8 mitai apie grindinį šildymą

Nors grindinio šildymo sistema iš pažiūros yra įprasta ir Lietuvoje naudojama jau 20 metų, vis dar pasitaiko sklandančių gandų ir mitų, neva grindinis šildymas labai brangus ir kenksmingas žmonių bei augintinių sveikatai. Šildymo sistemų ekspertas Rolandas Jurgelaitis sako, kad bet kokia techninė naujovė praeina ilgą kelią, kol prigyja lietuvių namuose.
8 mitai apie grindinį šildymą
© Shutterstock nuotr.

1 mitas: grindų šildymas – brangu

Grindinis šildymas yra pati pigiausia šildymo sistema, kurią šiuo metu galima įsigyti, įskaitant ir tradicinę radiatorių sistemą. Jei grindų šildymo sistema prijungta teisingai ir valdoma termostatais, kambario temperatūrą galima sumažinti nuo 1 iki 5 laipsnių, tad išleisti kaštai už šildymą bus kur kas mažesni. Tik svarbu atsiminti, kad įsirengiant neverta pasitikėti atsitiktiniais meistrais ir reikia pasikonsultuoti su šildymo sistemų profesionalais.

2 mitas: kenksmingas poveikis bendrai organizmo savijautai

Nėra jokio patvirtinto tyrimo ar šaltinio apie tai, kad grindų šildymas turi neigiamos įtakos sveikatai ir bendrai organizmo savijautai. Atvirkščiai, visuomenės sveikatos specialistai teikia rekomendacijos tokias sistemas naudoti kaip privalomas vaikų darželiuose, mokyklose ir medicinos įstaigose.

3 mitas: „ištinusių“ kojų efektas

Jei „užkaitinsite“ savo grindis iki 29 laipsnių temperatūros ir vaikščiosite tarsi įkaitusiu vasaros paplūdimio smėliu – galimas variantas, kad jūsų kojos ims tinti. Vis dėlto nustačius optimalią ir sveiką organizmui grindų temperatūrą iki 24 laipsnių, galite pamiršti apie šąlančias ar tinstančias kojas ir džiaugtis teikiamu komfortu.

4 mitas: jei esate alergiškas – grindinis šildymas ne jums

Vokietijos mokslininkų atlikti tyrimai apie kilimų erkes ir pelėsinį grybelį, patvirtino, kad esant grindų šildymui, sąlygos plisti dulkių erkutėms ir alergenams yra žymiai mažiau palankios nei lyginant su šildymu radiatoriais. Alergiški ar astma sergantys žmonės patalpose, kuriose yra įrengtas grindinis šildymas, jaučiasi daug geriau.

TAIP PAT SKAITYKITE:
Šiluma, einanti iš grindų: ką reikia žinoti apie grindinį šildymą
Ką pravartu žinoti apie silikoninius dažus ir tinką

5 mitas: kylančios dulkės – grindinio šildymo padarinys

Įrodyta, kad mažesnė oro cirkuliacija patalpoje nesudaro sąlygų dulkėms kilti. Teisingai eksploatuojant grindų šildymo sistemą, grindyse paprastai palaikoma 22-26°C temperatūra. Taigi susidaro 2-6°C temperatūros skirtumas tarp šildomo paviršiaus ir patalpos oro, kuris yra per mažas dulkėms kilti.

6 mitas: šildymas po medinėmis grindimis – misija neįmanoma

Mitas, kad ne visos grindų dangos tinkamos ir ne pro visas prasiskverbia šiluma – klaidingas. Grindų šildymą galima montuoti po daugeliu grindų dangos tipų, įskaitant ir medines grindis. Tiesa, ar ši danga gali būti dedama ant šildomų grindų, būtina skaityti etiketėje ar klausti gamintojų. Medis turėtų būti pakankamai sausas, kad „nevaikščiotų“ dėl šilumos svyravimų.

7 mitas: šildyti tinkama tik vonia ir virtuvė

Grindų šildymą galima naudoti įvairios paskirties kambariuose: nuo koridoriaus patalpos iki vaikų kambario ar miegamojo. Šią šildymo sistemą galima įrengti bet kokio tipo pastate: senos ar naujos statybos namuose, renovuotuose ar visuomeninės paskirties pastatuose.

8 mitas: grindinis šildymas „žudo“ augalus ir gyvūnus

Jei įsitikinta, kad grindinis šildymas nekenkia žmonėms, kodėl jis turėtų kenkti gyvūnams? Grindinis šildymas neturi neigiamo poveikio gyvūnų sveikatai. Kalbant apie augalus, tuos, kurie nemėgsta šilumos, reikėtų pakelti į aukštesnę vietą. Tokiu būdu apsaugosite juos nuo išdžiūvimo ar šaknų puvimo.

Labai dažnai klaidinga nuomonė susidaro pasirinkus netinkamą meistrą ar iki galo neįvertinus patalpos techninių savybių. Pasak eksperto, svarbu laikytis gamintojų pateikiamų reikalavimų ir atsižvelgti į turimą patirtį.

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Šildymas

5 priežastys, kodėl nederėtų išjungti šildymo žiemą

Paspaudus šalčiams, imame nerimauti dėl didelių šildymo sąskaitų. Dalis žmonių žiemos mėnesiais ima galvoti, kaip tokias sąskaitas galima būtų sumažinti. Vienu iš sprendimų kartais tampa šildymo išjungimas arba oro temperatūros sumažinimas iki minimalios, pavyzdžiui, tuo metu, kai yra išvykstama žiemos atostogų. Tačiau specialistai sako, kad to daryti tikrai nederėtų. Pateikiame 5 priežastis, kodėl negalima išjungti šildymo žiemą.

Ekspertai atsako: ką reikia žinoti apie grindinį šildymą?

Grindinis šildymas – sparčiai populiarėjanti radiatorių alternatyva, kai vietoje įprastų, prie sienos tvirtinamų ir papildomą erdvę užimančių radiatorių patalpas šildo sistema įrengta po grindimis. Šis efektyvus šildymo būdas yra racionalus pasirinkimas naujai statomuose individualiuose namuose, tačiau kartu pastebimas ir jo populiarumo augimas naujai įrengiamuose butuose bei loftuose. Paklausėme ekspertų, ką reikėtų žinoti apie tokį šildymo būdą.

Ekspertai atsako: kokie yra svarbiausi pamatų apšiltinimo aspektai

Per požeminę pastato dalį yra netenkama 15–20 procentų bendros šilumos. Nors pamatų apšiltinimas nėrą toks svarbus kaip stogo ar sienų apšiltinimas, bet visgi jis yra tikrai pravartus. Apšiltinus pamatus, sienos yra apsaugomos nuo peršalimo, taip pat dėl jo nesusidaro kondensatas, o tai padeda išvengti drėgmės ir pelėsio. Paklausėme ekspertų, ką reikia žinoti apie pamatų apšiltinimą.

Ekspertai atsako – kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai

Šiandien statomi energiškai efektyvūs pastatai yra patrauklūs dėl keleto aspektų. Bet visgi dauguma gali pritari nuomonei, kad svarbiausia tokių namų savybė – šie namai naudoja mažai energijos šildymui. Kadangi pastatų atitvarų šiltinimas tampa viena iš svarbiausių šilumos tausojimo priemonių, paklausėme ekspertų, kokie yra svarbiausi stogo šiltinimo aspektai.

Stogo šiltinimas: didžiausios ir dažniausiai pasitaikančios klaidos (10)

Stogas yra viena jautriausių namo vietų šalčiui. Tinkamai jo neapšiltinus ir neužsandarinus galima patirti didelių šilumos nuostolių. Stogo įrengimas daro didelę įtaką viso namo energijos suvartojimui, dėl netinkamai apšiltinto stogo, išnaudojamas šilumos kiekis gali siekti daugiau nei 30 procentų. Pristatome kelias, dažnai pasitaikančias stogo šiltinimo klaidas, iš kurių verta pasimokyti.

Malkų laikymo ypatybės bei būdai (5)

Efektyviam kūrenimui užtikrinti yra būtinas tinkamas malkų laikymas. Kad kūrenimui naudojamos malkos būtų visada po ranka, svarbu joms parinkti patogią, sausą ir vėdinamą laikymo vietą. Pristatome keletą praktiškų malkų laikymo patarimų.

Kūrenimas akmens anglimi: ką reikia žinoti (2)

Alternatyvių kuro rūšių, iš kurių gali rinktis individualių namų savininkai, šiandien yra itin daug. Akmens anglis – puikiai pažįstama kuro rūšis, kurios populiarumas rinkoje, dėl pačios medžiagos pliusų bei minusų, yra gan nestabilus. Taigi šioje publikacijoje plačiau aptarsime akmens anglies privalumus bei trūkumus.

Kietojo kuro, granuliniai ar dujiniai katilai: kaip išsirinkti? (4)

Jau seniai praėjo laikai, kai individualų namą buvo galima šildyti vien tik malkomis kūrenama krosnimi. Šiandien galima rinktis iš daugybės modernių šildymo šaltinių. Kieto kuro katilai, granuliniai katilai, dujų katilai – kelios populiarios šildymo priemonės, kurias plačiau aptarsime šioje publikacijoje.

Kaip saugiai naudoti dujas buityje

Nemalonu, jei dujinio šildymo katilas sugenda tada, kai jis labiausiai reikalingas – per šalčius, todėl elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) pataria jau dabar tinkamai pasirūpinti dujiniu katilu ir paruošti šildymo sistemą žiemai. Šiuolaikinėms dujinio šildymo sistemoms specialių žinių nereikia, pakanka atlikti kelis paprastus žingsnius.

Kokias malkas geriausia rinktis? (1)

Malkos nuo senų laikų iki pat dabar yra populiari individualių namų šildymui skirta kuro rūšis. Malkų būna įvairių: ąžuolo, beržo, uosio, klevo, liepos, pušies, eglės ir t.t.. Tačiau kokias malkas rinktis geriausia?