Kalėdiniai papuošimai lauke: kokias dekoracijas naudoti?

Kalėdiniai papuošimai lauke gali padailinti jūsų namo fasadą, langus, duris, turėklus.. Sukursite nuostabią kalėdinę nuotaiką dar net neįžengus pro duris!
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. DEKORUOJAM NAMO KONTŪRĄ

Pirmiausia pradedame nuo „rėmo“, t.y. apšviečiame namo kontūrą. Galima rinktis iš skirtingų girliandų tipų – tai ir šviečiantys varvekliai, ir lemputės tam tikrais atstumais, ir ištisinė juosta, šviečianti palei stogo liniją. Kaip pasirinkti? Rekomenduojama atkreipti dėmesį ir į namo eksterjerą. Jeigu namas modernus – greičiausiai tiks ištisinis šviečiantis kontūras. Jeigu namo stogas šlaitinis, primena pirkią – tada labai gražu kabantys varvekliai.

Kalėdiniai papuošimai lauke: kokias dekoracijas naudoti?
© Asmeninis archyvas

2. PUOŠIAME KOLONAS IR TURĖKLUS

Atkreipkite dėmesį į savo namo konstrukcijas. Galbūt jūsų namas turi kolonas, o gal turite gražų turėklą prie įėjimo – tuomet pasipuoškite ir juos. Tam naudokite paprastą lempučių girliandą – kuo ilgesnė, tuo sąlyginai pigesnė, tuo paprasčiau bus ją sujungti ir valdyti. Bet dar gražiau yra pamaišyti lemputes su eglės šakomis, galima ir dirbtinėmis. Taip pat galima įvesti dekoravimo detalių – žaisliukų, kaspinų.

Kalėdiniai papuošimai lauke: kokias dekoracijas naudoti?
© Asmeninis archyvas

3. KALĖDINIS VAINIKAS ANT DURŲ

Visiems rekomenduojame pasipuošti savo namo duris vainiku. Jį galima pasigaminti pačiam: tiek iš dirbtinių šakų, tiek iš gyvų šakų, bet galima panaudoti ir lengvai buityje randamas detales, tokias kaip kaspinai, siūlai, vielutės, blizgučiai.

Dabar yra ir šviečiančių vainikų, kurie atrodo tikrai labai gražiai. Dažniausiai tai dirbtinių šakų vainikai (žali arba apipurkšti „sniegu“), juos pagal savo skonį galite dar padekoruoti.

Kilo praktiškas klausimas: kaip įjungti vainiką, kuris pakabintas ant lauko durų, į kištukinį elektros lizdą? Dizainerė sako, kad išsprendžiama taip: vainikas pakabinamas, o pajungimo laidas pravedamas palei durų viršų ir palei šoną. Laidai dažniausiai yra ploni, minkšti ir lankstūs, tad nekils jokių problemų dėl jo prispaudimo. Vainikas švies iš lauko, o jūs galėsite jį įjungti iš vidaus. Efektas garantuotas.

Kalėdiniai papuošimai lauke: kokias dekoracijas naudoti?
© Asmeninis archyvas


4.NAMO FASADO PUOŠIMAS

Jeigu namo fasadas yra neišraiškingas, nuobodokas, nėra perkrautas detalėmis, būtų labai gražu pagyvinti pliką sieną ir papuošti, kad ji būtų šventiškesnė. Tam yra du būdai:
- puošti namo fasadą;
- puošti langus.

Namo fasadą paprasčiausia puošti plokščiais dekoro elementais, kurie nuleidžiami nuo pastogės. Videoreportaže, kurį rasite straipsnio pabaigoje, galėsite išvysti, jog didelės silikoninės snaigės – puikus pavyzdys. Pakabinkite keletą tokių skirtingame aukštyje, atrodys žavingai. Turite ir didelių, ir mažų? Puiku, skirtingas galite kabinti nuleidę nuo viršaus vienodame aukštyje. Dažnai tokie papuošimai gaminami taip, kad tarpusavyje juos būtų galima sujungti į vieną elektros grandinę.

Kalėdiniai papuošimai lauke: kokias dekoracijas naudoti?
© Asmeninis archyvas


5. LANGŲ PUOŠIMAS

Langus galima puošti ir iš vidaus, ir iš išorės. Tačiau iš vidaus, žinoma, gerokai paprasčiau!

Variantai:
- Viduje dekoracijos gali būti kabinamos, pavyzdžiui, masyvios žvaigždės;
- Taip pat dekoracijos gali būti klijuojamos – snaigės, varvekliai, silikoniai varpeliai, popieriaus karpiniai;
- Kompozicijos, pastatomos ant palangės. Jos turėtų būti aukštesnės, kad gerai matytųsi iš lauko (paguldytas adventinis vainikas čia netiks).

Neįkyriai šviečiantis papuošimas sukurs jaukumą namuose, bet matysis ir iš lauko – dviguba nauda!

6. PASTATOMOS DEKORACIJOS LAUKE

Pabaigę puošti namą ir jo dalis (stogą, fasadą, langus, turėklus ir pan.), pasipuoškite ir teritoriją. Žiemą vidinio kiemo naudojimas suretėja, todėl didžiausią dėmesį vertėtų skirti įėjimui į namą. Pastatykite čia krėslą su minkštais pledais – panaudokite tokius, kurių negaila, tegul sninga nors ir visą žiemą ant jų. Pastatykite vazonus su įsmeigtomis eglės šakomis ir žaisliukais. O tamsių vakarų juodumą padarykite jaukesnį pastatydami šviečiančias dekoracijas.

Namuose ant virtuvės stalo galite naudoti labai mažus puošybos elementus, tačiau lauke smulkumas netinka. Kad būtų didesnis efektas, pastatomas figūrėles rinkitės mažiausiai dviejų sprindžių aukščio (pavyzdžiui, kokią nors šviečiančią laputę). Bet jeigu galite investuoti ir pasistatyti jaukiai šviečiantį baltą medelį, kuris būtų jūsų ūgio (gali kainuoti virš 100 Eur) – vaizdas pasikeis iš esmės.

Derindami šviečiančias figūrėles ir medžius, būtinai atkreipkite dėmesį į lempučių spalvinę temperatūrą. Apšvietimas gali būti šilto arba šalto atspalvio – stenkitės, kad visoje teritorijoje būtų vienodas koloritas.

Kalėdiniai papuošimai lauke: kokias dekoracijas naudoti?
© Asmeninis archyvas

VIDEO, kuriame kartu su Asta Remeikiene, apšvietimo dizainere ir dekoratore aptarėme pagrindinius lauko puošimo būdus:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aksesuarai

5 nedideli balkono pokyčiai, kurie suteiks jam naują veidą

Kad balkonas taptų jaukia pasibuvimų vieta, gali užtekti visai nedaug. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš šių 5 idėjų.

Specialiai iš Čekijos: kokie stiklo dirbiniai madingi 2018 metais

Greičiausiai kiekvienuose namuose rastume nors vieną stiklinį objektą, jei ne interjero puošmeną, bent indą ar šviestuvą.

Pokyčiai per savaitgalį: purpurinis terasos įvaizdis

Vasarą progų susiburti artimiesiems ir draugams uždera kaip niekuomet daug, o galimybė švęsti gamtoje įkvepia išlaisvinti rutinos įkalintą vaizduotę. Ir nereikia nei didelių investicijų, nei ypatingo darbo – žydinčių augalų parūpina gamta, ryškiaspalvės staltiesės tik ir laukia, kada bus ištrauktos iš komodos stalčiaus ir pravėdintos gaivaus vėjo gūsių, o galimybė nupinti gėlių girliandų suteikia nesumeluoto vaikiško džiaugsmo.

Dizaino klasika: nevaržomas ir neįpareigojantis denimas

Kone prieš pusantro šimto metų denimas pradėjo savo unikalią kelionę į mados pasaulį. Laikui bėgant užkariavo drabužių spintas. Ir nieko keista, kad džinsiniam audiniui čia tapo šiek tiek ankšta ir jis įkėlė koją į gretimą – interjero – teritoriją.

Paprastos fengšui gudrybės, kurias galite pritaikyti iškart

Nebūtina „pradėti naujo gyvenimo nuo pirmadienio“ arba „nuo sausio 1“ – šiandien pat galite skirti kelias minutes paprastoms fengšui gudrybėms, kurios paskatins pokyčius jūsų gyvenime.

Marmuras – iš kur kilęs ir kokia jo populiarumo paslaptis?

Marmuras – paskutiniu metu pasaulyje ir Lietuvoje itin išpopuliarėjusi medžiaga skirta interjero apdailai. Marmuriniai paviršiai buvo plačiai naudojami prabangiuose interjeruose gan seniai, bet dabar ši medžiaga tarsi išgyvena savo renesansą. Sumodernėjęs ir patobulinęs savo išvaizdą marmuras veržiasi į įvairios stilistikos namus tapdamas juose pagrindiniu akcentu. Tekste žemiau interjero tinklaraštis „Homy Ideas“ dalijasi savo atradimais.

Kaip išsirinkti patalynę, kurioje gera miegoti?

Poilsio ir ramybės oazė namuose dažniausiai kiekvienam mūsų yra viena – miegamasis. Tai kambarys, kuriame visos detalės svarbios, nes jos arba padeda mums ilsėtis, arba... trukdo. Viena iš jų, palydinti į sapnų karalystę ir pasitinkanti ryte glausdamasi prie kūno, – patalynė. Jos savybes mes jaučiame prieš pat užmigdami ir tik pabudę, todėl renkantis patalynę neverta taupyti ir pirmenybę geriausia teikti kokybiškiems audiniams. Be to, keičiant patalynę labai nesunkiai kinta ir viso miegamojo kambario nuotaika bei interjeras.

Miegamojo interjero pavyzdys: tegyvuoja šviesios spalvos!

Vasaros metu visur norisi lengvumo. Galbūt būtent šis miegamojo interjero pavyzdys jus įkvėps bent minimaliems pokyčiams. Šviesios spalvos, lengvos tekstūros ir ilgai trukantys savaitgalio pusryčiai - kartais daugiau nieko ir nereikia.

3 idėjos, kurios padės lauke jaustis kaip namie

Sezonas prasideda ir gyvenimas persikelia į lauką – balkoną, terasą ar lauko pavėsinę. Artimiausius keletą mėnesių šios erdvės pakeis namų svetainę – čia ilsėsimės, leisime laiką su smagia kompanija, skaitysime, mėgausimės kavos puodeliu ar kartu su šeima vakarieniausime. Tad ir aplinka čia turi būti tokia, kaip namie – stilinga, jauki ir patogi.

Sužinokite, kaip komplimentai ir patyčios veikia kambarinius augalus

Švedų baldų gigantė IKEA atliko eksperimentą „Tyčiokis iš augalo“, siekdama skleisti žinią apie gegužės 4-ąją Artimuosiuose Rytuose minėtą Kovos su patyčiomis dieną.