Ar įmanoma židinį įrengti be kamino?

 (1)
Kartais neįmanomi dalykai gali tapti įmanomais. Jei visada svajojote apie židinį, bet galvojote, kad jo įrengimas kainuos ne tik nemažai pinigų, bet ir emocinių pastangų ištverti montavimo darbus – kamino, pačio židinio bei visos sistemos, – dabar galite ne tik pasvajoti, bet ir planuoti židinio, kuriam nereikia kamino, įrengimą namuose.
Ar įmanoma židinį įrengti be kamino?
© Fotolia nuotr.

Židiniai be kamino yra kūrenami gamtinėmis dujomis arba propanu ir jiems nereikia kietojo kuro (malkų). Dabar daugelis butų ir namų savininkų gali nudžiugti, nes tokio židinio montavimas nėra sudėtingas, dėl to, kad kamino tokiam židiniui nereikia. Tokie židiniai taip pat yra žymiai pigesni, o juos įrengti galima ir miegamajame. Tad jei ieškote ekonomiškai efektyvaus židinio arba visada svajojote namie jį turėti židinį, bet tiesiog neleido galimybes, dabar žiemos vakarus namuose jau galima susikurti jaukius ir šiltus kaip filmuose. 

Kaip židiniai be kamino veikia?

Židinys be kamino veikia labai paprastu principu: įmontavus židinį, jo ugnis pritaikoma degti optimaliu efektyvumu – su sumažinta žalingo anglies monoksido dujų gamyba bei drėgmės išskyrimu, kad namuose kūrenti tokį židinį būtų saugu. Rezultatas – patogus ir švarus kūrenimas bei namų šildymas, daug efektyvesnis nei tradiciniai židiniai su kaminais, ir, žinoma, pigesnis. 

Verta atkreipti dėmesį

Kadangi židiniai be kamino skleidžia išmetamąsias medžiagas į patalpą, o ne į išorę pro kaminą, labai svarbu pasirinkti tokio dydžio židinį, kuris būtų pritaikytas būtent tai patalpai, kur jį įrenginėsite. Jei neapskaičiavę pasirinksite patalpai per didelį židinį, jis skleis per didelį anglies monoksido kiekį ir pakenks drėgmės lygiui namuose. 

Dėl to labai stipriai rekomenduojama konsultuotis su specialistais, o patį židinį įrengti turėtų profesionalai. Tokio tipo židiniai paprastai turi anglies monoksido ir deguonies jutiklius, kurie užgesina liepsną, jei pajuntamas nesaugus išskiriamųjų medžiagų lygis. Atsakingai mėgaujantis tokiu židiniu, jis suteiks malonumą ir skleis šilumą. Svarbu: derėtų atsiminti, jog jis gali būti įjungtas tik keturias valandas per dieną.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Šildymas

Dažna situacija: šildomame name žiemą yra neapsakomai šalta. Kodėl?

Nesandarus namas leidžia vėjais Jūsų pinigus. Pažįstama situacija?

Kas geriau – daugiau šildyti ar efektyviau šiltinti?

Kiekvienas, statydamas ar atnaujindamas savo namą, kuria strategiją, kaip pasiekti, kad gyvenimas jame būtų šiltas ir ekonomiškas.

Butas be radiatorių: ar tai įmanoma?

Grindinio šildymo sistema naujos statybos butuose Lietuvoje – anokia naujiena. Tačiau ją apipynę brangumo ar kenksmingumo mitai vis dar gajūs ir kartais žmones atbaido nuo galimybės turėti daugiau erdvės būste bei mažiau rizikuoti savo sveikata. Ekspertai tikina, jog sušilti nuo grindų, o ne iš radiatorių sklindančios šilumos galima kiekviename bute, tereikia laikytis vienintelės taisyklės – šiek tiek kilstelėti grindis.

Eksperto nuomonė, kada šiltinti savo būstą

Kiek mokėjote už savo būsto šildymą praėjusią žiemą? Ar Jūs tuo patenkinti?

Atmintinė, kaip saugiai naudoti elektrinius šildytuvus

Šaltuoju metų laiku, padaugėja gyventojų, kurie namus ima šildyti elektriniais šildymo prietaisais. Elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pataria, kaip saugiai naudoti šildytuvus, kad jaukios šilumos šaltinis netaptų gaisro priežastimi.

Šildymo sistemos gedimai žiemą: kokie iššūkiai laukia?

Paskutinėmis žiemos savaitėmis įsismarkavo arktiniai šalčiai – termometrų stulpeliai vietomis nukrito net iki -26 laipsnių. Pastebima, kad smarkiai šąlant orams padažnėja ir šildymo sistemų gedimai, dėl kurių net ir namuose galima pasijusti lyg lauke.

5 priežastys, kodėl nederėtų išjungti šildymo žiemą

Paspaudus šalčiams, imame nerimauti dėl didelių šildymo sąskaitų. Dalis žmonių žiemos mėnesiais ima galvoti, kaip tokias sąskaitas galima būtų sumažinti. Vienu iš sprendimų kartais tampa šildymo išjungimas arba oro temperatūros sumažinimas iki minimalios, pavyzdžiui, tuo metu, kai yra išvykstama žiemos atostogų. Tačiau specialistai sako, kad to daryti tikrai nederėtų. Pateikiame 5 priežastis, kodėl negalima išjungti šildymo žiemą.

Ekspertai atsako: ką reikia žinoti apie grindinį šildymą?

Grindinis šildymas – sparčiai populiarėjanti radiatorių alternatyva, kai vietoje įprastų, prie sienos tvirtinamų ir papildomą erdvę užimančių radiatorių patalpas šildo sistema įrengta po grindimis. Šis efektyvus šildymo būdas yra racionalus pasirinkimas naujai statomuose individualiuose namuose, tačiau kartu pastebimas ir jo populiarumo augimas naujai įrengiamuose butuose bei loftuose. Paklausėme ekspertų, ką reikėtų žinoti apie tokį šildymo būdą.

Ekspertai atsako: kokie yra svarbiausi pamatų apšiltinimo aspektai

Per požeminę pastato dalį yra netenkama 15–20 procentų bendros šilumos. Nors pamatų apšiltinimas nėrą toks svarbus kaip stogo ar sienų apšiltinimas, bet visgi jis yra tikrai pravartus. Apšiltinus pamatus, sienos yra apsaugomos nuo peršalimo, taip pat dėl jo nesusidaro kondensatas, o tai padeda išvengti drėgmės ir pelėsio. Paklausėme ekspertų, ką reikia žinoti apie pamatų apšiltinimą.

Ekspertai atsako – kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai

Šiandien statomi energiškai efektyvūs pastatai yra patrauklūs dėl keleto aspektų. Bet visgi dauguma gali pritari nuomonei, kad svarbiausia tokių namų savybė – šie namai naudoja mažai energijos šildymui. Kadangi pastatų atitvarų šiltinimas tampa viena iš svarbiausių šilumos tausojimo priemonių, paklausėme ekspertų, kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai.