Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams
Parengė Veronika Žirbaitė, www.DELFI.lt /
Nuotrauka: Shutterstock nuotr.
2012 m. gegužės 04 d. 07:00

Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams

Pertvaros - puikus būdas atskirti erdves ir taip namams suteikti jaukumo. Klaidinga manyti, kad pertvaros skirtos tik erdviems būstams - jos gali pasitarnauti ir nedideliame, jei tik sumaniai pasirinktos ir teisingoje vietoje įrengtos.

Pertvaros gali būti pagamintos iš įvairiausių medžiagų ir tapti vienu svarbiausių jūsų būsto akcentu. Pavyzdžiui, stiklinės pertvaros idealiai papildytų minimalistinį interjerą, o klasikiniam - suteiktų modernumo.

Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams

Stiklinė siena, pagaminta iš itin atsparaus stiklo ir lengvai stumdoma ant grindų įrengtais bėgiais, gali pakeisti įprastas duris. Pertvara iš stiklo blokelių itin tiktų vonios kambariui.

Praktiškas pasirinkimas, ypač nedideliame būste, stumdomos pertvaros, leidžiančios itin lengvai transformuoti gyvenamąją erdvę. Kai kurios pertvaros slankioja specialiais bėgiais, tačiau nesusilanksto. Jeigu norite dar dinamiškesnės slankiojančios pertvaros, jums idealiausiai tik tokios, kurios, esant reikalui, susilanksto.

Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams

Pertvaros taip pat gali būti pagamintos iš betono, pluoštinio cemento plokštės ar plytų - sienelė iš jų gali būti viso kambario akcentas.

Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams
Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams
Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams

Metalo plokščių konstrukcijos plonesnės, tinkamos mažesniems plotams, jos atsparios ugniai, tačiau tokia pertvara gražiausiai atrodytų tik moderniame interjere.

Dizaineriai siūlo ir ažūrines pertvaras, kurių raštas atkartojamas ant baldų durelių ar kitų paviršių.

Pačios brangiausios – medinės pertvaros, tačiau dėl savo natūralumo jos suteikia namams jaukumo, prabangos ir šilumos. Jei norisi modernumo, tuomet rinkitės art deco stiliaus medinę pertvarą.


Shutterstock nuotraukos

www.DELFI.lt
PARAŠYKITE SAVO KOMENTARĄ
Yra 0 komentarų
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), šių metų rugsėjo mėnesio reikšmė smuktelėjo 0,1%. Rugpjūčio mėnesį buvo užfiksuotas 0,3% augimas. Bendras butų kainų metinis augimas sumažėjo iki 4,5%.
Amerikiečių aktorė, daininkė ir modelis Kirsten Dunst parduoda būstą, kurį įsigijo 2007 metais. Jo kaina siekia 8,2 mln.Lt (3 mln.dol.). Du miegamieji, svetainė/biblioteka su didžiuliais langais kuria šiuolaikiško interjero įspūdį. Galima pajusti, kad aktorė turi išskirtinį skonį.
Klasikinis interjeras visuomet geras sprendimas mėgstantiems solidumą. Šviesūs tonai kurią vientisumą, o tarpusavyje derančios spalvos – ramybės pojūtį. Pažvelgus į šį būstą, rodos, jame vyrauja harmonija ir teisingai parinktas tonas.
Neretai sakoma, kad perdaryti sunkiau, nei padaryti iš naujo, tačiau interjero dizainerė Alina Venskutė, kurdama nedidelio vieno kambario buto rekonstrukcijos projektą, jau turėjo aiškią viziją, kaip namus „perrengti nauju, šiuolaikišku rūbu“. Dizainerė atvėrė bei vizualiai padidino erdvę, pritaikė praktiškų ir funkcionalių sprendimų, parinko šiuolaikiškus baldus bei šviesų, gaivų koloritą, o interjerą paįvairino originaliais ažūriniais objektais.
Ramus, vilnijantis jūros ir smėlio koloritas, tarsi vėjo, saulės ir vandens nugludinti baldai bei dekoro objektai, natūralaus pluošto ryškia faktūra žavinčios, malonios paliesti medžiagos, dėmesys funkcijai ir praktiškumui, išgryninto paprastumo ir laiko patikrintos estetikos derinys – tokią viziją architektė Romualda Dainelienė įgyvendino kurdama ilsėtis skirto buto, įrengto atnaujintame name Juodkrantėje, interjerą.
Interjero specialistai neretai tvirtina, kad rekonstruoti gyvenamąją erdvę kur kas sudėtingiau, nei pastatyti ar įrengti iš naujo. Tačiau interjero architektė Indrė Sunklodienė puikiai susidorojo su šia užduotimi: pertvarkydama daugiaaukštyje įrengtą palėpę ji sėkmingai priderino buvusios apdailos fragmentus, pritaikė ekonomiškų, bet dekoratyvių sprendimų ir sumaniai atskleidė nestandartinės gyvenamosios erdvės privalumus.
Kuriant namus, kuriuose būtų gera gyventi, kartais tiesiog persistengiame. Naudojame prabangias detales, ryškias spalvas, meno kūrinius, kurie labiau primena kičą. Tad šis interjeras yra geras pavyzdys, jog jaukumui sukurti pakanka šviesių spalvų, apgalvoto baldų išdėstymo ir subtiliai parinktų akcentų.
Architektas Adomas Kondrotas, kurio darbai dažniausiai išsiskiria savitu požiūriu į erdvę bei interjero architektūrą, projektuodamas per tris aukštus išsidėsčiusį butą rekonstruotame sublokuotame name, liko ištikimas savo darbo stiliui ir nestandartinėje lofto tipo erdvėje sukūrė dinamišką, įdomų išgrynintų linijų bei geometrinių formų žaismą.
Kai žmonės grįžta iš kelionių užsienyje, jie nori namus paversti maža saugykla. Tačiau Rinaldas Gaizelis sąmoningai nuo to bėga ir nors daug laiko praleidžia Bali saloje, mano, jog atsiminai iš kelionių turi išlikti atmintyje, o ne atgulti lentynoje.
Studijos „Jurta“ architektės Rūta Goštautienė ir Monika Akromė, rengdamos praėjusio amžiaus viduryje statytame name esančio buto rekonstrukcijos projektą, ne tik įsiklausė į šeimininkų pageidavimus, norėdamos kuo daugiau sužinoti apie jų gyvenimo būdą bei laisvalaikio pomėgius, bet ir analizavo pačią erdvę: stengėsi pašalinti trūkumus, išryškinti privalumus, susieti interjerą su aplinka, išsaugoti sovietiniais laikais Kaune statyto būsto dvasią ir pritaikyti gyvenamąją erdvę šiuolaikiniams poreikiams.
Žurnalisto Edvardo Žičkaus namai  žvakių šviesos, gardaus maisto kvapo ir draugų juoko mišinys. Laidos Gyvenimas yra gražus vedėjas neslepia, kad namai jam yra pati mieliausia erdvė, todėl labai svarbu susikurti jaukią atmosferą, jog kiekvieną dieną norėtųsi į juos sugrįžti.
Šalyje, kur daugiabučių modernizacijos etalonas keičiasi kas kelerius metus, potencialiems jos dalyviams priimti sprendimus nėra paprasta. Kodėl gyventojai, užvakar pagaliau patikėję, kad jų senutėlį namą išgelbės kruopštus apšiltinimas, vakar sužinoję, kad jame vis dėlto reikėjo palikti „skylių“, šiandien turėtų sutikti, kad kartu būtina tvarkyti ir visus inžinerinius tinklus? Juolab kad ir valstybės parama skiriama tik energiją taupančioms priemonėms.
„Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), šių metų liepos mėnesio reikšmė nepakito. Bendra Lietuvos didmiesčių indekso reikšmė nesikeičia jau trečią mėnesį iš eilės, tuo tarpu sostinėje ir toliau stebimi teigiami pokyčiai.