Kaip išvengti klaidų šiltinant stogą?

 (9)
Tam, kad išvengtumėte šiluminių pastato nuostolių, labai svarbu teisingai įrengti stogo konstrukciją. Nuo stogo įrengimo didele dalimi priklauso viso pastato šilumos nuostoliai ir energijos suvartojimas. Kuo mažesni stogo konstrukcijos šilumos nuostoliai, tuo mažiau energijos suvartojama namui šildyti arba vėsinti.
© Shutterstock nuotr.

Populiariausi Lietuvoje – šlaitiniai stogai, kuriems šiltinti gali būti naudojama mineralinė vata, akmens vata, ekovata, poliuretanas ir kitos medžiagos.

Dažniausios šiltinimo klaidos

Šiltinant stogą svarbiausia teisingai parinkti garo, vėjo ir hidroizoliacijos plėveles, jas tinkamai sumontuoti ir užtikrinti ventiliaciją. Bet kokia klaida turės įtakos bendrai gyvenimo name kokybei ir lems nemažas išlaidas remontui.

Dažna šlaitinių stogų įrengimo klaida – neteisingai įrengtos plėvelės, saugančios nuo vėjo ir užtikrinančios hidroizoliaciją. Parinkus netinkamą vėjo izoliacijos tipą, kondensatas kaupsis ant medžiagos, o atšilus vanduo gali pradėti tekėti į patalpų vidų. Tai galite pastebėti ne iškart, o po kelių metų, kai jau būsite įsirengę apdailą.

Ne mažiau svarbu šlaitiniame stoge įrengti oro tarpą ir užtikrinti jame ventiliaciją. Oro tarpas turi būti įrengtas taip, kad oras laisvai judėtų nuo apačios iki viršaus. Angos orui įeiti įrengiamos stogo karnize, o jam išeiti – stogo viršuje, ties kraigu.

Jeigu šiltinama mineraline vata, svarbu jos nesuspausti. Tačiau oro tarpų taip pat neturi likti, vata turi idealiai priglusti prie stogo konstrukcijos. Jei vata neteisingai sumontuojama, ji gali sukristi. Abiem atvejais ji netenka savo savybių, prarandami svarbūs sandarumo ir efektyvumo rodikliai.

Klijuojant akmens vatos plokštes, reikia klijais padengti visą plokštę ar bent jau ištepti jais visus kraštus, o ne atskirus taškus joje. Nepadarius to, oras laisvai cirkuliuos tarp plokščių ir izoliacijos efektyvumas nukentės.

Kaip išvengti klaidų šiltinant stogą?
© Shutterstock nuotr.

Pagrindinė klaida – neužtikrintas sandarumas

Kaip ir bet kokių statybų atveju, darbų kokybę lemia ne vien pasirinktos geros medžiagos, bet atsakingai ir kruopščiai atlikti darbai. Kalbant apie stogo šiltinimą vienas svarbiausių momentų yra sandarumo užtikrinimas. Neužtikrinus sandarumo, šilumos nuostoliai gali padidėti dvigubai, lyginant su to paties storio termoizoliacijos sluoksniu sandarioje stogo konstrukcijoje.

Per netinkamai sumontuotas statybinių konstrukcijų jungtis prarandama daugiausia šilumos. Norint išlaikyti šilumą name, reikia ypač atsakingai pažvelgti į namo sandarinimo darbus, naudoti tinkamas medžiagas – oro barjerines medžiagas, garą izoliuojančias ir difuzines plėvelės ir kt.

Be to, įrengiant ar renovuojant stogą, svarbu rinktis patikimų gamintojų siūlomus kompleksinius sprendimus, o ne stengtis sutaupyti ir rinktis pigiausias medžiagas.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Stogas

Kaip teisingai žiemai paruošti stogą

Stogo paruošimas žiemai yra ne mažiau svarbus nei namo šildymo sistemos sureguliavimas, rašo supersadovnik.ru.

Specialistų patarimai: kaip išsirinkti stogo dangą (8)

Statant namą svarbios ir galutinį rezultatą įtakojančios yra visos jo konstrukcijos dalys: pamatai, sienos, grindys, langai, durys. Tarp visų šių statybos komponentų individualaus namo stogas – nenuginčijamai užima vieną svarbiausių vietų. Jo pasirinkimą dažnai įtakoja tokie faktoriai, kaip: kaina, išvaizda, medžiaga. Pasiteiravome specialistų, kokį stogą geriausia rinktis.

Verčiame palėpę gyvenamąja erdve – svarbiausi etapai

Kad ir kaip romantiškai skamba idėja įsirengti palėpę, pirmiausia reikia įvertinti darbų sudėtingumą ir išlaidas. O jų tikrai bus nemažai – jei palėpė ligi tol nebuvo naudojama, ją reikės apšiltinti, įvesti elektrą, vandenį ir šildymą, numatyti apšvietimą, galbūt teks keisti ir laiptus, taisyti stogo konstrukciją. Taip pat gali tekti aukštinti stogą, nes pasirodys, kad nėra kaip apsisukti, ar įstatyti daugiau langų, nes trūks šviesos.

Kaip išvengti klaidų šiltinant stogą? (9)

Tam, kad išvengtumėte šiluminių pastato nuostolių, labai svarbu teisingai įrengti stogo konstrukciją. Nuo stogo įrengimo didele dalimi priklauso viso pastato šilumos nuostoliai ir energijos suvartojimas. Kuo mažesni stogo konstrukcijos šilumos nuostoliai, tuo mažiau energijos suvartojama namui šildyti arba vėsinti.

Bituminių čerpelių stogas: privalumai ir trūkumai (12)

Rinkdamiesi stogo dangą ir apžiūrinėdami įvairius variantus, greičiausiai prieisite ir prie bituminių čerpių, rinkoje kartais meiliai vadinamų čerpelėmis. Nors jos tradicines čerpes dalinai primena nebent forma, tai jau kuris laikas naudojamas stogų dengimo sprendimas. Ar verta jį rinktis? Reikėtų įvertinti tiek privalumus, tiek trūkumus.

Ar verta įrengti seną palėpę? (1)

Ieškote naujos vietos miegamajam,poilsio ar kitos paskirties kambariui – pažvelkite į viršų. Jei jūsų stogas šlaitinis, greičiausiai turėsite pakankamai vietos palėpei. Teoriškai ją įsirengti dažniausiai yra visiškai įmanoma, tačiau ar verta?

Kuo uždengti pavėsinės stogą? (3)

Šiltėjant vakarams vis dažniau kyla pagunda jais mėgautis pavėsinėje. Tačiau įsirengiant pavėsinę reikėtų gerai pasukti galvą apie jos stogą. Pavėsines statantys specialistai pastebi, kad pasirinkimų, kokia medžiaga uždengti stogą, yra pakankamai nemažai. Tačiau kiekvienas jų turi ir privalumų, ir trūkumų.

Skalūno stogai – savybės, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį (3)

Skalūno danga labiausiai populiari yra Vakaruose, tačiau ir Lietuvoje galima pastebėti namų dengtų šia uoliena. Galbūt ir jūs šiuo metu renkatės stogo dangą? Žinote visas tradicines dangas ir jums kyla klausimas – kodėl ne skalūnas? Štai keletas skalūno dangos aspektų, kuriuos reikėtų žinoti.

Kaip išrinkti stogą savo namams (5)

Nuo natūralių medžiagų, tokių mediena iki dirbtinių medžiagų, tokių kaip bitumas, metalo lakštai - šiais laikais stogo dangų pasirinkimas yra platesnis nei kada nors iki šiol. Nors kiekviena jų turi savo praktinių privalumų ir trūkumų,stogo danga taip pat prideda išskirtinį dizaino elementą jūsų namams. Taigi, kuris tinka jums?

Kaip apželdinti stogą ar namo sieną (3)

Kaip įnešti dar daugiau žalumos į savo gyvenimą? Galbūt viena iš išeičių – apsiželdinti gyvenamojo būsto stogą ar sieną? Šia tema vykusioje parodoje „Namų pasaulis 2016“ pranešimą skaitė Kauno technologijos universiteto (KTU) Statybos ir architektūros fakulteto daktarė Rėda Bistrickaitė.