Interjeras: kaip derinti modernias ir senovines detales
Parengė Jūratė Juršienė, www.DELFI.lt /
Nuotrauka: Asmeninio archyvo nuotr.
2010 m. spalio 13 d. 00:00

Interjeras: kaip derinti modernias ir senovines detales

Interjero specialistai nuolat pabrėžia harmonijos ir proporcingumo svarbą. Tai galioja spalvoms, formoms, medžiagoms ir stiliams. Modernios ir senovinės detalės - puikus derinys, nes suteikia kambariui gaivumo ir žavesio, sukuria kontrasto bei harmonijos įspūdį.

Kai kurie žmonės savo namus dekoruoja vienu stiliumi, tačiau nepabūgę derinti skirtingų įvaizdžių, galite sukurti unikaliai atrodančią erdvę, atspindinčią jūsų individualybę. Stilių derinimas suteikia žavesio ir originalumo. Šalia esantys panašaus stiliaus gražūs daiktai tarsi išnyksta, praranda savo vertę. Jei norite išryškinti tam tikras individualias detales, pabandykite jas derinti su kitokio stiliaus daiktais.

Štai keletas patarimų, kaip derinti sena ir nauja:

* Šalia puošnaus staliuko ar senovinio darbo stalo pastatykite modernų griežtų formų suoliuką.

* Itin moderniame kambaryje nuostabiai atrodys bet koks dekoratyvus prancūziško stiliaus veidrodis.

* Virš modernaus pietų stalo su moderniomis kėdėmis pakabinkite puošnų krištolo šviestuvą ar antikvarinį veidrodį su sidabro rėmais.

* Nuostabų kontrastą sukurs grubaus medinio stalo ir modernių aliuminio kėdžių derinys.

* Ant senovinio krėslo užmeskite itin madingo audinio užtiesalą.

* Antikvariniais baldais apstatytame kambaryje puikiai derės šiuolaikinio meno kūrinys.

* Ant antikvarinio staliuko pastatykite modernų šviestuvą arba atvirkščiai.

* Palei apvalų medinį staliuką sustatykite modernias kėdes.

* Šiuolaikiniu stiliumi įrengtame kambaryje pagrindiniu akcentu gali tapti židinys, jei ant jo pastatytas vienas vienintelis puošnus antikvarinis daiktas.

* Žavus sprendimas - antikvariniais baldais apstatytame kambaryje kabantis modernus šviestuvas.

* Idėja skaitymo kampeliui: prie senovinio krėslo pastatykite mažą modernų staliuką.

Jei norite, kad jūsų namuose derėtų sena ir nauja, neskubėkite prisipirkti bet kokių daiktų. Jūsų namai turi atrodyti taip, lyg šis įvaizdis buvo kuriamas metų metus. Geriau palaukite, kol rasite tikrai širdžiai mielų daiktų, kurie bus ir žavūs, ir funkcionalūs.

Nors namų interjero dekoravimui būdingos tam tikros taisyklės, nebijokite jų laužyti, jei turite daiktų, kurie jums tikrai patinka. Svarbiausia, kad namuose jums būtų gera ir jauku. Jei turite daiktą, kuris kelia mielus prisiminimus, jūsų namuose jam tikrai atsiras vieta.

www.DELFI.lt
Registruoti (0) Anonimiški (0)
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
Pavasariui įsibėgėjant, aplink tvyrančią džiugią nuotaiką norisi perkelti ir į namus, pasipuošti artėjančioms šventėms. Tačiau kaip tai padaryti originaliai, neišleidžiant pinigų ir įtraukiant namiškius?
Man atrodo, kad ši žiema praėjo akimirksniu. Rodos, ką tik puošiau namus Kalėdoms, o jau žiūrėk – Velykos ant nosies. Šalčio buvo mažai. Sniego buvo, bet kiemo kasti beveik nereikėjo. O špinatai ir sultenės šiltnamyje net nenušalo ir galima nors šiandien eiti, skinti ir salotas ruošti.
Baigiantis metams dizaino žiniasklaidos veteranas, italų „Domus“ išrinko geriausius 2014 metų studentų projektus. Tarp jų pateko ir portugalų Joao Timoteo ir Helenos Fernandes suoliukas „Mocho“. Tas suoliukas – tai dvi medinės atramos, ant kurių gali būti uždėtas paprasčiausias rąstas. Dar dizaineriai sugalvojo prie vienos atramos pritvirtinti pjūklelį, kad būtų patogu atsipjauti norimo ilgio rąstą. Patogu, tvaru, ekologiška ir taip toliau ir panašiai.
Interjero dizaino kūrime, svarbiausia įsiklausyti į užsakovo norus, tai didelė ir svarbi užduotis. Pirmasis dalykas, kurio dažnai dizaineriai prašo klientų – atsinešti išrinktų interjerų analogų (pavyzdžių, nuotraukų, žurnalų iškarpų), kurie jiems patinka. Jų pagalba susidaroma nuomonė, kurios spalvos, medžiagiškumai, formos, baldai, šviestuvai imponuoja užsakovui. Konsultacijos metu ir interjero kūrimo procese, tai kaip kabliukas prieš pradedant darbą, palengvina ir pagreitina projektavimo procesą.
Iš tiesų šįkart susipažinsime ne su tais tikraisiais „individualistais“, anot žodynų, – „individualizmo šalininkais“, bet svečiuosimės kūrybingo šeimyninio dueto – Justės Kubilinskaitės ir Simono Tarvydo studijoje INDI, kurios pavadinimą jos sumanytojai ir įkūrėjai kildina iš žodžio „individualu“. Apie individualumą, išskirtinumą, originalumą kalba ir poros kuriami interjero objektai.
Šventinis laikotarpis visuomet kupinas euforijos. Rūpinamės dovanomis, dailiname namus, galvojame kuo nustebinti kitus ir save. Frankfurte vykusioje parodoje „Tendence“ buvo galima išvysti ne vieną idėją, kuri jums suteiks dar daugiau įkvėpimo ir šias Kalėdas pavers ypatingomis. Kuo anksčiau pradėsite ruoštis, tuo mažiau streso patirsite.
Komoda – labai funkcionalus baldas. Užimdama sąlyginiai nedaug erdvės, ji talpina daugybę daiktų: nuo skalbinių ir drabužių iki smulkmenų, kurios dažnai naudojamos. Specialistai paskaičiavo, jog komodos naudingumo koeficientas beveik šimtaprocentinis. Ir visa tai – dėl ištraukiamų stalčių. Būtent jie leidžia išnaudoti visą erdvę, suteiktą šiam baldui. Ne veltui žodis commode prancūzų kalboje reiškia „patogus“.
Ar kada pagalvojote, koks dvilypis fontano poveikis – skirtingas žmogui ir aplinkai? Klausydamiesi trykštančio vandens čiurlenimo ir žiūrėdami į begalinį jo sruvenimą mes atsipalaiduojame, nusiraminame, pamirštame įtampą. O į kraštovaizdį, atvirkščiai, fontanas įlieja gyvybės ir perteikia judėjimo esmę: ten, kur jis įkomponuotas, aplinka niekuomet neatrodo monotoniška ir statiška.
Atėjus vasaros sezonui, norisi permainų? Atsibodo tos pačios keturios namų sienos, ant kurių, rodos, visą amžinybę kabo vienas ir tas pats paveikslas? Šiame straipsnyje pateikiame devynias idėjas, kurios į jūsų namus įpūs naujų vėjų.
Meno kūriniais puošti namus – ir menas, ir mokslas. Išsirinkti meno kūrinį namams – nemenkas darbas, svarbu ne tik domėtis menu, bet ir nuspręsti, kokią funkciją namuose jis atliks. Kaip tinkamai papuošti savo namus meno kūriniais, pataria menininkė Jūratė Rekevičiūtė, menotyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė ir interjero salono „Kemenos namai“ „Domus galerijoje“ vadovė Rita Tėvainienė.
Šiuolaikinė baldų pramonė negali atsispirti lenktynėms dėl vis lengvesnių, o ir – pigiau pagaminamų. Jų lūkesčius pasirengęs išpildyti jaunas vokiečių dizaineris Rubenas Beckersas (Ruben Beckers), sukūręs stalą „Kleinergleich5“. Šis stalas nors yra tvirtas ir iš pirmo žvilgsnio atrodo gana masyvus, tačiau sveria it lengva kėdė – vos 4,5 kilogramo.
Gražiausio kalėdinio balkono arba lango konkursą organizavę daugiabučių administratoriai šiemet pasveikino du Vilniaus ir vieną Šiaulių daugiabučio gyventoją, kurių balkonai ir langai pripažinti gražiausiais Lietuvoje.
Šeštadienį Lietuvoje pirmą kartą buvo organizuota Kalėdinė interjero mugė. Su mugės dalyviais bendravusi žymi dizainerė Viktorija Jakučinskaitė, patarimais dalinasi ir su portalo Manonamai.lt skaitytojais.