Kalėdiniai papuošimai lauke: kokias dekoracijas naudoti?

Kalėdiniai papuošimai lauke gali padailinti jūsų namo fasadą, langus, duris, turėklus.. Sukursite nuostabią kalėdinę nuotaiką dar net neįžengus pro duris!
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. DEKORUOJAM NAMO KONTŪRĄ

Pirmiausia pradedame nuo „rėmo“, t.y. apšviečiame namo kontūrą. Galima rinktis iš skirtingų girliandų tipų – tai ir šviečiantys varvekliai, ir lemputės tam tikrais atstumais, ir ištisinė juosta, šviečianti palei stogo liniją. Kaip pasirinkti? Rekomenduojama atkreipti dėmesį ir į namo eksterjerą. Jeigu namas modernus – greičiausiai tiks ištisinis šviečiantis kontūras. Jeigu namo stogas šlaitinis, primena pirkią – tada labai gražu kabantys varvekliai.

Kalėdiniai papuošimai lauke: kokias dekoracijas naudoti?
© Asmeninis archyvas

2. PUOŠIAME KOLONAS IR TURĖKLUS

Atkreipkite dėmesį į savo namo konstrukcijas. Galbūt jūsų namas turi kolonas, o gal turite gražų turėklą prie įėjimo – tuomet pasipuoškite ir juos. Tam naudokite paprastą lempučių girliandą – kuo ilgesnė, tuo sąlyginai pigesnė, tuo paprasčiau bus ją sujungti ir valdyti. Bet dar gražiau yra pamaišyti lemputes su eglės šakomis, galima ir dirbtinėmis. Taip pat galima įvesti dekoravimo detalių – žaisliukų, kaspinų.

Kalėdiniai papuošimai lauke: kokias dekoracijas naudoti?
© Asmeninis archyvas

3. KALĖDINIS VAINIKAS ANT DURŲ

Visiems rekomenduojame pasipuošti savo namo duris vainiku. Jį galima pasigaminti pačiam: tiek iš dirbtinių šakų, tiek iš gyvų šakų, bet galima panaudoti ir lengvai buityje randamas detales, tokias kaip kaspinai, siūlai, vielutės, blizgučiai.

Dabar yra ir šviečiančių vainikų, kurie atrodo tikrai labai gražiai. Dažniausiai tai dirbtinių šakų vainikai (žali arba apipurkšti „sniegu“), juos pagal savo skonį galite dar padekoruoti.

Kilo praktiškas klausimas: kaip įjungti vainiką, kuris pakabintas ant lauko durų, į kištukinį elektros lizdą? Dizainerė sako, kad išsprendžiama taip: vainikas pakabinamas, o pajungimo laidas pravedamas palei durų viršų ir palei šoną. Laidai dažniausiai yra ploni, minkšti ir lankstūs, tad nekils jokių problemų dėl jo prispaudimo. Vainikas švies iš lauko, o jūs galėsite jį įjungti iš vidaus. Efektas garantuotas.

Kalėdiniai papuošimai lauke: kokias dekoracijas naudoti?
© Asmeninis archyvas


4.NAMO FASADO PUOŠIMAS

Jeigu namo fasadas yra neišraiškingas, nuobodokas, nėra perkrautas detalėmis, būtų labai gražu pagyvinti pliką sieną ir papuošti, kad ji būtų šventiškesnė. Tam yra du būdai:
- puošti namo fasadą;
- puošti langus.

Namo fasadą paprasčiausia puošti plokščiais dekoro elementais, kurie nuleidžiami nuo pastogės. Videoreportaže, kurį rasite straipsnio pabaigoje, galėsite išvysti, jog didelės silikoninės snaigės – puikus pavyzdys. Pakabinkite keletą tokių skirtingame aukštyje, atrodys žavingai. Turite ir didelių, ir mažų? Puiku, skirtingas galite kabinti nuleidę nuo viršaus vienodame aukštyje. Dažnai tokie papuošimai gaminami taip, kad tarpusavyje juos būtų galima sujungti į vieną elektros grandinę.

Kalėdiniai papuošimai lauke: kokias dekoracijas naudoti?
© Asmeninis archyvas


5. LANGŲ PUOŠIMAS

Langus galima puošti ir iš vidaus, ir iš išorės. Tačiau iš vidaus, žinoma, gerokai paprasčiau!

Variantai:
- Viduje dekoracijos gali būti kabinamos, pavyzdžiui, masyvios žvaigždės;
- Taip pat dekoracijos gali būti klijuojamos – snaigės, varvekliai, silikoniai varpeliai, popieriaus karpiniai;
- Kompozicijos, pastatomos ant palangės. Jos turėtų būti aukštesnės, kad gerai matytųsi iš lauko (paguldytas adventinis vainikas čia netiks).

Neįkyriai šviečiantis papuošimas sukurs jaukumą namuose, bet matysis ir iš lauko – dviguba nauda!

6. PASTATOMOS DEKORACIJOS LAUKE

Pabaigę puošti namą ir jo dalis (stogą, fasadą, langus, turėklus ir pan.), pasipuoškite ir teritoriją. Žiemą vidinio kiemo naudojimas suretėja, todėl didžiausią dėmesį vertėtų skirti įėjimui į namą. Pastatykite čia krėslą su minkštais pledais – panaudokite tokius, kurių negaila, tegul sninga nors ir visą žiemą ant jų. Pastatykite vazonus su įsmeigtomis eglės šakomis ir žaisliukais. O tamsių vakarų juodumą padarykite jaukesnį pastatydami šviečiančias dekoracijas.

Namuose ant virtuvės stalo galite naudoti labai mažus puošybos elementus, tačiau lauke smulkumas netinka. Kad būtų didesnis efektas, pastatomas figūrėles rinkitės mažiausiai dviejų sprindžių aukščio (pavyzdžiui, kokią nors šviečiančią laputę). Bet jeigu galite investuoti ir pasistatyti jaukiai šviečiantį baltą medelį, kuris būtų jūsų ūgio (gali kainuoti virš 100 Eur) – vaizdas pasikeis iš esmės.

Derindami šviečiančias figūrėles ir medžius, būtinai atkreipkite dėmesį į lempučių spalvinę temperatūrą. Apšvietimas gali būti šilto arba šalto atspalvio – stenkitės, kad visoje teritorijoje būtų vienodas koloritas.

Kalėdiniai papuošimai lauke: kokias dekoracijas naudoti?
© Asmeninis archyvas

VIDEO, kuriame kartu su Asta Remeikiene, apšvietimo dizainere ir dekoratore aptarėme pagrindinius lauko puošimo būdus:

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aksesuarai

Dizaino klasika: kėdė „Ku-dir-ka“

Šis dizaino objektas sukurtas Lietuvoje, žinomas bei vertinamas ir už mūsų šalies ribų, o kada nors jis (ir ne tik) bus pavadintas tikra dizaino klasika... Tai spėlionė, bet mes ja tikime!

2018 metų namų interjero tendencija – kelionės

Pasaulis yra mūsų namai. Parsivežtos mūsų kelionių patirtys namų interjere nuolat primena atostogų jausmą. Padidėjus avialinijų siūlomų kelionės tikslų skaičiui, vis dažniau jų kryptys suka į egzotiškiausius tolimuosius ar artimuosius rytus, afrikos ir pietų amerikos žemynus. Natūralu, kad interjeruose atsiranda rečiau girdimi medžiagų pavadinimai, baltas ir juodas spalvas keičia kur kas šiltesni akiai atspalviai, plastiką pavaduoja mediena, apdirbta įvairiais būdais. Suvokimas, kas kitąmet turėtų priminti atostogas jūsų namuose, aplankė paskutinės Bali Wood interjero namų kelionės metu, kurios ašis tapo Maison & Objet paroda.

Tam, kad kiekviena diena būtų ypatinga: lovos dekoras pledais

Žinote, tą nuostabų vaizdą iš interjero žurnalų, kuriame puikuojasi stilingai paklotos miegamojo lovos? Puri patalynė ir tarsi atsainiai užmesti pledai sukuria lengvai nerūpestingą miegamojo nuotaiką. Namų interjero tinklaraščio „Homy Ideas“ autorė Jūratė Gulko pristato keletą sumanių idėjų.

Lengvai įgyvendinamos idėjos, kaip į namus įnešti Valentino dienos nuotaiką

Švęsti šią šventę ar ne - tai kiekvieno pasirinkimas. Tačiau kodėl gi kiek nepaįvairinus savo interjero bent kelioms dienoms?

Prenumeruok žurnalą MANO NAMAI šiandien ir gauk dovanų! (1)

Visi iki vasario 28 d. užsiprenumeravę žurnalą MANO NAMAI dalyvauja žaidime – laimėtojui DOVANOSIME 1000 € vertės „Villeroy&Boch“ keraminę virtuvinę plautuvę iš „Subway“ kolekcijos. Plautuvę laimėtojas išsirinks iš katalogo.

Biuro interjeras: ką vertėtų apgalvoti iš anksto

Daugelis dirbančių žmonių didžiąją savo gyvenimo dalį praleidžia biure. Todėl ypač svarbu, jog darbuotojai biure jaustųsi gerai, aplinka būtų jauki ir maloni, o svarbiausia, kad dizainas atliktų visus reikalavimus: būtų patogus, praktiškas, o aplinka nekenktų darbuotojams.

Greitai įgyvedinamas „pasidaryk pats“ projektas: dekoras „Instagram“ akimirkomis

Namų interjero tinklaraščio „Homy Ideas“ autorė Jūratė Gulko dalinasi lengvu ir daug nekainuojančiu „pasidaryk pats“ darbeliu. Jo rezultatas – namų dekoras „Instagram“ akimirkų nuotraukomis.

Belaukiant pavasario – kaip puošti namus žiemą po švenčių

Dauguma mūsų namuose jau nusiėmė šventinius papuošimus ir padėjo į sandėliuką ar spintą kitiems metams, eglutės taip pat jau pradėjo byrėti ir buvo išneštos sudeginti arba laikyti iki pavasario, kai bus pasodintos. Namai po švenčių dabar atrodo kiek tuštoki, kažko trūksta jaukumui. Pasidalinsime idėjomis, kaip papuošti namus šiuo laikotarpiu, kai iki pavasario reikia laukti dar kelis mėnesius.

Emaliuoti aksesuarai: anksčiau ir dabar

Šių dienų virtuvės reikmenų kūrėjai ir gamintojai siūlo keisti požiūrį į „kaimiškus“ emaliuotus indus bei kitus rykus, kuriuos daugelis prisimename iš kaime pas močiutę praleistų vasarų. Šie aksesuarai vis atsiduria dizainerių dėmesio centre ir, nors išsaugojo vintažines formas, puikiai pritampa modernioje erdvėje.

Originalios kalėdinės kompozicijos, kurias galite pasidaryti patys

Artėjant gražiausioms metų šventėms, ilgais advento vakarais savo namus puošiame įvairiomis kalėdinėmis kompozicijomis, norėdami sukurti jaukumo, šilumos ir laukimo nuotaiką. O kaip sukurti originalias kalėdines kompozicijas iš natūralių gamtinių medžiagų patars Kauno suaugusiųjų mokymo centro floristė Janina Stasiukynienė.