84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai

Jauna šeima įsigijo senovinės statybos būstą Vilniaus senamiestyje. Uždavinį – pritaikyti erdvę šiuolaikinio žmogaus poreikiams, jie patikėjo interjero dizainerei Daliai Jakeliūnaitei.
© Asmeninis albumas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vilniaus senamiestyje, Basanavičiaus gatvėje, įsikūręs šviesus ir erdviai atrodantis 84 kv.m butas atspindi šiuolaikišką gyvenimo būdą ir kartu išlaiko dalį senamiesčio butams būdingo žavesio. Interjero dizainerė D. Jakeliūnaitė pasakoja, kad šio projekto metu svarbiausia užduotis buvo sukurti naują išplanavimą ir prikelti senos statybos butą naujam gyvenimui.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai
© Asmeninis albumas


Būsto savininkai – jauna šeima, tad senovinis buto išplanavimas buvo pritaikytas šiuolaikiškos šeimos su vaikais poreikiams. Dizainerė D. Jakeliūnaitė sako, kad buto išplanavimas buvo pergalvotas iš pagrindų. Buvo pakeistos pertvarų vietos, perkelta virtuvės zona bei suformuotos dvi vonios.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai
© Asmeninis albumas

Nors pakeitimų bute buvo padaryta tikrai nemažai, dizainerė stengėsi išlaikyti dalį senamiesčio butams būdingo charakterio. Vienas iš tokių svarbių aspektų – aukštos lubos ir aukštos durys. Bute buvo stengtasi kuo labiau išlaikyti lubų aukštį.

Kitas svarbus momentas – eglute klotos grindys. Vilniaus senamiesčio autentikai pabrėžti buvo pasirinkta klasikinė ąžuolo parketo smulki eglutė dengta natūraliu laku (taip išsaugant natūralų ąžuolo atspalvį). Pro langus matomi stogai tapo tarsi gyvu senamiesčio paveikslu ir taip papildė erdvę savo ypatinga dvasia.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai
© Asmeninis albumas


Būstui buvo parinktas modernus interjero stilius. Vietoj pamėgtos baltos spalvos, kambarių sienoms buvo parinktas švelniai pilkas atspalvis, kuriame gražiai išryškėja baltos durys. D. Jakeliūnaitė pasakoja, kad renkant baldus šiam interjerui, norėjosi, kad erdvėje atsirastų lengvi, paprasti ir modernūs daiktai. Atsitiktinės aukso detalės interjere dera su minimalistine baldų išraiška bei pabrėžia senamiesčio nuotaiką.

D. Jakeliūnaitė pastebi, kad kuriant šį interjerą, ypatingas dėmesys buvo skirtas virtuvės išdėstymui. Dizainerė pasakoja, kad labai norėjosi, kad ji būtų kuo švaresnė ir modernesnė, neprimintų tradicinės virtuvės, o būtų labiau kaip minimalistinis interjero akcentas.

Kerniaus Pauliukonio nuotraukos

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose (4)

Sakoma, kai darbas einasi lengvai, rezultatai dažniausiai būna džiuginantys. Šiuo atveju taip ir nutiko: dizainerė Kristina Lastauskaitė-Pundė projektą Druskininkuose atsimena kaip itin lengvą ir malonų. Gal tai – kurorto aura, o gal – faktas, kad šis butas buvo investicinis projektas, o ne šeimos namai, tad jokie asmeniškumai nekišo kojos.

Kaip atrodo brangiausias butas Niujorke?

Ar kada bandėte įsivaizduoti, koks yra pats brangiausias butas viename didžiausių didmiesčių pasaulyje? Niujorkas – vienas iš pagrindinių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų, kuriame galima rasti neįtikėtinų prabangaus gyvenimo būdo pavyzdžių. Kviečiame susipažinti su butu, kuris yra įtrauktas į TOP 10 brangiausių Niujorko būstų sąrašą.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai

Jauna šeima įsigijo senovinės statybos būstą Vilniaus senamiestyje. Uždavinį – pritaikyti erdvę šiuolaikinio žmogaus poreikiams, jie patikėjo interjero dizainerei Daliai Jakeliūnaitei.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.

51 kv.m butas Vilniuje, kuriame atsiskleidžia besikeičiantis lietuvių požiūris į būstą

Kuriant interjerą svarbiausia atsižvelgti į savo gyvenimo būdą – kas tinka nuolat keliaujančiam, tas bus nepriimtina sėsliam žmogui. Tačiau visgi dauguma atsigręžia į natūralius, praktiškus ir ergonomiškus sprendimus. Pasak žurnalų Centras ir „interjeras.lt pataria“ redaktoriaus Vytauto Gurevičiaus ir interjero dizaino bei projektavimo studijos „Interdio“ įkūrėjos Beatos Senkevič, lietuvių požiūris į namų erdvės kūrimą tampa laisvesnis ir modernesnis.

90 kv.m butas Vilniuje: išsaugota senamiesčio dvasia

Istorinė praeitis visada įpareigoja: kurdama sename name esančio buto interjerą architektė Irma Pivoriūnienė siekė išsaugoti senamiesčio dvasią, kurią atspindi išlikusios freskos lubose virš durų ir svetainės nišoje, koklių krosnis, dvivėrės įsprūdinės durys, tačiau nesistengė laikytis klasikinio stiliaus kanonų ir prabėgusių šimtmečių paliktus ženklus derino su šiuolaikiškais elementais, suteikiančiais namams savito charakterio bei harmoningai susiejančiais istoriją su dabartimi.

Į butą prie parko įsikėlęs dizaineris: daugiau nebenoriu gyventi name (2)

„Miegame virtuvėje, valgome miegamajame, ilsimės darbo kambaryje“, – aprodydamas savo namus juokauja vilnietis leidėjas dizaineris Vytautas Gurevičius. Surimtėjęs priduria, kad šis butas labai tinka aktyviai gyvenančiai jų šeimai.

98 kv.m butas Vilniuje: baltos spalvos karalystė (4)

Dizainerės Dovilės Mikaliūnaitės namuose susipina klasikiniam interjero stiliui būdingų marmuro raštų, aukso spalvos detalių, gipso lipdinių bei šiuolaikinį gyvenimo būdą atitinkančių funkcionalių sprendimų derinys. Pagrindinė dizainerės išsikelta užduotis, kuriant interjerą sau – taip įsirengti erdvę, kad atidarius namų duris pasimirštų visi rūpesčiai.

50 kv.m butas Vilniuje, kuris įrengtas pagal fengšui principus

Ne itin didelis, jaunam vyrui priklausantis butas yra Antakalnio mikrorajone, Vilniuje. Buto interjerą kūrusi holistinio interjero dizainerė Živilė Stasiūnė sako, kad namų erdvė turi būti ne tik estetiška ir miela akiai, bet ji taip pat turi būti patogi naudojimui. Projektuojant šį interjerą, buvo priimti universalūs sprendimai, kurie laikui bėgant neprarastų savo svarbos ir netaptų „balastu“.

Krepšininko Artūro Jomanto namai Vilniuje: tegyvuoja moderni klasika

Šis modernios klasikos stiliumi įrengtas būstas priklauso krepšinio klubo „Lietuvos rytas“ kapitonui Artūrui Jomantui. Užduotimi – sukurti nuosavų namų viziją atitinkantį interjerą, krepšininkas pasidalino su interjero studija „Interjero dizainas NOI“.