Ž. Grigaitis: žinau, kokie bus mano nauji namai, ne Lietuvoje, ne Australijoje

 (168)
Verslininkas Žilvinas Grigaitis Palangoje įsikūręs atokiau nuo pagrindinės šurmuliuojančios promenados. Dviejų aukštų bute šeimininkas apsistoja vasarą, pajūry praleidžia kelias savaites. Kaip sako, jo Palanga kitokia – nėra ošiančios žmonių minios, poilsiautojus viliojančių skardžiabalsių ir perpildyto paplūdimio. Sportiškas vyras kiekvieną rytą pradeda krosu, nė dienos nepraleidžia be dviračio: „Užtenka numinti porą kilometrų atokiau ir paplūdimys ištuštėja, neįsivaizduoju Palangos be dviračio.“
Žilvinas Grigaitis
© DELFI / Mindaugas Ažušilis

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Ž. Grigaičio vasaros rezidencija iš lauko atrodo rami it rytinis ežeras, o viduje nuo detalių gausos raibsta akys. Tačiau po minutės kitos pripranti prie interjero intensyvumo – skirtingos faktūros, formos ir spalvos susilieja į harmoningą visumą. Beveik visa į butą atkeliavo iš svetur, po pasaulį keliaujantis verslininkas noriai dekoruoja namus svečiose šalyse įsigytomis detalėmis. Nors atrodo, kad apgalvotai sudėlioti daiktai tėra dekoras, pasak namų šeimininko, jie čia tarnauja žmogui. Nei žurnalai, nei taurės dulkių negaudo, visa naudojama pagal paskirtį kaip ir interjerui gyvumo suteikiančios aprangos detalės: laikrodžiai, apyrankės, kaklaskarės, krepšiai ir kiti aksesuarai. Neretai daiktai migruoja iš vietos į vietą, taip butas įgauną naują veidą ir kas kartą atrodo vis kitaip. Palangoje esančio buto interjerą Ž. Grigaitis kasmet atnaujina ir rimčiau, keičiasi ne tik interjero puošmenos, bet ir spalvinė gama.

T. Vinicko nuotr.

Kurorto namų interjerą Ž. Grigaitis vadina modernia eklektika, čia puikiai sutaria ir brangūs, ir mažiau kainuojantys, ir šiuolaikiški, ir senesni daiktai. Verslininkas sako, kad Vilniuje esantis butas kur kas prabangesnis, solidesnis, o savaitgalio namuose (taip Palangoje esantį butą vadina šeimininkas) vyrauja lengvumas, daugiau paprastumo, interjeras tarsi atspindi vienadienę nuotaiką ir keičiasi kartu su ja.

T. Vinicko nuotr.

Visos Palangos buto erdvės turi savo veidą, kurtą pagal tam tikrą pasaulio kampelį. Svetainėje vyrauja Niujorko dvasia, pagyvinta marinistiniais akcentais. Daugiausia mėlynų ir neutralių, pilkšvų atspalvių, akivaizdi dizainerio Ralpho Laureno amerikietiška stilistika. Šaltus stiklo elementus papildo jaukūs mediniai, gausu juodai baltų fotografijų, įrėmintų Ž. Grigaičio interviu ir gražius prisiminimus keliančių akimirkų.

T. Vinicko nuotr.

Atsidūrus gretimoje erdvėje mintys pirmiausia nukeliauja į Rytus, raudonos spalvos veikia tarytum egzotiškų prieskonių pliūpsnis. Vis dėlto namų šeimininkas šypsosi: „Apsidairyk atidžiau, ar tikrai?“ Tuomet akys vieną po kitos pastebi Pietų Amerikos kultūrai būdingas užuominas, nuo skrybėlių, skraisčių, javų iki originalaus langinę primenančio veidrodžio. O ir spalvinė gama galiausiai priartėja prie aistringos Argentinos ir nutolsta nuo egzotiškų Rytų.

T. Vinicko nuotr.

Laiptus, vedančius viršun, puošia tvarkingai sudėliotos knygos, paveikslais ir fotografijomis dekoruota siena, antrame aukšte – sodraus geltonio miegamasis. Čia taikiai sugyvena skirtingų šalių vėliavos, pinti baldai, treniruokliai, aristokratiški sietynai ir filmų kolekcija, kurios peržiūrai trijų savaičių viešnagės nepakaktų: „Vis ruošiuosi peržiūrėti, bet kol kas yra kitos veiklos, kaip visada trūksta laiko.“

T. Vinicko nuotr.

Be abejo, apsilankyti gausiuose, bet jaukiuose namuose – malonu, tačiau ar apsistojus čia ilgesnį laiką nesinori apsisukti ir margaspalvės eklektikos iškeisti į minimalizmą? Ž. Grigaitis atskleidžia jau turintis naujų namų viziją ir pripažįsta – jų erdvė bus visiškai kitokia. „Žinau, kokie bus mano kiti namai ir jie nebus nei Lietuvoje, nei Australijoje. Žinau, ko noriu, bet ar man pavyks pabėgti nuo savęs ir mano pilno bagažo – klausimas“, – juokiasi verslininkas. Jau aiški naujų namų spalvinė gama, medžiagos, kurios bus naudojamos interjerui ir bendra stilistika, pasak Ž. Grigaičio, vyraus ramybė, statiškumas, o prabanga bus kitokia nei dabartinių namų.

T. Vinicko nuotr.

Vilniuje ir Palangoje esantys butai atspindi Ž. Grigaičio asmenybę, o Melburne esančiais namais rūpinasi žmona Elle Martin. „Žinoma, tai mūsų abiejų erdvė, tačiau negaliu imti ir staiga visko pakeisti. Nors ji greitai sutvarkytų tokį reikalą, išrašytų čekį – 100, 200, 300 tūkst. ir gali keisti“, – šypsosi verslininkas, kol kas jam pakanka rūpinimosi turimais namais ir naujos vietos idėjų generavimo.

Daugiau vasariško buto nuotraukų - fotogalerijoje:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

82 kv.m butas Vilniuje: svetimos erdvės virsmas sava

Interjero dizainerė Gintautė Kisieliūtė (interjero studija „Geekydesign“) pasakodama apie šio interjero kūrybinį procesą išskyrė pagrindinę erdvės problemą – užsakovai įsigijo butą, kuriame jau buvo gyventa. Dizainerei naujų buto savininkų suformuluota užduotis buvo pagrindines patalpas pritaikyti jų poreikiams.

44 kv.m butas Vilniuje: mansarda pačioje senamiesčio širdyje (1)

Mansardinio tipo buto įrengimas, pasak dizainerės Dalios Gerasimavičienės („DG interjerai“), visada yra keliantis iššūkius, bet kartu įdomus ir kūrybiškas darbas. Šiame būste kiekvienas kampelis buvo apgalvotas iki smulkmenų, išnaudotos visos įmanomos erdvės. Galutinis rezultatas – patogi ir jauki gyvenamoji erdvė senamiesčio gyventojams.

80 kv.m butas Vilniuje: charakteringa klasikinio stiliaus interpretacija

Šis spalvingas, moteriška energija ir elegancija alsuojantis būstas yra įsikūręs Vilniaus mieste, šalia Neries. Jo interjerą kūrė „Jaukumo kūrėjai“ dizainerių duetas – Brigita Petravičiūtė ir Gintarė Garcia. Dizainerių manymu, kuriant interjerą, svarbiausia yra gerai apgalvotas erdvės paskirstymas į atskiras zonas ir tinkamas šių zonų apšvietimas (staliniais, sieniniais šviestuvais, toršerais ir t.t.). Šios pamatinės interjero dizaino vertybės atsiskleidžia ir šiame interjere.

93 kv.m butas Vilniuje: interjeras, kuriame svarbi kiekviena detalė (3)

Dizainerė Vaida Jurkšaitienė, kalbėdama apie individualaus būsto interjero kūrimą sako, kad esminės gero interjero sudedamosios dalys yra tinkamai suprojektuota erdvė bei jos vientisumas. Taip pat labai svarbus yra erdvės užpildymas subtiliais, tarpusavyje derančiais, jaukią atmosferą kuriančiais akcentais. Dėl to ir šiame būste buvo stengiamasi išsaugoti erdvumą ir sukurti puošnų, šviesų ir harmoningą interjerą.

80 kv.m bute Užupyje – milijono vertas vaizdas (9)

„Kai rinkau komandą remontui padaryti, pirma atėjusių žmonių reakcija būdavo tokia: „Ne ne, čia tai jau tikrai nedirbsime!“ – projekto Užupyje pradžią prisimena interjero dizainerė Indrė Mylytė-Sinkevičienė. Bet po keleto mėnesių išryškėjęs vaizdas atpirko visus vargus. Butas, už kurio lango spindi Užupio angelas, iš landynės virto stilingais namais, kuriuose darniai sugyvena skirtingų epochų elementai.

90 kv.m butas Vilniuje: komforto oazė (2)

Estetika, funkcionalumas, nepriekaištinga kokybė ir išskirtinis dėmesys net, regis, nepastebimoms detalėms – tokie buvo pagrindiniai kriterijai, projektuojant interjerą pačiame Vilniaus centre neseniai pastatytame naujame name esančiame dviejų miegamųjų bute, kuriame įsikūrė veikli, šiuolaikiška moteris su dukra.

„Gėlių butas“ Vilniuje: gyvybe alsuojantis 109 kv.m būstas (8)

„Gėlių butas“ – būstas įsikūręs Vilniaus senamiestyje, Gėlių gatvėje. Architektė – dizainerė Dalia Jakeliūnaitė sako, kad butui suteiktas pavadinimas yra dviprasmiškas: jis sufleruoja apie netradicinę erdvę, kuri yra apsupta gėlėmis, arba tiesiog nusako būsto vietą miesto žemėlapyje.

55 kv.m butas Vilniuje: namai – kaip veidrodis (4)

Pasak architektės Renatos Mockutės, kuriant interjerą intuityviai gimė industrinio minimalizmo stilių atspindintys sprendimai. Juos padiktavo tiek aplinka, tiek vyro, kuriam jis projektuotas, charakteris – asketiškas ir intelektualus. „Nuostabu kurti namus žmogui, pažįstančiam save ir aplinką, kurioje jaučiasi savimi. Tada interjeras atspindi asmenybę ir tampa jos veidrodžiu, jokie iššūkiai nebūna baisūs“, – įsitikinusi architektė.

80 kv.m butas Vilniuje: modernaus gyvenimo būdo atspindžiai (14)

Architektė Dovilė Martinaitytė („Architekte.lt“) sako, kad kuriant šį interjerą buvo dvi svarbios užduotys: pabrėžti erdvės privalumus bei suslapstyti minusus. Galutinis rezultatas – erdviai ir moderniai atrodanti erdvė, kurioje atsispindi šiuolaikiško žmogaus gyvenimo būdas.

76 kv.m butas Kaune: namai, kuriuose karaliauja šviesa (6)

Dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad namuose, žinoma, svarbiausia yra jaukumas, todėl yra labai įdomu stebėti, kaip atskiros, iš pirmo žvilgsnio šaltos detalės (betoninės grindys, baltos sienos, veidrodžiai) tampa jaukia gyvenama erdve. Šį kartą dizainerė užsiėmė savo namų projekto įgyvendinimu.