Kazachų architektas Aibekas Almassovas šį projektą sukūrė jau 2013 metais, tačiau pasitraukus projekto rėmėjams, vizijos įgyvendinimas kiek nusikėlė. Tačiau šiek tiek patobulinus projektą, panašu, kad jis pagaliau išvys dienos šviesą.
Žinoma, tokioje erdvėje pastatytas namas turi natūraliai įsilieti į gamtą ir tapti vieniu. Dėl to projekte numatyta pasitelkti saulės energiją, o konstrukcijai nebus gailima stiklo. „Prieš keletą metų sukūriau projektą, kuris nekenktų gamtai, o kartu būtų kuo artimesnis jai. Aš gerbiu ir saugau gamtą, pats metas kuo daugiau ją branginti ir gyventi harmoningai“, - savo viziją nupasakojo architektas.
Bendrovė „ESCAPE Homes“, kuri yra pastaruoju metu pasaulyje suaktyvėjusio mažų namų judėjimo lyderė, gyvenimą mažoje erdvėje kilstelėjo į naują lygmenį, pristačiusi debiutinį „ESCAPE Vista“ – mažiau nei 15 kvadratinių metrų brangakmenį su panoraminiais langais, kurie leidžia viduje pasijusti kaip lauke.
Kol Lietuvoje – tingus ir niūrus sausis, kviečiame pasidairyti ir nusižiūrėti idėjų po namus kitur, šįkart – Italijos Umbrijos regione, kur pasaulyje žinoma dizainerė Paola Navone suprojektavo įspūdingą interjerą sename, kone prieš du šimtus metų statytame buvusios gamyklos pastate. Čia visos funkcinės zonos suformuotos didžiulėje aukštoje, baltai dekoruotoje patalpoje su 52 langais, todėl atrodo, lyg erdvė niekada nesibaigia.
Dizainerės Aušros Marcinkevičiūtės jaunai augančiai šeimai sukurtas namo interjeras savyje sujungė nauja ir sena. Šeimininkai norėjo jaukių, patogių gyventi namų su charakteringomis detalėmis. Todėl čia puikiai prigijo iš prosenelių paveldėta XX a. pr. spinta ir komoda, o dizaino koncepcijoje persipynė tiek skandinaviškas minimalizmas, tiek retro stilistika ir etniniai motyvai.
Namas Smėlynės soduose, Vilniuje – minimalistinis tiek savo architektūra, tiek ir programa. Vos aštuoniasdešimties kvadratinių metrų ploto namas su stogine vienam automobiliui užima beveik visą sodo sklypą. Dėl to čia itin svarbi terasa, juosianti visą namą.
Dauguma Mike Myers žino kaip garsųjį Ostino Pauerso vaidmenį atlikusį aktorių. Neseniai aktorius pardavė savo loftą (su keturiais miegamaisiais ir penkiomis vonios zonomis, didžiule terasa), kurio vertė daugiau nei 11 mln. eurų.
Pavasario ženklų vis daugėja ne tik už lango, bet ir namuose: dienomis vis plačiau atveriame balkono duris, pavakariais ilgiau užsibūname terasoje, o pašvietus saulei planuojame pavasarinį atsinaujinimą. Juk pavasarėjant visada norisi tvarkingiau, gražiau, stilingiau. Apie tai šį mėnesį – ir daugelis leidinio „Mano namai“ temų.
Šis namas – dar viena pamoka apie tai, koks įkvepiantis gali būti architektūrinis paprastumas. Nedemonstruojantis jokių šeimininkų įgeidžių ir visuomenės statuso, rafinuotai atspindintis tam tikrą gyvenimo filosofiją, kuriai labai svarbus ne tik komfortas, bet ir santykis su supančia gamta.
Šis namas priklauso jaunai šeimai gyvenančiai Kaune. Prieš pradedant kurti interjerą, pagrindinis savininkų noras buvo sukurti harmoningą, jaukią ir asmenišką erdvę. Ši užduotis buvo patikėta interjero dizaino studijai „Interjero dizainas NOI“.
Menininkė ir visuomenininkė Nomeda Marčėnaitė buvusiame garaže įrengė gyvenamąją erdvę. Jai apibūdinti tiktų šios moters vestų televizijos laidų pavadinimai: „Kitaip. Su Nomeda“ ir „Skanūs pokalbiai“.