84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai

Jauna šeima įsigijo senovinės statybos būstą Vilniaus senamiestyje. Uždavinį – pritaikyti erdvę šiuolaikinio žmogaus poreikiams, jie patikėjo interjero dizainerei Daliai Jakeliūnaitei.
© Asmeninis albumas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Vilniaus senamiestyje, Basanavičiaus gatvėje, įsikūręs šviesus ir erdviai atrodantis 84 kv.m butas atspindi šiuolaikišką gyvenimo būdą ir kartu išlaiko dalį senamiesčio butams būdingo žavesio. Interjero dizainerė D. Jakeliūnaitė pasakoja, kad šio projekto metu svarbiausia užduotis buvo sukurti naują išplanavimą ir prikelti senos statybos butą naujam gyvenimui.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai
© Asmeninis albumas


Būsto savininkai – jauna šeima, tad senovinis buto išplanavimas buvo pritaikytas šiuolaikiškos šeimos su vaikais poreikiams. Dizainerė D. Jakeliūnaitė sako, kad buto išplanavimas buvo pergalvotas iš pagrindų. Buvo pakeistos pertvarų vietos, perkelta virtuvės zona bei suformuotos dvi vonios.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai
© Asmeninis albumas

Nors pakeitimų bute buvo padaryta tikrai nemažai, dizainerė stengėsi išlaikyti dalį senamiesčio butams būdingo charakterio. Vienas iš tokių svarbių aspektų – aukštos lubos ir aukštos durys. Bute buvo stengtasi kuo labiau išlaikyti lubų aukštį.

Kitas svarbus momentas – eglute klotos grindys. Vilniaus senamiesčio autentikai pabrėžti buvo pasirinkta klasikinė ąžuolo parketo smulki eglutė dengta natūraliu laku (taip išsaugant natūralų ąžuolo atspalvį). Pro langus matomi stogai tapo tarsi gyvu senamiesčio paveikslu ir taip papildė erdvę savo ypatinga dvasia.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai
© Asmeninis albumas


Būstui buvo parinktas modernus interjero stilius. Vietoj pamėgtos baltos spalvos, kambarių sienoms buvo parinktas švelniai pilkas atspalvis, kuriame gražiai išryškėja baltos durys. D. Jakeliūnaitė pasakoja, kad renkant baldus šiam interjerui, norėjosi, kad erdvėje atsirastų lengvi, paprasti ir modernūs daiktai. Atsitiktinės aukso detalės interjere dera su minimalistine baldų išraiška bei pabrėžia senamiesčio nuotaiką.

D. Jakeliūnaitė pastebi, kad kuriant šį interjerą, ypatingas dėmesys buvo skirtas virtuvės išdėstymui. Dizainerė pasakoja, kad labai norėjosi, kad ji būtų kuo švaresnė ir modernesnė, neprimintų tradicinės virtuvės, o būtų labiau kaip minimalistinis interjero akcentas.

Kerniaus Pauliukonio nuotraukos

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

76 kv.m butas Vilniuje: gaivi klasikinio modernizmo interpretacija

Šis 76 kv.m butas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre. Būsto savininkai – naujagimio besilaukianti šeima, kuri norėjo estetiškai patrauklios erdvės, kurioje tilptų visi jų daiktai.

22 kv.m butas, kuris vizualiai atrodo kur kas erdvesnis

Pamačius šio buto fotografijas, sunku patikėti, kad jo plotas – vos 22 kv.m. Interjero studijai „A Little Design“ pavyko suprojektuoti nedidelio būsto erdvę taip, kad jame tilptų viskas, kas yra svarbiausia gyvenamiems namams.

61 kv.m viengungio butas Vilniuje: moderni klasika su prabangos prieskoniu (5)

„Geriausias interjeras gimsta tada, kai užsakovas tavimi pasitiki“, – įsitikinusi interjero projektavimo studijos „Interjero architektūra“ įkūrėja Indrė Sunklodienė. Kuriant sostinės Naujamiesčio rajone esančio buto interjerą, architektei nereikėjo įtikinėti užsakovo, kodėl vienas ar kitas sprendimas yra tinkamas.

Garsios įžymybių poros namai Niujorke, kurių vertė – beveik 8 mln. eurų

Modelio Chrissy Teigen ir dainininko John Legend šeima, dėl neseniai sulaukto pagausėjimo – antro sūnaus, nusprendė, kad atėjo metas įsigyti naujus namus. Pora išsirinko stilingą butą Manhatano rajone, Niujorke už 7,7 mln. eurų.

Mažos erdvės sprendimai: intriga 49 kv.m bute Utenoje

Galimybė išgriauti sienas ir perplanuoti erdves senos statybos daugiabutyje interjero studijos „Kubinis metras“ dizainerių komandai suteikė laisvę kardinaliai pakeisti interjerą – maksimaliai atverti erdvę, išryškinti loftams būdingo stiliaus elementus.

Buvę Pulitzerio premijos laureato namai, kurių vertė šiandien – 2,1 mln. eurų

Rašytojo Norman Mailer sūnus paskelbė, kad buvę jo tėvo namai, įsikūrę bohemiškame Niujorko rajone, šiandien yra parduodami už 2,1 mln. eurų. Istorine praeitimi alsuojantį butą sudaro trys miegamieji, trys vonios zonos ir net kelios terasos, o jo plotas apima apie 152 kv.m.

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose (4)

Sakoma, kai darbas einasi lengvai, rezultatai dažniausiai būna džiuginantys. Šiuo atveju taip ir nutiko: dizainerė Kristina Lastauskaitė-Pundė projektą Druskininkuose atsimena kaip itin lengvą ir malonų. Gal tai – kurorto aura, o gal – faktas, kad šis butas buvo investicinis projektas, o ne šeimos namai, tad jokie asmeniškumai nekišo kojos.

Kaip atrodo brangiausias butas Niujorke?

Ar kada bandėte įsivaizduoti, koks yra pats brangiausias butas viename didžiausių didmiesčių pasaulyje? Niujorkas – vienas iš pagrindinių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų, kuriame galima rasti neįtikėtinų prabangaus gyvenimo būdo pavyzdžių. Kviečiame susipažinti su butu, kuris yra įtrauktas į TOP 10 brangiausių Niujorko būstų sąrašą.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai

Jauna šeima įsigijo senovinės statybos būstą Vilniaus senamiestyje. Uždavinį – pritaikyti erdvę šiuolaikinio žmogaus poreikiams, jie patikėjo interjero dizainerei Daliai Jakeliūnaitei.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.