Būsimų išmaniojo miesto kūrėjų susitikimas

2015 m. spalio 16 d. Lietuvos architektų sąjungos rūmuose įvyko pirmasis „Išmaniojo miesto II“ dalyvių susitikimas. Į jį atvyko Vilniaus Gedimino technikos universiteto, Vytauto Didžiojo universiteto, Kauno technologijos universiteto, Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos studentai bei jų vadovai ir projekto partneriai, dalyvavo Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministerijos atstovai.
© Organizatorių nuotr.

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

Susitikimą pradėję UAB „Baltic Engineers“ specialistai pristatė projekto užduotį. Būsimi konkurso dalyviai sužinojo, kokie konkretūs darbai jų laukia, kokia bus veiklos eiga ir ko iš jų tikimasi.

Būsimų išmaniojo miesto kūrėjų susitikimas
© Organizatorių nuotr.

Pagrindinę susitikimo dalį sudarė projekto partnerių: „Wicona“ – inovatyvūs aliuminio sprendimai, „Tece“ – naujausios potinklinės ir vamzdynų sistemos, „Fima“ – išmanieji inžineriniai sprendimai, „Solet Technics“ – atsinaujinančių išteklių energetiniai sprendimai, „Jung Vilnius“ – išmaniosios namų technologijos, „Ukmergės gelžbetonis“ – pastatų šiltinimas, „Sapa Building Systems“ – architektūrinių profilių gamyba, „NiT“ – kondicionavimo ir oro vėdinimo sistemos, „Design Solutions“ – specializuota programinė įranga architektams, „Cembrit“ – fibrocementinių plokščių gamyba, pristatymai apie naujausius ir inovatyvius produktus bei technologijas, kuriuos jaunieji kūrėjai naudos projekte dalyvausiančių savivaldybių teritorijų projektiniuose pasiūlymuose. Jų vizualizacijos bus kuriamos, remiantis statinio informacinio modeliavimo (angl. Building Information Modelling, BIM) technologijomis.
Kitame susitikime planuojama pristatyti projektinių pasiūlymų idėjas, kurių tikslas – darnumas, tarpdiscipliniškumas, išmanumas ir poreikiai, kartu aptariant jas su projekto partneriais ir savivaldybėmis.

Suformuotos komandos ir jų darbo rezultatai 2016 m. vėlyvą pavasarį bus įvertinti ir apdovanoti kompetentingos komisijos. O svarbiausia, kad savivaldybės, kurių teritorijas studentai motyvuotai siūlys pritaikyti dabartiniams poreikiams, žada įgyvendinti projektinius pasiūlymus.

Konkursas „Išmanusis miestas II“ susideda iš trijų užduočių.
1. Komanda parengia pasirinkto miesto visos integruotos teritorijos kompleksinę plėtros galimybių studiją.
2. Integruotoje teritorijoje sukuriama universalaus dizaino koncepcija (kai kvartalo fizinė aplinka, produktai, komunikacija, informacinės technologijos bei paslaugos tampa pasiekiami ir jais naudotis gali kuo daugiau įvairių visuomenės grupių narių).
3. Kiekviena komanda savo pasirinktoje integruotoje teritorijoje turi išnagrinėti tris šių tipų pastatus:
• individualų arba dvibutį namą;
• daugiabutį;
• visuomeninės, pramoninės arba komercinės paskirties objektą (vieną iš trijų).

Galimi sprendimai nuo renovacijos iki visiško nugriovimo ir naujų pastatų statymo.
Daugau informacijos apie vykdomą konkursą pateikiama čia.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Apdaila

Konkurso nugalėtoja iš Vilniaus prizo laimėti visai nesitikėjo

Sveikiname žurnalo „Mano Namai“ prenumeratorę Odetą Ražinskienę, kuri laimėjo ilgaamžę patirtį turinčio gamintojo „Villeroy&Boch“ įsteigtą prizą – keraminę virtuvės plautuvę.

Neįtikėtini pokyčiai: vyriškis seną daržinę pavertė į 1,1 mln. eurų vertės namą (2)

Tikriausiai nei vienas iš jūsų nėra svajojęs apie gyvenimą daržinėje. Tačiau pamatę šį Rob Lond-Caulk įgyvendintą projektą, galite pakeisti savo nuomonę.

Kaip įsirengti tokį vonios kambarį, iš kurio nesinorėtų išeiti

Vonia jau seniai nebėra tik vieta, skirta švarintis. Tai atokvėpio ir poilsio erdvė, štai kodėl interjero dizaineriai ir architektai pastaraisiais metais tiek daug dėmesio skiria vonios kambario estetikai, funkcionalumui, dekoro detalėms. Čia atsiranda lentynų su knygomis, paveikslų, kilimų, toršerų, fotelių, pagalvėlių, vazų ir žvakių.

Sustiprinkite namų harmoniją: kaip išsirinkti spalvas savo būstui

Mus supančios spalvos gali mus paveikti ir tiesiogine, ir simboline prasme. Tai reiškia, kad savo namuose galime naudoti spalvas tam, kad pakeistume savo gyvenimą į geresnę pusę. Perdažius patalpą galima pakeisti joje vyraujančią energiją. Būtent taip fengšui filosofijoje aiškinama spalvų pasirinkimo būste svarba. Taigi, išsiaiškinkime, kokią įtaką mums daro skirtingos spalvos.

NAUJIENA: vidaus dažai, su kuriais dažyti lengva ir saugu

Vidaus dažai „Vivacolor Green Line“ yra saugūs jums ir aplinkai.

65 kv.m butas Kaune: lakoniški kontrastai išryškina formas

Šių metų „Auksinės paletės“ konkurse geriausio vonios kambario interjero kategorijos nugalėtoju žiuri komisija pripažino studijos „Akta“ (dizaineriai Normundas Vilkas ir Dovilė Paunksnytė) projektą.

Naujausios protingų namų tendencijos: valdymas balsu – tik ar pavyks tai padaryti lietuviškai?

Netrukus Lietuvoje bus pristatyta dar tik bandoma balsu valdoma išmaniųjų namų sistema. Kol kas jos veikimas lietuvių kalba išlieka komplikuotas, tačiau šią problemą sprendžiantys inovatoriai neabejoja – kai atsiras tokia galimybė, rinka apsivers iškart ir neatpažįstamai. Kaip keisis mūsų namai artimiausiais metais ir į ką investuoti norintiems gyventi tikrai moderniai?

Šių metų interjero iššūkis – suderinti tai, kas nesuderinama

Sulig įsibėgėjusiu pavasariu namie imamės dviejų darbų: skubiai išsivalome langus (kas dar to nepadarėme iki Velykų) ir, pagal norus bei galimybes, atsinaujiname interjerą. Tiek kuriant bendrą namų vaizdą, tiek renkantis atskirus interjero elementus – šiemet madingi drąsūs ir nestandartiniai sprendimai. Pasak interjero dizainerės Monikos Juknienės, didžiausias 2018-ūjų iššūkis – suderinti skirtingus stilius bei medžiagas, o tai padarius – įterpti išraiškingas ir neįprastas detales.

Verta žinoti, kad vonios kambarys būtų sausas ir visada kvepėtų

Inžinerinės klaidos ir pasirinkti netinkami produktai įrengiant modernią dušo zoną gali baigtis arba nuolat telkšančia bala arba prastais vandentiekio kanalizacijos kvapais, sklindančiais iš tos vietos, kur subėga vanduo.

PRIEŠ ir PO: pokyčiai viename Kauno name

Vienas didžiausių klausimų beįsirengiant būstą – dalinę ar pilną apdailą rinktis. Viena šeima, paklausta, kodėl pasirinko būstą su daline, o ne su pilna apdaila, sako, jog aplankyti būstai su pilna apdaila juos vis nuvildavo, kiekvieną smulkmeną norėjosi perdaryti savaip. Taigi galiausiai jie suprato, kad keičiant jau įrengtą būstą bus ir sunkiau, ir brangiau.