48 kv.m. loftas Vilniuje: industrinio dizaino ir skandinaviško jaukumo dermė

 (57)
Dizainerio Rimanto Špoko teigimu, kuriant interjerą atspirties taškas visada yra užsakovas ir architektūrinis objektas. Šiuo atveju tai – „Loft Town“ Vilniuje esantis loftas, kurį įsigijo jaunas, keliauti mėgstantis vyras. Todėl šis interjeras pasižymi šiuolaikišku, dinamišku miesto ritmu ir drąsiomis jaunatviškomis idėjomis.
© L. Garbačausko nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ne tik keliones, bet ir knygas mėgstantis šeimininkas pageidavo neeilinio būsto – spalvingo, modernaus ir funkcionalaus, o kartu paprasto ir praktiško, artimo skandinaviškam stiliui. „Reikėjo gerokai pasukti galvą, kol viskas išsigrynino ir susidėliojo į savo vietas – taigi, nors objektas mažas, į jį įdėta daug minčių ir širdies, – pasakoja interjero autorius. – „Spalvos, detalės, proporcijos, bendras vaizdas – viską dariau analizuodamas užsakovą ir klausydamas savo intuicijos, nes reikia įsijausti į bendrą interjero kontekstą, kad pavyktų sukurti gerą dizainą.“

Siekiant išlaikyti vientisumą su aplinka, miesto dvasia, interjere pabrėžiamos buvusio gamybinio pastato konstrukcijos: neuždengtas įdomios formos langas, ritmiška lubų struktūra, pagal kurią pritaikytas dinamiškas svetainės baldas su lentynomis. Netradicinį jaukumą kuria gausūs industrinio dizaino elementai – metalinės kėdės, šviestuvai, kabantys jų laidai, aptrinti mediniai paviršiai ir spalvingos knygų nugarėlės.

Pasak dizainerio, būstas atitinka naujausias interjero dizaino tendencijas, kai skandinaviškas švarumas, tyrumas maišomas su „aptrintu“ gatvės stiliumi, kurį taip mėgsta jaunimas. „Nudrožtos“ medžio tekstūros, klinkerio plytos pabrėžia miesto įspūdį. Minimalistinis dizainas įdomiai dera su trupučiu gatvės pojūčio ir ryškiomis spalvomis.

Štai atviroje pirmo aukšto erdvėje dėliojant funkcines zonas nepabijota drąsių spalvinių sprendimų. Taip pagal šeimininko poreikius ir patalpos dydį suskirstytos zonos įgijo ne vien funkcinį, bet ir emocinį krūvį. Virtuvei parinktas šiltesnis koloritas, aktyvuojanti oranžinė spalva, įkvepianti skanaus maisto gaminimui, o poilsio zonai parinkti gilesni, svajingesni mėlynos ir žalios spalvų tonai. Tai erdvę plečiančios, vėsesnės spalvos.

Miegamajame natūralių tonų spalvomis, iki lubų prikrautomis knygomis, išraiškingu paveikslu kuriama rami ir drauge jaudinanti atmosfera. Beje, minėtas paveikslas, iš kurio žvelgia tuaregų genties moters akys, iš pat pradžių tapo atraminiu motyvu – užuomina į keliones, nepažįstamus kraštus, susisiejančia su rytietiškų ornamentų kilimu svetainėje. Tokios gerai apmąstytos, subtilios detalės interjere palieka vietos vaizduotei ir emocijoms, todėl jos yra labai svarbios bendram įspūdžiui.

Vonios kambaryje taip pat randame nepabodusių, žaismingesnių sprendimų. Betoninėje celėje iš epoksidinės dangos sienos, plytelių ir akmenukų suskamba ryškus raudonas praustuvas ir grubesnės stilistikos „patrintos“ medienos staliukas.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Loftai

Lofto interjeras, kuris patiks ne visiems (21)

Keli ryškūs akcentai, daugybė erdvės ir vyraujantys pilki atspalviai - toks interjeras patiks ne visiems. Tačiau kartu šis loftas ir subtilumo pavyzdys. O kaip šiuos namus vertinate Jūs? Pasidalinkite komentaruose!

100 kv. m loftas Vilniuje – tegyvuoja šviesa (18)

Naujamiesčio mikrorajone Vilniuje įrengtas 100 kv.m ploto loftas pakeri lengva ir skaidria nuotaika, kurią dar paryškina pro didžiulius langus krentanti šviesa. Kurdama šį interjerą dizainerė Renata Mockutė vykusiai išnaudojo ir paryškino erdvės ypatybes – nestandartinį lubų aukštį, didelius langus ir industrinį plytų pastato charakterį.

PRIEŠ ir PO: 40 kv.m. lofto interjeras Vilniuje (24)

Loftas dažniausiai asocijuojasi su didelėmis ir nestandartinėmis erdvėmis. Buvusiose radijo gamyklos patalpose įsikūręs mini loftas palyginus su savo pirmtakais yra 40 kv.m. ploto nykštukas. Nepaisant savo dydžio, jame yra viskas, ko reikia patogiam ir stilingam gyvenimui, be to, išlaikyta lofto koncepcija – aukštos lubos, nedaug baldų, įrengta antresolė. Savininkai būstą įsigijo nuomai, tačiau interjerą kūrė taip, lyg čia ruoštųsi gyventi patys.

Architektės patarimai, kaip sumaniai ir skoningai įsirengti loftą

Loftų mada pamažu įsigali ir mūsų šalyje. Čia apsigyvena išskirtiniai žmonės – dažniausiai jauni, ieškantys nestandartinio būsto, neretai užsiimantys menine veikla ar jai prijaučiantys. Pats loftas ir jo unikali erdvė jau savaime suteikia juose įsikūrusiems daugiau gyvenimo laisvės, be to, svarbus momentas – jo priežiūra yra žymiai paprastesnė nei išpuoselėto buto. O tam, kad gyvenimas būtų dar ir kokybiškas, pateikiame keletą praktiškų patarimų.

Vyriškas 69 kv.m. loftas Vilniuje, kuris išsiskiria netradiciniu miegamojo sprendimu (24)

Interjero dizainerė Diana Kenstavičiūtė sukūrė modernų vyrišką interjerą. Interjeras išsiskiria tuo, jog jame nemažai matinio stiklo pertvarų, miegamasis su svetaine atskirtas stumdoma konstrukcija. Netikėta tai, jog miegamąjį su holu skiria siauras stiklo fragmentas.

40 kv.m. loftas Vilniuje, kur kiekviena detalė pulsuoja autentiškumu (44)

Vos įžengęs į šį butą pasijunti lyg amerikietiškame filme apie mafiją arba Sicilijoje įsikūrusioje tavernoje. Čia vyrauja stilius, kuriam apibūdinti nerastum vieno žodžio: laisvas, šiurkštus, grubus, meniškas, jaukus. Taip savo rankų darbo kūrinį apibūdina pats šeimininkas – iš architektų šeimos kilęs transporto paslaugų sektoriuje dirbantis Šarūnas Širvinskas.

48 kv.m. loftas Vilniuje: industrinio dizaino ir skandinaviško jaukumo dermė (57)

Dizainerio Rimanto Špoko teigimu, kuriant interjerą atspirties taškas visada yra užsakovas ir architektūrinis objektas. Šiuo atveju tai – „Loft Town“ Vilniuje esantis loftas, kurį įsigijo jaunas, keliauti mėgstantis vyras. Todėl šis interjeras pasižymi šiuolaikišku, dinamišku miesto ritmu ir drąsiomis jaunatviškomis idėjomis.

Populiarus dizaino portalas „Houzz“ įvertino lietuvių kurtą interjerą (2)

Kalėdų dieną „Houzz“ rusiška redakcija paskelbė 2015 metų labiausiai skaitomus architektūrinius projektus iš viso pasaulio.

60 kv.m. loftas Vilniuje: avantiūristiniai sprendimai (56)

Buvusiame pramoninės paskirties pastate įrengta nejauki ir apleista kubo formos patalpa neatpažįstamai pasikeitė ją įsigijus jaunai vilniečių Manto ir Justinos Boharevičių šeimai: po rekonstrukcijos loftas tapo šiek tiek avantiūristiška, tačiau modernia ir patogia gyvenamąja erdve, o jos industrinės prigimties charakteris nenustelbė jaukiems namams būtinų sprendimų.

85 kv. m. lofte Vilniuje – nevaržomas erdvės pojūtis (59)

Ties Kalvarijų ir Kareivių gatvių sankryža, buvusioje pramoninėje zonoje, sparčiai auga „miestu mieste“ vadinamas loftų rajonas „Loft Town“. Čia loftą įsigijusi jauna pora norėjo jaukaus ir modernaus skandinaviško interjero, tad patikėjo šią užduotį studijos „Interjero architektūra“ dizainerei Indrei Sunklodienei, kuri industrinio dizaino srityje – toli gražu ne naujokė.

20 kv.m. loftas Vilniuje: kaip tokia erdvė gali virsti patogia ir stilinga (26)

Mažytė atnaujinta buvusios gamyklos patalpa su aukštomis lubomis buvo logiškai pritaikyta patogiai gyventi jaunuoliui ar porai, čia sumontavus erdvinį kubą ir pritaikius praktiškus, funkcionalius baldus.

88 kv.m. loftas Vilniuje, iš kurio nesinori išeiti (76)

Lofto Vilniuje šeimininkai – jauna pora – prieš įsigydami netradicines patalpas, kreipėsi į architektą Andrių Byčenkovą su klausimu „ar įmanoma čia bus suprojektuoti patogius namus?“. Architektas įžvelgė šios erdvės potencialą išskirtinių namų trokštantiems žmonėms ir ėmėsi įdomaus, bet visgi nelengvo uždavinio.

Mažiausias loftas Rytų Europoje: 12 kv.m. būstas Vilniuje (51)

Ar įmanoma komfortiškai ir patogiai gyventi vos 12 kv. m. bute? „Radio Lofts“ pasiūlė visiškai naują gyvenamojo būsto koncepciją. Buvusios pirmosios Lietuvoje radioelektronikos gamyklos „Electric“, o vėliau ir legendinės elektrotechnikos gamyklos „Elfa“ teritorijoje Vilniaus Kauno gatvėje šiuo metu renovuojamas vienas gyvenamasis pastatas, kuriame per tris aukštus planuojama įrengti vieno kambario lofto tipo būstus. Kiekvieno iš jų bendras plotas svyruos nuo 10 iki beveik 40 kv.m.

Loftas Vilniuje, kuriame viskas pagal planą (45)

Architektas Dalius Regelskis, kartu žmona Egle neseniai persikėlęs į naują būstą architektų ir dizainerių pamėgtame buvusiame industriniame pastate įrengtoje studijoje, džiaugiasi įgyvendinęs savo seną svajonę įsikurti lofte, juolab, kad pavyko rasti būtent tokią erdvę, apie kokią svajojo, ir pritaikyti čia jau seniai mintyse sudėliotus sprendimus. Ir nors vykstant procesui kartais atrodė, kad kai kurių sunkiai ar brangiai įgyvendinamų idėjų teks atsisakyti, viskas vyko pagal planą.

Tikrai skandinaviškas 100 kv.m. lofto interjeras (17)

Mūsų žurnalo bičiuliai iš Danijos – žinomos interjero objektų ir aksesuarų bendrovės „Vipp“ vyriausiasis dizaineris Mortenas Bo Jensenas, kartu su drauge, grafikos dizainere Kristina May Olsen, ir jųdviejų penkiametėmis dvynukėmis Merle and Anine – neseniai persikėlė į naują būstą Kopenhagoje, buvusiame sename pieštukų fabrike. Patys interjerą projektavę lofto šeimininkai į svečius pakvietė ir mūsų kūrybinę grupę.