Ar įmanoma židinį įrengti be kamino?

 (1)
Kartais neįmanomi dalykai gali tapti įmanomais. Jei visada svajojote apie židinį, bet galvojote, kad jo įrengimas kainuos ne tik nemažai pinigų, bet ir emocinių pastangų ištverti montavimo darbus – kamino, pačio židinio bei visos sistemos, – dabar galite ne tik pasvajoti, bet ir planuoti židinio, kuriam nereikia kamino, įrengimą namuose.
Ar įmanoma židinį įrengti be kamino?
© Fotolia nuotr.

Židiniai be kamino yra kūrenami gamtinėmis dujomis arba propanu ir jiems nereikia kietojo kuro (malkų). Dabar daugelis butų ir namų savininkų gali nudžiugti, nes tokio židinio montavimas nėra sudėtingas, dėl to, kad kamino tokiam židiniui nereikia. Tokie židiniai taip pat yra žymiai pigesni, o juos įrengti galima ir miegamajame. Tad jei ieškote ekonomiškai efektyvaus židinio arba visada svajojote namie jį turėti židinį, bet tiesiog neleido galimybes, dabar žiemos vakarus namuose jau galima susikurti jaukius ir šiltus kaip filmuose. 

Kaip židiniai be kamino veikia?

Židinys be kamino veikia labai paprastu principu: įmontavus židinį, jo ugnis pritaikoma degti optimaliu efektyvumu – su sumažinta žalingo anglies monoksido dujų gamyba bei drėgmės išskyrimu, kad namuose kūrenti tokį židinį būtų saugu. Rezultatas – patogus ir švarus kūrenimas bei namų šildymas, daug efektyvesnis nei tradiciniai židiniai su kaminais, ir, žinoma, pigesnis. 

Verta atkreipti dėmesį

Kadangi židiniai be kamino skleidžia išmetamąsias medžiagas į patalpą, o ne į išorę pro kaminą, labai svarbu pasirinkti tokio dydžio židinį, kuris būtų pritaikytas būtent tai patalpai, kur jį įrenginėsite. Jei neapskaičiavę pasirinksite patalpai per didelį židinį, jis skleis per didelį anglies monoksido kiekį ir pakenks drėgmės lygiui namuose. 

Dėl to labai stipriai rekomenduojama konsultuotis su specialistais, o patį židinį įrengti turėtų profesionalai. Tokio tipo židiniai paprastai turi anglies monoksido ir deguonies jutiklius, kurie užgesina liepsną, jei pajuntamas nesaugus išskiriamųjų medžiagų lygis. Atsakingai mėgaujantis tokiu židiniu, jis suteiks malonumą ir skleis šilumą. Svarbu: derėtų atsiminti, jog jis gali būti įjungtas tik keturias valandas per dieną.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Šildymas

5 priežastys, kodėl nederėtų išjungti šildymo žiemą

Paspaudus šalčiams, imame nerimauti dėl didelių šildymo sąskaitų. Dalis žmonių žiemos mėnesiais ima galvoti, kaip tokias sąskaitas galima būtų sumažinti. Vienu iš sprendimų kartais tampa šildymo išjungimas arba oro temperatūros sumažinimas iki minimalios, pavyzdžiui, tuo metu, kai yra išvykstama žiemos atostogų. Tačiau specialistai sako, kad to daryti tikrai nederėtų. Pateikiame 5 priežastis, kodėl negalima išjungti šildymo žiemą.

Ekspertai atsako: ką reikia žinoti apie grindinį šildymą?

Grindinis šildymas – sparčiai populiarėjanti radiatorių alternatyva, kai vietoje įprastų, prie sienos tvirtinamų ir papildomą erdvę užimančių radiatorių patalpas šildo sistema įrengta po grindimis. Šis efektyvus šildymo būdas yra racionalus pasirinkimas naujai statomuose individualiuose namuose, tačiau kartu pastebimas ir jo populiarumo augimas naujai įrengiamuose butuose bei loftuose. Paklausėme ekspertų, ką reikėtų žinoti apie tokį šildymo būdą.

Ekspertai atsako: kokie yra svarbiausi pamatų apšiltinimo aspektai

Per požeminę pastato dalį yra netenkama 15–20 procentų bendros šilumos. Nors pamatų apšiltinimas nėrą toks svarbus kaip stogo ar sienų apšiltinimas, bet visgi jis yra tikrai pravartus. Apšiltinus pamatus, sienos yra apsaugomos nuo peršalimo, taip pat dėl jo nesusidaro kondensatas, o tai padeda išvengti drėgmės ir pelėsio. Paklausėme ekspertų, ką reikia žinoti apie pamatų apšiltinimą.

Ekspertai atsako – kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai

Šiandien statomi energiškai efektyvūs pastatai yra patrauklūs dėl keleto aspektų. Bet visgi dauguma gali pritari nuomonei, kad svarbiausia tokių namų savybė – šie namai naudoja mažai energijos šildymui. Kadangi pastatų atitvarų šiltinimas tampa viena iš svarbiausių šilumos tausojimo priemonių, paklausėme ekspertų, kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai.

Stogo šiltinimas: didžiausios ir dažniausiai pasitaikančios klaidos (10)

Stogas yra viena jautriausių namo vietų šalčiui. Tinkamai jo neapšiltinus ir neužsandarinus galima patirti didelių šilumos nuostolių. Stogo įrengimas daro didelę įtaką viso namo energijos suvartojimui, dėl netinkamai apšiltinto stogo, išnaudojamas šilumos kiekis gali siekti daugiau nei 30 procentų. Pristatome kelias, dažnai pasitaikančias stogo šiltinimo klaidas, iš kurių verta pasimokyti.

Malkų laikymo ypatybės bei būdai (5)

Efektyviam kūrenimui užtikrinti yra būtinas tinkamas malkų laikymas. Kad kūrenimui naudojamos malkos būtų visada po ranka, svarbu joms parinkti patogią, sausą ir vėdinamą laikymo vietą. Pristatome keletą praktiškų malkų laikymo patarimų.

Kūrenimas akmens anglimi: ką reikia žinoti (2)

Alternatyvių kuro rūšių, iš kurių gali rinktis individualių namų savininkai, šiandien yra itin daug. Akmens anglis – puikiai pažįstama kuro rūšis, kurios populiarumas rinkoje, dėl pačios medžiagos pliusų bei minusų, yra gan nestabilus. Taigi šioje publikacijoje plačiau aptarsime akmens anglies privalumus bei trūkumus.

Kietojo kuro, granuliniai ar dujiniai katilai: kaip išsirinkti? (4)

Jau seniai praėjo laikai, kai individualų namą buvo galima šildyti vien tik malkomis kūrenama krosnimi. Šiandien galima rinktis iš daugybės modernių šildymo šaltinių. Kieto kuro katilai, granuliniai katilai, dujų katilai – kelios populiarios šildymo priemonės, kurias plačiau aptarsime šioje publikacijoje.

Kaip saugiai naudoti dujas buityje

Nemalonu, jei dujinio šildymo katilas sugenda tada, kai jis labiausiai reikalingas – per šalčius, todėl elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pataria jau dabar tinkamai pasirūpinti dujiniu katilu ir paruošti šildymo sistemą žiemai. Šiuolaikinėms dujinio šildymo sistemoms specialių žinių nereikia, pakanka atlikti kelis paprastus žingsnius.

Kokias malkas geriausia rinktis? (1)

Malkos nuo senų laikų iki pat dabar yra populiari individualių namų šildymui skirta kuro rūšis. Malkų būna įvairių: ąžuolo, beržo, uosio, klevo, liepos, pušies, eglės ir t.t.. Tačiau kokias malkas rinktis geriausia?