EPDM stogo danga: privalumai ir trūkumai

 (5)
Dengiant sutapdintuosius arba plokščiuosius stogus, pasirinkimo nėra tiek daug, kiek kalbant apie šlaitinius. Kartais tai tik pliusas - nereikia rūpintis estetika, o rinktis vadovaujantis praktiškai sumetimais. Tokias kaip ilgaamžiškumas, kuris yra vienas pagrindinių EPDM dangos pliusų. Kokių dar privalumų ir trūkumų ši danga turi?
© Shutterstock nuotr.

Kas tai yra?

EPDM yra viensluoksnė membrana, skirta plokštiems stogams dengti. EPDM yra sintetinis iš vulkanizuoto kaučiuko/gumos pagamintas produktas.

Šia danga dengiama vienu plonu 1,1 -1,5 mm. sluoksniu. Dažniausiai dengiama 1,3 -1,5 mm. storio sluoksnio danga. Danga yra lanksti ir atspari UV spinduliams, tampri, elastinga, tvirta, saugi.

Kitos populiarios viensluoksnės stogų dengimo medžiagos:

PVC (polivinilchloridas) danga
Polimerais modifikuotas bitumas
.

EPDM danga gali būti:

* užlydoma ant stogo karštu oru;
* pritvirtinama;
* tiesiog klojama.

Ant gyvenamųjų namų stogų danga dažniausia užlydoma. Danga tiesiog užklojamas stogas, po ja pilami specialūs klijai, tuomet, naudojant specialų šepetį, danga yra stumiama taip, kad neliktų po ja oro burbuliukų. Atskiri dangos lakštai perdengiami, klijuojant vieno lakšto kraštą ant kito, krašteliai sutvirtinami klijais ar specialia juosta.

Danga gali būti ir mechaniškai tvirtinama. Tam yra naudojami specialūs “užtrauktukai”. Naudojant šią sistemą, bus užtikrintas vandens nepraleidžiamumas.

Dangą galima ir tiesiog pakloti – ją reiktų tuomet prispausti tam tikru svoriu, pavyzdžiui, užpilti skalda. Tokia improvizuota sistema išlaikys dangą, tik apsiskaičiuokite užpilamos skaldos svorį, kad stogas išlaikytų šį papildomą svorį.

Tokia danga galima saugiai kloti ir baseinų, tvenkinių dugnus, vandens bokštus, nuotekų rezervuarus ir panašiai.

Pagrindinis tokios dangos trūkumas - aukštesnė už alternatyvias dangas gaminio kaina.

Taip pat reikia atkreipti dėmesį, kad tokia danga skiriasi nuo bituminės dangos ir bus daug naudingiau, jei šį darbą atliks žmogus jau turintis patirties. Tad nors kito tipo dangas galite užsidengti ir patys, ilgaamžiškumui užtikrinti geriau pasikliauti profesionalu.

Kita bėda, kad šis metodas nėra itin senas ir gerai pažįstamas, tad ne visi stogų dengimo ekspertai, nors ir gali uždengti bitumą, turi pakankamai patirties su tokia danga. Turbūt nereikia nė sakyti, kad EPDM savo geriausias savybes atskleidžia tada, kai yra visiškai sandari.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Stogas

Statybų sezonas: stogo šiltinimo darbai

Šiandien naujai statomi pastatai turi atitikti A + energinio naudingumo klasę. Tačiau daugelis statytojų, statančių būstą sau, o ne pardavimui, galvoja ir projektuoja net ir aukštesnės energinio naudingumo klasės namus.

Kaip teisingai žiemai paruošti stogą

Stogo paruošimas žiemai yra ne mažiau svarbus nei namo šildymo sistemos sureguliavimas, rašo supersadovnik.ru.

Specialistų patarimai: kaip išsirinkti stogo dangą (8)

Statant namą svarbios ir galutinį rezultatą įtakojančios yra visos jo konstrukcijos dalys: pamatai, sienos, grindys, langai, durys. Tarp visų šių statybos komponentų individualaus namo stogas – nenuginčijamai užima vieną svarbiausių vietų. Jo pasirinkimą dažnai įtakoja tokie faktoriai, kaip: kaina, išvaizda, medžiaga. Pasiteiravome specialistų, kokį stogą geriausia rinktis.

Verčiame palėpę gyvenamąja erdve – svarbiausi etapai

Kad ir kaip romantiškai skamba idėja įsirengti palėpę, pirmiausia reikia įvertinti darbų sudėtingumą ir išlaidas. O jų tikrai bus nemažai – jei palėpė ligi tol nebuvo naudojama, ją reikės apšiltinti, įvesti elektrą, vandenį ir šildymą, numatyti apšvietimą, galbūt teks keisti ir laiptus, taisyti stogo konstrukciją. Taip pat gali tekti aukštinti stogą, nes pasirodys, kad nėra kaip apsisukti, ar įstatyti daugiau langų, nes trūks šviesos.

Kaip išvengti klaidų šiltinant stogą? (9)

Tam, kad išvengtumėte šiluminių pastato nuostolių, labai svarbu teisingai įrengti stogo konstrukciją. Nuo stogo įrengimo didele dalimi priklauso viso pastato šilumos nuostoliai ir energijos suvartojimas. Kuo mažesni stogo konstrukcijos šilumos nuostoliai, tuo mažiau energijos suvartojama namui šildyti arba vėsinti.

Bituminių čerpelių stogas: privalumai ir trūkumai (12)

Rinkdamiesi stogo dangą ir apžiūrinėdami įvairius variantus, greičiausiai prieisite ir prie bituminių čerpių, rinkoje kartais meiliai vadinamų čerpelėmis. Nors jos tradicines čerpes dalinai primena nebent forma, tai jau kuris laikas naudojamas stogų dengimo sprendimas. Ar verta jį rinktis? Reikėtų įvertinti tiek privalumus, tiek trūkumus.

Ar verta įrengti seną palėpę? (1)

Ieškote naujos vietos miegamajam,poilsio ar kitos paskirties kambariui – pažvelkite į viršų. Jei jūsų stogas šlaitinis, greičiausiai turėsite pakankamai vietos palėpei. Teoriškai ją įsirengti dažniausiai yra visiškai įmanoma, tačiau ar verta?

Kuo uždengti pavėsinės stogą? (3)

Šiltėjant vakarams vis dažniau kyla pagunda jais mėgautis pavėsinėje. Tačiau įsirengiant pavėsinę reikėtų gerai pasukti galvą apie jos stogą. Pavėsines statantys specialistai pastebi, kad pasirinkimų, kokia medžiaga uždengti stogą, yra pakankamai nemažai. Tačiau kiekvienas jų turi ir privalumų, ir trūkumų.

Skalūno stogai – savybės, į kurias reikėtų atkreipti dėmesį (3)

Skalūno danga labiausiai populiari yra Vakaruose, tačiau ir Lietuvoje galima pastebėti namų dengtų šia uoliena. Galbūt ir jūs šiuo metu renkatės stogo dangą? Žinote visas tradicines dangas ir jums kyla klausimas – kodėl ne skalūnas? Štai keletas skalūno dangos aspektų, kuriuos reikėtų žinoti.

Kaip išrinkti stogą savo namams (5)

Nuo natūralių medžiagų, tokių mediena iki dirbtinių medžiagų, tokių kaip bitumas, metalo lakštai - šiais laikais stogo dangų pasirinkimas yra platesnis nei kada nors iki šiol. Nors kiekviena jų turi savo praktinių privalumų ir trūkumų,stogo danga taip pat prideda išskirtinį dizaino elementą jūsų namams. Taigi, kuris tinka jums?