Būsimų išmaniojo miesto kūrėjų susitikimas

2015 m. spalio 16 d. Lietuvos architektų sąjungos rūmuose įvyko pirmasis „Išmaniojo miesto II“ dalyvių susitikimas. Į jį atvyko Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Kauno technologijos universiteto, Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentai bei jų vadovai ir projekto partneriai, dalyvavo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos atstovai.
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Susitikimą pradėję UAB „Baltic Engineers“ specialistai pristatė projekto užduotį. Būsimi konkurso dalyviai sužinojo, kokie konkretūs darbai jų laukia, kokia bus veiklos eiga ir ko iš jų tikimasi.

Būsimų išmaniojo miesto kūrėjų susitikimas
© Organizatorių nuotr.

Pagrindinę susitikimo dalį sudarė projekto partnerių: „Wicona“ – inovatyvūs aliuminio sprendimai, „Tece“ – naujausios potinklinės ir vamzdynų sistemos, „Fima“ – išmanieji inžineriniai sprendimai, „Solet Technics“ – atsinaujinančių išteklių energetiniai sprendimai, „Jung Vilnius“ – išmaniosios namų technologijos, „Ukmergės gelžbetonis“ – pastatų šiltinimas, „Sapa Building Systems“ – architektūrinių profilių gamyba, „NiT“ – kondicionavimo ir oro vėdinimo sistemos, „Design Solutions“ – specializuota programinė įranga architektams, „Cembrit“ – fibrocementinių plokščių gamyba, pristatymai apie naujausius ir inovatyvius produktus bei technologijas, kuriuos jaunieji kūrėjai naudos projekte dalyvausiančių savivaldybių teritorijų projektiniuose pasiūlymuose. Jų vizualizacijos bus kuriamos, remiantis statinio informacinio modeliavimo (angl. Building Information Modelling, BIM) technologijomis.
Kitame susitikime planuojama pristatyti projektinių pasiūlymų idėjas, kurių tikslas – darnumas, tarpdiscipliniškumas, išmanumas ir poreikiai, kartu aptariant jas su projekto partneriais ir savivaldybėmis.

Suformuotos komandos ir jų darbo rezultatai 2016 m. vėlyvą pavasarį bus įvertinti ir apdovanoti kompetentingos komisijos. O svarbiausia, kad savivaldybės, kurių teritorijas studentai motyvuotai siūlys pritaikyti dabartiniams poreikiams, žada įgyvendinti projektinius pasiūlymus.

Konkursas „Išmanusis miestas II“ susideda iš trijų užduočių.
1. Komanda parengia pasirinkto miesto visos integruotos teritorijos kompleksinę plėtros galimybių studiją.
2. Integruotoje teritorijoje sukuriama universalaus dizaino koncepcija (kai kvartalo fizinė aplinka, produktai, komunikacija, informacinės technologijos bei paslaugos tampa pasiekiami ir jais naudotis gali kuo daugiau įvairių visuomenės grupių narių).
3. Kiekviena komanda savo pasirinktoje integruotoje teritorijoje turi išnagrinėti tris šių tipų pastatus:
• individualų arba dvibutį namą;
• daugiabutį;
• visuomeninės, pramoninės arba komercinės paskirties objektą (vieną iš trijų).

Galimi sprendimai nuo renovacijos iki visiško nugriovimo ir naujų pastatų statymo.
Daugau informacijos apie vykdomą konkursą pateikiama čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apdaila

PRIEŠ ir PO: prieškambario pokyčiai

Niekas kitas taip nepasveikina į namus užėjusio svečio ar grįžusio šeimininko, kaip stilingas ir patogus prieškambaris. Ką galima padaryti, kad pirmasis įspūdis būtų kuo geresnis?

Butai plikomis sienomis – erdvės lietuvių individualizmui išreikšti?

Nuosavas būstas daugeliui pirmiausia reiškia galimybę realizuoti save ir gerai jaustis asmeninėje erdvėje. Be to, lietuviams būdingas individualumas lemia norą turėti kuo unikalesnį ir originalesnį savųjų namų interjerą. Šios priežastys, anot interjero dizainerės Loretos Piščikienės, yra pagrindinės, lemiančios butų su daline apdaila populiarumą mūsų šalyje.

Sužinokite, koks interjero stilius artimiausias lietuvio širdžiai (3)

Praktiškumas, jaukumas, natūralios vietinės medžiagos, prabangos atsisakymas, daug natūralios šviesos. Tai vieni pagrindinių lietuvių pamėgto skandinaviško stiliaus interjero elementų. Taip pat šalyje sparčiai populiarėja ir skandinaviškas gyvenimo būdas, o visi šie pokyčiai jau pradeda atsispindėti ir pastatų architektūroje.

Kaip paruošti lauko baldus kitam sezonui?

Su vėstančiais orais susijusios oro sąlygos (prasidėję dažni lietūs, artėjančios šlapdribos bei sniegas, stiprūs vėjo šuorai) nėra palankios net ir dideliu atsparumu pasižymintiems lauko baldams. Tad artėjant lapkričiui, verta pradėti galvoti apie jų parengimą žiemai. Kad lauko baldai tarnautų ilgiau, juos reikia tinkamai paruošti kitam sezonui, pateikiame kelis praktiškus patarimus, kaip tai padaryti.

Ekspertai pataria: kaip nesuklysti renkantis unitazą?

Dėliojant tobulo vonios kambario paveikslą unitazas, greičiausiai, nėra pirmasis į galvą šaunantis interjero elementas. Tačiau nuvertinti jo nereikėtų – tinkamai išsirinkus apie tokį pirkinį galėsite negalvoti visą dešimtmetį, o sutaupytą laiką, skirtą vonios kambariui tvarkyti, panaudosite kur kas prasmingiau. Pasak ekspertų, renkantis unitazą dėmesį svarbiausia atkreipti į du aspektus: vandens sąnaudas ir lengvą, daug pastangų nereikalaujančią priežiūrą.

PRIEŠ ir PO: kaip atnaujinti virtuvės ir vonios plyteles? (3)

Pasirodo, kad jaukų ir stilingą interjerą gali turėti kiekvienas. Tam nereikia daug pinigų, o pakanka tik trupučio žinių ir uolaus darbo. Senus daugiabučius „persekiojančios“ senovinės plytelės gali būti lengvai atnaujinamos, tiesiog jas nudažius. Tai puikiai įrodė dizainerė Gitana Valavičiūtė nudažiusi savo paveldėto Justiniškių buto virtuvės ir vonios plyteles.

Naujoviška tapetų kolekcija: gražu tai, kas paprasta

Prekės ženklo „Flamant“ diktuojamo stiliaus idėja – nauja seno interpretacija – pasirodė patraukli sienų dangos mados diktatoriumi laikomam Belgijos gamintojui „Arte“. Tad prieš dešimtmetį abi kompanijos suvienijo jėgas ir pasaulį išvydo pirmoji drauge sukurta tapetų kolekcija „Flamant“, sulaukusi neįtikėtinos sėkmės visame pasaulyje. Tai paskatino sėkmingai bendradarbiauti toliau.

Kaip namuose susikurti poilsio oazę

„Vilmers“ daugiau nei dešimtmetį užsienio ir Lietuvos rinkoms sėkmingai pristato naujas rankų darbo baldų kolekcijas, atitinkančias aukščiausius kokybės standartus ir naujausias Skandinavijoje bei Vakarų Europoje vyraujančias dizaino tendencijas. Skandinaviško kapitalo įmonė, plėtojanti veiklą Šiaurės ir Vakarų Europos šalyse, praėjusiais metais užsibrėžė tikslą įgyta patirtimi pasidalyti ir Lietuvos rinkoje – pakvietė apsilankyti naujai duris atvėrusiuose baldų salonuose. Šiais metais gamintojas žada itin daug naujovių ir kviečia apsilankyti parodoje „Baldai“, kur patys galėsite įsitikinti, kad tai – ne tik stilingi baldai, bet ir šis tas daugiau: puikus aptarnavimas, aukšta kokybė ir jaukumas Jūsų namams.

Inžinerinės įrangos ekspozicijos atidarymas priminė meninį performansą

Pasaulyje Inovacijomis ir atradimais vandens inžinerinių sistemų srityje garsėjanti vokiečių kompanija TECE Vilniuje atidarė ekspozicinį centrą, skirtą visam Baltijos regionui. Atidarymo iškilmės prasidėjo meniniu performansu – svečių ir šeimininkų akyse ledo stulpas su jame įšaldytomis detalėmis pamažu tirpo po šilta dušo srove. Vanduo nepastebimai subėgo į dušo lataką. Šiam reginiui buvo pritaikyti moderniausi bendrovės inžineriniai sprendimai.

Iššūkis priimtas: tatuiruotė ant sienos

Nuolatos populiarėjant tatuiruočių menui vis dažniau išraiškingos tatuiruotės matomos ant įvairių žmogaus kūno vietų. Šis menas įgauna daugiau drąsos ir keičiasi – kūno puošyboje naudojami ne tik įvairūs ornamentai, ženklai, bet ir žinomi paveikslai, miesto vaizdai ar filmo scenos.