Interjeras: kaip derinti modernias ir senovines detales
Parengė Jūratė Juršienė, www.DELFI.lt /
Nuotrauka: Asmeninio archyvo nuotr.
2010 m. spalio 13 d. 00:00

Interjeras: kaip derinti modernias ir senovines detales

Interjero specialistai nuolat pabrėžia harmonijos ir proporcingumo svarbą. Tai galioja spalvoms, formoms, medžiagoms ir stiliams. Modernios ir senovinės detalės - puikus derinys, nes suteikia kambariui gaivumo ir žavesio, sukuria kontrasto bei harmonijos įspūdį.

Kai kurie žmonės savo namus dekoruoja vienu stiliumi, tačiau nepabūgę derinti skirtingų įvaizdžių, galite sukurti unikaliai atrodančią erdvę, atspindinčią jūsų individualybę. Stilių derinimas suteikia žavesio ir originalumo. Šalia esantys panašaus stiliaus gražūs daiktai tarsi išnyksta, praranda savo vertę. Jei norite išryškinti tam tikras individualias detales, pabandykite jas derinti su kitokio stiliaus daiktais.

Štai keletas patarimų, kaip derinti sena ir nauja:

* Šalia puošnaus staliuko ar senovinio darbo stalo pastatykite modernų griežtų formų suoliuką.

* Itin moderniame kambaryje nuostabiai atrodys bet koks dekoratyvus prancūziško stiliaus veidrodis.

* Virš modernaus pietų stalo su moderniomis kėdėmis pakabinkite puošnų krištolo šviestuvą ar antikvarinį veidrodį su sidabro rėmais.

* Nuostabų kontrastą sukurs grubaus medinio stalo ir modernių aliuminio kėdžių derinys.

* Ant senovinio krėslo užmeskite itin madingo audinio užtiesalą.

* Antikvariniais baldais apstatytame kambaryje puikiai derės šiuolaikinio meno kūrinys.

* Ant antikvarinio staliuko pastatykite modernų šviestuvą arba atvirkščiai.

* Palei apvalų medinį staliuką sustatykite modernias kėdes.

* Šiuolaikiniu stiliumi įrengtame kambaryje pagrindiniu akcentu gali tapti židinys, jei ant jo pastatytas vienas vienintelis puošnus antikvarinis daiktas.

* Žavus sprendimas - antikvariniais baldais apstatytame kambaryje kabantis modernus šviestuvas.

* Idėja skaitymo kampeliui: prie senovinio krėslo pastatykite mažą modernų staliuką.

Jei norite, kad jūsų namuose derėtų sena ir nauja, neskubėkite prisipirkti bet kokių daiktų. Jūsų namai turi atrodyti taip, lyg šis įvaizdis buvo kuriamas metų metus. Geriau palaukite, kol rasite tikrai širdžiai mielų daiktų, kurie bus ir žavūs, ir funkcionalūs.

Nors namų interjero dekoravimui būdingos tam tikros taisyklės, nebijokite jų laužyti, jei turite daiktų, kurie jums tikrai patinka. Svarbiausia, kad namuose jums būtų gera ir jauku. Jei turite daiktą, kuris kelia mielus prisiminimus, jūsų namuose jam tikrai atsiras vieta.

www.DELFI.lt
PARAŠYKITE SAVO KOMENTARĄ
Yra 0 komentarų
Vardas
Komentavimo taisyklės ir atsakomybė
Idėjos, kaip pagyvinti kambarių sienas
Atėjus vasaros sezonui, norisi permainų? Atsibodo tos pačios keturios namų sienos, ant kurių, rodos, visą amžinybę kabo vienas ir tas pats paveikslas? Šiame straipsnyje pateikiame devynias idėjas, kurios į jūsų namus įpūs naujų vėjų.
Dviejų lietuvių koncepciniai prietaisai – tarptautinio dizaino konkurso geriausiųjų 100-uke
Net du dizaino studentai iš Lietuvos, kartu su 1700 dalyvių iš 74 pasaulio šalių pasiūlę ateities buitinių prietaisų koncepcijas, šiemet pateko į tarptautinio dizaino konkurso „Electrolux Design Lab 2014” geriausiųjų 100-uką.
Eksperčių idėjos, kaip į namus įnešti jaukumo
Meno kūriniais puošti namus – ir menas, ir mokslas. Išsirinkti meno kūrinį namams – nemenkas darbas, svarbu ne tik domėtis menu, bet ir nuspręsti, kokią funkciją namuose jis atliks. Kaip tinkamai papuošti savo namus meno kūriniais, pataria menininkė Jūratė Rekevičiūtė, menotyrininkė Ramutė Rachlevičiūtė ir interjero salono „Kemenos namai“ „Domus galerijoje“ vadovė Rita Tėvainienė.
Lengviau nebūna: tvirtas medinis stalas pakeliamas vienu pirštu
Šiuolaikinė baldų pramonė negali atsispirti lenktynėms dėl vis lengvesnių, o ir – pigiau pagaminamų. Jų lūkesčius pasirengęs išpildyti jaunas vokiečių dizaineris Rubenas Beckersas (Ruben Beckers), sukūręs stalą „Kleinergleich5“. Šis stalas nors yra tvirtas ir iš pirmo žvilgsnio atrodo gana masyvus, tačiau sveria it lengva kėdė – vos 4,5 kilogramo.
Gražiausiai papuošti daugiabučio langai ir balkonai – Vilniuje ir Šiauliuose
Gražiausio kalėdinio balkono arba lango konkursą organizavę daugiabučių administratoriai šiemet pasveikino du Vilniaus ir vieną Šiaulių daugiabučio gyventoją, kurių balkonai ir langai pripažinti gražiausiais Lietuvoje.
Kaip namuose paskleisti kalėdinį kvapą?
Kalėdos – viena laukiamiausių metų švenčių. Tačiau kasmet vis anksčiau išstatomos dekoracijos jau greičiausiai nedžiugina akies, metai iš metų grojami tie patys kalėdiniai hitai galbūt spėjo pabosti ausiai. Tačiau pasiekti, kad namai kvepėtų kitaip yra truputį sunkiau, nei parduotuvėje nusipirkti dekoratyvų Kalėdų senelį, ar paspausti mygtuką „groti“. Pateikiame paprastus ir natūralius būdus kaip namus pripildyti Kalėdų kvapo.
Parodoje „Jūsų namai“ - dėmesys virtuvės dizainui
Virtuvė - tai susibūrimo ir bendravimo erdvė, kurioje gimsta įvairiausi sumanymai. Parodoje buvo pristatomi virtuvės apyvokos reikmenų privalumai. Specialistai pateikė idėjas, kaip kurti vientisą, jaukų namų paveikslą, kuris neįsivaizduojamas be gražiai padengto stalo, kokybiškų indų, patogių, visada po ranka esančių, buities prietaisų ir mielų funkcionalių smulkmenų. Daugiau - foto galerijoje.
Interjeras: kaip derinti modernias ir senovines detales
Interjero specialistai nuolat pabrėžia harmonijos ir proporcingumo svarbą. Tai galioja spalvoms, formoms, medžiagoms ir stiliams. Modernios ir senovinės detalės - puikus derinys, nes suteikia kambariui gaivumo ir žavesio, sukuria kontrasto bei harmonijos įspūdį.
Užuolaidos - interjero akcentas
Sakoma, kad akys - sielos veidrodis, na, o langai - mūsų namų akys. Nuo to, kokie jie - blankūs, nuobodūs, ar ryškūs ir spindintys - priklauso mūsų bendras įspūdis apie namus. Be savo funkcinės reikšmės, langai taip pat yra nepamainomas dekoratyvinis elementas - tiek pastato fasade, tiek interjere.
Nebrangus būdas atnaujinti namus - dekoravimas audiniais
Jei metų metus jus supa tos pačios sienos, jei kelis dešimtmečius sėdite tame pačiame fotelyje, o langus dangstote tomis pačiomis užuolaidomis, nenuostabu, kad norite pokyčių. Tiems, kas ieško nebrangaus būdo atnaujinti savo namų interjerą, siūlome išbandyti dekoravimą audiniais.
Kaip sukurti pavasarišką dvasią namuose
Nors pavasaris jau atkeliauja sparčiais žingsniais, namuose jo kartais net nepajaučiame, juk šis metų laikas - ne tik atgimstančios gamtos, tačiau ir pagausėjusių darbų, kurie mus įtraukia ir neretai neleidžia pastebėti pirmųjų ir bene gražiausių šio metų laiko ženklų.
Kaip suprasti ir pasirinkti šiuolaikinius paveikslus
Tiems, kurie nesupranta šiuolaikinio meno, įsigyti paveikslą yra viena sunkiausių užduočių. Spausdinti ir originalūs modernūs paveikslai gali sukurti gražią gyvenamąją aplinką bei pagyvinti kambarį, o kartu prisidėti ir prie žmogaus pokyčių.