623 litus kainavęs hobito urvas: ūkininkas pasistatė jaukius namus iš perdirbtų atliekų, o nuomininkas moka nuomą pienu

 (12)
Maiklas Bukas naudojo tik natūralias medžiagas arba kitų žmonių išmestus daiktus statydamas namą savo sodo sklype. Kodėl jis taip pasielgė?
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vyras teigia norėjęs įrodyti, jog nebūtina visą gyvenimą mokėti paskolos už namą ir dirbti nemėgstamo darbo, kad ją išmokėtum. Šiuo metu Maiklas nuomoja šį pastatą darbininkui iš gretimo ūkio, kuris sumoka už apgyvendinimą pienu.

Kaip rašo Dailymail.co.uk, šio namelio statyba atsiėjo vos 623 litų. Ūkininkas naudojo tik natūralias arba perdirbtas medžiagas, o dabar jis nuomoja būstą už šviežią pieną ir grietinę. O kadangi nėra elektros, dujų ar centralizuoto vandens tiekimo, šį namą nebrangu ir išlaikyti.

Interjeras: Maiklas išgelbėjo grindinio lentas iš kaimyno šiukšlių konteinerio ir panaudojo seno sunkvežimio priekinį stiklą keliems namo langams įrengti.

Vidus: nors name nėra elektros, yra laisvai tekantis vanduo, kuris išgaunamas iš šalimais tekančio šaltinio, o sienos išdažytos kreidos ir augalų dervos mišiniu.

Jaukus: kotedže įrengta virtuvė ir valgomasis. Kad būtų sukurtas didesnės erdvės pojūtis pastatyta dviaukštė lova.

Statybos užtruko aštuonis mėnesius. Maiklas pasitelkė senovinę techniką ir naudojo smėlio, molio, šiaudų, vandens ir žemės mišinį. Šio metodo jis išmoko savarankiškai skaitydamas knygas. Netgi sienos buvo pastatytos nenaudojant nei vieno elektrinio prietaiso.

Vyras pats pasigamino medinį stogo rėmą ir prikamšė šieno surinkto iš savo paties laukų. 29 kvadratinių metrų grindys nuklotos lentomis išgelbėtomis iš šiukšlių konteinerio, o seno sunkvežimio stiklas virto namo langais.

Kadangi čia nėra centralizuotos šildymo sistemos, galite pamanyti, kad viduje šaltoka, tačiau vyras teigia, jog sienos ir šiaudinis stogas neįtikėtinai gerai palaiko izoliaciją, o lubos prikimštos avies vilna dar labiau padeda išlaikyti šilumą.

Sumanus: Maiklas teigia norėjęs įrodyti, jog nebūtina visą gyvenimą mokėti paskolos už namą.

Šiaudinis stogas: kadangi vyras yra buvęs meno mokytojas, jis pats išmoko pasigaminti šiaudinį stogą, kad galėtų sėkmingai įrengti sudėtingą stogą naujajame name.

Jaukus: šis namas pastatytas naudojant senovinį būdą, kuris kaip manoma buvo išrastas dar priešistoriniais laikais, kai žmonės naudojo tik žemę, molį ir šiaudus.

Atskirtas: namas pastatytas Oksfordšyro užmiestyje. Čia taip pat pastaytas šiaudinis priestatas ir tualetas paverčiantis atliekas pūdiniu. Po atramine dviaukšte lova pastatyta medieną deginanti krosnis, kad namo gyventojai maloniai ir šiltai praleistų naktį, o žvakės ir žibintai suteikia šviesos.

Vandens tiekimas visiškai nieko nekainuoja, nes jis gaunamas iš natūralaus šaltinio, kuris bėga iš vamzdžio lauke, o šaldytuvas padarytas iš negilaus šulinio šalia durų, paslėptas po petražolėmis.

Tualetas paverčia atliekas pūdiniu ir jis yra įrengtas atskirame pastate šiaudiniu stogu, o vonia – tai mažytis kubilas, kabantis ant sienos, kurį galima pripildyti vandens kada panorėjus.

Sunkus darbas: Maiklas užtruko du metus, kol surinko reikiamas medžiagas ir pastatė namą. Iš pradžių vyras neketino išleisti nei cento, tačiau kai keli dalykai pasisuko netikėta linkme, teko išleisti 150 svarų sterlingų (623 litų).

Tai įvyko dėl to, kad jis neapskaičiavo, kiek reikės šiaudų, todėl trūkstamą kiekį teko nusipirkti.
Taip pat prireikė įsigyti vinių, pritvirtinti šiaudinei pastogei.

Draugai prisidėjo prie namo statybų, tad jų vardai buvo įamžinti ant namo sienos kartu su trijų karvių vardais – Marigold, Kristal ir Migla, kurių mėšlas buvo naudojamas tinkui pagaminti.

Išskirtinė forma: vyras teigia norėjęs, kad namas „prisitaikytų prie aplinkos, užuot įsibrovęs į ją“.

Natūralios medžiagos: Maiklas sako, jog namo statybos neturi daryti žalos žemei, tau tereikia žemės, kad galėtum jį pastatyti. Name įrengta laisvai bėganti vandens srovė iš šalimais esančio šaltinio.

Grįžimas atgal: vyras teigia, jog prižiūrint namą jis gali čia stovėti visą amžinybę, tačiau jei paliktum be priežiūros, jis gali vėl susilyginti su žeme.

Tradicija: tokie namai Anglijoje tradiciškai buvo statomi maišant molio podirvį su smėliu, šiaudais ir vandeniu prieš jaučiams visa šią masę sumindant.

Nuomininkas: nepaisant tokios spartietiškos aplinkos, Maiklas nuomoja šį neįprastą būstą. Dabartinis nuomininkas – tai darbininkas iš gretimo pienininkystės ūkio. Už nakvynę jis moka pienu ir grietine. Gaminti galima ant medienos krosnies, tačiau patogiau ant dujinės viryklės virtuvėlėje.

Daugiau fotografijų rasite ČIA

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

Holistinio interjero dizainerės patarimai, kaip fengšui praktiką pritaikyti kuriant namus

Fengšui šalininkai teigia, kad ši kinų praktika turi įtakos sveikatai, turtui ir asmeniniams santykiams, o praktika aptariama architektūros metaforiniais „nematomų jėgų“ terminais, kurie žinomi kaip či energija. Mintimis apie šią filosofinę praktiką ir jos pritaikymą dalinasi interjero dizaino ir architektūros studijos „IDAS“ interjero architektė Vaida Kandratvičūtė.

A+ klasės namas: kaip nesuklysti renkantis

Istorijos pabaigoje pasidalinsime patarimais, kurie padės nusipirkti kokybišką namą ir neturėti galvos skausmo dėl biurokratinių rekalavimų, bet apie viską nuo pradžių – vienos šeimos, kuri norėjo naujo namo, istorija.

Liepą „Mano namuose“ – vasarvidžio atradimai

Liepos mėnesio numeryje – smagi, saulėta ir nuotaikinga atostogų atmosfera.

Svajonių namai: subtilia prabanga dvelkianti erdvė

Amerikiečių aktorius bei režisierius Benas Affleckas balandžio mėnesį įsigijo prabangų būstą už 17,6 mln. eurų. Šis namas, esantis rytinėje Los Andželo dalyje, išsiskiria savo elegantišku Naujosios Anglijos (angl. New England) stiliumi.

492 kv.m namas, pro kurio langus atsiveria nuostabus Ramiojo vandenyno vaizdas

Garsus modelis Cindy Crawford ir jos vyras verslininkas Rande Gerber neseniai pardavė savo prabangų namą Malibu paplūdimyje už 39 mln. eurų.

5 daugiausiai dėmesio birželio mėnesį sulaukę interjerai

Vasarą pagaliau galime mėgautis pasisėdėjimais balkone ar terasoje. Tad nieko keisto, kad nors pramogos lauke ir vilioja, norisi tiesiog leisti laiką namuose.

100 kv.m vasaros namai, kur svarbiausia – terasa

Projektuojant namą užmiestyje, kur daugiausia laiko bus leidžiama vasarą poilsiaujant, keliami šiek tiek kitokie reikalavimai nei gyvenamajam namui. Svarbiausiu aspektu tampa lengvo, patogaus, nevaržomo gyvenimo koncepcija ir, žinoma, galimybė turėti erdvią lauko terasą. Tad jaukiame, vešliai apželdintame sklype įrengtam vasarnamiui dekoruoti buvo pasirinkta tai, kas praktiška, ilgaamžiška ir lengvai prižiūrima.

Trijų „Grammy“ statulėlių savininkės namai, kurių vertė 10 mln. eurų

Dainininkė, dainų autorė bei šokėja Shakira šiuo metu parduoda savo namus Majamyje, JAV. Dviejų aukštų namas ir jį supantis 0,2 hektarų plotas yra parduodamas už 10,1 mln. eurų.

3 namų interjerai, kurie sužavės subtilia prabanga

Benas Aflleckas, garsus amerikiečių aktorius ir kino kūrėjas, šiuo metu parduoda savo įspūdingo dydžio plantaciją su namu Džordžijos valstijoje, JAV. Ramioje gamtos apsuptyje įsikūrę namai yra įvertinti 7,7 mln. eurų.

Originalūs „Oskaro“ savininkės namai, kurių vertė – 1,3 mln. eurų (2)

Diane Keaton – garsi amerikiečių aktorė, kuri geriausiai yra žinoma dėl savo kultinio vaidmens Woody Allen filme „Anė Hol“ (angl. „Annie Hall“). Moteris visada pasižymėjo nestandartišku skoniu, o jos namai – puikus to pavyzdys.