300 kv.m namas Vilniuje: ramybės kupiną atmosferą padėjo sukurti skoninga prabanga

 (29)
Dizainerei Beatai Senkevič („Interdio“ dizaino projektavimo studija) teko užduotis sukurti dviejų aukštų namus jauniems ir žinantiems, ko nori iš gyvenimo, žmonėms.
© Leonas Garbačauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tai elegancija dvelkiantis interjeras, kuriame susipina spalvos su pojūčiais. Pasiduodama jausmams ir emocijoms, kurie greitai pristabdomi lakoniško santūrumo ir racionalių architektūrinių sprendimų. Prigesintų spalvų kraitė tiesiog pažeria skirtingas nuotaikų zonas, tačiau neužgožia išlaikytos visumos. Harmonija pačiam su savimi, puoselėjant meistriškumą semti gyvenimą pilnomis saujomis. Apgalvota iki smulkmenų, jokios improvizacijos – tiesus kelias į svajonę gyventi nepriekaištinguose namuose.

300 kv.m namas Vilniuje: ramybės kupiną atmosferą padėjo sukurti skoninga prabanga
© Leonas Garbačauskas

Vienas iš savininkų prašymų buvo nedaryti klaidų. Dėl to, kad užsakovams tai buvo ne pirmi namai. „Prieš kuriant namų koncepciją mane vedžiojo po buvusius namus ir aiškiai išvardino, kas jiems nepatiko ir, ko tiesiog negalima kartoti. Visa kita buvo lengvai derinama, drauge įsiliejome į kūrybos procesą ir kadangi jie labai preciziški, konstruktyvūs, tai daug blaškymosi nebuvo, šią kelionę pavadinčiau lėkimu autostrada leistinu greičiu“, – pasakojo B. Senkevič.

Be to, jiems buvo svarbi ne tik estetika, bet ir funkcinis panaudojimas kiekvieno laisvo centimetro. Virtuvė, valgomasis, svetainė – tai labai tiksliai išnaudotos zonos, kiekvienai detalei buvo skiriama daug dėmesio, nes šios erdvės yra namų vizitinė kortelė.

300 kv.m namas Vilniuje: ramybės kupiną atmosferą padėjo sukurti skoninga prabanga
© Leonas Garbačauskas

Namuose ypač svarbus židinys. Jiems tai ne tik dekoro detalė, o – vienas iš didžiausių malonumų. Be to, šeimininkai augina savo mylimą augintinį, kuris irgi negalėjo būti pamirštas – jam suprojektuotas atskiras namukas/guolis. Kitas svarbus aspektas – būste daug uždarų erdvių, kurių išdėstymas maksimaliai išnaudotas efektyviems daiktų saugojimo sprendimams.

300 kv.m namas Vilniuje: ramybės kupiną atmosferą padėjo sukurti skoninga prabanga
© Leonas Garbačauskas

Darbo kambarys įgijo dvigubą funkciją, jis turėjo būti jaukus ir tinkamas savininko darbui, tačiau atvykus svečiams – kartu ir papildoma erdvė jiems pernakvoti. Taip pat antrame aukšte atsirado vietos ir bibliotekai.

Kaip galite pastebėti, šio interjero spalvos žemiškos, nuotraukose dominuoja žalia, tačiau realybėje, ji susiliejanti. Namai spalvingi ne savo spalvų paletės įvairove, o daiktais bei emocijomis, kurias siekiama sužadinti. „Viskas, ką mes suradome – tai daiktai, kuriais galima didžiuotis, pasakoti jų kilmės istorijas, nebuvo jokių netyčinių ar emocinių pirkimų. Tai gražus kūrinys, kuris gimė ne per dieną ir tikiuosi, džiugins daug metų“, – pasidalijo B. Senkevič.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

3 namų interjerai, kurie sužavės subtilia prabanga

Benas Aflleckas, garsus amerikiečių aktorius ir kino kūrėjas, šiuo metu parduoda savo įspūdingo dydžio plantaciją su namu Džordžijos valstijoje, JAV. Ramioje gamtos apsuptyje įsikūrę namai yra įvertinti 7,7 mln. eurų.

Originalūs „Oskaro“ savininkės namai, kurių vertė – 1,3 mln. eurų (2)

Diane Keaton – garsi amerikiečių aktorė, kuri geriausiai yra žinoma dėl savo kultinio vaidmens Woody Allen filme „Anė Hol“ (angl. „Annie Hall“). Moteris visada pasižymėjo nestandartišku skoniu, o jos namai – puikus to pavyzdys.

Žurnale „Mano namai“ birželį – stilinga vasara

Vasarą viskas paprasta. Tuo įsitikinę šio mėnesio „Mano namų“ žurnalo viršelio interjero projekto autoriai, gražiame gamtos kampelyje suprojektavę išskirtinio dizaino modernų vasaros poilsiui skirtą namą.

5 daugiausiai dėmesio gegužės mėnesį sulaukę interjerai

Nors esant tokiam orui norisi kuo daugiau laiko praleisti lauke, tačiau verta nepamiršti ir namų erdvės. Tad tikimės, kad atrasite įkvėpimo ir šiuose interjeruose!

660 kv.m namas, kurį garsus muzikantas pardavė už 11 mln. eurų

Grupės „Maroon Five” vokalistas Adam Levine savo įspūdingo dydžio namus pardavė kitai muzikos pasaulio įžymybei – atlikėjui bei dainų autoriui John Mayer. Naujajam savininkui atiteko ne tik namas su penkiais miegamaisiais, bet ir dviejų aukštų garažas, didžiulis baseinas bei asmeninė krepšinio aikštelė.

Gegužę „Mano namuose“ prasideda vasara

Gegužės mėnesio „Mano namų“ numeryje jau pradedame vasaros terasos sezoną. Idėjų, kaip viską padaryti gražiau ir geriau, galite pasisemti pervertę mūsų leidinio puslapius.

Spalvingi ritmenbliuzo žvaigždės namai, kurių vertė – 3,5 mln. eurų

Dainininkas bei dainų autorius Usheris, kuris yra pelnęs ne vieną prestižinį „Grammy“ apdovanojimą, nusprendė parduoti savo namus saulėtose Holivudo kalvose, Los Andžele. Žvaigždės trijų aukštų namas šiuo metu yra vertas 3,5 mln. eurų.

5 daugiausiai dėmesio balandžio mėnesį sulaukę interjerai

Prasidėjo paskutinis pavasario mėnuo, kuris vis labiau vilioja į lauką. O namuose norisi kuo daugiau lengvumo, žaismingumo ir spalvų. Pasisemkite įkvėpimo iš šių 5 interjerų!

Garsios serialų žvaigždės namai, kurių vertė – 2,3 mln. eurų

Amerikiečių aktorė Ellen Pompeo yra geriausiai žinoma dėl savo vaidmens seriale „Grei Anatomija“ (angl. „Grey's Anatomy“). Neseniai aktorė paskelbė, kad parduoda savo namus, įsikūrusius Holivudo kalvose, už 2.31 mln. eurų.

80 kv.m namas Vilniuje: esminis akcentas – terasa (1)

Namas Smėlynės soduose, Vilniuje – minimalistinis tiek savo architektūra, tiek ir programa. Vos aštuoniasdešimties kvadratinių metrų ploto namas su stogine vienam automobiliui užima beveik visą sodo sklypą. Dėl to čia itin svarbi terasa, juosianti visą namą.