Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams
Parengė Veronika Žirbaitė, www.DELFI.lt /
Nuotrauka: Shutterstock nuotr.
2012 m. gegužės 04 d. 07:00

Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams

Pertvaros - puikus būdas atskirti erdves ir taip namams suteikti jaukumo. Klaidinga manyti, kad pertvaros skirtos tik erdviems būstams - jos gali pasitarnauti ir nedideliame, jei tik sumaniai pasirinktos ir teisingoje vietoje įrengtos.

Pertvaros gali būti pagamintos iš įvairiausių medžiagų ir tapti vienu svarbiausių jūsų būsto akcentu. Pavyzdžiui, stiklinės pertvaros idealiai papildytų minimalistinį interjerą, o klasikiniam - suteiktų modernumo.

Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams

Stiklinė siena, pagaminta iš itin atsparaus stiklo ir lengvai stumdoma ant grindų įrengtais bėgiais, gali pakeisti įprastas duris. Pertvara iš stiklo blokelių itin tiktų vonios kambariui.

Praktiškas pasirinkimas, ypač nedideliame būste, stumdomos pertvaros, leidžiančios itin lengvai transformuoti gyvenamąją erdvę. Kai kurios pertvaros slankioja specialiais bėgiais, tačiau nesusilanksto. Jeigu norite dar dinamiškesnės slankiojančios pertvaros, jums idealiausiai tik tokios, kurios, esant reikalui, susilanksto.

Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams

Pertvaros taip pat gali būti pagamintos iš betono, pluoštinio cemento plokštės ar plytų - sienelė iš jų gali būti viso kambario akcentas.

Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams
Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams
Įdomesnės pertvaros: idėjos jaukiems namams

Metalo plokščių konstrukcijos plonesnės, tinkamos mažesniems plotams, jos atsparios ugniai, tačiau tokia pertvara gražiausiai atrodytų tik moderniame interjere.

Dizaineriai siūlo ir ažūrines pertvaras, kurių raštas atkartojamas ant baldų durelių ar kitų paviršių.

Pačios brangiausios – medinės pertvaros, tačiau dėl savo natūralumo jos suteikia namams jaukumo, prabangos ir šilumos. Jei norisi modernumo, tuomet rinkitės art deco stiliaus medinę pertvarą.


Shutterstock nuotraukos

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (0)
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
Šio interjero užsakovė gyvena viena. Ji – plataus akiračio, apsiskaičiusi, daug dirbanti, sportuojanti ir keliaujanti mėgstanti moteris, kuri su malonumu ruošia artimiesiems ir draugams šventes savo namuose.
Ober-Haus“ Lietuvos butų kainų indekso (OHBI), fiksuojančio butų kainų pokyčius penkiuose didžiausiuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje), 2014 metų gruodžio mėnesio reikšmė smuktelėjo 0,1%. Lapkritį buvo užfiksuotas 0,3% sumažėjimas. Bendras butų kainų lygis Lietuvos didmiesčiuose per metus ūgtelėjo 3,3%.
Projektuojant senoviniame pastate įrengtą butą, svarbu ne tik sukurti praktišką ir estetišką aplinką, bet ir išsaugoti išskirtinės, nestandartinės erdvės privalumus, ją „prisijaukinti“ ir organiškai integruoti į naująjį interjerą. Užduotis dar sudėtingesnė, kai kalbame apie mažą, šiuo atveju – miniatiūrinį butą: logika reikalauja atsisakyti nereikalingų detalių, tačiau senovinio namo aura reikalauja savo...
Nestandartinės architektūros ir formos erdvės įkvepia mąstyti kitaip. Gavusi užsakymą projektuoti interjerą įspūdingoje, stoglangių šviesos apšviestoje erdvioje palėpėje, įrengtoje sename Vilniaus senamiesčio name, dizainerė Jovita Jankauskienė jai dekoruoti pritaikė savo darbo stiliui ne itin būdingą skandinavišką minimalizmą, paryškintą sodrių spalvų potėpiais.
Dažniausiai kuriant interjerą yra ieškoma nestandartinių sprendimų, norima pranokti pačius save ir namai tampa tokie, į kuriuos nesinori sugrįžti. O juk tam, kad turėtumėte iš tiesų kitokį, išskirtinį interjerą, tereikia parinkti spalvingų, netikėtų, išraiškingų formų akcentų.
Architektas Adolfas Loosas teigė: „Kuo kultūringesnis tampa žmogus, tuo mažiau lieka dekoracijų“. Tą patį galime pasakyti ir apie interjerą. Ir būtent minimalistinis interjeras tai atspindi labiausiai. Šio stiliaus būstuose išryškėja baldų, detalių, sprendimų funkcionalumas ir vyrauja skoningas „švarumas“.
Skaitytoja Inga buvo išsikėlusi tikslą turėti gražius ir jaukius namus, tačiau tam, kad tai pasiektų teko padirbėti. Rezultatą galite apžiūrėti iš nuotraukų, o moteris pripažįsta, jog jis būtų neįmanomas be tėčio ir vyro pagalbos.
Kuriant namų interjerą svarbų vaidmenį atlieka spalvos. Balta spalva arba parinkti šviesūs atspalviai visuomet būstui suteikia lengvumo. Tam, kad tokia erdvė netaptų pilku veidu svarbu parinkti įdomius akcentus. Tai gali būti ryškesnis kilimas, staliukas iš stiklo, o gal net ir lauko gėlių puokštė.
Projektuodama Vilniaus senamiestyje naujos statybos name įrengtą erdvų nuomoti skirtą butą architektė Rasa Jonikaitė stengėsi sukurti šiuolaikišką ir patogią, tačiau neutralią aplinką, todėl visam butui dekoruoti išrinko santūrų baltą foną. Jį pagyvino ryškesniais akcentais, dvelkiančiais išgryninta modernumo estetika.
Projektuojant interjerą neretai tenka atsižvelgti į kelių šeimos narių – vyro, žmonos, vaikų – jaukių namų vizijas ir jas įgyvendinti, todėl planavimo, stilistiniai bei spalviniai kompromisai – neišvengiami. Dizainerės Eglė Balčiūnaitė ir Jurgita Dragūnaitė skirtingus šeimininkų norus pavertė privalumu ir erdviame keturių asmenų šeimos bute sukūrė linksmą, žaismingą, jaukų spalvinį bei stilistinį „miksą“.
Inga Gagilienė interjerus kuria jau septynerius metus. Dizaino srityje besisukančios moters portfolio – vien įspūdingi interjerai. Ne išimtis ir šis vieno aukšto 125 kv.m butas esantis Vilniaus senamiestyje. Jame atsispindi dizainerės braižas – moderni klasika, pasteliniai tonai ir tekstilės naudojimas.