2 miestietiški butai Vilniuje: žemiškos paletės darna su industriniais akcentais

 (2)
Kaip sukurti daugeliui patrauklų ir kartu šiuolaikines dizaino mados tendencijas atitinkantį interjerą sostinės centre esančiame būste? Tokią užduotį sprendė įmonės „Giedraitis & Architektai“ interjero dizainerė Justina Gabrionytė su komanda, prisidėjusia prie dviejų ekspozicinių butų, įkurtų „YIT Kausta“ gyvenamųjų namų projekte „Čiurlionio 3“, įrengimo.
© Gamintojo archyvas

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Dizainerės teigimu, įrenginėjant du dviejų kambarių Vilniaus centre esančius butus buvo sprendžiamos skirtingos užduotys: pirmoji – sukurti erdvės įspūdį, antroji – efektyviai išnaudoti kiekvieną kampelį.

„55 kvadratinių metrų ploto bute norėjome parodyti, kad ir sąlyginai nedideliame plote galima gyventi gražiai, patogiai ir kiekvieną dieną džiaugtis savo aplinka. Žmonės dažnai išsigąsta mažesnių erdvių, ima dvejoti dėl patogaus gyvenimo, bijo apsikrauti daiktais ir papildomais rūpesčiais. Efektyviai suplanavus patalpas, parinkus tinkamus atspalvius bei pritaikius baldus, mažesnės erdvės funkcionuoja taip pat puikiai kaip ir didesnės“, – komentuoja interjerų kūrėja.

Šiame interjere vyrauja šviesūs atspalviai – nuo švelniai pilkų iki melsvų. Bute gausu medžio faktūros, tekstilės elementų, o kartu – ramybę ir harmoniją perteikiančių meno kūrinių.

Svarbiausia – jaukumas ir harmonija

J. Gabrionytė prisipažįsta, jog kurdama šių dviejų būstų stilistiką nesileido į pernelyg ekstravagantiškus eksperimentus: „Būstas – tai erdvė, kurioje žmogus turi nusiraminti, būti harmonijoje su savimi ir džiaugtis savo aplinka. Todėl mūsų tikslas ir buvo sukurti tokį interjerą, kuriame būtų patogu ir jauku gyventi.“

Abiejų būstų interjerai išsiskiria subtilia stilistine žaisme, o juose suderinami ir tokie, iš pažiūros, neįprasti motyvai, kaip, pavyzdžiui, betoninės lubos, paliktos viename iš butų. „Norėjome žmonėms parodyti, kad jaukus gyvenimas gali būti kuriamas kartu su industriniais sprendimais. Lietuviai vis dar bijo betoninių lubų, dažniau jas naudoja komercinėse patalpose. Mūsų ambicija buvo parodyti, kad santykyje su kitais elementais – medžio tekstūromis ir faktūromis, betonas gali atrodyti labai natūraliai ir šiltai“, – pasakoja interjero dizainerė.

Paletė – pagal šių metų tendencijas

„61,5 kvadratinio metro ploto bute reikėjo suvaldyti didesnę erdvę, todėl buvo pasirinkti tamsesni, interjerą papildantys elementai – minkšti baldai, šviestuvai, taip pat patalpas atskiriančios stiklinės pertvaros. Be papildančių elementų labai svarbų vaidmenį visame buto kontekste atlieka juodos spalvos virtuvės apatinė dalis, – pasakoja Justina. – Mažesnysis butas buvo kurtas kaip erdvė jaunai, bendrą gyvenimą pradedančiai šeimai. Jis „minkštesnis“, skirtas glaudesniam gyvenimui, o erdvesnis – minimalistinis, griežtesnis, labiau industriškas, skirtas itin modernų interjerą vertinantiems gyventojams.“

Dizainerė teigimu, abu interjerai yra įkvėpti gamtos: „Naudojamos tos pačios žemiškos pilkų, rusvų, melsvų atspalvių paletės. Tik vienur kuriami kontrastai su tamsia spalva (juoda), o kitur koloritas kinta niuansais. Žinoma, viso ko ašis – medis. Jis interjere sukuria tą ypatingą jaukumo pojūtį“.

Kaip rašome pranešime spaudai, interjere vyraujantys atspalviai atliepia ir pastarųjų metų koloritų tendencijas. „Šiais metais labai madingi švelnūs pilkšvi, melsvi, žalsvi, rusvi arba rausvi atspalviai. Žmogus yra kilęs iš gamtos, o šių metų interjero tendencijos itin gamtiškos“, – teigia interjerų kūrėja.

Paklausta, ar tokie interjero sprendimai yra brangūs, Justina nurodo, jog jų kaina yra vidutinė. „Butų įrengimui panaudotos medžiagos turi gerą kainos ir kokybės santykį, daugelį baldų gamino lietuvių baldų gamintojai. Tačiau tokius interjerus galima įsirengti turint ir mažesnį biudžetą. Lietuvoje kainų įvairovė didelė, reikia tik aiškios idėjos, ir viskas tampa paprasta“, – reziumuoja pašnekovė.

Martyno Slapšio nuotraukos

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Butai

80 kv.m butas Vilniuje: modernaus gyvenimo būdo atspindžiai (11)

Architektė Dovilė Martinaitytė („Architekte.lt“) sako, kad kuriant šį interjerą buvo dvi svarbios užduotys: pabrėžti erdvės privalumus bei suslapstyti minusus. Galutinis rezultatas – erdviai ir moderniai atrodanti erdvė, kurioje atsispindi šiuolaikiško žmogaus gyvenimo būdas.

76 kv.m butas Kaune: namai, kuriuose karaliauja šviesa (5)

Dizainerė Lina Gronskytė-Bakienė („Minkšti namai“) sako, kad namuose, žinoma, svarbiausia yra jaukumas, todėl yra labai įdomu stebėti, kaip atskiros, iš pirmo žvilgsnio šaltos detalės (betoninės grindys, baltos sienos, veidrodžiai) tampa jaukia gyvenama erdve. Šį kartą dizainerė užsiėmė savo namų projekto įgyvendinimu.

PRIEŠ ir PO: butą Vilniaus centre įrengė nuo tinko sienų iki modernios prabangos (7)

„Manau, šio buto vieta – ideali. Pašonėje – senamiestis, pati sostinės šerdis, vos kelios minutės pėsčiomis iki Gedimino pilies. Tikrai patiks tiems, kas mėgsta romantiškus pasivaikščiojimus ar sveiką gyvenimo būdą bėgiojant upės pakrante“, – pokalbį pradeda interjero dizainerė Iveta Bružienė, įrengusi „Teleloto“ kalėdinį butą.

2 miestietiški butai Vilniuje: žemiškos paletės darna su industriniais akcentais (2)

Kaip sukurti daugeliui patrauklų ir kartu šiuolaikines dizaino mados tendencijas atitinkantį interjerą sostinės centre esančiame būste? Tokią užduotį sprendė įmonės „Giedraitis & Architektai“ interjero dizainerė Justina Gabrionytė su komanda, prisidėjusia prie dviejų ekspozicinių butų, įkurtų „YIT Kausta“ gyvenamųjų namų projekte „Čiurlionio 3“, įrengimo.

Butas Sidnėjuje: eksterjero padiktuota tema

Šis butas yra įsikūręs viename prestižiškiausių Art Deco stiliaus „The Macleay Regis“ pastate, stilingame Sidnėjaus Poots Point rajone. Išskirtinis pastato architektūros stilius ir jo vieta padiktavo neeilinį buto interjero stilių, kuriame gerai juntama Art Deco įtaka.

51 kv.m butas Vilniuje: įkvepianti kalėdinė nuotaika skandinaviškame interjere (14)

Lengvas ir erdvus skandinavišku stiliumi įrengtas butas jau dvelkia Kalėdomis. Interjero dizainerė Diana Kenstavičiūtė pasakoja apie svarbiausias šio interjero detales bei tai, kaip sukurti jaukią kalėdinę atmosferą namuose, kuri neprimintų kičo.

Lietuvės sukurtas buto interjeras Prahoje: čekų namai turi savitų ypatumų (2)

Prahoje gyvenanti ir trylika metų interjerus kurianti interjero architektė-dizainerė Vaida Kraus, paklausta, kuo interjerai Čekijoje skiriasi nuo mūsų lietuviškos realybės, pastebi, kad didelių skirtumų nėra. „Čekiški interjerai nebent dar paprastesni ir minimalistiškesni, bet drauge jie susieti su gamta – tai atspindi medžiagos, detalės. Vis dėlto, kaip ir kiekviena šalis, Čekija turi savitų ypatumų“, – sako Vaida Kraus. Pabandykime juos įžvelgti.

Dviejų studentų 75 kv.m butas: tikras deimantas Vilniaus senamiestyje (28)

Vaida Žemaitytė-Jurgelevičė (dizaino studija „Interjero pasaka“) sukūrė jaukius namus Vilniaus senamiestyje dviems pirmakursiams broliams.

507 kv.m būstas, kuriame nėra neapgalvoto kampelio (1)

4 mln. dol. (3,43 mln. Eur) įvertintas namas Kalifornijos valstijoje (JAV) traukia ne vieno praeivio akį vien dėl išskirtinio eksterjero.

Interjeras, kuriame gudriai išnaudoti šviesių atspalvių privalumai

Tokių apartamentų Niujorke (JAV) nuoma per mėnesį atsieina 15 tūkst. JAV dol. (12,9 tūkst. Eur). 93 kv.m būste yra įrengti du miegamieji ir visos kitos būtinos zonos. O kur dar žavingas vaizdas iš terasos, pažvelgus į nuotraukų galeriją tikrai iškyla klausimas, ko daugiau bereikia?