Darau pats: židinio apdaila travertino akmeniu

 (16)
Prieš kurį laiką rašėme, kaip tinklaraščio raituzonamas.blogspot.lt autorius darė židinio apdailą. Tuomet atlikti reikalingi saugos darbai, tačiau pati apdaila liko nebaigta. Jūsų dėmesiui antrasis ir galutinis židinio apdailos etapas.
© Autoriaus nuotr,

Židinio apdailą buvome suplanavę daryti minimalistine t.y. židiniui iš priekio turėjo būti priklijuota akmens plokštė.

Kadangi prie židinio planavome ant grindų klijuoti tą patį akmenį, tai klijuojant parketlentes buvo palikta 50 cm pločio vieta plokštei klijuoti:

Gan ilgai ieškojome meistrą, kas apsiimtų padaryti gan nesudėtingą šį darbą, deja, meistrų kainos plaukiojo visiškai nenuspėjamai. Už nepilnus 3 m2 plokštės išpjovimo ir sumontavimo darbus meistrai prašydavo nuo 230 iki 1885 eurų (800 lt - 6500 lt) !!!

Netikėtai vienoje kinietišku marmuru prekiaujančioje parduotuvėje gavome paprasto meistrelio vardu Anatolijus kontaktus. Susitikom, pašnekėjome už pjovimo ir sumontavimo darbus jis paprašė 230 eurų (800 lt), taigi sukirtom rankom ir mums liko tik pasirinkti žaliavą iš kurios norėsime daryti apdailą.

Mes ieškojome travertino akmens plokštės. Kuo toliau rinkomės tuo labiau abejojome dėl teisingo savo pasirinkimo, kadangi travertinas atrodė kažkoks blankus. Abejojome iki tol, kol vienas iš ten dirbančių meistrų neparodė, kad šlapias travertinas visai kitaip atrodo:

Viršuje matosi sušlapintas, o apačioje sausas akmuo. Impregnavus akmenį jis įgauna šlapio akmens efektą. Pasirinkome šį gražu Itališką travertino akmenį. Akmens žaliava mums gavosi apie 290 eurų (1000 lt) t.y. už 1 m2 sumokėjome 100 eurų (345 lt).

Iš pradžių meistras Anatolijus pagamino ir sumontavo apatinę grindų plokštę:

Palei parketlentes buvo paliktas 5 mm tarpelis, kuris vėliau užsiteps pilku silikonu.

Kadangi travertinas turi reljefines skylutes, tai plokštėje, kuri montavosi ant grindų buvo skylutes užteptos klijais, kad nesikauptų ten nešvarumai.

Travertino akmuo yra gan trapus, todėl ruošiant sekančią apdailos detalę iš kitos pusės reikėjo akmenį užarmuoti:

Plokštės suklijuotos ir laukiame kol išdžius:

Vėliau du kartus plokštes impregnavau marmuro impregnatu:

Privedamos grindjuostės ir užtepama silikono siūlė:

Na ir pabaigai galutinis vaizdelis. Rezultatu esame patenkinti:

Šaltinis: raituzonamas.blogspot.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Šildymas

Dažna situacija: šildomame name žiemą yra neapsakomai šalta. Kodėl?

Nesandarus namas leidžia vėjais Jūsų pinigus. Pažįstama situacija?

Kas geriau – daugiau šildyti ar efektyviau šiltinti?

Kiekvienas, statydamas ar atnaujindamas savo namą, kuria strategiją, kaip pasiekti, kad gyvenimas jame būtų šiltas ir ekonomiškas.

Butas be radiatorių: ar tai įmanoma?

Grindinio šildymo sistema naujos statybos butuose Lietuvoje – anokia naujiena. Tačiau ją apipynę brangumo ar kenksmingumo mitai vis dar gajūs ir kartais žmones atbaido nuo galimybės turėti daugiau erdvės būste bei mažiau rizikuoti savo sveikata. Ekspertai tikina, jog sušilti nuo grindų, o ne iš radiatorių sklindančios šilumos galima kiekviename bute, tereikia laikytis vienintelės taisyklės – šiek tiek kilstelėti grindis.

Eksperto nuomonė, kada šiltinti savo būstą

Kiek mokėjote už savo būsto šildymą praėjusią žiemą? Ar Jūs tuo patenkinti?

Atmintinė, kaip saugiai naudoti elektrinius šildytuvus

Šaltuoju metų laiku, padaugėja gyventojų, kurie namus ima šildyti elektriniais šildymo prietaisais. Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pataria, kaip saugiai naudoti šildytuvus, kad jaukios šilumos šaltinis netaptų gaisro priežastimi.

Šildymo sistemos gedimai žiemą: kokie iššūkiai laukia?

Paskutinėmis žiemos savaitėmis įsismarkavo arktiniai šalčiai – termometrų stulpeliai vietomis nukrito net iki -26 laipsnių. Pastebima, kad smarkiai šąlant orams padažnėja ir šildymo sistemų gedimai, dėl kurių net ir namuose galima pasijusti lyg lauke.

5 priežastys, kodėl nederėtų išjungti šildymo žiemą

Paspaudus šalčiams, imame nerimauti dėl didelių šildymo sąskaitų. Dalis žmonių žiemos mėnesiais ima galvoti, kaip tokias sąskaitas galima būtų sumažinti. Vienu iš sprendimų kartais tampa šildymo išjungimas arba oro temperatūros sumažinimas iki minimalios, pavyzdžiui, tuo metu, kai yra išvykstama žiemos atostogų. Tačiau specialistai sako, kad to daryti tikrai nederėtų. Pateikiame 5 priežastis, kodėl negalima išjungti šildymo žiemą.

Ekspertai atsako: ką reikia žinoti apie grindinį šildymą?

Grindinis šildymas – sparčiai populiarėjanti radiatorių alternatyva, kai vietoje įprastų, prie sienos tvirtinamų ir papildomą erdvę užimančių radiatorių patalpas šildo sistema įrengta po grindimis. Šis efektyvus šildymo būdas yra racionalus pasirinkimas naujai statomuose individualiuose namuose, tačiau kartu pastebimas ir jo populiarumo augimas naujai įrengiamuose butuose bei loftuose. Paklausėme ekspertų, ką reikėtų žinoti apie tokį šildymo būdą.

Ekspertai atsako: kokie yra svarbiausi pamatų apšiltinimo aspektai

Per požeminę pastato dalį yra netenkama 15–20 procentų bendros šilumos. Nors pamatų apšiltinimas nėrą toks svarbus kaip stogo ar sienų apšiltinimas, bet visgi jis yra tikrai pravartus. Apšiltinus pamatus, sienos yra apsaugomos nuo peršalimo, taip pat dėl jo nesusidaro kondensatas, o tai padeda išvengti drėgmės ir pelėsio. Paklausėme ekspertų, ką reikia žinoti apie pamatų apšiltinimą.

Ekspertai atsako – kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai

Šiandien statomi energiškai efektyvūs pastatai yra patrauklūs dėl keleto aspektų. Bet visgi dauguma gali pritari nuomonei, kad svarbiausia tokių namų savybė – šie namai naudoja mažai energijos šildymui. Kadangi pastatų atitvarų šiltinimas tampa viena iš svarbiausių šilumos tausojimo priemonių, paklausėme ekspertų, kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai.