Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams

Pertvaros - puikus būdas atskirti erdves ir taip namams suteikti jaukumo. Klaidinga manyti, kad pertvaros skirtos tik erdviems būstams - jos gali pasitarnauti ir nedideliame, jei tik sumaniai pasirinktos ir teisingoje vietoje įrengtos.
Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams
© Shutterstock nuotr.

Pertvaros gali būti pagamintos iš įvairiausių medžiagų ir tapti vienu svarbiausių jūsų būsto akcentu. Pavyzdžiui, stiklinės pertvaros idealiai papildytų minimalistinį interjerą, o klasikiniam - suteiktų modernumo.

Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams
© Shutterstock nuotr.

Stiklinė siena, pagaminta iš itin atsparaus stiklo ir lengvai stumdoma ant grindų įrengtais bėgiais, gali pakeisti įprastas duris. Pertvara iš stiklo blokelių itin tiktų vonios kambariui.

Praktiškas pasirinkimas, ypač nedideliame būste, stumdomos pertvaros, leidžiančios itin lengvai transformuoti gyvenamąją erdvę. Kai kurios pertvaros slankioja specialiais bėgiais, tačiau nesusilanksto. Jeigu norite dar dinamiškesnės slankiojančios pertvaros, jums idealiausiai tik tokios, kurios, esant reikalui, susilanksto.

Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams
© Shutterstock nuotr.

Pertvaros taip pat gali būti pagamintos iš betono, pluoštinio cemento plokštės ar plytų - sienelė iš jų gali būti viso kambario akcentas.

Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams
© Shutterstock nuotr.
Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams
© Shutterstock nuotr.
Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams
© Shutterstock nuotr.

Metalo plokščių konstrukcijos plonesnės, tinkamos mažesniems plotams, jos atsparios ugniai, tačiau tokia pertvara gražiausiai atrodytų tik moderniame interjere.

Dizaineriai siūlo ir ažūrines pertvaras, kurių raštas atkartojamas ant baldų durelių ar kitų paviršių.

Pačios brangiausios – medinės pertvaros, tačiau dėl savo natūralumo jos suteikia namams jaukumo, prabangos ir šilumos. Jei norisi modernumo, tuomet rinkitės art deco stiliaus medinę pertvarą.


Shutterstock nuotraukos

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Butai

60 kv.m. butas Vilniuje, kuriame pasijunti tarsi išvykęs į Rytus (47)

Pravėrus Vilniuje esančio nedidelio buto duris iš karto supranti – čia gyvena Rytus įsimylėję žmonės. Trijų asmenų šeima dizainerio Artūro Kovzano pageidavo sukurti interjerą Rytų Azijos tematika, į kurį jie galėtų grįžti po dienos darbų lyg į ramybės oazę. Šiuo tikslu buvo pasitelktos kiek neįprastos buto apdailai medžiagos: medinės dailylentės, natūralūs žolės tapetai, bambukų stiebai, akmuo.

69 kv.m. butas Vilniuje: iš dviejų kambarių – trys (29)

Architektei Audronei Ambrazienei ir dizainerei Daivai Pocevičienei projektuojant vilniečių poros namų interjerą, pirmoji užduotis buvo racionaliai išspręsti išplanavimą.

Spalvų terapija 75 kv.m. bute 3 asmenų šeimai (27)

Naujos statybos daugiabutyje projektuodama trijų kambarių buto interjerą architektė Indrė Sunklodienė ieškojo įdomių sprendimų – norėjosi sukurti išskirtinę, originalią, išraiškingą erdvę jaunam miesto žmogui, tačiau ne mažiau svarbu buvo namų jaukumo, stabilumo pojūtis. Rezultatas džiugina tiek projekto autorę, tiek buto šeimininkus – moderniame pilkais atspalviais dekoruotame bute pritaikyta neįprasta medinių tašelių konstrukcija, išskirtinė grindų intarpo idėja, o kiekvienoje erdvėje parinktas vis kitas ryškus spalvos akcentas intriguoja, neleidžia nuobodžiauti.

146 kv.m. butas Vilnuje, kuriame traukos centras – virtuvės sala (38)

Jaunos vilniečių šeimos butas alsuoja šviesa ir lengvumu. Užsakovai, kreipęsi į architektes Rasą Ilginę ir Eveliną Zaveckienę, išreiškė pageidavimą išlaikyti mansardiniame aukšte esančių patalpų erdvumą ir sukurti minimalistinį, detalėmis neapkrautą interjerą.

67 kv.m. vilniečių butas, kuriame vyrauja harmonija ir tvarka (44)

Energija ir optimizmu trykštanti vilniečių šeima norėjo įsirengti šviesius namus, kuriuose jaustųsi tvarka ir harmonija. Šią klientų svajonę dizainerė Vismantė Tubelytė įgyvendino sukūrusi šiltą ir vientisą skandinaviško stiliaus interjerą.

43 kv.m. buto Vilniuje interjeras – kaip jaukiai įsikurti 3 asmenų šeimai (37)

Šio 43 kv. metrų buto, kuriame virtuvė, gyvenamoji zona ir koridorius sudaro vieną erdvę. Užsakovas – gydytojo šeima iš Minsko. Bet dominuojančios šviesiai pilka ir balta spalvos pasirinktos ne dėl jo profesijos. Žinia, balta spalva vizualiai didina erdvę. Taip pat kaip ir veidrodžiai.

34 kv.m. butas Vilniuje, skirtas jaunai moteriai (43)

Nedideliame Vilniaus Naujamiesčio bute architektas Vytis Uža sukūrė interjerą jaunai moteriai. Nors šeimininkė gyvena aktyvų įvairiapusišką gyvenimą, ji nėra linkusi apsikrauti daiktais, tad bute ne tik sutilpo visos gyvenimui reikalingos funkcinės zonos, bet jis išliko erdvus ir lengvas.

136 kv.m. butas Vilniuje, kuriame karaliauja briedis (24)

Ramiame Vilniaus rajone, šalia miško esančiame name, keturių asmenų šeima įsigijusi butą, dėl interjero įrengimo kreipėsi į „JURTA architektai“ komandą. Tai buvo ne pirmas šiems užsakovams darytas projektas, tad architektėms Rūtai Goštautienei, Monikai Akromei, Deimantei Narbutaitei bei Aušrai Marcinkevičiūtei buvo suteikta maksimali kūrybinė laisvė.

72 kv.m. butas naujos statybos name: žalsva virtuvė ir Provanso atspindžiai (40)

Jauna moteris, prieš įsirengiant butą naujos statybos name Vilniuje, žinojo: ji nori žalsvos virtuvės ir šiek tiek Provanso stiliaus elementų. Šie užsakovės pageidavimai dizainerėms Eglei Balčiūnaitei ir Jurgitai Dragūnaitei uždavė toną visam interjerui. Taip pat dizainerės džiaugėsi, kad klientė ne tik žinojo ko nori, bet ir noriai priėmė jų profesionalius patarimus. O malonus darbo procesas dažniausiai duoda gerus rezultatus.

100 kv.m. butas Kaune, kuriame karaliauja šviesa (17)

Naujai pristatytame viršutiniame – tryliktame – atnaujinto daugiabučio aukšte įrengtas erdvus butas tarsi sugeria šviesą: dideli langai neuždangstyti užuolaidomis, tad pro juos į namus srūva natūrali dienos šviesa. Skaidrumo bei erdvės atvirumo koncepciją išryškina ir interjero sprendimai – santūrus skandinaviškas minimalizmas, aiškios, išgrynintos linijos, natūralios medžiagos ir stilingi, ryškūs akcentai.

76 kv.m. modernios klasikos butas, kuriame beveik visi baldai iš Anglijos (71)

Modernios klasikos stiliaus buto Vilniuje interjerą kūrė dvi autorės – tai dizainerė Katerina Dilinikaitienė ir buto šeimininkė Vilma. Dizainerė parengė techninį projektą ir pakonsultavo iškilusiais klausimais, o baldus ir apdailos medžiagas rinko pati šeimininkė. Nors ponia Vilma teigė iki tol specialiai nesidomėjusi šia sritimi, visgi savo šeimos namus dekoruoti nusprendė pati.

Vyriškas 72 kv.m. butas Vilniuje, kurio dizainą įkvėpė golfo žaidimas (18)

Žaluma apsuptame name, ramioje Vilniaus vietoje esančio buto interjeras sukurtas taip, kad įžengus į jį supranti patekęs į golfo mėgėjo namus. Architektas Gintautas Paškonis mano, jog būstas turi atspindėti šeimininko charakterį ir gyvenimo būdą. Atitinkama atributika, beveik nuolatos per televizorių rodomas golfas ir šia tematika įkvėptas stilius – toks būstas šeimininkui asocijuojasi su jo mėgstama veikla, o namai juk ir turi būti poilsio bei laisvalaikio praleidimo vieta.

Vieno 77,45 kv.m. aukšto rekonstrukcija name Kaune: ką daryti, kai vaikai išsikrausto (25)

Išsikėlus suaugusiems vaikams iš tėvų namų, Kauno Viljampolės rajone gyvenanti pora suko galvas kaip išnaudoti ištuštėjusio namo erdves. Kadangi gyvenimui užtenka pirmojo aukšto, antrasis galėjo būti paskirtas svečiams arba laisvalaikiui. Apžiūrėjus patalpas, kuriose dūlėjo seni baldai, statulėlės, paveikslai ir audiniai, dizainerei Jolantai Prunskaitei kilo idėja sukurti šeimos muziejų – erdvę, kurioje būtų galima eksponuoti praeitį menančius brangius daiktus. Ši vieta tapo patogia susirinkti visiems šeimos nariams, o prireikus – apnakvyndinti svečius.

100 kv.m. butas, kuriame vyrauja prabangus minimalizmas (34)

Keturių asmenų šeimos butas Vilniuje nešokiruoja iššaukiančiais sprendimais, architektų Dmitrij Kudin ir Lauros Malcaitės kurto interjero įdomumas atsiskleidžia gerai apgalvotose detalėse. Butas buvo įrengtas rekonstravus mansardinį namo aukštą. Kadangi reikėjo kilstelti stogą, atsirado papildomos konstrukcijos, kurių buvo nuspręsta neslėpti. Taip prasiplėtė erdvė, o lubose kyšančios santvaros tapo dekoratyviu interjero elementu.

50 kv.m. butas Vilniuje, kurio interjeras nustebins ne vieną (92)

Vilniaus Antakalnio mikrorajone esantį butą šeimininkų pora norėjo įsirengti originaliai ir jaukiai. Būsimieji gyventojai nebijojo ryškių spalvų ir netipinių sprendimų, tad dizainerė Ernesta Statkutė sukūrė šiuolaikišką jaunatvišką interjerą.