44 kv.m butas Vilniuje: mansarda pačioje senamiesčio širdyje

 (2)
Mansardinio tipo buto įrengimas, pasak dizainerės Dalios Gerasimavičienės („DG interjerai“), visada yra keliantis iššūkius, bet kartu įdomus ir kūrybiškas darbas. Šiame būste kiekvienas kampelis buvo apgalvotas iki smulkmenų, išnaudotos visos įmanomos erdvės. Galutinis rezultatas – patogi ir jauki gyvenamoji erdvė senamiesčio gyventojams.
© Rūta Kotvickaitė

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Dizainerė D. Gerasimavičienė, kalbėdama apie tokio interjero kūrimą, sako, kad pirmiausia reikia įvertinti esamą padėtį, apgalvoti, kaip galima geriausiai padėti kiekvienai erdvei atsiskleisti bei tinkamai ją išnaudoti. Patogus ir protingas išplanavimas, dizainerės manymu, yra svarbiausia, visa kita dėliojasi pagal tai, kam erdvė skirta, kokią norima sukurti nuotaiką ir t.t.

44 kv.m butas Vilniuje: mansarda pačioje senamiesčio širdyje
© Rūta Kotvickaitė

Šis 44 kv.m butas yra įsikūręs išskirtinėje Vilniaus vietoje – pačioje senamiesčio širdyje. Pro langus iš būsto atsiveria nuostabus vaizdas į Rotušės aikštę bei senamiesčio stogus. D. Gerasimavičienė sako, kad dar tik pradedant darbus, erdvėje jautėsi ypatinga atmosfera, nes seniau šioje vietoje buvo įrengtos menininko dirbtuvės, patalpos niekada nebuvo apgyvendintos.

Žinoma, su senos statybos butais senamiestyje nėra lengva dirbti. Dizainerė pasakoja, kad teko pavargti ir apdailininkams ir baldų projektuotojams, nes šioje mansardoje lygių sienų beveik nėra. Svarbiausia užduotis, kuriant šį interjerą, buvo patogiai ir talpiai išplanuoti visas zonas, o ergononimiškiems sprendimams rasti geriausią dizainą ir viską sujungti į vientisą visumą.

44 kv.m butas Vilniuje: mansarda pačioje senamiesčio širdyje
© Rūta Kotvickaitė

Interjeras buvo kurtas laikantis minimalistinio modernaus stiliaus kanonų, į jį įterpiant šiek tiek lengvų klasikinių detalių. Būsto apstatymui buvo parinktas apgalvotas ir išgrynintas baldų dizainas, kuris neapkrauna erdvės. Išskirtiniausios būsto detalės – nedidelę virtuvės ir svetainės erdvę puošiantis marmuro rašto stalviršis, kuriantis elegantiškumo įspūdį, bei mėtinės spalvos akcentai (sofa svetainės zonoje bei kilimas miegamajame), kurie nuspalvina be jų monochromatinį interjerą.

D. Gerasimavičienė, dalindamasi mintimis apie atliktus darbus, sako, kad viskas, ką galima buvo pakeisti šioje erdvėje buvo išgriauta ir atnaujinta – pakeistos įėjimo durys, langai, taisytas stogas. Po remonto darbų buto plotas ženkliai padidėjo. Kaip ir pridera senamiesčiui, visame bute buvo sudėtos natūralaus balinto ąžuolo parketlentės, taip pat naudota nemažai medienos apdailoje, kuri jaukina erdvę. Sienų apdailoje vyrauja daug baltos spalvos, kad erdvė būtų kuo šviesesnė ir neslėgtų šlaitinės lubos ir svarbiausia – nesijaustų ribos tarp sienų ir lubų, nes kiekvienoje patalpoje jos skirtingos.

44 kv.m butas Vilniuje: mansarda pačioje senamiesčio širdyje
© Rūta Kotvickaitė

Svarbus sprendimas – miegamąjį nuo svetainės ir virtuvės zonų atskirti užuolaida, nes durys būtų buvusios ir nepatogu, ir nepraktiška. Patekimas į vonios patalpą taip pat veda per miegamojo kambarį, tad toks erdvių apjungimas sudaro didesnės erdvės įspūdį ir nekliudo laisvam judėjimui. Baldų dizainas bute buvo apgalvotas iki smulkiausių detalių, kad užtektų vietos viskam susidėti, nesimatytų nereikalingų daiktų ir liktų kuo daugiau švarios erdvės.

44 kv.m butas Vilniuje: mansarda pačioje senamiesčio širdyje
© Rūta Kotvickaitė

Įdomus sprendimas – vonioje buvo išsaugota ir atverta stogo sija. Ji žaviai atsiskleidžia visu savo grožiu baltoje vonios erdvėje ir kartu pasitarnauja kaip lentyna.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

36 kv.m butas Vilniuje: senovinio interjero romantika (5)

Šis 36 kv.m butas yra įsikūręs senos statybos pastate Vilniuje, Naujamiestyje. Būsto savininkai – jauna pora, kuri turėjo romantišką svajonę – įsikurti senoviškame, išskirtinėmis architektūrinėmis detalėmis pasižyminčiame bute (su aukštomis lubomis, giliomis palangėmis, dideliais langais bei durimis ir t.t.). Pora nelengvą užduotį – sukurti interjerą šiam senam būstui patikėjo architektui Lukui Gadeikiui.

Palėpėje įkurto buto Vilniuje interjeras: stiliaus vientisumas ir įveikti iššūkiai (4)

Agnė Stanikūnaitė yra “Factory” įkūrėja, interjero dizainerė, kurianti industrinio, modernaus stiliaus interjerus.

Modernios klasikos 65 kv.m butas Vilniuje: glamūras jaunos poros namuose (9)

Interjero užsakovai – jauna pora, kuri norėjo prabanga dvelkiančių namų. Interjero projektavimo studijos „Interjero pasaka“ pasirinkimas buvo natūralus sprendimas, nes studija savo kūrybą neretai tapatina su prabangia Art Deco stilistika, persipinančia su klasikiniais elementais.

53 kv.m buto interjeras Vilniuje: tegyvuoja šiaurietiškas įvaizdis (2)

Šio buto interjeras buvo projektuojamas jaunai dviejų asmenų šeimai. „Jo interjeras neutralesnis, ramesnis. Tai – tipiškas šiaurietiškas būstas, kuriame daug šviesaus medžio, baltos spalvos. Tačiau jis jokiu būdu ne beveidis. Šeimininkų individualumas išreiškiamas drąsiais akcentais, nestandartiniais sprendimais“, - buto įvaizdį apibūdino dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“.

82 kv.m butas Vilniuje: svetimos erdvės virsmas sava

Interjero dizainerė Gintautė Kisieliūtė (interjero studija „Geekydesign“) pasakodama apie šio interjero kūrybinį procesą išskyrė pagrindinę erdvės problemą – užsakovai įsigijo butą, kuriame jau buvo gyventa. Dizainerei naujų buto savininkų suformuluota užduotis buvo pagrindines patalpas pritaikyti jų poreikiams.

44 kv.m butas Vilniuje: mansarda pačioje senamiesčio širdyje (2)

Mansardinio tipo buto įrengimas, pasak dizainerės Dalios Gerasimavičienės („DG interjerai“), visada yra keliantis iššūkius, bet kartu įdomus ir kūrybiškas darbas. Šiame būste kiekvienas kampelis buvo apgalvotas iki smulkmenų, išnaudotos visos įmanomos erdvės. Galutinis rezultatas – patogi ir jauki gyvenamoji erdvė senamiesčio gyventojams.

53 kv.m butas Vilniuje: lengvos prabangos kupinas interjeras (3)

Buto gyvenamajai erdvei dekoruoti dizainerė Justina Lazdauskaitė iš daniškų baldų salono „BoConcept“ parinko baltą koloritą.

80 kv.m butas Vilniuje: charakteringa klasikinio stiliaus interpretacija

Šis spalvingas, moteriška energija ir elegancija alsuojantis būstas yra įsikūręs Vilniaus mieste, šalia Neries. Jo interjerą kūrė „Jaukumo kūrėjai“ dizainerių duetas – Brigita Petravičiūtė ir Gintarė Garcia. Dizainerių manymu, kuriant interjerą, svarbiausia yra gerai apgalvotas erdvės paskirstymas į atskiras zonas ir tinkamas šių zonų apšvietimas (staliniais, sieniniais šviestuvais, toršerais ir t.t.). Šios pamatinės interjero dizaino vertybės atsiskleidžia ir šiame interjere.

93 kv.m butas Vilniuje: interjeras, kuriame svarbi kiekviena detalė (4)

Dizainerė Vaida Jurkšaitienė, kalbėdama apie individualaus būsto interjero kūrimą sako, kad esminės gero interjero sudedamosios dalys yra tinkamai suprojektuota erdvė bei jos vientisumas. Taip pat labai svarbus yra erdvės užpildymas subtiliais, tarpusavyje derančiais, jaukią atmosferą kuriančiais akcentais. Dėl to ir šiame būste buvo stengiamasi išsaugoti erdvumą ir sukurti puošnų, šviesų ir harmoningą interjerą.

80 kv.m bute Užupyje – milijono vertas vaizdas (9)

„Kai rinkau komandą remontui padaryti, pirma atėjusių žmonių reakcija būdavo tokia: „Ne ne, čia tai jau tikrai nedirbsime!“ – projekto Užupyje pradžią prisimena interjero dizainerė Indrė Mylytė-Sinkevičienė. Bet po keleto mėnesių išryškėjęs vaizdas atpirko visus vargus. Butas, už kurio lango spindi Užupio angelas, iš landynės virto stilingais namais, kuriuose darniai sugyvena skirtingų epochų elementai.