Kalėdiniai papuošimai lauke: kokias dekoracijas naudoti?

Kalėdiniai papuošimai lauke gali padailinti jūsų namo fasadą, langus, duris, turėklus.. Sukursite nuostabią kalėdinę nuotaiką dar net neįžengus pro duris!
© Shutterstock

Atsisiųskite mobiliąją programėlę

1. DEKORUOJAM NAMO KONTŪRĄ

Pirmiausia pradedame nuo „rėmo“, t.y. apšviečiame namo kontūrą. Galima rinktis iš skirtingų girliandų tipų – tai ir šviečiantys varvekliai, ir lemputės tam tikrais atstumais, ir ištisinė juosta, šviečianti palei stogo liniją. Kaip pasirinkti? Rekomenduojama atkreipti dėmesį ir į namo eksterjerą. Jeigu namas modernus – greičiausiai tiks ištisinis šviečiantis kontūras. Jeigu namo stogas šlaitinis, primena pirkią – tada labai gražu kabantys varvekliai.

Kalėdiniai papuošimai lauke: kokias dekoracijas naudoti?
© Asmeninis archyvas

2. PUOŠIAME KOLONAS IR TURĖKLUS

Atkreipkite dėmesį į savo namo konstrukcijas. Galbūt jūsų namas turi kolonas, o gal turite gražų turėklą prie įėjimo – tuomet pasipuoškite ir juos. Tam naudokite paprastą lempučių girliandą – kuo ilgesnė, tuo sąlyginai pigesnė, tuo paprasčiau bus ją sujungti ir valdyti. Bet dar gražiau yra pamaišyti lemputes su eglės šakomis, galima ir dirbtinėmis. Taip pat galima įvesti dekoravimo detalių – žaisliukų, kaspinų.

Kalėdiniai papuošimai lauke: kokias dekoracijas naudoti?
© Asmeninis archyvas

3. KALĖDINIS VAINIKAS ANT DURŲ

Visiems rekomenduojame pasipuošti savo namo duris vainiku. Jį galima pasigaminti pačiam: tiek iš dirbtinių šakų, tiek iš gyvų šakų, bet galima panaudoti ir lengvai buityje randamas detales, tokias kaip kaspinai, siūlai, vielutės, blizgučiai.

Dabar yra ir šviečiančių vainikų, kurie atrodo tikrai labai gražiai. Dažniausiai tai dirbtinių šakų vainikai (žali arba apipurkšti „sniegu“), juos pagal savo skonį galite dar padekoruoti.

Kilo praktiškas klausimas: kaip įjungti vainiką, kuris pakabintas ant lauko durų, į kištukinį elektros lizdą? Dizainerė sako, kad išsprendžiama taip: vainikas pakabinamas, o pajungimo laidas pravedamas palei durų viršų ir palei šoną. Laidai dažniausiai yra ploni, minkšti ir lankstūs, tad nekils jokių problemų dėl jo prispaudimo. Vainikas švies iš lauko, o jūs galėsite jį įjungti iš vidaus. Efektas garantuotas.

Kalėdiniai papuošimai lauke: kokias dekoracijas naudoti?
© Asmeninis archyvas


4.NAMO FASADO PUOŠIMAS

Jeigu namo fasadas yra neišraiškingas, nuobodokas, nėra perkrautas detalėmis, būtų labai gražu pagyvinti pliką sieną ir papuošti, kad ji būtų šventiškesnė. Tam yra du būdai:
- puošti namo fasadą;
- puošti langus.

Namo fasadą paprasčiausia puošti plokščiais dekoro elementais, kurie nuleidžiami nuo pastogės. Videoreportaže, kurį rasite straipsnio pabaigoje, galėsite išvysti, jog didelės silikoninės snaigės – puikus pavyzdys. Pakabinkite keletą tokių skirtingame aukštyje, atrodys žavingai. Turite ir didelių, ir mažų? Puiku, skirtingas galite kabinti nuleidę nuo viršaus vienodame aukštyje. Dažnai tokie papuošimai gaminami taip, kad tarpusavyje juos būtų galima sujungti į vieną elektros grandinę.

Kalėdiniai papuošimai lauke: kokias dekoracijas naudoti?
© Asmeninis archyvas


5. LANGŲ PUOŠIMAS

Langus galima puošti ir iš vidaus, ir iš išorės. Tačiau iš vidaus, žinoma, gerokai paprasčiau!

Variantai:
- Viduje dekoracijos gali būti kabinamos, pavyzdžiui, masyvios žvaigždės;
- Taip pat dekoracijos gali būti klijuojamos – snaigės, varvekliai, silikoniai varpeliai, popieriaus karpiniai;
- Kompozicijos, pastatomos ant palangės. Jos turėtų būti aukštesnės, kad gerai matytųsi iš lauko (paguldytas adventinis vainikas čia netiks).

Neįkyriai šviečiantis papuošimas sukurs jaukumą namuose, bet matysis ir iš lauko – dviguba nauda!

6. PASTATOMOS DEKORACIJOS LAUKE

Pabaigę puošti namą ir jo dalis (stogą, fasadą, langus, turėklus ir pan.), pasipuoškite ir teritoriją. Žiemą vidinio kiemo naudojimas suretėja, todėl didžiausią dėmesį vertėtų skirti įėjimui į namą. Pastatykite čia krėslą su minkštais pledais – panaudokite tokius, kurių negaila, tegul sninga nors ir visą žiemą ant jų. Pastatykite vazonus su įsmeigtomis eglės šakomis ir žaisliukais. O tamsių vakarų juodumą padarykite jaukesnį pastatydami šviečiančias dekoracijas.

Namuose ant virtuvės stalo galite naudoti labai mažus puošybos elementus, tačiau lauke smulkumas netinka. Kad būtų didesnis efektas, pastatomas figūrėles rinkitės mažiausiai dviejų sprindžių aukščio (pavyzdžiui, kokią nors šviečiančią laputę). Bet jeigu galite investuoti ir pasistatyti jaukiai šviečiantį baltą medelį, kuris būtų jūsų ūgio (gali kainuoti virš 100 Eur) – vaizdas pasikeis iš esmės.

Derindami šviečiančias figūrėles ir medžius, būtinai atkreipkite dėmesį į lempučių spalvinę temperatūrą. Apšvietimas gali būti šilto arba šalto atspalvio – stenkitės, kad visoje teritorijoje būtų vienodas koloritas.

Kalėdiniai papuošimai lauke: kokias dekoracijas naudoti?
© Asmeninis archyvas

VIDEO, kuriame kartu su Asta Remeikiene, apšvietimo dizainere ir dekoratore aptarėme pagrindinius lauko puošimo būdus:

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Aksesuarai

Kitokiam namų veidui: įspūdinga kelionė į Tolimuosius Rytus

Jau daugelį metų kompanija „Eijffinger“, vedina smalsumo, kūrybingumo ir inovacijų troškimo, kuria spalvingo ir išraiškingo dizaino tapetus. kolekcijose visada atspindimos mados tendencijos, spalvų, dizaino ir medžiagų inovacijos, jaučiama besikeičiančio pasaulio įtaka, suvokimas, kad kuriame savo aplinką galvodami apie tai, kas mums svarbu, kas mus motyvuoja, kuo vadovaujamės ir kaip galime visa tai perkelti į mūsų namų interjerą.

Baldas, kuris primena mažą dizaino stebuklą

Mažų erdvių tyrinėtojai dizaineriai Nauris Kalinauskas ir Dalia Mauricaitė Kalinauskienė tarsi interjero iliuzionistai. Prožektorių šviesos į jų dizaino idėjas bei funkcionalius buities sprendimus nukrypsta ir dėl to, kad ne tik priverčia patikėti mažais buities stebuklais, bet ir provokuoja keisti ar apskritai pamiršti nusistovėjusius gyvenimo įpročius ir atrasti naujus namų ritualus.

Floristės patarimai, kaip šventiškai dekoruoti namus (2)

Dar ne per vėlu pasipuošti namus Advento vainiku! Šiame video reportaže žingsnis po žingsnio pamatysite, kaip tai pasidaryti patiems. Be to, iš floristės Skaistės Pranaitės (Studija „Orchidėjos“) sužinosite daugiau gudrybių, kaip šventiškai dekoruoti namus pasitelkus tiesiog eglės šaką, puansetiją ir kitus augalus.

Jei per šventes laukiate svečių, svarbu atminti keletą svarbių taisyklių

Per šventes neretai pasikviečiame į namus svečių arba patys svečiuojamės pas draugus ar giminaičius. Kaip surengti pasibuvimą su svečiais namie, kad visos pusės būtų patenkintos?

Patarimai, kurie padės nepasiklysti renkantis žvakes ir namų kvapus

Niekas taip nepataiso nuotaikos ir nesukuria jaukumo kaip švelnaus kvapo uždegta žvakė. Kvapai mus apsupa, tarsi perkelia į kitas vietas, kvapai gali įkvėpti, atpalaiduoti, dėl vienokio ar kitokio kvapo kambarys net ima atrodyti kitaip.

10 prasmingų dovanų idėjų

Rankų darbo keramikos dirbiniai, indai ir dekoratyviniai elementai, žinomų fotomenininkų nuotraukos ir Lietuvių rašytojų knygos – prasmingos, turinčios išliekamąją vertę dovanos.

Kalėdiniai papuošimai lauke: kokias dekoracijas naudoti?

Kalėdiniai papuošimai lauke gali padailinti jūsų namo fasadą, langus, duris, turėklus.. Sukursite nuostabią kalėdinę nuotaiką dar net neįžengus pro duris!

Pakvieskite šventes į namus: 5 kalėdinių dovanų idėjos

Gamintojo „Vallila“ varomoji jėga – deriniai. Be vargo derinkite suomiškus dizainus ir sukurkite jaukų bei autentišką interjerą savo namuose. Žaismingi ir lengvai interjere pritaikomi dizainerių kurti raštai nepaliks abejingų! Iš skirtingų raštų variacijų sukurkite savo kompoziciją arba padovanokite nuostabią šventinę idėją artimiesiems.

7 patarimai, ką daryti, kad namai pakviptų Kalėdomis

Pirkinių sąrašas padarytas, eglutė papuošta, kojinės pakabintos, svečiai sukviesti. Namai papuošti, betrūksta paskutinio akcento – gardaus kalėdinio kvapo. Kalėdos neatsiejamos nuo imbierinių sausainių, Kalėdų eglutės, cinamono ir mėtų aromato. Šiemet nestatysite eglutės? Nieko baisaus – pasitelkus kelias gudrybes, namai pakvips Kalėdomis. Ir iš tiesų, tam, kad paskleistumėte namuose kalėdinį kvapą, nereikia laukti švenčių – to galite imtis jau dabar!

3 būdai, kaip interjerą dekoruoti avikailiu

Orams vis labiau vėstant, norisi susikurti kuo jaukesnį namų erdvės vaizdą, kad čia būtų gera leisti ilgus žiemos vakarus. Minkšti, pūkuoti ir labai šiltai atrodantys avikailiai puikiai tinka šiam tikslui pasiekti. Savo jaukia išvaizda ir tekstūra jie žaviai papildo interjerą, suteikdami papildomo gylio.