Interjeras: kaip derinti modernias ir senovines detales
Parengė Jūratė Juršienė, www.DELFI.lt /
Nuotrauka: Asmeninio archyvo nuotr.
2010 m. spalio 13 d. 00:00

Interjeras: kaip derinti modernias ir senovines detales

Interjero specialistai nuolat pabrėžia harmonijos ir proporcingumo svarbą. Tai galioja spalvoms, formoms, medžiagoms ir stiliams. Modernios ir senovinės detalės - puikus derinys, nes suteikia kambariui gaivumo ir žavesio, sukuria kontrasto bei harmonijos įspūdį.

Kai kurie žmonės savo namus dekoruoja vienu stiliumi, tačiau nepabūgę derinti skirtingų įvaizdžių, galite sukurti unikaliai atrodančią erdvę, atspindinčią jūsų individualybę. Stilių derinimas suteikia žavesio ir originalumo. Šalia esantys panašaus stiliaus gražūs daiktai tarsi išnyksta, praranda savo vertę. Jei norite išryškinti tam tikras individualias detales, pabandykite jas derinti su kitokio stiliaus daiktais.

Štai keletas patarimų, kaip derinti sena ir nauja:

* Šalia puošnaus staliuko ar senovinio darbo stalo pastatykite modernų griežtų formų suoliuką.

* Itin moderniame kambaryje nuostabiai atrodys bet koks dekoratyvus prancūziško stiliaus veidrodis.

* Virš modernaus pietų stalo su moderniomis kėdėmis pakabinkite puošnų krištolo šviestuvą ar antikvarinį veidrodį su sidabro rėmais.

* Nuostabų kontrastą sukurs grubaus medinio stalo ir modernių aliuminio kėdžių derinys.

* Ant senovinio krėslo užmeskite itin madingo audinio užtiesalą.

* Antikvariniais baldais apstatytame kambaryje puikiai derės šiuolaikinio meno kūrinys.

* Ant antikvarinio staliuko pastatykite modernų šviestuvą arba atvirkščiai.

* Palei apvalų medinį staliuką sustatykite modernias kėdes.

* Šiuolaikiniu stiliumi įrengtame kambaryje pagrindiniu akcentu gali tapti židinys, jei ant jo pastatytas vienas vienintelis puošnus antikvarinis daiktas.

* Žavus sprendimas - antikvariniais baldais apstatytame kambaryje kabantis modernus šviestuvas.

* Idėja skaitymo kampeliui: prie senovinio krėslo pastatykite mažą modernų staliuką.

Jei norite, kad jūsų namuose derėtų sena ir nauja, neskubėkite prisipirkti bet kokių daiktų. Jūsų namai turi atrodyti taip, lyg šis įvaizdis buvo kuriamas metų metus. Geriau palaukite, kol rasite tikrai širdžiai mielų daiktų, kurie bus ir žavūs, ir funkcionalūs.

Nors namų interjero dekoravimui būdingos tam tikros taisyklės, nebijokite jų laužyti, jei turite daiktų, kurie jums tikrai patinka. Svarbiausia, kad namuose jums būtų gera ir jauku. Jei turite daiktą, kuris kelia mielus prisiminimus, jūsų namuose jam tikrai atsiras vieta.

www.DELFI.lt
PARAŠYKITE SAVO KOMENTARĄ
Yra 0 komentarų
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
Vis dar madingas minimalizmas agituoja negailestingai mesti nereikalingus daiktus ir neskubėti įsigyti naujų. Tačiau ką daryti šiuolaikiniam didmiesčio žmogui, kuris skaito knygas ir žurnalus, domisi muzikos naujienomis, renka dėmesio vertus filmus ir daug keliauja. Kur visa tai laikyti? Laimei, dabar yra didelis pasirinkimas baldų tvarkai palaikyti – lentynos, sekcijos, stelažai.
Eero Saarinenas priklauso tiems menininkams, kurie sukūrė vos po keletą kultinių dalykėlių, bet labai įsimenamų... Stalas „Tulip“ laikomas vienu labiausiai atpažįstamų baldų dizaino pasaulyje. Nors nieko įmantraus tarsi ir nėra (o gal kaip tik dėlto...), Eero Saarineno idėja aiški ir pagrįsta: jis siekė išgyvendinti iš namų baldų kojų brūzgynus.
Dubajus (JAE) – pasaulio prekybos sostinė, kurioje svarbią vietą užima ir dizainas. Apsilankius Dubajuje junti ne tik prabangą, bet ir discipliną. O tai, kad interjero dizainas užima reikšmingą vietą, supranti pamatęs ne vieną interjero saloną judriausioje miesto gatvėje. Kokios naujausios interjero tendencijos buvo pristatytos šiemet parodoje „Index 2014“, dalinasi interjero dizainerė Simona Cirtautaitė.
Namų atmosfera yra sudaroma ne vien tapetų bei baldų pagalba. Visi  žinome, jog svečiai pirmąjį namų įspūdį susidaro vien tik įkėlę koją į Jūsų namus. Tad teigti, jog pagrindinės patalpos, kurios atskleis namų jaukumą ir šilumą turėtų būti vestibiulis, laiptų zona bei svetainė. Gėlės – viena iš priemonių, kurios padeda sukurti išties jaukų įspūdį. Be abejo, namuose jausitės žymiai maloniau.
„Prancūzai turi daugiau gyvenimo džiaugsmo, daugiau šventės, taip pat skonio“, – paprašyta palyginti Paryžiaus interjero dekoro savaitės „Paris Deco Off“ nuotaiką su italų dizaino renginiais nedvejodama atsako Lina Kalinauskaitė-Forsman, interjero salonų vadovė.
Interjere medis buvo naudojamas visuomet, kito tik jo santykis su kitomis medžiagomis. Šiandien, kuomet sintetinės medžiagos vis labiau stumiamos į šalį, modernaus stiliaus mėgėjai atsigręžia į būsto akcentus iš natūralių medžiagų. Pasak interjero dizainerės Silvijos Samoškaitės-Lišauskienės, medis interjerui gali suteikti savito charakterio, jaukumo arba, atvirkščiai, tapti labai moderniu interjero puošybos akcentu.
Tikriausiai kiekvienais metais savo namus bandote puošti, jei ne visiškai skirtingomis dekoracijomis, tai bent įvesti vieną kitą naują detalę. Siūlau žvilgtelėti į kelias šventines kompozicijas, kuriomis tikrai galėsite sukurti nepamirštamą Šv. Kalėdų „teatrą“ savo namuose.
Be abejonės, šiuolaikinio meno judėjimas padarė didžiulę įtaką mūsų gyvenimui. Nuo automobilių, drabužių mados ir technologijų dizaino iki architektūros ir interjero. Šie 10 patarimų padės įžiebti šiuolaikiškumo ugnelę jūsų namuose.
Kasmet už vis stipresnius darbus giriama konkurso „Jaunojo dizainerio prizas“ produkto ir industrinio dizaino kategorija šiemet pasipildė nauju vardu – pagrindinį prizą laimėjusios Vitos Vaitiekūnaitės. Vilniaus dailės akademijos dizaino katedros bakalaurė sukūrė šešiakoję kėdę, padedančią žmonėms, kuriems sunku atsistoti iš sėdimos pozicijos. Apie prizo vertą baldo idėją ir dizainerės planus paklausėme pačios V.Vaitiekūnaitės.
Vakar, penktadienį, Vilniaus dailės akademijos (VDA) ekspozicijų salėje „Titanikas“ atidaryta kasmetinio konkurso „Jaunojo dizainerio prizas 2013“ laureatų paroda. Joje eksponuojama 15 geriausių studentų sukurtų produkto/industrinio, grafinio/komunikacijos ir mados dizaino darbų, pretenduojančių į pagrindinį prizą kiekvienoje iš šių kategorijų.
Šiemet vos buvo galima spėti sekti naujų vonios kambario kolekcijų ir produktų premjeras. Jei reiktų įvardinti tas kelias, kurios pakilus uždangoms nusipelnė audringiausių aplodismentų ir, drįstu spėti, padarys nemažą įtaką tolimesnei vonios kambario evoliucijai, „Kartell by Laufen“ kolekcija atsidurtų sąrašo viršuje.
Mados išeina, bet po 20-30 metų sugrįžta, truputį pasikeitusios į gerąją pusę. Modernus retro stilius – tai eklektinis senų stilių ir naujų formų mišinys, arba naujos formos, kurioms būdinga retro estetika.