623 litus kainavęs hobito urvas: ūkininkas pasistatė jaukius namus iš perdirbtų atliekų, o nuomininkas moka nuomą pienu

 (12)
Maiklas Bukas naudojo tik natūralias medžiagas arba kitų žmonių išmestus daiktus statydamas namą savo sodo sklype. Kodėl jis taip pasielgė?
© Fotolia nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vyras teigia norėjęs įrodyti, jog nebūtina visą gyvenimą mokėti paskolos už namą ir dirbti nemėgstamo darbo, kad ją išmokėtum. Šiuo metu Maiklas nuomoja šį pastatą darbininkui iš gretimo ūkio, kuris sumoka už apgyvendinimą pienu.

Kaip rašo Dailymail.co.uk, šio namelio statyba atsiėjo vos 623 litų. Ūkininkas naudojo tik natūralias arba perdirbtas medžiagas, o dabar jis nuomoja būstą už šviežią pieną ir grietinę. O kadangi nėra elektros, dujų ar centralizuoto vandens tiekimo, šį namą nebrangu ir išlaikyti.

Interjeras: Maiklas išgelbėjo grindinio lentas iš kaimyno šiukšlių konteinerio ir panaudojo seno sunkvežimio priekinį stiklą keliems namo langams įrengti.

Vidus: nors name nėra elektros, yra laisvai tekantis vanduo, kuris išgaunamas iš šalimais tekančio šaltinio, o sienos išdažytos kreidos ir augalų dervos mišiniu.

Jaukus: kotedže įrengta virtuvė ir valgomasis. Kad būtų sukurtas didesnės erdvės pojūtis pastatyta dviaukštė lova.

Statybos užtruko aštuonis mėnesius. Maiklas pasitelkė senovinę techniką ir naudojo smėlio, molio, šiaudų, vandens ir žemės mišinį. Šio metodo jis išmoko savarankiškai skaitydamas knygas. Netgi sienos buvo pastatytos nenaudojant nei vieno elektrinio prietaiso.

Vyras pats pasigamino medinį stogo rėmą ir prikamšė šieno surinkto iš savo paties laukų. 29 kvadratinių metrų grindys nuklotos lentomis išgelbėtomis iš šiukšlių konteinerio, o seno sunkvežimio stiklas virto namo langais.

Kadangi čia nėra centralizuotos šildymo sistemos, galite pamanyti, kad viduje šaltoka, tačiau vyras teigia, jog sienos ir šiaudinis stogas neįtikėtinai gerai palaiko izoliaciją, o lubos prikimštos avies vilna dar labiau padeda išlaikyti šilumą.

Sumanus: Maiklas teigia norėjęs įrodyti, jog nebūtina visą gyvenimą mokėti paskolos už namą.

Šiaudinis stogas: kadangi vyras yra buvęs meno mokytojas, jis pats išmoko pasigaminti šiaudinį stogą, kad galėtų sėkmingai įrengti sudėtingą stogą naujajame name.

Jaukus: šis namas pastatytas naudojant senovinį būdą, kuris kaip manoma buvo išrastas dar priešistoriniais laikais, kai žmonės naudojo tik žemę, molį ir šiaudus.

Atskirtas: namas pastatytas Oksfordšyro užmiestyje. Čia taip pat pastaytas šiaudinis priestatas ir tualetas paverčiantis atliekas pūdiniu. Po atramine dviaukšte lova pastatyta medieną deginanti krosnis, kad namo gyventojai maloniai ir šiltai praleistų naktį, o žvakės ir žibintai suteikia šviesos.

Vandens tiekimas visiškai nieko nekainuoja, nes jis gaunamas iš natūralaus šaltinio, kuris bėga iš vamzdžio lauke, o šaldytuvas padarytas iš negilaus šulinio šalia durų, paslėptas po petražolėmis.

Tualetas paverčia atliekas pūdiniu ir jis yra įrengtas atskirame pastate šiaudiniu stogu, o vonia – tai mažytis kubilas, kabantis ant sienos, kurį galima pripildyti vandens kada panorėjus.

Sunkus darbas: Maiklas užtruko du metus, kol surinko reikiamas medžiagas ir pastatė namą. Iš pradžių vyras neketino išleisti nei cento, tačiau kai keli dalykai pasisuko netikėta linkme, teko išleisti 150 svarų sterlingų (623 litų).

Tai įvyko dėl to, kad jis neapskaičiavo, kiek reikės šiaudų, todėl trūkstamą kiekį teko nusipirkti.
Taip pat prireikė įsigyti vinių, pritvirtinti šiaudinei pastogei.

Draugai prisidėjo prie namo statybų, tad jų vardai buvo įamžinti ant namo sienos kartu su trijų karvių vardais – Marigold, Kristal ir Migla, kurių mėšlas buvo naudojamas tinkui pagaminti.

Išskirtinė forma: vyras teigia norėjęs, kad namas „prisitaikytų prie aplinkos, užuot įsibrovęs į ją“.

Natūralios medžiagos: Maiklas sako, jog namo statybos neturi daryti žalos žemei, tau tereikia žemės, kad galėtum jį pastatyti. Name įrengta laisvai bėganti vandens srovė iš šalimais esančio šaltinio.

Grįžimas atgal: vyras teigia, jog prižiūrint namą jis gali čia stovėti visą amžinybę, tačiau jei paliktum be priežiūros, jis gali vėl susilyginti su žeme.

Tradicija: tokie namai Anglijoje tradiciškai buvo statomi maišant molio podirvį su smėliu, šiaudais ir vandeniu prieš jaučiams visa šią masę sumindant.

Nuomininkas: nepaisant tokios spartietiškos aplinkos, Maiklas nuomoja šį neįprastą būstą. Dabartinis nuomininkas – tai darbininkas iš gretimo pienininkystės ūkio. Už nakvynę jis moka pienu ir grietine. Gaminti galima ant medienos krosnies, tačiau patogiau ant dujinės viryklės virtuvėlėje.

Daugiau fotografijų rasite ČIA

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

80 kv.m namas Vilniuje: esminis akcentas – terasa

Namas Smėlynės soduose, Vilniuje – minimalistinis tiek savo architektūra, tiek ir programa. Vos aštuoniasdešimties kvadratinių metrų ploto namas su stogine vienam automobiliui užima beveik visą sodo sklypą. Dėl to čia itin svarbi terasa, juosianti visą namą.

Kultinį vaidmenį atlikusio aktoriaus namai, kurių vertė – daugiau nei 11 mln. eurų

Dauguma Mike Myers žino kaip garsųjį Ostino Pauerso vaidmenį atlikusį aktorių. Neseniai aktorius pardavė savo loftą (su keturiais miegamaisiais ir penkiomis vonios zonomis, didžiule terasa), kurio vertė daugiau nei 11 mln. eurų.

„Mano namų“ balandžio numeryje – pavasario ženklai

Pavasario ženklų vis daugėja ne tik už lango, bet ir namuose: dienomis vis plačiau atveriame balkono duris, pavakariais ilgiau užsibūname terasoje, o pašvietus saulei planuojame pavasarinį atsinaujinimą. Juk pavasarėjant visada norisi tvarkingiau, gražiau, stilingiau. Apie tai šį mėnesį – ir daugelis leidinio „Mano namai“ temų.

Taip gyvena užsienio įžymybės: loftas, kurio vertė 4 mln. eurų

Supermodelis Heidi Klum neseniai įsigijo 465 kv.m būstą Niujorke (JAV) už 4 mln. eurų. Kai įžymybė įsigijo loftą, jį reikėjo iš pagrindų remontuoti.

5 daugiausiai dėmesio kovo mėnesį sulaukę interjerai

Pavasaris jau atėjo! Bandome jo ieškoti ir tarp šio mėnesio populiariausių interjerų.

140 kv.m namas Kanadoje, kurį praminė „atsipalaidavusiu“ (1)

Šis namas – dar viena pamoka apie tai, koks įkvepiantis gali būti architektūrinis paprastumas. Nedemonstruojantis jokių šeimininkų įgeidžių ir visuomenės statuso, rafinuotai atspindintis tam tikrą gyvenimo filosofiją, kuriai labai svarbus ne tik komfortas, bet ir santykis su supančia gamta.

80 kv.m namas Kaune: interjeras, kuris neįtelpa į konkrečius rėmus

Šis namas priklauso jaunai šeimai gyvenančiai Kaune. Prieš pradedant kurti interjerą, pagrindinis savininkų noras buvo sukurti harmoningą, jaukią ir asmenišką erdvę. Ši užduotis buvo patikėta interjero dizaino studijai „Interjero dizainas NOI“.

Kovo mėnesio žurnale MANO NAMAI – spalvingas pavasaris

Pavasariop visada labai norisi spalvų. Ir nors už lango – dar vis nepasiduodanti balta žiema, kovo mėnesio žurnale MANO NAMAI spalvų netrūksta.

Nomedos Marčėnaitės pavyzdys, kaip garažas gali virsti gyvenamąja erdve (1)

Menininkė ir visuomenininkė Nomeda Marčėnaitė buvusiame garaže įrengė gyvenamąją erdvę. Jai apibūdinti tiktų šios moters vestų televizijos laidų pavadinimai: „Kitaip. Su Nomeda“ ir „Skanūs pokalbiai“.

5 daugiausiai dėmesio vasario mėnesį sulaukę interjerai

Ar jaučiate artėjantį pavasarį? Bent jau šio mėnesio interjerai pamažu jį pranašauja...