Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams
Parengė Veronika Žirbaitė, www.DELFI.lt /
Nuotrauka: Shutterstock nuotr.
2012 m. gegužės 04 d. 07:00

Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams

Pertvaros - puikus būdas atskirti erdves ir taip namams suteikti jaukumo. Klaidinga manyti, kad pertvaros skirtos tik erdviems būstams - jos gali pasitarnauti ir nedideliame, jei tik sumaniai pasirinktos ir teisingoje vietoje įrengtos.

Pertvaros gali būti pagamintos iš įvairiausių medžiagų ir tapti vienu svarbiausių jūsų būsto akcentu. Pavyzdžiui, stiklinės pertvaros idealiai papildytų minimalistinį interjerą, o klasikiniam - suteiktų modernumo.

Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams

Stiklinė siena, pagaminta iš itin atsparaus stiklo ir lengvai stumdoma ant grindų įrengtais bėgiais, gali pakeisti įprastas duris. Pertvara iš stiklo blokelių itin tiktų vonios kambariui.

Praktiškas pasirinkimas, ypač nedideliame būste, stumdomos pertvaros, leidžiančios itin lengvai transformuoti gyvenamąją erdvę. Kai kurios pertvaros slankioja specialiais bėgiais, tačiau nesusilanksto. Jeigu norite dar dinamiškesnės slankiojančios pertvaros, jums idealiausiai tik tokios, kurios, esant reikalui, susilanksto.

Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams

Pertvaros taip pat gali būti pagamintos iš betono, pluoštinio cemento plokštės ar plytų - sienelė iš jų gali būti viso kambario akcentas.

Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams
Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams
Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams

Metalo plokščių konstrukcijos plonesnės, tinkamos mažesniems plotams, jos atsparios ugniai, tačiau tokia pertvara gražiausiai atrodytų tik moderniame interjere.

Dizaineriai siūlo ir ažūrines pertvaras, kurių raštas atkartojamas ant baldų durelių ar kitų paviršių.

Pačios brangiausios – medinės pertvaros, tačiau dėl savo natūralumo jos suteikia namams jaukumo, prabangos ir šilumos. Jei norisi modernumo, tuomet rinkitės art deco stiliaus medinę pertvarą.


Shutterstock nuotraukos

www.DELFI.lt
PARAŠYKITE SAVO KOMENTARĄ
Yra 0 komentarų
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
Išbaigta stilistinių fragmentų dėlionė 75 kv.m trijų kambarių bute sostinėje
Sostinės Naujamiesčio rajone naujos statybos daugiabutyje įrengtame bute interjerą projektavusi kūrybinga vilnietė Kristina Muliuolienė sako namus kūrusi tarsi dėlionę, atidžiai rinkdama kiekvieną baldą ar aksesuarą ir ieškodama jam tinkamiausios vietos, kol pavyko sudėlioti išbaigtą jaukių, stilingų ir išskirtinių namų paveikslą.
110 kv.m butas Kaune <span style="color: #ff4040;">FOTO</span>
Indrė Ruzgė į interjero dizaino sritį įžengė prieš penkerius metus. Nuotraukose matomas butas Kaune – jos pirmasis kurtas interjeras. 110 kv.m erdvė buvo rekonstruota, kas padėjo ne tik apjungti erdves, bet ir sukurti harmoningą atmosferą būste.
Butas įkvėpimui: modernus būstas su autentiškais akcentais
Šiame bute vyraujantį stilių galima įvardinti kaip modernų minimalizmą. Saikas, apgalvotos autentiškos ir modernios detalės kuria jaukumą. O vienoje erdvėje esantis valgomasis, svetainė, antresolėje įkurta darbo zona atskleidžia šeimininkų praktiškumą.
64 kv.m trijų kambarių tipinio buto rekonstrukcija
Daugelis esate buvoję 64 kv.m trijų kambarių bute plytiniame name, statytame praėjusio amžiaus šeštajame dešimtmetyje - kambariai gal ir pusė bėdos, tačiau koridoriuje, tualete, vonioje ir virtuvėje prasilenkti dviem žmonėms iš tiesų buvo sunkoka.
146 kv.m buto rekonstrukcija
146 kv.m buto interjero sprendimus padiktavo savininkų noras turėti šiltą, jaukų butą. Tai sukurti padėjo šviesios pastelinės spalvos ir gėlių motyvai.
96 kv.m klasikinio stiliaus butas Užupyje <span style="color: #ff4040;">FOTO</span>
Klasikinio stiliaus interjere vyrauja vientisas stilius. „Apjungti visumą ir parinkti vieną kontekstą – tai mano stilius“, – prasitaria interjero dizainerė Jolanta Lapinskaitė-Vaitulionienė. Būtent tai atsiskleidžia šiame 96 kv.m bute Užupyje.
Žaliaakė R. Mykolaitytė: namai - tai erdvė, kur jautiesi visiškai laisvas
Žurnalistė Rūta Mykolaitytė, praminta žaliaake, pasirinko nepopuliarų sprendimą. Ji įsigijo ne naują butą miegamajame rajone, o sename name. Svarbiausia, kad jis – netoli centro. 50 kv.m būstą Rūta įsirengė pati, o namie vyraujantį stilių įvardina kaip rafinuotą lengvumą.
Lietuviai seną butą pirktų dėl kainos, naują – dėl šildymo sąnaudų
Net septyni iš dešimties lietuvių pirktų būstą naujos statybos daugiabutyje. Mažesnės būsto išlaikymo sąnaudos, naujos instaliacijos ir vamzdynai, jaukesnė aplinka šalia namų – pagrindinės priežastys, kodėl lietuviai rinktųsi butą naujos statybos name.
Kaip atrodo butai, kurių nuoma atsieina 10 tūkst. Lt
Prabangių butų Vilniuje dažniausiai ieško į Lietuvą dirbti atvykę didelių tarptautinių kompanijų vadovai ar ambasadų darbuotojai. Jiems, priešingai nei lietuviams, labai svarbu, kad nuomojamas butas būtų erdvus. Už reikalavimus atitinkantį gyvenamąjį plotą jie negaili ir 10 tūkst. Lt per mėnesį.
Butas iš bankroto administratoriaus rankų: ar saugu?
Sprogus nekilnojamojo turto (NT) burbului, Lietuvoje ne visoms statybos bendrovėms pavyko išgyventi sunkmetį, todėl žmonės iki šiol randa pasiūlymų pirkti būstus iš bankroto administratorių. Skaičiuojama, kad tokie būstai yra mažiausiai 20 proc. pigesni nei rinkos kaina, tačiau žmones gąsdina galimi sunkumai.
Jaukų buto interjerą kuria kokybiškos medžiagos
Naujos statybos sostinės daugiabutyje įrengtame erdviame bute su antresole interjerą projektavusi žinoma dizainerių Dalios Mauricaitės ir Naurio Kalinausko pora būsto individualumo ir išskirtinumo ieškojo naudodami ilgaamžiškas, kokybiškas medžiagas ir stengdamiesi sukurti estetišką vaizdą be dirbtinio paviršutiniško prabangos įspūdžio.
Sename name įrengtas butas turi savų privalumų
Vilnietė Renata Radvilaitė sako, kad namus galėtų įsirenginėti ir įsirenginėti: šis užsiėmimas jai malonus ir įdomus. Prieš metus į naują butą atsikrausčiusi moteris džiaugiasi, kad, nors ir stengėsi įsikurti kuo pigiau, nepasikliovė tik savo galva: patyrusi dizainerė šeimininkei sutaupė pinigų, laiko ir nervų.

Didiname nedidelį kambarį 2 (+ vienos svetainės idėja)  

Didiname nedidelį kambarį
Šiuolaikinio interjero akibrokštai
Projektuodamas naujos statybos namo mansardiniame aukšte įrengto erdvaus buto interjerą architektas Adomas Kondrotas siekė ne stiliaus grynumo, bet išskirtinumo.