76 kv.m butas Vilniuje: gaivi klasikinio modernizmo interpretacija

Šis 76 kv.m butas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre. Būsto savininkai – naujagimio besilaukianti šeima, kuri norėjo estetiškai patrauklios erdvės, kurioje tilptų visi jų daiktai.
© A.Stepankevičiaus nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Interjero dizainerė Jovita Jankauskienė (interjero studija „Jovita Interior“) pasakodama apie savo kūrybinį procesą sako, kad jai svarbiausia yra įsiklausyti į užsakovą, atsižvelgti į jo norus bei gyvenimo būdą. Apjungdama savo idėjas ir žinias su užsakovų estetiniais pomėgiais, dizainerė stengiasi kurti visumą, kuri džiugintų tiek ją pačią, tiek namų savininkus. Įrengiant šį butą, svarbiausia užduotis buvo sukurti jaukius, patogius ir nemažą daiktų kiekį talpinančius namus.

76 kv.m butas Vilniuje: gaivi klasikinio modernizmo interpretacija
© A.Stepankevičiaus nuotr.

J. Jankauskienė sako, kad šio buto interjerą yra sunku priskirti vienam konkrečiam dekoro stiliui. Galbūt artimiausiu galima būtų laikyti klasikinį modernizmą, tačiau dizainerė nenorėtų jo talpinti į tam tikrą „lentynėlę“. Šiuose namuose interjero vientisumo įspūdis yra kuriamas klasikinio stiliaus elementais, šviesia sienų apdaila, medaus atspalvio grindų danga, žemiška spalvų palete ir gaiviais spalviniais akcentais.

Kadangi koridorius šiame būste yra gan ilgas ir siauras, jam jaukumo buvo nuspręsta suteikti naudojant charakteringus akcentinius baldus, kurie ne tik puošia erdvę, bet kartu ją ir skaido. Koridoriui pagal užsakymą buvo pagaminta siaura konsolė ant kurios šeimininkai galėtų laikyti nuotraukas. Žaismingumo ir gaivos įspūdžiui sudaryti šioje zonoje buvo parinkta žalsva sieninė spinta bei gėlėtas suoliukas.

Bendra virtuvės, valgomojo ir svetainės erdvė vizualiai buvo sujungta neutralia spalvų palete bei specialiai suprojektuotais tamsios medienos elementais (virtuvės baldu bei televizoriaus sienele svetainės zonoje). Dizainerė pasakoja, kad norėjosi sukurti tokią erdvę, kurioje virtuvė neatrodytų tokia „virtuviška“, o ir svetainė netaptų virtuvės dalimi.

76 kv.m butas Vilniuje: gaivi klasikinio modernizmo interpretacija
© A.Stepankevičiaus nuotr.

Įdomus sprendimas tėvų miegamajame – spinta iš abiejų lovos pusių, kuri kuria moterišką ir vyrišką dalį. Vietoje naktinių staliukų lovoje yra nišos, kuriose galima pasidėti telefoną arba knygą. Vaiko miegamajame akį labiausiai patraukia žaisminga namelių formos spinta, kurioje specialiai buvo įrengtas apšvietimas, tad ji papildomai pasitarnauja ir kaip naktinė lemputė.

76 kv.m butas Vilniuje: gaivi klasikinio modernizmo interpretacija
© A.Stepankevičiaus nuotr.

Vonioje svarbiausią vaidmenį atlieka plytelės, kurios sudaro elegancijos įspūdį. Grindims buvo parinktos marmuro rašto plytelės, o akcentinei sienai – blizgios, rombo formos plytelės su juodais taškiukais. Įdomus akcentas – šildomas veidrodis su integruotu apšvietimu, kuris niekada nerasoja.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

76 kv.m butas Vilniuje: gaivi klasikinio modernizmo interpretacija

Šis 76 kv.m butas yra įsikūręs Vilniaus miesto centre. Būsto savininkai – naujagimio besilaukianti šeima, kuri norėjo estetiškai patrauklios erdvės, kurioje tilptų visi jų daiktai.

22 kv.m butas, kuris vizualiai atrodo kur kas erdvesnis

Pamačius šio buto fotografijas, sunku patikėti, kad jo plotas – vos 22 kv.m. Interjero studijai „A Little Design“ pavyko suprojektuoti nedidelio būsto erdvę taip, kad jame tilptų viskas, kas yra svarbiausia gyvenamiems namams.

61 kv.m viengungio butas Vilniuje: moderni klasika su prabangos prieskoniu (5)

„Geriausias interjeras gimsta tada, kai užsakovas tavimi pasitiki“, – įsitikinusi interjero projektavimo studijos „Interjero architektūra“ įkūrėja Indrė Sunklodienė. Kuriant sostinės Naujamiesčio rajone esančio buto interjerą, architektei nereikėjo įtikinėti užsakovo, kodėl vienas ar kitas sprendimas yra tinkamas.

Garsios įžymybių poros namai Niujorke, kurių vertė – beveik 8 mln. eurų

Modelio Chrissy Teigen ir dainininko John Legend šeima, dėl neseniai sulaukto pagausėjimo – antro sūnaus, nusprendė, kad atėjo metas įsigyti naujus namus. Pora išsirinko stilingą butą Manhatano rajone, Niujorke už 7,7 mln. eurų.

Mažos erdvės sprendimai: intriga 49 kv.m bute Utenoje

Galimybė išgriauti sienas ir perplanuoti erdves senos statybos daugiabutyje interjero studijos „Kubinis metras“ dizainerių komandai suteikė laisvę kardinaliai pakeisti interjerą – maksimaliai atverti erdvę, išryškinti loftams būdingo stiliaus elementus.

Buvę Pulitzerio premijos laureato namai, kurių vertė šiandien – 2,1 mln. eurų

Rašytojo Norman Mailer sūnus paskelbė, kad buvę jo tėvo namai, įsikūrę bohemiškame Niujorko rajone, šiandien yra parduodami už 2,1 mln. eurų. Istorine praeitimi alsuojantį butą sudaro trys miegamieji, trys vonios zonos ir net kelios terasos, o jo plotas apima apie 152 kv.m.

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose (4)

Sakoma, kai darbas einasi lengvai, rezultatai dažniausiai būna džiuginantys. Šiuo atveju taip ir nutiko: dizainerė Kristina Lastauskaitė-Pundė projektą Druskininkuose atsimena kaip itin lengvą ir malonų. Gal tai – kurorto aura, o gal – faktas, kad šis butas buvo investicinis projektas, o ne šeimos namai, tad jokie asmeniškumai nekišo kojos.

Kaip atrodo brangiausias butas Niujorke?

Ar kada bandėte įsivaizduoti, koks yra pats brangiausias butas viename didžiausių didmiesčių pasaulyje? Niujorkas – vienas iš pagrindinių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų, kuriame galima rasti neįtikėtinų prabangaus gyvenimo būdo pavyzdžių. Kviečiame susipažinti su butu, kuris yra įtrauktas į TOP 10 brangiausių Niujorko būstų sąrašą.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai

Jauna šeima įsigijo senovinės statybos būstą Vilniaus senamiestyje. Uždavinį – pritaikyti erdvę šiuolaikinio žmogaus poreikiams, jie patikėjo interjero dizainerei Daliai Jakeliūnaitei.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.