300 kv.m namas Vilniuje: ramybės kupiną atmosferą padėjo sukurti skoninga prabanga

 (29)
Dizainerei Beatai Senkevič („Interdio“ dizaino projektavimo studija) teko užduotis sukurti dviejų aukštų namus jauniems ir žinantiems, ko nori iš gyvenimo, žmonėms.
© Leonas Garbačauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tai elegancija dvelkiantis interjeras, kuriame susipina spalvos su pojūčiais. Pasiduodama jausmams ir emocijoms, kurie greitai pristabdomi lakoniško santūrumo ir racionalių architektūrinių sprendimų. Prigesintų spalvų kraitė tiesiog pažeria skirtingas nuotaikų zonas, tačiau neužgožia išlaikytos visumos. Harmonija pačiam su savimi, puoselėjant meistriškumą semti gyvenimą pilnomis saujomis. Apgalvota iki smulkmenų, jokios improvizacijos – tiesus kelias į svajonę gyventi nepriekaištinguose namuose.

300 kv.m namas Vilniuje: ramybės kupiną atmosferą padėjo sukurti skoninga prabanga
© Leonas Garbačauskas

Vienas iš savininkų prašymų buvo nedaryti klaidų. Dėl to, kad užsakovams tai buvo ne pirmi namai. „Prieš kuriant namų koncepciją mane vedžiojo po buvusius namus ir aiškiai išvardino, kas jiems nepatiko ir, ko tiesiog negalima kartoti. Visa kita buvo lengvai derinama, drauge įsiliejome į kūrybos procesą ir kadangi jie labai preciziški, konstruktyvūs, tai daug blaškymosi nebuvo, šią kelionę pavadinčiau lėkimu autostrada leistinu greičiu“, – pasakojo B. Senkevič.

Be to, jiems buvo svarbi ne tik estetika, bet ir funkcinis panaudojimas kiekvieno laisvo centimetro. Virtuvė, valgomasis, svetainė – tai labai tiksliai išnaudotos zonos, kiekvienai detalei buvo skiriama daug dėmesio, nes šios erdvės yra namų vizitinė kortelė.

300 kv.m namas Vilniuje: ramybės kupiną atmosferą padėjo sukurti skoninga prabanga
© Leonas Garbačauskas

Namuose ypač svarbus židinys. Jiems tai ne tik dekoro detalė, o – vienas iš didžiausių malonumų. Be to, šeimininkai augina savo mylimą augintinį, kuris irgi negalėjo būti pamirštas – jam suprojektuotas atskiras namukas/guolis. Kitas svarbus aspektas – būste daug uždarų erdvių, kurių išdėstymas maksimaliai išnaudotas efektyviems daiktų saugojimo sprendimams.

300 kv.m namas Vilniuje: ramybės kupiną atmosferą padėjo sukurti skoninga prabanga
© Leonas Garbačauskas

Darbo kambarys įgijo dvigubą funkciją, jis turėjo būti jaukus ir tinkamas savininko darbui, tačiau atvykus svečiams – kartu ir papildoma erdvė jiems pernakvoti. Taip pat antrame aukšte atsirado vietos ir bibliotekai.

Kaip galite pastebėti, šio interjero spalvos žemiškos, nuotraukose dominuoja žalia, tačiau realybėje, ji susiliejanti. Namai spalvingi ne savo spalvų paletės įvairove, o daiktais bei emocijomis, kurias siekiama sužadinti. „Viskas, ką mes suradome – tai daiktai, kuriais galima didžiuotis, pasakoti jų kilmės istorijas, nebuvo jokių netyčinių ar emocinių pirkimų. Tai gražus kūrinys, kuris gimė ne per dieną ir tikiuosi, džiugins daug metų“, – pasidalijo B. Senkevič.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

Patogus gyvenimas 60 kv.m name, kuris primena kosminį laivą

Devyni iš dešimties savo kelyje pamatę šį namą prie jo tikrai stabteltų. Pasidarytų foto, pasidalintų socialiniuose tinkluose, gal dar išdrįstų prieiti ir apžiūrėti arčiau. Bet išgirdę klausimą, ar patys norėtų tokiame gyventi čia ir dabar, ko gero, kategoriškai papurtytų galvą arba atsargiai paprašytų laiko pagalvoti.

145 kv.m namas: harmoningas ir modernumo kupinas interjeras (5)

Šis interjero projektas yra įdomus tuo, kad tai yra seno namo renovacija – virsmas prabanga ir geru skoniu alsuojančia erdve. Projekto autorė – Vaida Žemaitytė-Jurgelevičė (dizaino studija „Interjero pasaka“), kurios kūrybai yra būdinga Art Deco stilistika. Pastarasis stilius šiuose namuose yra jungiamas su moderniomis detalėmis, rezultatas – prabangūs, elegantiški ir kartu patogūs namai.

130 kv.m namas Vilniuje: pavasarį pranašaujantis interjeras

Interjero autorė Beata Senkevič (interjero dizaino projektavimo studija „Interdio“) pasakoja, kad šis projektas išsiskyrė tuo, kad jai teko neįprasta užduotis – perimti interjero kūrimą po kitos interjero dizainerės padarytos pradžios. Taigi dizainerė susidūrė su nemenku iššūkiu – jai reikėjo laviruoti tarp idėjų, su kuriomis užsakovai jau buvo susigyvenę iš pirminių atliktų darbų, bet drauge užtikrinti tokį rezultatą, kuriuo didžiuotųsi ir ji pati.

Interjeras, kuriame miegamąjį galima rinktis net iš 6 variantų

JAV aktorė Chelsea Handler pardavinėja savo moderniai įrengtą vilą už 9,2 mln. eurų (11,5 mln. dol.). Prestižinėje vietoje įrengtas būstas Los Andžele (JAV) išties įspūdingas. 518 kv.m name yra įrengti 6 miegamieji, tiek pat vonios kambarių, žinoma, pakankamai vietos ir kitoms būtinoms zonoms.

Vasario „Mano namų“ numeryje – tai, ką Lietuvoje turime gražiausio

Versdami vasario mėnesio „Mano namų“ puslapius, nustebsite, kiek daug ir kokių išskirtinių interjero produktų šiandien kuria Lietuvos dizaineriai, o jų sukurti daiktai pelno įvairių tarptautinių dizaino apdovanojimų.

Namai, kuriuose gausu prabangių akcentų

Aktorius Briusas Vilisas pardavinėja savo didžiulius apartamentus Manhatane (JAV) už 17,75 mln.dol. (14,3 mln. eurų). Šiame įspūdingame būste yra šeši miegamieji, keturi vonios kambariai, virtuvė ir kitos būtinos namų zonos.

Įspūdingas vilos interjeras Holivudo kalvose už 2 mln. eurų

Aktorė Anna Faris nori atsisveikinti ir su savo ilgamete įspūdinga nuosavybe.

248 kv.m namas, kuris primena auksinę Holivudo erą

Rašytoja, aktorė, romantinių komedijų aistruolė Mindy Kaling dar kartą paskelbė parduodanti savo ispanišką vilą su keturiais miegamaisiais ir trimis vonios kambariais. Vilą, esančią Vakarų Holivude, aktorė parduoda už 2 mln. dolerių (1,6 mln. eurų).

Prabangus namas, kuriame galima pabėgti nuo kasdienybės

Serialo „Grei anatomija“ aktorė Ellen Pompeo 2011 metais įsigijo sklypą su namu, kurį nugriovė ir pasistatė 223 kv.m prabangų būstą.