Interjeras: kaip derinti modernias ir senovines detales
Parengė Jūratė Juršienė, www.DELFI.lt /
Nuotrauka: Asmeninio archyvo nuotr.
2010 m. spalio 13 d. 00:00

Interjeras: kaip derinti modernias ir senovines detales

Interjero specialistai nuolat pabrėžia harmonijos ir proporcingumo svarbą. Tai galioja spalvoms, formoms, medžiagoms ir stiliams. Modernios ir senovinės detalės - puikus derinys, nes suteikia kambariui gaivumo ir žavesio, sukuria kontrasto bei harmonijos įspūdį.

Kai kurie žmonės savo namus dekoruoja vienu stiliumi, tačiau nepabūgę derinti skirtingų įvaizdžių, galite sukurti unikaliai atrodančią erdvę, atspindinčią jūsų individualybę. Stilių derinimas suteikia žavesio ir originalumo. Šalia esantys panašaus stiliaus gražūs daiktai tarsi išnyksta, praranda savo vertę. Jei norite išryškinti tam tikras individualias detales, pabandykite jas derinti su kitokio stiliaus daiktais.

Štai keletas patarimų, kaip derinti sena ir nauja:

* Šalia puošnaus staliuko ar senovinio darbo stalo pastatykite modernų griežtų formų suoliuką.

* Itin moderniame kambaryje nuostabiai atrodys bet koks dekoratyvus prancūziško stiliaus veidrodis.

* Virš modernaus pietų stalo su moderniomis kėdėmis pakabinkite puošnų krištolo šviestuvą ar antikvarinį veidrodį su sidabro rėmais.

* Nuostabų kontrastą sukurs grubaus medinio stalo ir modernių aliuminio kėdžių derinys.

* Ant senovinio krėslo užmeskite itin madingo audinio užtiesalą.

* Antikvariniais baldais apstatytame kambaryje puikiai derės šiuolaikinio meno kūrinys.

* Ant antikvarinio staliuko pastatykite modernų šviestuvą arba atvirkščiai.

* Palei apvalų medinį staliuką sustatykite modernias kėdes.

* Šiuolaikiniu stiliumi įrengtame kambaryje pagrindiniu akcentu gali tapti židinys, jei ant jo pastatytas vienas vienintelis puošnus antikvarinis daiktas.

* Žavus sprendimas - antikvariniais baldais apstatytame kambaryje kabantis modernus šviestuvas.

* Idėja skaitymo kampeliui: prie senovinio krėslo pastatykite mažą modernų staliuką.

Jei norite, kad jūsų namuose derėtų sena ir nauja, neskubėkite prisipirkti bet kokių daiktų. Jūsų namai turi atrodyti taip, lyg šis įvaizdis buvo kuriamas metų metus. Geriau palaukite, kol rasite tikrai širdžiai mielų daiktų, kurie bus ir žavūs, ir funkcionalūs.

Nors namų interjero dekoravimui būdingos tam tikros taisyklės, nebijokite jų laužyti, jei turite daiktų, kurie jums tikrai patinka. Svarbiausia, kad namuose jums būtų gera ir jauku. Jei turite daiktą, kuris kelia mielus prisiminimus, jūsų namuose jam tikrai atsiras vieta.

www.DELFI.lt
PARAŠYKITE SAVO KOMENTARĄ
Yra 0 komentarų
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
5 fragmentai iš kelionių: pamatykime, atkartokime, improvizuokime
Kelionės išlaisvina vaizduotę iš rutinos narvo: tada visai kitaip pamatome mus supantį pasaulį. Ne kokia nors globalia prasme – tiesiog išryškėja detalės, kurios šiaip gal praslystų pro atbukusį žvilgsnį. Įsimename jas irgi daug lengviau – žinoma, padedant fotoaparatui. Kol įspūdžiai nenusėdo vien kompiuterio atmintyje, kelionių įspūdžius suklasifikavome, iškadravome. Gal kils noras juos kūrybiškai atkartoti?
11 įdomybių apie kėdes
Atrodytų, ką dar galima sugalvoti, keičiant kėdės išvaizdą? Tačiau šiuolaikiniai dizaineriai, remdamiesi klasikiniais pavyzdžiais ir praėjusių kartų patirtimi, kuria modelius, kurių įvaizdyje kažkas neapčiuopiamai pažįstama ir visiškai nauja. Kėdžių yra tokia įvairovė, kad rastumėte bet kuriam stiliui, išsirinktumėte tokias, kurios taptų nepastebimu funkcionaliu interjero papildymu arba būtų savarankiški dekoratyviniai interjero elementai.
6 išskirtinio dizaino kėdės: klasika tapę krėslai ir modernūs dizainerių sprendimai
Namų interjeruose vis labiau įsivyrauja tendencija rinktis įvairesnius sėdėjimui skirtus baldus. Juk kėdžių ir krėslų įvairovė tokia didelė – elegantiški ar kampuoti siluetai, minkšti komfortiški krėslai ar paprastos nedidelės kėdutės. Kiekviena jų suteikia namams vis kitokią nuotaiką.
Kur ir kaip namuose kloti kilimą
Šilumos ir švelnumo pasiilgusiems europiečiams iš Rytų atkeliavę kilimai tapo klasikine interjero dalimi, pilnateisiu kiekvienų namų gyventoju. Šiandien jie gražiai dera ir klasikiniuose, ir moderniuose interjeruose. Tiems, kas domisi kilimais, jie kalba, o daugeliui  kuria skoningų, šiltų namų įspūdį.
Dekoratorės patarimai, kaip papuošti stalą Valentino dienai
Artėja Valentino diena, ar jau žinote, kaip ją praleisite? Jei laukia romantiška vakarienė namuose, greičiausiai neapsieisite be šventiškų puošmenų. Stalo dekoravimo žinovė Rima Paukštė pasakoja, kaip susikurti nepamirštamą ir jaukią šventę.
Kaip interjere įkomponuoti malkas?
Prieš įsirengiant židinį apgalvokite, kur susidėsite malkas. Tam galite panaudoti dėžes, malkines, krepšius. Tai bus ne tik interjero puošmena, bet ir praktiškas pasirinkimas. Malkas reikia sudėti taip, kad jos visuomet būtų tvarkingos ir nuvalytos, kitaip šiukšlės paplis po visus namus.
Dizaino parodoje „Tendence“ – ekologijos ir paprastumo idėjos
Rugpjūčio 24-27 dienomis Frankfurte prie Maino vyksta tarptautinė plataus vartojimo prekių paroda „Tendence“. Ši paroda suteikia galimybę susipažinti su pavasario ir vasaros dizaino tendencijomis bei su artėjančių žiemos švenčių dekoru.
Kaip nebrangiai prikelti atsibodusį interjerą
Jei turėtumėme milijoną, rodos, įrenginėjant namus galėtumėme nesukti galvos. Visgi, dažniausiai galime sau leisti įsigyti prabangią sofą, tačiau kaip prie jos priderinti likusias interjero detales ir neįklimpti į skolas - reikia fantazijos. Bandome padėti!
Dizaino paroda „Tendence 2013”: saviti sprendimai tinkamiausiu laiku
Garsi tarptautinė plataus vartojimo prekių parodos „Tendence“ šiemet Frankfurte prie Maino vyks rugpjūčio 24-27 dienomis. Šios parodos koncepcija ir tinkamai parinktas laikas prekybininkams ne tik suteikia progą skubiai užsisakyti būtiniausių prekių svarbiausiam metų prekybiniam laikotarpiui - Kalėdoms, bet jau susipažinti su kitų metų pavasario ir vasaros naujovėmis. Dėl to paroda „Tendence“ – tai ne tik reikalingiausių prekių užsakymų platforma, bet ir tikslus namų dekoro tendencijų barometras bei originalių ir šviežių idėjų šaltinis.
Būdai, kaip dekoruoti namus veidrodžiais
Pripažinkime - be veidrodžių interjeras atrodo neišbaigtas arba nuobodus. Interjere pasitelkus gražius, elegantiškus veidrodžius, šie akimirksniu keičia namų išvaizdą.
Nematomas dušo padėklas
Šiuolaikinės interjero tendencijos vis aiškiau įvardina, kad vonios kambarys nebėra uždara izoliuota erdvė. Moderniuose interjeruose ribos tarp vonios kambario ir kitų namų zonų, pirmiausia miegamojo, vis drąsiau ir dažniau trinamos. Vis labiau populiarėja ir atviro išplanavimo vonios kambariai, kuriuose vonios ir dušo zonos nebeturi aiškių ir griežtai apibrėžtų ribų.