53 kv.m buto interjeras Vilniuje: tegyvuoja šiaurietiškas įvaizdis

 (2)
Šio buto interjeras buvo projektuojamas jaunai dviejų asmenų šeimai. „Jo interjeras neutralesnis, ramesnis. Tai – tipiškas šiaurietiškas būstas, kuriame daug šviesaus medžio, baltos spalvos. Tačiau jis jokiu būdu ne beveidis. Šeimininkų individualumas išreiškiamas drąsiais akcentais, nestandartiniais sprendimais“, - buto įvaizdį apibūdino dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.
© Joana Buividaitė

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Stilizuoto etninio stiliaus staliukai ir iš kailio bei odos apskritimų sudėliotas kilimas interjerui suteikia ritmiškumo ir pagyvina lakonišką erdvę subtiliu egzotiniu prieskoniu.

Mažoje erdvėje itin svarbu funkcionalumas. Kampinė atvirų lentynų konsolė už sofos vizualiai atskiria funkcines zonas ir sukuria papildomos vietos daiktams susidėti.

Virtuvė išskirtinai minimalistinė ir tarsi pranykstanti baltoje sienoje, tad žvilgsnis krypsta ne į buitinę zoną, o į vaizdą pro langą. Nepaisant to, ją projektuojant didelis dėmesys buvo skiriamas funkcionalumui ir komfortui gaminant maistą. O siekiant sukurti „nematomos“ virtuvės įspūdį, baldai buvo projektuojami be rankenėlių – taip vientisi balti fasadai ir stalviršis tarsi susilieja su siena.

Lakoniško dizaino vienspalvei baltai virtuvei spalvingo žaismingumo suteikia atvirose lentynose sudėlioti išgrynintų formų stilingi indai.

Šiame bute įsikūrusi jauna pora dažnai sulaukia svečių, mėgsta rengti vakarėlius ir vaišinti draugus, tad jiems buvo pasiūlyta valgomojo zoną įkurdinti arčiau virtuvės, prie lango, pro kurį atsiveria nuostabi Vilniaus miesto panorama.

Interjere buvo panaudotos dekoratyvinės vertikalios ir horizontalios sieninės lentynos, žaismingai dalijančios erdves ir taip išnaudojančios kiekvieną mažo buto kvadratinį metrą.


Miegamojo interjeras – šiltas ir raminantis. Natūralaus ąžuolo apdaila nuo grindų pereina į sieną, vizualiai auga kaip medis – iki pat lubų. Lakoniško šiaurietiško stiliaus miegamajame įkomponuota lova be galvūgalio – jį atstoja jauki medžio faktūros siena. Taip sukuriamas vientisumo įspūdis.


Skirtingų faktūrų – rusvos zomšos ir lygios juodos odos – pagalvėlės, suderintos su jaukia raštuota pledo faktūra, vizualiai atskiedžia medžio apdailos kuriamą šilumos įspūdį ir padeda sukurti komfortišką interjero temperatūrų pusiausvyrą.

Joanos Buividaitės nuotraukos

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose (4)

Sakoma, kai darbas einasi lengvai, rezultatai dažniausiai būna džiuginantys. Šiuo atveju taip ir nutiko: dizainerė Kristina Lastauskaitė-Pundė projektą Druskininkuose atsimena kaip itin lengvą ir malonų. Gal tai – kurorto aura, o gal – faktas, kad šis butas buvo investicinis projektas, o ne šeimos namai, tad jokie asmeniškumai nekišo kojos.

Kaip atrodo brangiausias butas Niujorke?

Ar kada bandėte įsivaizduoti, koks yra pats brangiausias butas viename didžiausių didmiesčių pasaulyje? Niujorkas – vienas iš pagrindinių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų, kuriame galima rasti neįtikėtinų prabangaus gyvenimo būdo pavyzdžių. Kviečiame susipažinti su butu, kuris yra įtrauktas į TOP 10 brangiausių Niujorko būstų sąrašą.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai

Jauna šeima įsigijo senovinės statybos būstą Vilniaus senamiestyje. Uždavinį – pritaikyti erdvę šiuolaikinio žmogaus poreikiams, jie patikėjo interjero dizainerei Daliai Jakeliūnaitei.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.

51 kv.m butas Vilniuje, kuriame atsiskleidžia besikeičiantis lietuvių požiūris į būstą

Kuriant interjerą svarbiausia atsižvelgti į savo gyvenimo būdą – kas tinka nuolat keliaujančiam, tas bus nepriimtina sėsliam žmogui. Tačiau visgi dauguma atsigręžia į natūralius, praktiškus ir ergonomiškus sprendimus. Pasak žurnalų Centras ir „interjeras.lt pataria“ redaktoriaus Vytauto Gurevičiaus ir interjero dizaino bei projektavimo studijos „Interdio“ įkūrėjos Beatos Senkevič, lietuvių požiūris į namų erdvės kūrimą tampa laisvesnis ir modernesnis.

90 kv.m butas Vilniuje: išsaugota senamiesčio dvasia

Istorinė praeitis visada įpareigoja: kurdama sename name esančio buto interjerą architektė Irma Pivoriūnienė siekė išsaugoti senamiesčio dvasią, kurią atspindi išlikusios freskos lubose virš durų ir svetainės nišoje, koklių krosnis, dvivėrės įsprūdinės durys, tačiau nesistengė laikytis klasikinio stiliaus kanonų ir prabėgusių šimtmečių paliktus ženklus derino su šiuolaikiškais elementais, suteikiančiais namams savito charakterio bei harmoningai susiejančiais istoriją su dabartimi.

Į butą prie parko įsikėlęs dizaineris: daugiau nebenoriu gyventi name (2)

„Miegame virtuvėje, valgome miegamajame, ilsimės darbo kambaryje“, – aprodydamas savo namus juokauja vilnietis leidėjas dizaineris Vytautas Gurevičius. Surimtėjęs priduria, kad šis butas labai tinka aktyviai gyvenančiai jų šeimai.

98 kv.m butas Vilniuje: baltos spalvos karalystė (4)

Dizainerės Dovilės Mikaliūnaitės namuose susipina klasikiniam interjero stiliui būdingų marmuro raštų, aukso spalvos detalių, gipso lipdinių bei šiuolaikinį gyvenimo būdą atitinkančių funkcionalių sprendimų derinys. Pagrindinė dizainerės išsikelta užduotis, kuriant interjerą sau – taip įsirengti erdvę, kad atidarius namų duris pasimirštų visi rūpesčiai.

50 kv.m butas Vilniuje, kuris įrengtas pagal fengšui principus

Ne itin didelis, jaunam vyrui priklausantis butas yra Antakalnio mikrorajone, Vilniuje. Buto interjerą kūrusi holistinio interjero dizainerė Živilė Stasiūnė sako, kad namų erdvė turi būti ne tik estetiška ir miela akiai, bet ji taip pat turi būti patogi naudojimui. Projektuojant šį interjerą, buvo priimti universalūs sprendimai, kurie laikui bėgant neprarastų savo svarbos ir netaptų „balastu“.

Krepšininko Artūro Jomanto namai Vilniuje: tegyvuoja moderni klasika

Šis modernios klasikos stiliumi įrengtas būstas priklauso krepšinio klubo „Lietuvos rytas“ kapitonui Artūrui Jomantui. Užduotimi – sukurti nuosavų namų viziją atitinkantį interjerą, krepšininkas pasidalino su interjero studija „Interjero dizainas NOI“.