Interjeras: kaip derinti modernias ir senovines detales
Parengė Jūratė Juršienė, www.DELFI.lt /
Nuotrauka: Asmeninio archyvo nuotr.
2010 m. spalio 13 d. 00:00

Interjeras: kaip derinti modernias ir senovines detales

Interjero specialistai nuolat pabrėžia harmonijos ir proporcingumo svarbą. Tai galioja spalvoms, formoms, medžiagoms ir stiliams. Modernios ir senovinės detalės - puikus derinys, nes suteikia kambariui gaivumo ir žavesio, sukuria kontrasto bei harmonijos įspūdį.

Kai kurie žmonės savo namus dekoruoja vienu stiliumi, tačiau nepabūgę derinti skirtingų įvaizdžių, galite sukurti unikaliai atrodančią erdvę, atspindinčią jūsų individualybę. Stilių derinimas suteikia žavesio ir originalumo. Šalia esantys panašaus stiliaus gražūs daiktai tarsi išnyksta, praranda savo vertę. Jei norite išryškinti tam tikras individualias detales, pabandykite jas derinti su kitokio stiliaus daiktais.

Štai keletas patarimų, kaip derinti sena ir nauja:

* Šalia puošnaus staliuko ar senovinio darbo stalo pastatykite modernų griežtų formų suoliuką.

* Itin moderniame kambaryje nuostabiai atrodys bet koks dekoratyvus prancūziško stiliaus veidrodis.

* Virš modernaus pietų stalo su moderniomis kėdėmis pakabinkite puošnų krištolo šviestuvą ar antikvarinį veidrodį su sidabro rėmais.

* Nuostabų kontrastą sukurs grubaus medinio stalo ir modernių aliuminio kėdžių derinys.

* Ant senovinio krėslo užmeskite itin madingo audinio užtiesalą.

* Antikvariniais baldais apstatytame kambaryje puikiai derės šiuolaikinio meno kūrinys.

* Ant antikvarinio staliuko pastatykite modernų šviestuvą arba atvirkščiai.

* Palei apvalų medinį staliuką sustatykite modernias kėdes.

* Šiuolaikiniu stiliumi įrengtame kambaryje pagrindiniu akcentu gali tapti židinys, jei ant jo pastatytas vienas vienintelis puošnus antikvarinis daiktas.

* Žavus sprendimas - antikvariniais baldais apstatytame kambaryje kabantis modernus šviestuvas.

* Idėja skaitymo kampeliui: prie senovinio krėslo pastatykite mažą modernų staliuką.

Jei norite, kad jūsų namuose derėtų sena ir nauja, neskubėkite prisipirkti bet kokių daiktų. Jūsų namai turi atrodyti taip, lyg šis įvaizdis buvo kuriamas metų metus. Geriau palaukite, kol rasite tikrai širdžiai mielų daiktų, kurie bus ir žavūs, ir funkcionalūs.

Nors namų interjero dekoravimui būdingos tam tikros taisyklės, nebijokite jų laužyti, jei turite daiktų, kurie jums tikrai patinka. Svarbiausia, kad namuose jums būtų gera ir jauku. Jei turite daiktą, kuris kelia mielus prisiminimus, jūsų namuose jam tikrai atsiras vieta.

www.DELFI.lt
PARAŠYKITE SAVO KOMENTARĄ
Yra 0 komentarų
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
Baldas, sukurtas prieš pusšimtį metų
Šiandien galime tik miglotai įsivaizduoti, kokį susidomėjimą ir susižavėjimą sukėlė krėslas „Blow“ – lengvas ir žaismingai įžūlus pirmasis pripučiamas baldas, sukurtas šiek tiek mažiau nei prieš pusšimtį metų.
Žaliojo dizaino konkursą laimėjo kėdė-lagaminas
Kėdė-lagaminas „LA.GĖ.DĖ.“ išrinktas geriausiu darbu Europos Komisijos skelbtame žaliojo dizaino konkurse. Nugalėtoja tapusi studentė Deimantė Malūnavičiūtė pasakoja, kad sukurti šį darbą ją paskatino noras atkreipti artimųjų dėmesį į tai, jog minimaliomis priemonėmis ir iš nereikalingų daiktų galima sukurti šį tą įdomaus ir naudingo.
Pagalvėlių pasirinkimas: skirtingi raštai ir spalvos
„Pagalvėlėmis užsikrėčiau supratusi, kad tai tikrai nuostabi laikina interjero detalė, leidžianti kiekvieną sezoną atnaujinti namus, – pakanka naujos pagalvėlės svetainėje ar ant valgomojo minkštasuolio, ir namai atgyja“, – sako tekstilės dizainerė Rosita Jasiūnaitė. Jos kūrybinėse dirbtuvėse lankėmės šį mėnesį.
Dizainerė apie naujausias pavėsinių tendencijas
Atkeliavus šiltajam sezonui gyvenimas keliasi į lauką – terasa ar vidinis kiemas tampa susibūrimų epicentru. Vis tik vasarop kaitri saulė pradeda varginti, tad norisi pasislėpti šešėlyje ar pavėsyje. Vieni stato įmantrias pavėsines, kitiems užtenka patogaus skėčio.
Jaukus aksesuaras namuose: rankų darbo kėdutė <span style="color: #ff0000;">FOTO</span>
Jauna vilnietė netikėtai gimusią įdomią idėją pavertė ne tik originaliu interjero elementu, galinčiu suteikti namams jaukumo, žaismingumo ir šilumos, bet galbūt ir naujos kūrybinės veiklos pradžia.
Dizainerės V. Jakučinskaitės patarimai, kaip padabinti namus Kalėdoms
Šeštadienį Lietuvoje pirmą kartą buvo organizuota Kalėdinė interjero mugė. Su mugės dalyviais bendravusi žymi dizainerė Viktorija Jakučinskaitė, patarimais dalinasi ir su portalo Manonamai.lt skaitytojais.
Netikėta ateities prietaiso koncepcija – skraidantys ir dulkes valantys mini robotai
Automatinė valymo sistema „Mab“, kurią sudaro šimtai skraidančių mini robotų, pripažinta geriausia ateities prietaiso koncepcija jau 11 metus rengiamame tarptautiniame dizaino konkurse „Electrolux Design Lab“.
<span style="color: #ff0000;">Specialiai iš Frankfurto:</span> kalėdinių dekoracijų tendencijos
Kalėdos - tai metas, kai norisi, kad viskas atrodytų kitaip, ypatingai. Į namus vėl veržiasi ryškios spalvos, naujos formos ir saviti deriniai. Kokie aksesuarai galėtų papuošti Jūsų namus šventiniu laikotarpiu, pateikiame galerijoje iš Frankfurte vykusios dizaino parodos „Tendence“.
Paveikslų vieta interjere
Kad kambarys atrodytų harmoningai ir stilingai, jūsų meno kūriniai turi būti sukabinti ant sienų dailiai ir tam tikra tvarka. Jei jie nederės tarpusavyje ir bus sukabinti kaip pakliuvo, kambarys atrodys netvarkingas ir nejaukus.
Trys lietuvių studentų siūlomi prietaisai ateities miestiečiui
Artimiausioje ateityje vis labiau augančių miestų gyventojams labiausiai praverstų elektroninis muilas, tarsi staltiesė sulankstoma kaitlentė ir harmoningą atmosferą namuose kuriantis oro valytuvas. Tokias tris Vilniaus dailės akademijos (VDA) dizaino specialybės studentų sukurtas koncepcijas išskyrė ir apdovanojo konkurso „Electrolux Design Lab 2013” Lietuvos etapo komisija.
Idėjos papuošalų laikymui
Papuošalus išmėtome kur papuola arba suslepiame dėžutėse nuo svetimų akių. Pateikiame idėjas, kaip savo papuošalus ištraukti į akių šviesą ir paversti ne tik jūsų, bet ir interjero puošmena.
Krėslas atsipalaidavimui
Supamosios kėdės "Sway" privalumai - paminkštinta sėdynė ir rėmai iš plieno. Jos forma suteikia galimybę jaukiai įsitaisyti ir vienam, ir dviems žmonėms. Šis baldas ne tik pasižymi patogumu, bet ir funkcionalumu, kuris leidžia lengvai transportuoti kėdę.
Akvariumas – „psichologas“ namuose
Akvariumas – ne tik puiki namų interjero detalė, bet ir „psichologas“ namuose. Tyrimais nustatyta, kad akvariumo ir plaukiojančių žuvelių stebėjimas ramina nervus ir šalina įtampą, padeda nuvyti depresiją. Tad vietoj didžiulio televizoriaus geriau įsigykite akvariumą.
Paveikslų ir nuotraukų kabinimo taisyklės
Paveikslai ir nuotraukos ant sienų namams suteikia jaukumo. Tačiau norint, kad šie meno kūriniai džiugintų akį, reikia žinoti kelias taisykles, kaip juos teisingai pakabinti. Štai dizainerių patarimai.
Patarimai renkantiems pagalvėles
Dekoratyvinės pagalvėlės – puikus būdas pagyvinti savo kambarį ir suteikti jam šiek tiek atspalvių, atgaivinti nuobodžią sofą ar suteikti patogumo bei jaukumo savo lovai. Štai keli patarimai, kaip tai daryti.