Ir Lietuvoje skoninga prabanga gali veržtis per kraštus: 250 kv.m. sodyba Trakuose

 (142)
Matyt, kiekvieno lietuvio svajonė yra sodyba prie ežero. Tad šįkart paganykime akis į prabangią sodybą Trakuose, kuriai nieko netrūksta.
© Ober-haus.lt nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

250 kv.m. sodyba yra įvertinta 460 tūkst. eurų. Nieko keisto, kai ji visa alsuoja prabanga. Sodyba yra pastatyta prie pat ežero pakrantės, joje yra įrengti du aukštai, kuriuose telpa šeši kambariai. Be to, galima mėgautis pirties malonumais bei džiaugtis nuosavu vandens telkiniu.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sodybos

100 kv.m. sodybos Utenoje interjeras, kuriame vyrauja harmonija (41)

Kai vienam užsakovui norisi solidžios klasikos, o kitam – romantiškojo, bet tuo pačiu modernaus Provanso, dizaineriui tenka būti ypač išradingam ir laviruoti tarp dviejų skonių, siūlant tokius sprendimus, kad visos pusės liktų patenkintos. Šiame sodybos projekte to pasiekti padėjo harmoningas erdvės planas ir kruopščiai apgalvoti spalviniai sprendimai.

Įgimtas jaukumas 190 kv.m. rąstiniame vasarnamyje netoli Vilniaus (26)

„Rąstiniame name labai lengva kurti. Rąstų medžiaga, tekstūra ir įgimta medžio šiluma praktiškai savaime skleidžia jaukumą – šias medžio savybes norisi tik pabrėžti“, – jauna architektė Ringailė Cibulskytė taip kalba apie savo naują projektą – rąstinio užmiesčio vasarnamio interjerą, kuriame susipina minimalistiniu principu išgrynintos erdvės formos, natūralios medžiagos ir gamtiniai akcentai, skandinaviška estetika ir subtilūs tautiniai leitmotyvai.

120 kv.m. sodyba Trakuose, kurioje karaliauja natūralios medžiagos (28)

Dizainerio Ernesto Možeikos suprojektuotas sodybos interjeras pasižymi moderniu skandinavišku stiliumi. Toks stilius pasirinktas atsižvelgiant į projekto idėją – tai vasarnamis, kuriame būtų galima pailsėti savaitgaliais, minimalistinė neutrali erdvė, kuriai nereikėtų daug priežiūros.

Ką reikia žinoti kuriant ar atnaujinant sodybą (4)

Jeigu vis pasvajojate apie nuosavą senovišką sodybą ar atgavote begriūvančius savo tėvų ar senelių namus, neskubėkite pradėti griovimo darbų: kirsti dešimtmečiais augusių medžių ir lyginti darledynmečio suformuotų kalvelių. Senelių namus galima sumaniai atnaujinti. Kaip atnaujinti ar nuo nulio statyti savo svajonių sodybą detaliai aprašoma knygoje „Kaimo statyba. Dzūkija“. Su skaitytojais dalinamės ištrauka iš šios knygos.

Ir Lietuvoje skoninga prabanga gali veržtis per kraštus: 250 kv.m. sodyba Trakuose (142)

Matyt, kiekvieno lietuvio svajonė yra sodyba prie ežero. Tad šįkart paganykime akis į prabangią sodybą Trakuose, kuriai nieko netrūksta.

Moderni tradicinės 80 kv.m. sodybos versija ramiame Aukštaitijos kampelyje (106)

Ramiame Aukštaitijos kampelyje, miško apsupty prie tvenkinio iškilusi mieste gyvenančių šeimininkų poilsiui skirta sodyba – tarsi šiuolaikiška tradicinės kaimo trobos interpretacija.

Tobulam poilsiui: balta sodyba kaime (27)

Visi žino: balta spalva - nepraktiška. Ypač kaimo sodyboje. Tačiau baltas interjeras sukuria ypatingą jaukumą ir šviesesne padaro net niūriausią dieną.

250 kv.m. sodyba Aukštaitijoje: modernios etno interpretacijos (29)

Ramiame Aukštaitijos krašto kaime, senų trobesių vietoje prieš keletą metų iškilusi mieste gyvenančių šeimininkų poilsiui skirta sodyba patraukia akį savo šiuolaikiškumu, tačiau tuo pat metu natūraliai įsilieja į kasdienišką lietuviško kaimo ir jį supančios gamtos ritmą. Sodybos interjerą projektavusi architektų komanda nesistengė moderniame name dirbtinai sukurti tradicinės „kaimiškosios autentikos“, bet atsižvelgdama į aplinkos kontekstą kruopščiai derino apdailos medžiagas, baldus, koloritą bei pritaikė originalių stilizuotų etnografinių detalių.

2 sodybų Lietuvoje interjerai: kaip parinkti detales ir išnaudoti erdvę (9)

Nors vasara Lietuvoje neilga, tačiau ji – sodybų ir vasarnamių pilnėjimo metas, tad mūsų žurnalo kūrybinė grupė apsilankė 2 skirtinguose poilsiui skirtuose, užmiestyje įkurtuose objektuose – šiuolaikiškame nuotaikingame vasarnamyje ir pagal lietuviškas liaudies tradicijas atkurtoje senoje sodyboje.

Provanso stiliaus sodyba Molėtų rajone (36)

Savaitgalio poilsis arčiau gamtos savo populiarumą vargu ar kada praras. Vieni, sulaukę paskutinių savaitės darbo valandų, planuoja važiuoti prie vandens telkinių, kiti keliauja, treti ilsisi savo sodybose. Būtent taip dažnai laisvalaikį leidžia Valdas ir Jolita Pumpučiai, Molėtų rajone pasistatę Lietuvai kiek netipišką, šviesią Provanso stiliaus sodybą. V. Pumputis pasakoja šio namo atsiradimo istoriją, taip pat dalijasi keletu praktinių patarimų.

Miestiečių gyvenimo standartai rąstinėje sodyboje Dubingiuose (34)

Asvejos regioniniame parke, netoli vieno gražiausių Lietuvos ežerų naujai pastatytoje rąstinėje sodyboje atsiskleidžia šiuolaikinio pasiturinčio miestiečio gyvenimo standartai atokiame kaime: čia architektūra prisitaiko prie kraštovaizdžio, šiuolaikiškas interjeras įsilieja į natūralią aplinką, o miestiečių šeimininkų įpročiai persipina su poreikiu sukurti jaukią, mielą aplinką, tinkamą pailsėti po darbo dienos ir susiburti gausiai šeimynai.

Sodybų savininkams pataria architektės: 5 svarbūs dalykai (2)

Sezonas prasidėjo. Daugelis savaitgaliams ir net atostogoms emigruojame į kaimo sodybas ir užmiesčio vilas. Tad natūralu, kad čia norime įsikurti kuo jaukiau ir patogiau. Architektės Jūratė Norkutė ir Miglė Šalnaitė, neseniai baigusios projektuoti vilniečių sodybą gražiame Aukštaitijos miestelyje, pataria, kas svarbiausia kuriant sodybos interjerą.

Japonės kurta sodyba lietuviams – stilistiniai netikėtumai jaukiai atstatytame būste (16)

Nors daugeliui kaimo sodyba siejasi su vasara, šiluma ir atostogomis, tačiau vis dažniau didžiąsias metų šventes norime sutikti jaukioje troboje gražiame užmiesčio kampelyje... Ta proga kalėdiniame numeryje pristatome architektės Akiko Tutlys suprojektuotą įdomią ir stilingą, pagal tradicinės lietuvių architektūros ypatumus atstatytą, tačiau netikėtai šiuolaikišką kaimo sodybą – jos interjere harmoningai suderinti ne tik lietuvių, bet šiaurės šalių ir net japonų tradicinės kultūros fragmentai.

Paslaptingas namo interjeras Raseinių priemiestyje (18)

Tikroji Velykų sala yra trikampio formos - tai įkvėpė sukurti stilizuotą ornamentą, kuris puošia baldus, laiptų nišas. Nišose panaudoti kiaurai frezuoti ornamentai, apšviesti LED šviesa. Toks sprendimas labai pagyvina laiptų erdvę, suteikia paslaptingumo, dinamikos.

5 patarimai, kaip žiemos metu apsaugoti savo sodybas ir sodo namelius nuo vagysčių (1)

Pirmasis sniegas dar neiškrito, bet žmonės jau baigia nukasti daržo gėrybes ir apleidžia savo kaimo sodybas, vasarnamius bei sodo namelius žiemos sezonui. Sodybos – puiki erdvė poilsiui šiltuoju metų laiku, kuri kitiems tampa ir gyvenamuoju namu. Tačiau retas rimtai pasirūpina jų saugumu, o vertėtų.