu, tuo geriau. Lygūs ir „švarūs“ įmontuojamųjų spintelių paviršiai – tinkamiausias pasirinkimas. Gremėzdiškus daiktus (pavyzdžiui, vandens šildytuvą), vizualiai „užgrobiančius“ erdvę, stenkitės paslėpti nišose ar spintelėse.

9. Žvilgsnis slysta kiaurai

Margą vonios užuolaidą pakeitus permatoma skaidraus stiklo pertvara sustiprės atviresnės erdvės iliuzija. Jei vonioje yra užuolaidėlių, tarkim, dengiančių spinteles, verčiau naudoti pusiau permatomą šviesų audinį.

Vonios langus taip pat reikėtų uždengti kuo lakoniškesnėmis, lengvesnės medžiagos užuolaidėlėmis, nors dar geriau būtų jų visai atsisakyti, jei tik įmanoma.

Skaidraus stiklo lentynėlės, nors ir neatspindi šviesos, tačiau netrukdo jai sklisti ir sukuria lengvumo įspūdį.

Skaidraus stiklo lentynėlės sukuria lengvumo įspūdį

10. Šviesiau ir erdviau

Ryškios spalvos ir kontrastingi atspalviai mažoje patalpoje, deja, netinka: jie „užima“ daugiau vietos. Jei norite sukurti įspūdį, kad vonios kambarys erdvesnis, neprimaišykite per daug spalvų, rinkitės šviesų koloritą.

Ryškios spalvos ir kontrastingi atspalviai mažoje patalpoje netinka

Geriausiai tinka pasteliniai šalti atspalviai – verčiau ne sodrūs, o šiek tiek „balinti“. Grindims, sienoms ir luboms apdailinti reikėtų pritaikyti panašius atspalvius. Kai baldai ir durys nudažyti taip, kaip ir sienos, gal ir atrodo šiek tiek nuobodokai, tačiau susilieja į vieną visumą ir išgrynina erdvę. Jei siaurą lubų pakraščio ruožą nudažysite tokia pat spalva, kokios yra sienos, susidarys regimybė, kad kambarys aukštesnis.

Beje, reikėtų pagalvoti ir apie tai, ar tikrai norite vizualiai praplėsti vonios kambarį. Juk nedidelė patalpa su gausybe mielų niekučių atrodo jaukesnė ir šiltesnė nei steriliai išgryninta erdvė...

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Vonios kambarys

7 vertingi patarimai, kaip vizualiai padidinti vonios kambarį (3)

Mažas vonios kambarys – dažna problema, pasitaikanti tiek senuose, tiek naujuose butuose. Dažniausiai mažame vonios kambaryje trūksta ne tik vietos, bet ir šviesos. Tokiu atveju jis atrodo nejaukus, šaltas ir toli gražu neragina užsukti vos prabudus ryte ar grįžus po sunkios darbo dienos. Anot interjero dizainerių, pravartu žinoti keletą triukų, kurie padeda vizualiai padidinti vonios erdvę ir suteikti jai jaukumo.

Svajojantiems apie gaivų orą

Naujas geros savijautos pojūtis vonios kambaryje: Geberit Duofresh pašalina nemalonius kvapus pries jiems pradedant sklisti po visą vonios kambarį. Kartu su inovatyviomis ir energiją taupiančiomis technologijomis bei aplinkai draugišku aktyviosios anglies filtru.

Kaip įrengti vonios kambarį, kad jame tikrai pavyktų atsipalaiduoti?

Nors daugelis žmonių įsikraustę į naują būstą svajoja apie vonios kambario remontą, dažniausiai tai nebūna pirmos svarbos darbas. Tačiau net jei neturite atliekamų lėšų kapitaliniam vonios kambario remontui, jį atnaujinti ir paversti stilingesniu galite visai pigiais būdais.

8 būdai, kaip naujam gyvenimui prikelti vonios kambarį (1)

Vonios kambarys yra viena svarbiausių patalpų visame name, tačiau išlaikyti nepriekaištingą jo išvaizdą taipogi yra sunku. Vonios kambario tendencijoms nuolat keičiantis gali būti sunku nuo jų neatsilikti.

Šiuolaikiškas unitazas – nepriekaištingai vonios kambario švarai

Išlaikyti tobulą švarą ir higieną vonios kambaryje – nelengva. Daugiausia nešvarumų ir bakterijų kaupiasi ant klozeto krašto, o tinkamai jį išvalyti nėra paprasta. „Villeroy & Boch“ pristato šiuolaikiškus unitazus, kurie kaip reikiant palengvina šį darbą.

Sprendimai, kurie palengvins vonios kambario įrengimo galvos skausmą

Dušo procedūras suvokiame kaip įprastą kasdienį ritualą, tačiau kone šimtmetį santechnikos įrangą kurianti vokiečių kompanija „Hansgrohe“ pasirūpino, kad šis procesas taptų atgaiva ne tik kūnui, bet ir sielai.

9 puikios idėjos mažam vonios kambariui: patarimai, kaip vizualiai išplėsti erdvę (4)

Daugelis mūsų turime nedidelius vonios kambarius. Tai daugelio anksčiau statytų namų problema. Tačiau netgi tie, kurie turi nemažą vonią, vis tiek nori padidinti jos erdvę.

Praktiškos idėjos mažai voniai (1)

Vonios kambarys gali būti mažas, bet tai nereiškia, kad jis negali būti puošnus.Jūsų dėmesiui – įdomiausios idėjos, kaip įrengti mažą kambarį.

Ar įmanoma vonios kambaryje integruoti pirtį?

Nedideli žingsniai renkantis sveiko gyvenimo būdo kelią, lemia reikšmingus pokyčius. Sveikatingumas šiame kelyje nėra pasyvi sąvoka, kuri egzistuoja kalbant tik apie grožio salonus ar SPA centrus.

Konkursas "Inovatyvus vonios kambarys": balsuokite už geriausius (3)

Kas yra inovatyvi vonia ir kaip ją įsivaizduoja studentai interjero dizaineriai ir architektai? O kaip profesionalai? Į šiuos klausimus mėgino atsakyti konkursas "Inovatyvus vonios kambarys".

3 pasiūlymai bandantiems išsirinkti dušą

Asmeninės higienos įpročiai diktuoja kasdienos ritualus. Jais dažniausiai pradedame ir baigiame dieną. Gyvenimo tempas greitas, tad negalime sau leisti vonios kambaryje užtrukti pernelyg ilgai, todėl dažniausiai renkamės dušąir keliame jam vis didesnius reikalavimus dėl funkcionalumo bei estetikos.

13 idėjų, kaip pridengti vonią

Kam reikia slėpti vietą po vonia? Dabar yra daugybė gražių, estetiškai atrodančių vonių: elegantiškas siluetas traukia akį, vonios kojos tampa išskirtiniu puošybos elementu, o spalva dera prie plytelių ar kitų interjero apdailos medžiagų. Tokių dengti net ranka nekyla. Bet ne visi tokias turime, kita vertus, ne kiekviename vonios kambaryje ir vietos išskirtinei jos ekspozicijai užtektų... Ir neverta dėl to sukti galvos: yra daugybė įdomių būdų, kaip interjere įkomponuoti net ir pačias paprasčiausias ketaus, plieno ar akrilo vonias. Stilingai ir originaliai!

Pristatytos naujausios vonios kambario tendencijos

Kovo mėnesį Frakfurte prie Maino (Vokietija) vykusi ISH paroda sukvietė garsiausius pasaulyje gamintojus – jie pristatė savo naujienas ir atskleidė aktualiausias šių metų tendencijas. Kompanijos „Villeroy & Boch“ stendas, kaip ir kiekvienais metais stebinęs savo dydžiu, lankytojams padėjo suformuluoti aiškias šių metų išvadas: gamintojų dėmesys nukreiptas į dailias formas, higieną, komfortą ir, žinoma, produktų ilgaamžiškumą.

Mažas vonios kambarys: novatoriškos daiktų laikymo idėjos (4)

Vonios kambariai garsėja kaip ta namų vieta, kur nuolat trūksta vietos daiktams susidėti. Žinoma, kartais juos galima rekonstruoti, tačiau tai įmanoma tik turint nemenką pinigų sumą ir nebijant visų su tuo susijusių rūpesčių. Paprastai su ankštu vonios kambariu tenka susitaikyti, tačiau visuomet yra būdų, kaip jį paversti toleruotinu. Tereikia į situaciją pažvelgti novatoriškai ir rasti sprendimus, kurie leis išnaudoti kiekvieną centimetrą neužgriozdinant kambario.