Interjeras: kaip derinti modernias ir senovines detales
Parengė Jūratė Juršienė, www.DELFI.lt /
Nuotrauka: Asmeninio archyvo nuotr.
2010 m. spalio 13 d. 00:00

Interjeras: kaip derinti modernias ir senovines detales

Interjero specialistai nuolat pabrėžia harmonijos ir proporcingumo svarbą. Tai galioja spalvoms, formoms, medžiagoms ir stiliams. Modernios ir senovinės detalės - puikus derinys, nes suteikia kambariui gaivumo ir žavesio, sukuria kontrasto bei harmonijos įspūdį.

Kai kurie žmonės savo namus dekoruoja vienu stiliumi, tačiau nepabūgę derinti skirtingų įvaizdžių, galite sukurti unikaliai atrodančią erdvę, atspindinčią jūsų individualybę. Stilių derinimas suteikia žavesio ir originalumo. Šalia esantys panašaus stiliaus gražūs daiktai tarsi išnyksta, praranda savo vertę. Jei norite išryškinti tam tikras individualias detales, pabandykite jas derinti su kitokio stiliaus daiktais.

Štai keletas patarimų, kaip derinti sena ir nauja:

* Šalia puošnaus staliuko ar senovinio darbo stalo pastatykite modernų griežtų formų suoliuką.

* Itin moderniame kambaryje nuostabiai atrodys bet koks dekoratyvus prancūziško stiliaus veidrodis.

* Virš modernaus pietų stalo su moderniomis kėdėmis pakabinkite puošnų krištolo šviestuvą ar antikvarinį veidrodį su sidabro rėmais.

* Nuostabų kontrastą sukurs grubaus medinio stalo ir modernių aliuminio kėdžių derinys.

* Ant senovinio krėslo užmeskite itin madingo audinio užtiesalą.

* Antikvariniais baldais apstatytame kambaryje puikiai derės šiuolaikinio meno kūrinys.

* Ant antikvarinio staliuko pastatykite modernų šviestuvą arba atvirkščiai.

* Palei apvalų medinį staliuką sustatykite modernias kėdes.

* Šiuolaikiniu stiliumi įrengtame kambaryje pagrindiniu akcentu gali tapti židinys, jei ant jo pastatytas vienas vienintelis puošnus antikvarinis daiktas.

* Žavus sprendimas - antikvariniais baldais apstatytame kambaryje kabantis modernus šviestuvas.

* Idėja skaitymo kampeliui: prie senovinio krėslo pastatykite mažą modernų staliuką.

Jei norite, kad jūsų namuose derėtų sena ir nauja, neskubėkite prisipirkti bet kokių daiktų. Jūsų namai turi atrodyti taip, lyg šis įvaizdis buvo kuriamas metų metus. Geriau palaukite, kol rasite tikrai širdžiai mielų daiktų, kurie bus ir žavūs, ir funkcionalūs.

Nors namų interjero dekoravimui būdingos tam tikros taisyklės, nebijokite jų laužyti, jei turite daiktų, kurie jums tikrai patinka. Svarbiausia, kad namuose jums būtų gera ir jauku. Jei turite daiktą, kuris kelia mielus prisiminimus, jūsų namuose jam tikrai atsiras vieta.

www.DELFI.lt
PARAŠYKITE SAVO KOMENTARĄ
Yra 0 komentarų
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
Kadangi svetainė namuose yra didžiausia atvira patalpa, paprastai ją daliname į dvi zonas – poilsio ir valgomąją. Pastarojoje garbingiausią vietą užima stalas – nuostabus interjero elementas. Beveik visą aktyvųjį laiką namuose mes praleidžiame būtent prie stalo – valgome, bendraujame su svečiais, skaitome, žaidžiame stalo žaidimus. Meilę ir pagarbą šiam baldui išreiškiame noru jį puošti: drožiniais, inkrustacijomis, brangiais audiniais – staltiesėmis, gyvomis gėlėmis, indais.
Projektuoti tokias širmas architektę ir dizainerę Oną Januškevičiūtę įkvėpė origamis – japonų lankstiniai iš kartono. Nors pagrindinė šio interjero elemento paskirtis – pridengti, atskirti dalį erdvės, tačiau vien tuo menininkė neapsiribojo. Ji padidino širmos galimybes, t. y. joje įkomponavo lentynas ir akcentavo dekoratyviąją funkciją – pagyvinti interjerą, pabrėžti jo stilių.
Kėdė – vienas svarbiausių baldų namuose ir darbe. Juk joje per dieną praleidžiame daugybę laiko. Šiauliuose kėdžių gamybos istorija siekia net tarpukario laikus, todėl čia šių baldų gamybos procesas paremtas giliomis tradicijomis ir patirtimi.
Lengvai prižiūrima, ilgaamžė, estetiška – įprastai keliami tokie grindų dangos kriterijai. Ieškantiesiems netradicinių sprendimų dar rūpi ir sukuriamas netikėtumo efektas. Tad tradicines grindų dangas vis dažniau pakeičia butelių kamšteliai, odiniai diržai ar pramonės įmonių atributu laikytos liejamosios grindys.
Tinkamiausias laikas įžvelgti šiokius tokius šių metų baldų ir interjero dizaino tendencijų kontūrus – būtent dabar. Kodėl? Nes per pirmąjį pusmetį skirtinguose Europos miestuose jau įvyko svarbiausios baldų parodos, kuriose žinomiausios baldų kompanijos ir dizaineriai pristatė savo naujienas. Kelno ir Stokholmo parodas galima laikyti elegantiškomis gero skonio vakarienėmis, kuriose patiekiama įdomių dizaino patiekalų, tačiau vis tiek labiau dominuoja Benelukso ir Skandinavijos šalims būdinga stilistika.
Kai jautiesi piktas ant viso pasaulio ir ypač ant savęs, kai prisiekinėji nuo šiol būti geresnis, stipresnis, valingesnis. Kai šie norai prilimpa prie visko prie ko prisilieti, prie sienų ir lubų, įsispaudžia veidrodyje ir tampa gyvais sąžinės diegliais, nors ir paties susikurtais, tuomet reikia ieškoti sprendimų.
Interjero dizaineriai pritariamai palinksi galvomis, kad veidrodis interjere gali tapti nuostabia ir praktiška detale. Ir dažniausiai su veidrodžiais susiję interjero patarimai – kaip jų pagalba vizualiai praplėsti namų erdvę, suteikti jai daugiau šviesos ar veidrodį paversti individualiu interjero akcentu.
Ieškant tobulo paveikslo kambario sienai, gali tekti paplušėti. Juk parduotuvėje siūlomos miesto panoramos ar abstraktūs vaizdai dažniausiai neatitinka lūkesčių. Be to, tokį patį paveikslą savo namuose greičiausiai turės ir dešimtys kitų žmonių. Būkite originalūs ir širdžiai mielą vaizdą sukurkite patys! Su ZOOMBOOK, tai išties paprasta: reikės tik įkelti nuotrauką, pasirinkti formatą bei drobės dydį ir ją užsakyti. O jei dar nesugalvojote, kokia fotodrobė gražiausiai papuoštų jūsų namus, įkvėpimo siūlome pasisemti iš mūsų!
Iki sekmadienio Klaipėdoje vyksta interjero ir dizaino idėjų paroda „Inter Deco 2013“. Parodoje galima susipažinti su tokia tematika: interjeras, interjero ir dekoro detalės, baldai, baldai neįgaliesiems, apšvietimas, įgarsinimas, grindų ir sienų danga, durys, slankiojančios sistemos, židiniai, krosnys, santechnika, šildymas, vėdinimas, oro kondicionieriai, buitis, buities technika, architektūra.
Kiekvienam iš mūsų bent kartą gyvenime tenka rinktis: tarp namo ir buto, vokiško ir prancūziško automobilio, karališko pudelio ir Abisinijos katės. Kalbant apie interjerą, į šį šiuolaikinio žmogaus egzistencinių klausimų sąrašą būtų galima drąsiai įtraukti pasirinkimą tarp vonios ir dušo kabinos.
Vakar, gegužės 7 d., „HUB Vilnius“ centre „Dizaino savaitės“ svečiams buvo pristatytas unikalus eksponatas – lagaminas, iš kurio išsilanksto mobili vienam asmeniui skirta darbo vieta. Projekto „Sakvojaž“ autorė, Živilė Markevičiūtė kartu su jos sumanymą įgyvendinusia baldų projektavimo ir gamybos įmone „Ergolain“ demonstravo originalaus baldo panaudojimo galimybes, o renginio dalyviai galėjo trumpam „susipakuoti“ ir patys išmėginti „Sakvojaž“ patogumą.