Interjero elementas, kuris namams suteikia jaukumo ir prabangos įspūdį

 (1)
Kažin ar kas drįstų ginčytis, kad dirbtinis kailis – mielo jaukumo suteikianti medžiaga, mūsų dienomis dar ir tampanti itin aktualia interjero dizaino tendencija.
© Adobe Stock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Kaip ir šiam rudeniui skirtas kolekcijas pristatę drabužių dizaineriai, interjerų kūrėjai taip pat vis labiau linkę įtraukti dirbtinį kailį į siūlomus namų dekoravimo idėjų variantus.

Interjero dizaino pasauliui judant nuo šilto šiuolaikiškumo jaukios prabangos link, dizaineriai drąsiai naudoja dirbtinį kailį, kurdami prabanga alsuojančią, bet patrauklumo neprarandančią erdvę, rašo elledecor.com.

Būtų iš tiesų sudėtinga nepastebėti, kad pastaruoju metu pavyzdiniai interjerai tapę kur kas prabangesni, o namų dekoravimas atrodo tikrai puikiai. Tenka pripažinti, kad ilgą laiką buvo laikomasi modernumo ir šaltumo principų, taigi nieko keisto, kad žmonės dabar linkę žvalgytis jaukumo ir komforto.

Kažin ar kam sukels nuostabą dirbtinio kailio pasirinkimas tais atvejais, kai norima išvengti natūralių atitikmenų. Tiesa, nors tai nėra tikras kailis, jo tekstūra ir švelnumas iš tiesų įspūdingi ir suteikiantys neįtikėtino jaukumo namuose.

Vis tik nerekomenduojama lyg pametus galvą pulti visų parduotuvėse pasitaikančių dekoro objektų, pagamintų iš dirbtinio kailio. Iš pradžių rekomenduojama susipažinti su šiais patarimais, padėsiančiais namų interjerą tinkamai papildyti dirbtinio kailio elementais.

1. Tiks erdvėms, kurioms trūksta faktūros

Dažniausiai rekomenduojama dirbtinį kailį naudoti švariose ir tvarkingose erdvėse, kai norima joms suteikti jaukumo ir patrauklumo. Taigi, faktūriškumui akcentuoti pakaks vos vienos kitos dirbtinio kailio pagalvėlės, pledo ar užtiesalo.

2. Apsiribokite vienu ar dviem elementais

Kai rinksitės dirbtinio kailio pagalvėlę, pledą ir užklotą, nepamirškite, kad pakaks vieno ar dviejų elementų iš šio sąrašo, - visų trijų rinktis tikrai nederėtų. Be jokios abejonės, visada kyla rizika persistengti, todėl patartina apsiriboti strategiškai tinkamose zonose įkurdintomis viena ar dviem detalėmis iš dirbtinio kailio. Jei jums laiku sustoti nepavyks, namai atrodys kaip Antarktida, todėl svarbu įvertinti ir taikyti šią tendenciją savo namuose pasitelkus blaivų protą. Dar viena maža taisyklė: kai abejojate, geriau rinktis mažiau nei daugiau.

Interjero elementas, kuris namams suteikia jaukumo ir prabangos įspūdį
© Shutterstock

3. Atspalvis ir kailio plaukelių ilgis

Kaip ir planuojant bet kurio interjero dizaino elemento įsigijimą, šiuo atveju taip pat svarbu atlikti paruošiamuosius darbus, pasidomėti jūsų regione veikiančiomis įmonėmis, siūlančiomis įsigyti aukščiausios kokybės dirbtinio kailio. Be jokios abejonės, rekomenduojama atidžiai apžiūrėti prekę prieš daiktą parsinešant namo. Rekomenduojama rinktis ilgesnio plauko kailį, nes jis neatrodo dirbtinai. Ne ką mažiau svarbu pasirinkti tinkamą atspalvį, atsiribojant nuo pabodusių paprasčiausių pilkų ir baltų variantų. Svarbu nepamiršti, kad rinktis vis tik derėtų šviesių atspalvių dirbtinį kailį: juk kreminiai tonai atrodo kur kas natūraliau nei sniego baltumo variantai.

4. Šviesesnių atspalvių praktiškumas

Jei vietos, kurioje gyvenate, klimatas suteikia galimybę visus metus džiaugtis šiltais orais ar paprasčiausiai nenorite atsisakyti iš dirbtinio kailio pagamintų interjero elementų atėjus pavasario ir vasaros sezonams, rinkitės šviesesnes spalvas. Svarbu pastebėti, kad dirbtinis kailis gali jūsų namus puošti visus metus, jei tik pasirenkamos tam tinkamos spalvos – pilkšvi, kreminiai ar kitokie šviesesni tonai, o štai tamsesni ir šiltesni atspalviai labiau tinkami rudeniui ir žiemai.

Interjero elementas, kuris namams suteikia jaukumo ir prabangos įspūdį
© Shutterstock

5. Derinimas su tinkamomis medžiagomis

Dirbtinis kailis itin puikiai tinkamas šaltų ir modernių erdvių jaukinimui. Su dizaino pagrindais susipažinusieji kuo puikiausiai nutuokia, kaip puikiai tarpusavyje gali derėti priešingybės. Modernumu alsuojančioje erdvėje neabejotinai rasite tinkamą vietą dirbtinio kailio dirbiniui, o, pavyzdžiui, metalinės kėdės taps puikia atsvara ir garantuotu šiuolaikiškumo simboliu. Dirbtinis kailis puikiai dera su pačiomis įvairiausiomis medžiagomis, pradedant šilku ir aksomu ir baigiant svorio turinčia vilna.

6. Pradėkite nuo miegamojo

Tinkamiausias kambarys dirbtiniam kailiui įkurdinti – tai, be jokios abejonės, miegamasis, nes čia jaukumo niekada nebus per daug. Antroji vieta tenka svetainei, nes kažin ar kas drįstų ginčytis, kad ant sofos labai jauku susirangyti įsisupus į šį tą minkšto ir švelnaus. Be to, jei turite naminių gyvūnų, turite žinoti, kad jie tiesiog dievina gulėti ant dirbtinio kailio.

Vis tik rekomenduojama nepabūgti ir pritaikyti dirbtinio kailio dirbinių oficialesnėse erdvėse, siekiant joms suteikti vizualios ir jutiminės šilumos. Baltos spalvos dirbtinis kailis puikiai tiks biuro kėdei patobulinti. Toks sprendimas suteiks erdvei šilumos ir atspindės šviesą nesumažindamas patalpos oficialumo.

Interjero elementas, kuris namams suteikia jaukumo ir prabangos įspūdį
© Adobe Stock

7. Dirbtinis kailis ten, kur jį galima paliesti

Dirbtinio kailio žavesio esmė – prabangos ir jaukumo derinys. Kadangi dauguma žmonių jaučiasi erdvėje kur kas geriau, jei joje yra ko nors švelnaus, viliojančio prieiti ir paliesti, rekomenduojama dirbtinio kailio dirbiniams skirti vietos ten, kur juos lengva pasiekti. Pavyzdžiui, purų kilimą derėtų kloti ten, kur dažnai vaikštoma.

Interjero elementas, kuris namams suteikia jaukumo ir prabangos įspūdį
© Shutterstock

8. Įsitikinkite, ar daiktą galima skalbti

Daugumą daiktų iš dirbtinio kailio galima skalbti šaltame vandenyje ir džiovinti pakabinus, tačiau ne pro šalį būtų įsitikinti prieš įsigyjant daiktą, kokia priežiūra jam yra tinkamiausia. Kaip bebūtų liūdna, jei daikto skalbti negalima, labai tikėtina, kad neilgai trukus jį teks išmesti. Nerekomenduojama turėti daiktų, kurių negalima prižiūrėti jums įprastais būdais.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Dizaino ABC

Interjero dizaino instagramo profiliai, kurių verta nepraleisti pro akis

Tęsiame naują straipsnių seriją, kuria dalinsimės kiekvieną mėnesį. Instagramo platforma jau seniai įtraukusi įvairaus amžiaus ir specialybių auditoriją, tad pats metas iš jos pasisemti idėjų ir dizaino srityje.

5 dizaino pamokos, kurių galite pasimokyti iš industrinio interjero stiliaus

Nors industrinis interjero stilius paprastai yra siejamas su lofto tipo būstais, šiandien šį stilių pamėgo ir kiti miestų gyventojai: individualių namų bei daugiabučių savininkai. Šio interjero stiliaus išpopuliarėjimą galima sieti su žmonių noru perkelti dalį miesto aplinkos į namų vidų ir taip sukurti vizualinę harmoniją tarp vidaus ir išorės. Nors industrinio dizaino estetika gali patikti ne visiems, tačiau yra keletas pamokų, kurių tikrai verta pasimokyti iš šio stiliaus.

Ar žinote, kokia IKEA parduotuvė pripažinta geriausia pasaulyje?

Šiemet IKEA Vilnius buvo pripažinta geriausia 2017 metų IKEA parduotuve pasaulyje. Anksčiau Vilniuje esanti IKEA parduotuvė dvejus metus iš eilės buvo nominuota į geriausių IKEA parduotuvių pasaulyje penketuką (TOP 5).

Septynios 2018 metų namų dekoro tendencijos

Interjero dekoro tendencijos yra labai nepastovios: vieną dieną visur matome prancūziškos eglutės raštus ir dekoracijas su flamingais, o kitą dieną visa tai jau būna įtraukta į nusibodusių dalykų sąrašą. Jei nenorite, kad jūsų butas atrodytų kaip „Instagram“ svetainės klišė, labai svarbu domėtis, kurie dizaino elementai aktualūs, o kurie jau pasenę. Paprasčiausias būdas tai padaryti – pasidomėti tuo, kas populiaru „Pinterest“ svetainėje.

Specialiai iš Frankfurto: interjero tendencijos 2018 m. – kokie pokyčiai laukia

Praėjusiais metais namus puošėme naujais kambariniais augalais, netikėtais spalvų deriniais ir kūrėme gamtos atmosferą viduje, o šiais metais bus aktualios kitokios patalpų dizaino tendencijos. Iš vasario 9-13 d. vykusioje parodoje Frankfurte (Vokietijoje) „Ambiente“ atvežėme naujų impulsų.

Dizaino klasika: žaismingas aksesuaras vaikams ir vaikystės nepamiršusiems

Ir „Eames Elephant“, ir „Puppy“ vieni garsiausių pasaulyje dizainerių kūrė galvodami apie vaikus ir įsivaizduodami, kad šiems bus smagu su jais žaisti. Bet tai, ką sugalvoja genialūs menininkai, niekada netelpa į siaurus rėmus. Nes ir suaugusiesiems reikia žaislų.

Kas žinoma apie garsųjį architektą, suprojektavusį Vilniaus katedrą ir rotušę?

Daugiausiai istoriografijoje minimas visų laikų Lietuvos architektas - tai Laurynas Gucevičius (1753–1798). Tačiau kodėl būtent jis sulaukė tiek dėmesio ir tapo žymiausiu architektu, nors iki šių dienų išliko nepakitę tik du neabejotinai jo autorystės objektai – Vilniaus katedra ir Rotušė?

Interjero dizaino instagramo profiliai, kuriuos įdomu sekti

Tęsiame naują straipsnių seriją, kuria dalinsimės kiekvieną mėnesį. Instagramo platforma jau seniai įtraukusi įvairaus amžiaus ir specialybių auditoriją, tad pats metas iš jos pasisemti idėjų ir dizaino srityje.

Sienų dekoravimo būdai, į kuriuos verta pažvelgti iš naujo

Šis straipsnis aktualus visiems, kurie turi susikūrę savo namus, bet vis tiek galvoja, kad jiems kažko dar trūksta. Namų interjero tinklaraščio „Homy Ideas“ autorė Jūratė Gulko dalinasi savo praktiškomis įžvalgomis.

10 idėjų, kaip dekoruoti namus žiemą

Šventėms pasibaigus, žiema tęsiasi dar beveik tris mėnesius. Nukabinus kalėdinius papuošimus namai gali atrodyti nykokai. Pateikiame dešimt idėjų, kaip namus papuošti po švenčių, kad juose būtų jauku, šviesu ir malonu.