Kaip sumontuoti stoglatakius

 (3)
Prie jūsų stogo pritvirtinti stoglatakiai ir lietvamzdžiai yra du labai svarbūs, tačiau kone labiausiai neįvertinti namo komponentai. Lietaus nuvedimo sistemos sumontavimas kainuoja nemažai. Žinoma, galite sumažinti išlaidas, jei sumontuosite juos patys. Nors tai pakankamai sudėtinga, šiek tiek įsigilinę dauguma mūsų galime tai padaryti.
Kaip sumontuoti stoglatakius
© Shutterstock nuotr.

Kokius stoglatakius pasirinkti

Prieš pradėdami rinktis, turėtumėte žinoti, kiek medžiagų reikia pirkti. Išmatuokite savo stogo išorinę pusę. Paprastai stoglatakiai ir lietvamzdžiai parduodami standartinių ilgių, tiesa montuojant juos galima patrumpinti pagal poreikį.

Dažniausiai žmonės renkasi metalinius stoglatakius. Cinkuotas plienas, PVC ir aliuminis yra populiariausi pasirinkimai. Variniai stoglatakiai yra labai tvirti, tačiau jų kaina yra kelis kartus didesnė už kitų rūšių medžiagas.

Kaip sumontuoti stoglatakius

Šie patarimai tiks montuojant aliuminius stoglatakius.

Matavimai
1. Išmatuokite atstumą, reikalingą kiekvienam stoglatakio detalei.
2. Išmatuokite apdailos plokštę ar stogo kraštą, kurie bus už stoglatakio.
3. Prieš pirkdami medžiaga, stogo perimetrą.
4. Nepamirškite, kad aplink kiekvieną kampą jums reikės daugiau dalių.

Tikėtina, kad keletą gabalų teks supjaustyti galams ir kampams.

Paruoškite stoglatakius
1. Pirmiausia prie stoglatakių turite prijungti galinius dangtelius. Taip vanduo tekės link lietvamzdžių, o ne priešingai.
2. Įspauskite sandarinimo glaisto į dangtelį ir švelniai prispauskite jį prie stoglatakio.
3. Išmatuokite pirmojo stoglatakio ilgį ir atpjaukite reikiamą dalį.
4. Paimkite kampą ir sudėkite su atpjautu stoglatakiu, tačiau nesutvirtinkite. Įsitikinkite, kad juos sudėjus gausite jums reikiamą ilgį. Nepamirškite, kad keičiantis oro sąlygoms, stoglatakiai susitrauks ir išsiplės, tad ilgis nebūtinai turi būti preciziškas.
5. Įspauskite sandarinimo glaisto į kampą ir prispauskite stoglatakį.
6. Išgręžkite keletą nedidelių skylių, padėsiančių sujungti šias dvi detales. Galite pasinaudoti mažomis vinimis arba kniedėmis, kurios yra skirtos sujungti du metalo gabalus.
7. Dabar reikia išpjauti skylę lietvamzdžiui.
8. Išgręžkite didelę skylę latake. Kai kurie tai daro su skylių pjūklu.
9. Su sandarinimo glaistu ir keletu kniedžių prie skylės pritvirtinkite metalinę išleidimo angos detalę.

Pritvirtinkite stoglatakius prie stogo krašto
1. Pridėkite stoglatakį į jo vietą ir įsitikinkite, kad jis ten tinka.
2. Prieš pritvirtindami stoglatakį, turite įsitikinti, kad jis nuožulniai leidžiasi žemyn, tad vanduo galės tekėti į lietvamzdį.
3. Taip pat įsitikinkite, kad stoglatakis yra šiek tiek žemiau stogo krašto. Turite palikti nedidelį atstumą tarp stogo ir stoglatakio.
4. Pirmiausia pritvirtinkite aukščiausią stoglatakio kraštą, esantį toliausiai nuo lietvamzdžio.
5. Pamatuokite atstumą nuo stoglatakio apačios iki stogo krašto apačios.
6. Keliaukite prie kito stoglatakio galo. Čia atstumas iki stogo krašto turi būti mažesnis 1,25 cm nei kitoje pusėje. Taip vanduo bus priverstas tekėti link lietvamzdžio.
7. Pasinaudokite stoglatakių montavimo laikikliais bei tvirtinimo elementais ir pritvirtinkite stoglatakius prie namo sienos arba gegnių užpakalinės dalies.

Prijunkite lietvamzdžius
1. Pritvirtinkite alkūninius sujungimus prie dalių, kurios sujungs stoglatakius su lietvamzdžiais. Jums padės sandarinimo glaistas arba kniedės.
2. Kai kurie žmonės laikikliais pritvirtina lietvamzdžius prie sienos.
3. Įsitikinkite, kad lietvamzdis yra nusuktas nuo pamato.
4. Dėl saugumo prijunkite PVC vamzdį prie lietvamzdžio galo, kad vanduo tekėtų kuo toliau nuo namo.

Nepamirškite, kad stoglatakiai gali labai paveikti jūsų stogo ir fasado gyvenimo trukmę. Todėl, jei nesate tikras, kad sugebėsite tinkamai atlikti tokį darbą, kreipkitės į profesionalų meistrą.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Stogas

Statybų sezonas: stogo šiltinimo darbai

Šiandien naujai statomi pastatai turi atitikti A + energinio naudingumo klasę. Tačiau daugelis statytojų, statančių būstą sau, o ne pardavimui, galvoja ir projektuoja net ir aukštesnės energinio naudingumo klasės namus.

Kaip teisingai žiemai paruošti stogą

Stogo paruošimas žiemai yra ne mažiau svarbus nei namo šildymo sistemos sureguliavimas, rašo supersadovnik.ru.

Specialistų patarimai: kaip išsirinkti stogo dangą (8)

Statant namą svarbios ir galutinį rezultatą įtakojančios yra visos jo konstrukcijos dalys: pamatai, sienos, grindys, langai, durys. Tarp visų šių statybos komponentų individualaus namo stogas – nenuginčijamai užima vieną svarbiausių vietų. Jo pasirinkimą dažnai įtakoja tokie faktoriai, kaip: kaina, išvaizda, medžiaga. Pasiteiravome specialistų, kokį stogą geriausia rinktis.

Verčiame palėpę gyvenamąja erdve – svarbiausi etapai

Kad ir kaip romantiškai skamba idėja įsirengti palėpę, pirmiausia reikia įvertinti darbų sudėtingumą ir išlaidas. O jų tikrai bus nemažai – jei palėpė ligi tol nebuvo naudojama, ją reikės apšiltinti, įvesti elektrą, vandenį ir šildymą, numatyti apšvietimą, galbūt teks keisti ir laiptus, taisyti stogo konstrukciją. Taip pat gali tekti aukštinti stogą, nes pasirodys, kad nėra kaip apsisukti, ar įstatyti daugiau langų, nes trūks šviesos.

Kaip išvengti klaidų šiltinant stogą? (9)

Tam, kad išvengtumėte šiluminių pastato nuostolių, labai svarbu teisingai įrengti stogo konstrukciją. Nuo stogo įrengimo didele dalimi priklauso viso pastato šilumos nuostoliai ir energijos suvartojimas. Kuo mažesni stogo konstrukcijos šilumos nuostoliai, tuo mažiau energijos suvartojama namui šildyti arba vėsinti.

Bituminių čerpelių stogas: privalumai ir trūkumai (12)

Rinkdamiesi stogo dangą ir apžiūrinėdami įvairius variantus, greičiausiai prieisite ir prie bituminių čerpių, rinkoje kartais meiliai vadinamų čerpelėmis. Nors jos tradicines čerpes dalinai primena nebent forma, tai jau kuris laikas naudojamas stogų dengimo sprendimas. Ar verta jį rinktis? Reikėtų įvertinti tiek privalumus, tiek trūkumus.

Ar verta įrengti seną palėpę? (1)

Ieškote naujos vietos miegamajam,poilsio ar kitos paskirties kambariui – pažvelkite į viršų. Jei jūsų stogas šlaitinis, greičiausiai turėsite pakankamai vietos palėpei. Teoriškai ją įsirengti dažniausiai yra visiškai įmanoma, tačiau ar verta?

Kuo uždengti pavėsinės stogą? (3)

Šiltėjant vakarams vis dažniau kyla pagunda jais mėgautis pavėsinėje. Tačiau įsirengiant pavėsinę reikėtų gerai pasukti galvą apie jos stogą. Pavėsines statantys specialistai pastebi, kad pasirinkimų, kokia medžiaga uždengti stogą, yra pakankamai nemažai. Tačiau kiekvienas jų turi ir privalumų, ir trūkumų.

Skalūno stogai – savybės, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį (3)

Skalūno danga labiausiai populiari yra Vakaruose, tačiau ir Lietuvoje galima pastebėti namų dengtų šia uoliena. Galbūt ir jūs šiuo metu renkatės stogo dangą? Žinote visas tradicines dangas ir jums kyla klausimas – kodėl ne skalūnas? Štai keletas skalūno dangos aspektų, kuriuos reikėtų žinoti.

Kaip išrinkti stogą savo namams (5)

Nuo natūralių medžiagų, tokių mediena iki dirbtinių medžiagų, tokių kaip bitumas, metalo lakštai - šiais laikais stogo dangų pasirinkimas yra platesnis nei kada nors iki šiol. Nors kiekviena jų turi savo praktinių privalumų ir trūkumų,stogo danga taip pat prideda išskirtinį dizaino elementą jūsų namams. Taigi, kuris tinka jums?