90 kv.m butas Vilniuje: komforto oazė

 (2)
Estetika, funkcionalumas, nepriekaištinga kokybė ir išskirtinis dėmesys net, regis, nepastebimoms detalėms – tokie buvo pagrindiniai kriterijai, projektuojant interjerą pačiame Vilniaus centre neseniai pastatytame naujame name esančiame dviejų miegamųjų bute, kuriame įsikūrė veikli, šiuolaikiška moteris su dukra.
© Augis Narmontas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Objekto dosjė:
Tipas – dviejų miegamųjų butas naujos statybos name Vilniaus centre.
Plotas – 90 m².
Gyvenamoji erdvė – bendrasis kambarys (virtuvė, valgomasis-svetainė), miegamasis ir dukters kambarys, 2 vonios kambariai.
Gyventojai – moteris su dukra.
Projekto autorė – interjero dizainerė Kristė Budraitytė („Dizaino dirbtuvės“).

Vilniaus senamiestyje naujos statybos name įrengtame erdviame bute interjerą projektavusi dizainerė Kristė Budraitytė pasakojo, kad procesas nuo pat pradžių vyko labai preciziškai, aptariant ir kruopščiai renkantis spalvas, medžiagas, baldų dizainą – šeimininkei buvo svarbi kiekviena smulkmena. Toks požiūris atitinka ir dizainerės darbo braižą – ji įsitikinusi, kad kokybišką ir išbaigtą, išraiškingą interjerą kuria taikliai ir prasmingai parinktos detalės. Buto šeimininkei namuose norėjosi šiuolaikiškos, raminamai nuteikiančios, tačiau nenuobodžios, išraiškingos ir, žinoma, patogios gyventi bei jaukios aplinkos, tad projekto autorė interjerui dekoruoti rinkosi švelnius pastelinius, neutralaus kolorito atspalvius, medžio faktūros elementus ir žinomų gamintojų kokybiško dizaino baldus bei aksesuarus.

90 kv.m butas Vilniuje: komforto oazė
© Augis Narmontas

Praktiškas sprendimas
Svetainės poilsio zonoje jaukumui sukurti dizainerė suprojektavo biožidinį, o sieną prie jo pavertė praktiška ir talpia daiktų laikymo spinta. Vientisi spintos fasadai – be rankenėlių, atidaromi spustelėjus dureles, dėl patogumo viduje įrengtas apšvietimas, įsijungiantis atidarius dureles. Uždarytos jos atrodo kaip dekoratyvinės židinio apdailos plokštės – tokie apdailos elementai kartojami ir bendroje erdvėje įrengtoje virtuvėje.

90 kv.m butas Vilniuje: komforto oazė
© Augis Narmontas

Visame bute išklotos prancūziškos tradicinio „eglutės“ rašto šviesios ąžuolinės grindys vizualiai sušvelnina modernios erdvės linijas, interjerui suteikia dinamiškumo ir kartu sukuria lengvą istoriškumo užuominą.

Ypač daug dėmesio buvo skiriama virtuvės ergonomikai, funkcionalumui ir estetikai. Kompaktiška virtuvės zona įrengta bendrojo kambario nišoje, tad, norėdama padidinti darbo stalo paviršių ir sukurti vizualią ribą tarp dviejų skirtingų zonų, dizainerė suprojektavo „salą“, įkomponuotą palei įžambią namo sieną. Šį neįprastą architektūrinį elementą Kristė sumaniai išnaudojo originaliam apšvietimui – per sieną ir lubas nusitęsiančiai šviesos juostai – įrengti. Baldams gaminti buvo pasirinkta tamsaus pilko kolorito apdaila. Čia viskas apgalvota iki smulkmenų: buitinė technika sumontuota spintoje, galinėje sienoje, išnaudota net trikampė niša, susidariusi dėl įžambios sienos, tad buvo galima atsisakyti viršutinių spintelių, visuose elektra valdomuose stalčiuose įrengtas apšvietimas, o siekiant išsaugoti erdvės estetiką, pritaikytas modernus gartraukis, įrengtas virtuvės stalviršyje prie kaitlentės, o ne virš jos, kaip įprasta.

90 kv.m butas Vilniuje: komforto oazė
© Augis Narmontas

Lakonišką, santūrią, griežtų taisyklingų linijų tamsaus pilko atspalvio virtuvės kompoziciją pagyvina jaukūs medžio faktūros fragmentai ir šviesos efektai.

90 kv.m butas Vilniuje: komforto oazė
© Augis Narmontas

Šiuolaikiška ir patogu: visi virtuvės stalčiai atidaromi vos spustelėjus ir švelniai uždaromi lengvai stumtelėjus, o reikiamus juose sudėtus daiktus lengviau rasti dėl čia įrengto apšvietimo.

90 kv.m butas Vilniuje: komforto oazė
© Augis Narmontas

Originali idėja
Per visą sieną ir lubas virš „salos“ buvo sumontuota šviesos juosta, ne tik apšviečianti darbastalį, kuriame įrengta viryklė, bet ir sukurianti įdomų, skirtingas zonas akcentuojantį šios erdvės dizaino elementą.

Šeimininkės miegamasis įrengtas privačiame bloke, šiek tiek atskirtame nuo bendros erdvės. Čia vienas šalia kito suformuoti ir atskiras vonios kambarys bei drabužinė. Norėdama išsaugoti erdvės vientisumą ir neblaškyti jos papildomomis detalėmis, dizainerė visas duris projektavo aukštas, iki pat lubų, su paslėptais vyriais, tad jos liko beveik nematomos.

90 kv.m butas Vilniuje: komforto oazė
© Augis Narmontas

Lakoniško dizaino, švelnaus pastelinio kolorito miegamojo akcentu tapo originali siena, prie kurios pastatyta įspūdinga lova su patogiu, į šonus užlenktu galvūgaliu, suteikiančiu ypatingą privatumo pojūtį. Projekto autorė specialiai šiam kambariui dekoruoti sukūrė išraiškingą reljefinį linijinį ornamentą – jis suteikė interjerui dinamikos ir paįvairino erdvę, tačiau išsaugojo ramybės ir atsipalaidavimo pojūtį, neperkrovė erdvės dėmesį blaškančiomis detalėmis.

90 kv.m butas Vilniuje: komforto oazė
© Augis Narmontas

Originali idėja
Sienos dekoras atrodo įspūdingai, tačiau padarytas visai paprastai. Jam panaudotos prie sienos pritvirtintos grindjuosčių juostos, nudažytos tokia pačia spalva kaip visas kambarys.

90 kv.m butas Vilniuje: komforto oazė
© Augis Narmontas

Komforto kriterijus miegamajame būtinas – ne atsitiktinai čia įkomponuota išraiškingo dizaino lova su stilizuotu, klasikiniam dizainui būdingu lenktu galvūgaliu, suteikiančiu išskirtinį patogumo ir privatumo pojūtį.

90 kv.m butas Vilniuje: komforto oazė
© Augis Narmontas

Šviesos efektai
Norėdama sukurti komfortišką ir jaukią aplinką, dizainerė interjere pritaikė įvairių apšvietimo schemų. Bendrajam apšvietimui sukurti buvo sumontuotos LED šviesos juostos – bendrajame kambaryje jos paslėptos virš langų, virtuvės zonoje įterptos į sieną ir lubas, prieškambaryje – po spintomis palei grindis. Dėl šios priežasties akcentiniai šviesos šaltiniai – įspūdinga valgomojo FLOS arka, originalaus dizaino pakabinamas svetainės šviestuvas – tapo išraiškingais, akį traukiančiais interjero dizaino objektais. Kone visų šviesos šaltinių skleidžiamos šviesos stiprumą galima reguliuoti jungikliais, todėl kiekvienu atveju šeimininkai gali sukurti pageidaujamą atmosferą.

90 kv.m butas Vilniuje: komforto oazė
© Augis Narmontas

Minimalistinis prieškambario įvaizdis: šviesus koloritas, aukštos ir kone nematomos durų plokštumos sukuria švarią, estetišką, ramybe dvelkiančią atmosferą nuo pat namų durų slenksčio.

Greta šeimininkės miegamojo įrengtame vonios kambaryje didelis dėmesys skirtas ne tik dizainui, bet ir išskirtinei kokybei. Šviesiomis subtiliai raštuotomis plytelėmis dekoruotoje erdvėje dizainerė pritaikė modernų, pagal pažangiausias technologijas sukurtą, kvapus naikinančią vandens nuleidimo sistemą, itin kokybišką vonios santechniką ir maišytuvus: nors tokios detalės iš pirmo žvilgsnio lieka nematomos, tačiau išties palengvina buitį ir sukuria ypatingą komforto pojūtį – tokio įspūdžio buvo siekta kuriant šį interjerą.

90 kv.m butas Vilniuje: komforto oazė
© Augis Narmontas

Tam, kad sterilioje, šviesioje vonioje nepritrūktų jaukumo, dizainerė įterpė subtilių medžio faktūros elementų – lakonišką praustuvo lentynėlę ir didelį apskritą veidrodį su lenktu mediniu rėmu. Šiltų ir šaltų medžiagų balansas, tarpusavyje kontrastuojantys blizgūs ir matiniai paviršiai padėjo sukurti modernią, komfortišką, patogią gyventi ir šeimininkės poreikius atitinkančią aplinką.

90 kv.m butas Vilniuje: komforto oazė
© Augis Narmontas

Vietoj atskiros dušinės įrengta vonia su skaidria stiklo pertvara, atstojančia ir dušo kabiną.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

82 kv.m butas Vilniuje: svetimos erdvės virsmas sava

Interjero dizainerė Gintautė Kisieliūtė (interjero studija „Geekydesign“) pasakodama apie šio interjero kūrybinį procesą išskyrė pagrindinę erdvės problemą – užsakovai įsigijo butą, kuriame jau buvo gyventa. Dizainerei naujų buto savininkų suformuluota užduotis buvo pagrindines patalpas pritaikyti jų poreikiams.

44 kv.m butas Vilniuje: mansarda pačioje senamiesčio širdyje (1)

Mansardinio tipo buto įrengimas, pasak dizainerės Dalios Gerasimavičienės („DG interjerai“), visada yra keliantis iššūkius, bet kartu įdomus ir kūrybiškas darbas. Šiame būste kiekvienas kampelis buvo apgalvotas iki smulkmenų, išnaudotos visos įmanomos erdvės. Galutinis rezultatas – patogi ir jauki gyvenamoji erdvė senamiesčio gyventojams.

80 kv.m butas Vilniuje: charakteringa klasikinio stiliaus interpretacija

Šis spalvingas, moteriška energija ir elegancija alsuojantis būstas yra įsikūręs Vilniaus mieste, šalia Neries. Jo interjerą kūrė „Jaukumo kūrėjai“ dizainerių duetas – Brigita Petravičiūtė ir Gintarė Garcia. Dizainerių manymu, kuriant interjerą, svarbiausia yra gerai apgalvotas erdvės paskirstymas į atskiras zonas ir tinkamas šių zonų apšvietimas (staliniais, sieniniais šviestuvais, toršerais ir t.t.). Šios pamatinės interjero dizaino vertybės atsiskleidžia ir šiame interjere.

93 kv.m butas Vilniuje: interjeras, kuriame svarbi kiekviena detalė (3)

Dizainerė Vaida Jurkšaitienė, kalbėdama apie individualaus būsto interjero kūrimą sako, kad esminės gero interjero sudedamosios dalys yra tinkamai suprojektuota erdvė bei jos vientisumas. Taip pat labai svarbus yra erdvės užpildymas subtiliais, tarpusavyje derančiais, jaukią atmosferą kuriančiais akcentais. Dėl to ir šiame būste buvo stengiamasi išsaugoti erdvumą ir sukurti puošnų, šviesų ir harmoningą interjerą.

80 kv.m bute Užupyje – milijono vertas vaizdas (9)

„Kai rinkau komandą remontui padaryti, pirma atėjusių žmonių reakcija būdavo tokia: „Ne ne, čia tai jau tikrai nedirbsime!“ – projekto Užupyje pradžią prisimena interjero dizainerė Indrė Mylytė-Sinkevičienė. Bet po keleto mėnesių išryškėjęs vaizdas atpirko visus vargus. Butas, už kurio lango spindi Užupio angelas, iš landynės virto stilingais namais, kuriuose darniai sugyvena skirtingų epochų elementai.

90 kv.m butas Vilniuje: komforto oazė (2)

Estetika, funkcionalumas, nepriekaištinga kokybė ir išskirtinis dėmesys net, regis, nepastebimoms detalėms – tokie buvo pagrindiniai kriterijai, projektuojant interjerą pačiame Vilniaus centre neseniai pastatytame naujame name esančiame dviejų miegamųjų bute, kuriame įsikūrė veikli, šiuolaikiška moteris su dukra.

„Gėlių butas“ Vilniuje: gyvybe alsuojantis 109 kv.m būstas (8)

„Gėlių butas“ – būstas įsikūręs Vilniaus senamiestyje, Gėlių gatvėje. Architektė – dizainerė Dalia Jakeliūnaitė sako, kad butui suteiktas pavadinimas yra dviprasmiškas: jis sufleruoja apie netradicinę erdvę, kuri yra apsupta gėlėmis, arba tiesiog nusako būsto vietą miesto žemėlapyje.

55 kv.m butas Vilniuje: namai – kaip veidrodis (4)

Pasak architektės Renatos Mockutės, kuriant interjerą intuityviai gimė industrinio minimalizmo stilių atspindintys sprendimai. Juos padiktavo tiek aplinka, tiek vyro, kuriam jis projektuotas, charakteris – asketiškas ir intelektualus. „Nuostabu kurti namus žmogui, pažįstančiam save ir aplinką, kurioje jaučiasi savimi. Tada interjeras atspindi asmenybę ir tampa jos veidrodžiu, jokie iššūkiai nebūna baisūs“, – įsitikinusi architektė.

80 kv.m butas Vilniuje: modernaus gyvenimo būdo atspindžiai (14)

Architektė Dovilė Martinaitytė („Architekte.lt“) sako, kad kuriant šį interjerą buvo dvi svarbios užduotys: pabrėžti erdvės privalumus bei suslapstyti minusus. Galutinis rezultatas – erdviai ir moderniai atrodanti erdvė, kurioje atsispindi šiuolaikiško žmogaus gyvenimo būdas.

76 kv.m butas Kaune: namai, kuriuose karaliauja šviesa (6)

Dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad namuose, žinoma, svarbiausia yra jaukumas, todėl yra labai įdomu stebėti, kaip atskiros, iš pirmo žvilgsnio šaltos detalės (betoninės grindys, baltos sienos, veidrodžiai) tampa jaukia gyvenama erdve. Šį kartą dizainerė užsiėmė savo namų projekto įgyvendinimu.