300 kv.m namas Vilniuje: ramybės kupiną atmosferą padėjo sukurti skoninga prabanga

 (29)
Dizainerei Beatai Senkevič („Interdio“ dizaino projektavimo studija) teko užduotis sukurti dviejų aukštų namus jauniems ir žinantiems, ko nori iš gyvenimo, žmonėms.
© Leonas Garbačauskas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Tai elegancija dvelkiantis interjeras, kuriame susipina spalvos su pojūčiais. Pasiduodama jausmams ir emocijoms, kurie greitai pristabdomi lakoniško santūrumo ir racionalių architektūrinių sprendimų. Prigesintų spalvų kraitė tiesiog pažeria skirtingas nuotaikų zonas, tačiau neužgožia išlaikytos visumos. Harmonija pačiam su savimi, puoselėjant meistriškumą semti gyvenimą pilnomis saujomis. Apgalvota iki smulkmenų, jokios improvizacijos – tiesus kelias į svajonę gyventi nepriekaištinguose namuose.

300 kv.m namas Vilniuje: ramybės kupiną atmosferą padėjo sukurti skoninga prabanga
© Leonas Garbačauskas

Vienas iš savininkų prašymų buvo nedaryti klaidų. Dėl to, kad užsakovams tai buvo ne pirmi namai. „Prieš kuriant namų koncepciją mane vedžiojo po buvusius namus ir aiškiai išvardino, kas jiems nepatiko ir, ko tiesiog negalima kartoti. Visa kita buvo lengvai derinama, drauge įsiliejome į kūrybos procesą ir kadangi jie labai preciziški, konstruktyvūs, tai daug blaškymosi nebuvo, šią kelionę pavadinčiau lėkimu autostrada leistinu greičiu“, – pasakojo B. Senkevič.

Be to, jiems buvo svarbi ne tik estetika, bet ir funkcinis panaudojimas kiekvieno laisvo centimetro. Virtuvė, valgomasis, svetainė – tai labai tiksliai išnaudotos zonos, kiekvienai detalei buvo skiriama daug dėmesio, nes šios erdvės yra namų vizitinė kortelė.

300 kv.m namas Vilniuje: ramybės kupiną atmosferą padėjo sukurti skoninga prabanga
© Leonas Garbačauskas

Namuose ypač svarbus židinys. Jiems tai ne tik dekoro detalė, o – vienas iš didžiausių malonumų. Be to, šeimininkai augina savo mylimą augintinį, kuris irgi negalėjo būti pamirštas – jam suprojektuotas atskiras namukas/guolis. Kitas svarbus aspektas – būste daug uždarų erdvių, kurių išdėstymas maksimaliai išnaudotas efektyviems daiktų saugojimo sprendimams.

300 kv.m namas Vilniuje: ramybės kupiną atmosferą padėjo sukurti skoninga prabanga
© Leonas Garbačauskas

Darbo kambarys įgijo dvigubą funkciją, jis turėjo būti jaukus ir tinkamas savininko darbui, tačiau atvykus svečiams – kartu ir papildoma erdvė jiems pernakvoti. Taip pat antrame aukšte atsirado vietos ir bibliotekai.

Kaip galite pastebėti, šio interjero spalvos žemiškos, nuotraukose dominuoja žalia, tačiau realybėje, ji susiliejanti. Namai spalvingi ne savo spalvų paletės įvairove, o daiktais bei emocijomis, kurias siekiama sužadinti. „Viskas, ką mes suradome – tai daiktai, kuriais galima didžiuotis, pasakoti jų kilmės istorijas, nebuvo jokių netyčinių ar emocinių pirkimų. Tai gražus kūrinys, kuris gimė ne per dieną ir tikiuosi, džiugins daug metų“, – pasidalijo B. Senkevič.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Namai

Svajonių namai, kurie įvertinti net 12 mln. eurų (3)

Įžymioji Eva Longoria neseniai įsigijo būstą Beverli Hilse (Kalifornija, Amerika), kuris įvertintas net 13,5 mln. dol. (12 mln. eurų). 1023 kv.m name yra net 8 miegamieji ir 11 vonios kambarių, kurie išdėstyti per kelis aukštus. Neapsieita ir be vyno rūsio, spa, baseino ir didelės lauko pramogų erdvės.

Namas Kanadoje: išsitrynusios ribos tarp lauko ir vidaus (1)

Ribos tarp interjero ir eksterjero dažniausiai trinamos paklojus terasą, virš jos sukonstravus stogelį ir išnešus kelis lauko baldus. Tačiau Kanados architektų biuro „Natalie Dionne Architecture“ šio namo Monrealyje savininkams pasiūlė suprojektuoti priestatą, kuris ne tik nutrintų ribas tarp interjero ir eksterjero, bet ir dar pridėtų papildomų kvadratinių metrų visam namui.

Įkvepiantys pokyčiai 48 kv.m erdvėje Kaune: kaip garažas virto jaukia svetaine (5)

Pažvelgus į šios svetainės fotografijas sunku patikėti, kad tai – buvusi garažo erdvė. Dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad verčiant garažą svetainės kambariu, svarbiausia užduotis buvo suprojektuoti naują erdvę taip, kad ji vientisai derėtu su likusiu namo interjeru.

Namas Kaune: ryškūs sprendimai aktyvios šeimos būste (7)

Interjero dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad pirmiausia kuriant interjerą yra svarbu perprasti užsakovą, jo būdą, išsiaiškinti pomėgius, o tada geriausi ir daugiausiai „cinkelio“ turintys interjero sprendimai atkeliauja patys. Šio būsto savininkai – daug keliaujanti ir aktyvų laisvalaikį mėgstanti šeima, tad jiems buvo parinktas ryškus ir grafiškas interjero stilius.

300 kv.m namas Vilniuje: ramybės kupiną atmosferą padėjo sukurti skoninga prabanga (29)

Dizainerei Beatai Senkevič („Interdio“ dizaino projektavimo studija) teko užduotis sukurti dviejų aukštų namus jauniems ir žinantiems, ko nori iš gyvenimo, žmonėms.

Hario Poterio vaikystės namas, kuris patiks ne tik jo gerbėjams

Namas, kuriame Tamsos Valdovas nužudė Lilę ir Džeimsą Poterius, parduodamas už 995 tūkstančius svarų (1,12 milijono eurų).

5 daugiausiai dėmesio spalio mėnesį sulaukę interjerai

Vis daugiau laiko praleidžiame namuose. Tačiau tai tik išeina į gerą - galima daugiau laiko skirti namų puoselėjimui.

Ispaniško stiliaus namas už 10 mln. eurų (1)

Serena Williams už būstą Beverli Hilse paklojo 6,7 milijono dolerių (5,75 milijono eurų). Ir tai praėjus vos kelioms dienos po to, kai nusprendė už 12 milijonų dolerių (10,3 milijono eurų) parduoti savo didžiulį namą Los Andželo Bel Air rajone. Teniso legenda pinigų per daug neskaičiuoja. S. Williams įrodė, kad ji yra asė ir teniso kortuose, ir, kaip legendinė sportininkė, už jų ribų.

230 kv.m namas: būstas, kuriame jungiasi estiškas bei latviškas skoniai (1)

Esto Indrek ir latvės Zane šeima drauge su dizainerės Jana Ribelise pagalba sukūrė erdvę, kurią šiandien drąsiai gali vadinti namais. Šeima atnaujintame būste gyvena mėnesį ir prisimindami interjero kūrimo procesą, sako, kad jiems labiausiai patiko bendradarbiavimas su dizainere, kuris vyko natūraliai ir sklandžiai.

Apartamentai, kuriems abejingų nebus

Kim Kardashian ir Kris Jenner įsigijo kooperatinius butus, kurių kiekvienas vertas apie 1,5 milijono dolerių (1,29 milijono eurų), praneša laikraštis „LA Times“.