44 kv.m butas Vilniuje: mansarda pačioje senamiesčio širdyje

 (2)
Mansardinio tipo buto įrengimas, pasak dizainerės Dalios Gerasimavičienės („DG interjerai“), visada yra keliantis iššūkius, bet kartu įdomus ir kūrybiškas darbas. Šiame būste kiekvienas kampelis buvo apgalvotas iki smulkmenų, išnaudotos visos įmanomos erdvės. Galutinis rezultatas – patogi ir jauki gyvenamoji erdvė senamiesčio gyventojams.
© Rūta Kotvickaitė

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Dizainerė D. Gerasimavičienė, kalbėdama apie tokio interjero kūrimą, sako, kad pirmiausia reikia įvertinti esamą padėtį, apgalvoti, kaip galima geriausiai padėti kiekvienai erdvei atsiskleisti bei tinkamai ją išnaudoti. Patogus ir protingas išplanavimas, dizainerės manymu, yra svarbiausia, visa kita dėliojasi pagal tai, kam erdvė skirta, kokią norima sukurti nuotaiką ir t.t.

44 kv.m butas Vilniuje: mansarda pačioje senamiesčio širdyje
© Rūta Kotvickaitė

Šis 44 kv.m butas yra įsikūręs išskirtinėje Vilniaus vietoje – pačioje senamiesčio širdyje. Pro langus iš būsto atsiveria nuostabus vaizdas į Rotušės aikštę bei senamiesčio stogus. D. Gerasimavičienė sako, kad dar tik pradedant darbus, erdvėje jautėsi ypatinga atmosfera, nes seniau šioje vietoje buvo įrengtos menininko dirbtuvės, patalpos niekada nebuvo apgyvendintos.

Žinoma, su senos statybos butais senamiestyje nėra lengva dirbti. Dizainerė pasakoja, kad teko pavargti ir apdailininkams ir baldų projektuotojams, nes šioje mansardoje lygių sienų beveik nėra. Svarbiausia užduotis, kuriant šį interjerą, buvo patogiai ir talpiai išplanuoti visas zonas, o ergononimiškiems sprendimams rasti geriausią dizainą ir viską sujungti į vientisą visumą.

44 kv.m butas Vilniuje: mansarda pačioje senamiesčio širdyje
© Rūta Kotvickaitė

Interjeras buvo kurtas laikantis minimalistinio modernaus stiliaus kanonų, į jį įterpiant šiek tiek lengvų klasikinių detalių. Būsto apstatymui buvo parinktas apgalvotas ir išgrynintas baldų dizainas, kuris neapkrauna erdvės. Išskirtiniausios būsto detalės – nedidelę virtuvės ir svetainės erdvę puošiantis marmuro rašto stalviršis, kuriantis elegantiškumo įspūdį, bei mėtinės spalvos akcentai (sofa svetainės zonoje bei kilimas miegamajame), kurie nuspalvina be jų monochromatinį interjerą.

D. Gerasimavičienė, dalindamasi mintimis apie atliktus darbus, sako, kad viskas, ką galima buvo pakeisti šioje erdvėje buvo išgriauta ir atnaujinta – pakeistos įėjimo durys, langai, taisytas stogas. Po remonto darbų buto plotas ženkliai padidėjo. Kaip ir pridera senamiesčiui, visame bute buvo sudėtos natūralaus balinto ąžuolo parketlentės, taip pat naudota nemažai medienos apdailoje, kuri jaukina erdvę. Sienų apdailoje vyrauja daug baltos spalvos, kad erdvė būtų kuo šviesesnė ir neslėgtų šlaitinės lubos ir svarbiausia – nesijaustų ribos tarp sienų ir lubų, nes kiekvienoje patalpoje jos skirtingos.

44 kv.m butas Vilniuje: mansarda pačioje senamiesčio širdyje
© Rūta Kotvickaitė

Svarbus sprendimas – miegamąjį nuo svetainės ir virtuvės zonų atskirti užuolaida, nes durys būtų buvusios ir nepatogu, ir nepraktiška. Patekimas į vonios patalpą taip pat veda per miegamojo kambarį, tad toks erdvių apjungimas sudaro didesnės erdvės įspūdį ir nekliudo laisvam judėjimui. Baldų dizainas bute buvo apgalvotas iki smulkiausių detalių, kad užtektų vietos viskam susidėti, nesimatytų nereikalingų daiktų ir liktų kuo daugiau švarios erdvės.

44 kv.m butas Vilniuje: mansarda pačioje senamiesčio širdyje
© Rūta Kotvickaitė

Įdomus sprendimas – vonioje buvo išsaugota ir atverta stogo sija. Ji žaviai atsiskleidžia visu savo grožiu baltoje vonios erdvėje ir kartu pasitarnauja kaip lentyna.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

Buvę Pulitzerio premijos laureato namai, kurių vertė šiandien – 2,1 mln. eurų

Rašytojo Norman Mailer sūnus paskelbė, kad buvę jo tėvo namai, įsikūrę bohemiškame Niujorko rajone, šiandien yra parduodami už 2,1 mln. eurų. Istorine praeitimi alsuojantį butą sudaro trys miegamieji, trys vonios zonos ir net kelios terasos, o jo plotas apima apie 152 kv.m.

Apgalvoti kontrastai 3 kambarių bute Druskininkuose (4)

Sakoma, kai darbas einasi lengvai, rezultatai dažniausiai būna džiuginantys. Šiuo atveju taip ir nutiko: dizainerė Kristina Lastauskaitė-Pundė projektą Druskininkuose atsimena kaip itin lengvą ir malonų. Gal tai – kurorto aura, o gal – faktas, kad šis butas buvo investicinis projektas, o ne šeimos namai, tad jokie asmeniškumai nekišo kojos.

Kaip atrodo brangiausias butas Niujorke?

Ar kada bandėte įsivaizduoti, koks yra pats brangiausias butas viename didžiausių didmiesčių pasaulyje? Niujorkas – vienas iš pagrindinių pasaulio finansų ir komunikacijų centrų, kuriame galima rasti neįtikėtinų prabangaus gyvenimo būdo pavyzdžių. Kviečiame susipažinti su butu, kuris yra įtrauktas į TOP 10 brangiausių Niujorko būstų sąrašą.

84 kv.m butas Vilniaus senamiestyje: įkvepiantys pokyčiai

Jauna šeima įsigijo senovinės statybos būstą Vilniaus senamiestyje. Uždavinį – pritaikyti erdvę šiuolaikinio žmogaus poreikiams, jie patikėjo interjero dizainerei Daliai Jakeliūnaitei.

Buvę garsaus rašytojo namai, kurių vertė šiandien – 4 mln. eurų

Šiuo metu yra parduodamas itin talentingo amerikiečių rašytojo būstas Niujorke. Nors po jo mirties bute pasikeitė tikrai nemažai, išliko ir kelios autentiškos detalės.

51 kv.m butas Vilniuje, kuriame atsiskleidžia besikeičiantis lietuvių požiūris į būstą

Kuriant interjerą svarbiausia atsižvelgti į savo gyvenimo būdą – kas tinka nuolat keliaujančiam, tas bus nepriimtina sėsliam žmogui. Tačiau visgi dauguma atsigręžia į natūralius, praktiškus ir ergonomiškus sprendimus. Pasak žurnalų Centras ir „interjeras.lt pataria“ redaktoriaus Vytauto Gurevičiaus ir interjero dizaino bei projektavimo studijos „Interdio“ įkūrėjos Beatos Senkevič, lietuvių požiūris į namų erdvės kūrimą tampa laisvesnis ir modernesnis.

90 kv.m butas Vilniuje: išsaugota senamiesčio dvasia

Istorinė praeitis visada įpareigoja: kurdama sename name esančio buto interjerą architektė Irma Pivoriūnienė siekė išsaugoti senamiesčio dvasią, kurią atspindi išlikusios freskos lubose virš durų ir svetainės nišoje, koklių krosnis, dvivėrės įsprūdinės durys, tačiau nesistengė laikytis klasikinio stiliaus kanonų ir prabėgusių šimtmečių paliktus ženklus derino su šiuolaikiškais elementais, suteikiančiais namams savito charakterio bei harmoningai susiejančiais istoriją su dabartimi.

Į butą prie parko įsikėlęs dizaineris: daugiau nebenoriu gyventi name (2)

„Miegame virtuvėje, valgome miegamajame, ilsimės darbo kambaryje“, – aprodydamas savo namus juokauja vilnietis leidėjas dizaineris Vytautas Gurevičius. Surimtėjęs priduria, kad šis butas labai tinka aktyviai gyvenančiai jų šeimai.

98 kv.m butas Vilniuje: baltos spalvos karalystė (4)

Dizainerės Dovilės Mikaliūnaitės namuose susipina klasikiniam interjero stiliui būdingų marmuro raštų, aukso spalvos detalių, gipso lipdinių bei šiuolaikinį gyvenimo būdą atitinkančių funkcionalių sprendimų derinys. Pagrindinė dizainerės išsikelta užduotis, kuriant interjerą sau – taip įsirengti erdvę, kad atidarius namų duris pasimirštų visi rūpesčiai.

50 kv.m butas Vilniuje, kuris įrengtas pagal fengšui principus

Ne itin didelis, jaunam vyrui priklausantis butas yra Antakalnio mikrorajone, Vilniuje. Buto interjerą kūrusi holistinio interjero dizainerė Živilė Stasiūnė sako, kad namų erdvė turi būti ne tik estetiška ir miela akiai, bet ji taip pat turi būti patogi naudojimui. Projektuojant šį interjerą, buvo priimti universalūs sprendimai, kurie laikui bėgant neprarastų savo svarbos ir netaptų „balastu“.