Interjeras: kaip derinti modernias ir senovines detales
Parengė Jūratė Juršienė, www.DELFI.lt /
Nuotrauka: Asmeninio archyvo nuotr.
2010 m. spalio 13 d. 00:00

Interjeras: kaip derinti modernias ir senovines detales

Interjero specialistai nuolat pabrėžia harmonijos ir proporcingumo svarbą. Tai galioja spalvoms, formoms, medžiagoms ir stiliams. Modernios ir senovinės detalės - puikus derinys, nes suteikia kambariui gaivumo ir žavesio, sukuria kontrasto bei harmonijos įspūdį.

Kai kurie žmonės savo namus dekoruoja vienu stiliumi, tačiau nepabūgę derinti skirtingų įvaizdžių, galite sukurti unikaliai atrodančią erdvę, atspindinčią jūsų individualybę. Stilių derinimas suteikia žavesio ir originalumo. Šalia esantys panašaus stiliaus gražūs daiktai tarsi išnyksta, praranda savo vertę. Jei norite išryškinti tam tikras individualias detales, pabandykite jas derinti su kitokio stiliaus daiktais.

Štai keletas patarimų, kaip derinti sena ir nauja:

* Šalia puošnaus staliuko ar senovinio darbo stalo pastatykite modernų griežtų formų suoliuką.

* Itin moderniame kambaryje nuostabiai atrodys bet koks dekoratyvus prancūziško stiliaus veidrodis.

* Virš modernaus pietų stalo su moderniomis kėdėmis pakabinkite puošnų krištolo šviestuvą ar antikvarinį veidrodį su sidabro rėmais.

* Nuostabų kontrastą sukurs grubaus medinio stalo ir modernių aliuminio kėdžių derinys.

* Ant senovinio krėslo užmeskite itin madingo audinio užtiesalą.

* Antikvariniais baldais apstatytame kambaryje puikiai derės šiuolaikinio meno kūrinys.

* Ant antikvarinio staliuko pastatykite modernų šviestuvą arba atvirkščiai.

* Palei apvalų medinį staliuką sustatykite modernias kėdes.

* Šiuolaikiniu stiliumi įrengtame kambaryje pagrindiniu akcentu gali tapti židinys, jei ant jo pastatytas vienas vienintelis puošnus antikvarinis daiktas.

* Žavus sprendimas - antikvariniais baldais apstatytame kambaryje kabantis modernus šviestuvas.

* Idėja skaitymo kampeliui: prie senovinio krėslo pastatykite mažą modernų staliuką.

Jei norite, kad jūsų namuose derėtų sena ir nauja, neskubėkite prisipirkti bet kokių daiktų. Jūsų namai turi atrodyti taip, lyg šis įvaizdis buvo kuriamas metų metus. Geriau palaukite, kol rasite tikrai širdžiai mielų daiktų, kurie bus ir žavūs, ir funkcionalūs.

Nors namų interjero dekoravimui būdingos tam tikros taisyklės, nebijokite jų laužyti, jei turite daiktų, kurie jums tikrai patinka. Svarbiausia, kad namuose jums būtų gera ir jauku. Jei turite daiktą, kuris kelia mielus prisiminimus, jūsų namuose jam tikrai atsiras vieta.

www.DELFI.lt
Parašykite savo komentarą
Skelbdami komentarą, Jūs sutinakte su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
Išgirdus žodžių derinį – baldai ir istorija – prieš akis iškyla masyvūs mediniai bufetai, foteliai ir krėslai, puošę Europos didikų namus. Rečiau pagalvojame, kad modernūs baldai gali turėti ne ką mažiau intriguojančią, beje, irgi modernią istoriją, formas ir medžiagas, kurias padiktavo besikeičiantis gyvenimo būdas ir kultūra.
Kadangi svetainė namuose yra didžiausia atvira patalpa, paprastai ją daliname į dvi zonas – poilsio ir valgomąją. Pastarojoje garbingiausią vietą užima stalas – nuostabus interjero elementas. Beveik visą aktyvųjį laiką namuose mes praleidžiame būtent prie stalo – valgome, bendraujame su svečiais, skaitome, žaidžiame stalo žaidimus. Meilę ir pagarbą šiam baldui išreiškiame noru jį puošti: drožiniais, inkrustacijomis, brangiais audiniais – staltiesėmis, gyvomis gėlėmis, indais.
Projektuoti tokias širmas architektę ir dizainerę Oną Januškevičiūtę įkvėpė origamis – japonų lankstiniai iš kartono. Nors pagrindinė šio interjero elemento paskirtis – pridengti, atskirti dalį erdvės, tačiau vien tuo menininkė neapsiribojo. Ji padidino širmos galimybes, t. y. joje įkomponavo lentynas ir akcentavo dekoratyviąją funkciją – pagyvinti interjerą, pabrėžti jo stilių.
Kėdė – vienas svarbiausių baldų namuose ir darbe. Juk joje per dieną praleidžiame daugybę laiko. Šiauliuose kėdžių gamybos istorija siekia net tarpukario laikus, todėl čia šių baldų gamybos procesas paremtas giliomis tradicijomis ir patirtimi.
Lengvai prižiūrima, ilgaamžė, estetiška – įprastai keliami tokie grindų dangos kriterijai. Ieškantiesiems netradicinių sprendimų dar rūpi ir sukuriamas netikėtumo efektas. Tad tradicines grindų dangas vis dažniau pakeičia butelių kamšteliai, odiniai diržai ar pramonės įmonių atributu laikytos liejamosios grindys.
Tinkamiausias laikas įžvelgti šiokius tokius šių metų baldų ir interjero dizaino tendencijų kontūrus – būtent dabar. Kodėl? Nes per pirmąjį pusmetį skirtinguose Europos miestuose jau įvyko svarbiausios baldų parodos, kuriose žinomiausios baldų kompanijos ir dizaineriai pristatė savo naujienas. Kelno ir Stokholmo parodas galima laikyti elegantiškomis gero skonio vakarienėmis, kuriose patiekiama įdomių dizaino patiekalų, tačiau vis tiek labiau dominuoja Benelukso ir Skandinavijos šalims būdinga stilistika.
Kai jautiesi piktas ant viso pasaulio ir ypač ant savęs, kai prisiekinėji nuo šiol būti geresnis, stipresnis, valingesnis. Kai šie norai prilimpa prie visko prie ko prisilieti, prie sienų ir lubų, įsispaudžia veidrodyje ir tampa gyvais sąžinės diegliais, nors ir paties susikurtais, tuomet reikia ieškoti sprendimų.
Interjero dizaineriai pritariamai palinksi galvomis, kad veidrodis interjere gali tapti nuostabia ir praktiška detale. Ir dažniausiai su veidrodžiais susiję interjero patarimai – kaip jų pagalba vizualiai praplėsti namų erdvę, suteikti jai daugiau šviesos ar veidrodį paversti individualiu interjero akcentu.
Be abejonės, šiuolaikinio meno judėjimas padarė didžiulę įtaką mūsų gyvenimui. Nuo automobilių, drabužių mados ir technologijų dizaino iki architektūros ir interjero. Šie 10 patarimų padės įžiebti šiuolaikiškumo ugnelę jūsų namuose.
Kasmet už vis stipresnius darbus giriama konkurso „Jaunojo dizainerio prizas“ produkto ir industrinio dizaino kategorija šiemet pasipildė nauju vardu – pagrindinį prizą laimėjusios Vitos Vaitiekūnaitės. Vilniaus dailės akademijos dizaino katedros bakalaurė sukūrė šešiakoję kėdę, padedančią žmonėms, kuriems sunku atsistoti iš sėdimos pozicijos. Apie prizo vertą baldo idėją ir dizainerės planus paklausėme pačios V.Vaitiekūnaitės.
Vakar, penktadienį, Vilniaus dailės akademijos (VDA) ekspozicijų salėje „Titanikas“ atidaryta kasmetinio konkurso „Jaunojo dizainerio prizas 2013“ laureatų paroda. Joje eksponuojama 15 geriausių studentų sukurtų produkto/industrinio, grafinio/komunikacijos ir mados dizaino darbų, pretenduojančių į pagrindinį prizą kiekvienoje iš šių kategorijų.
Šiemet vos buvo galima spėti sekti naujų vonios kambario kolekcijų ir produktų premjeras. Jei reiktų įvardinti tas kelias, kurios pakilus uždangoms nusipelnė audringiausių aplodismentų ir, drįstu spėti, padarys nemažą įtaką tolimesnei vonios kambario evoliucijai, „Kartell by Laufen“ kolekcija atsidurtų sąrašo viršuje.