Kaip pakeisti pažeistą plytą

 (1)
Net ir tie kurie, kruopščiai rūpinasi namo vidaus išvaizda bei interjeru, neretai pamiršta skirti tokį patį dėmesį namo išorei, o neretai į jau akivaizdžias problemas atkreiptas dėmesys gali būti pavėluotas.
© Shutterstock nuotr.

Akys nemato – širdies neskauda. Tai dažnas požiūris į namo išorės priežiūrą, tačiau net ir vienas menkesnis įtrūkimas gali sukelti nemalonių problemų. Prasiskverbęs vanduo šaltuoju metų laiku užšąla, taip plėsdamas įtrūkimą. Tuomet, dar prieš jums susivokiant, mažas įtrūkimas virsta dideliu plyšiu, o tas plyšys – trupančia plyta. Taip nutikus namo vidus tampa pažeidžiamas dėl drėgmės daromos žalos. Todėl verta laiku suskubti rūpintis namo išore, nes tai visados turi įtakos ir viduje esančiam turtui.

Pirmas žingsnis: Mūro gręžimas

Darbui naudokite apsauginius akinius. Mūro grąžtu skiedinyje padarykite keturias skyles visuose kampuose aplink plytą. Tuomet toliau gręžkite skyles palei visas plytos puses, kol skiedinys visiškai atsilaisvins ir pradės byrėti.

Antras žingsnis: Pašalinkite skiedinį

Atremkite kaltuvo galvutę į vis dar besilaikantį skiedinį ir plaktuku jį švelniai iškalkite. Kartokite procesą tol, kol aplink plytą neliks skiedinio.
Pastaba: Būkite atsargūs ir nekalkite per stipriai, antraip galite suskaldyti plytą ar įstrigdinti kaltuvą.

Trečias žingsnis: Pašalinkite plytą

Kai pajusite, kad plyta pasidarė laisva, pamėginkite ją ištraukti. Jei visgi nepavyksta jos pašalinti, toliau dirbkite kaltuvu. Ištraukę plytą, iš skylės išvalykite dulkes bei skiedinio nuolaužas.
Pastaba: Pašalinti plytą nebus lengva, tad turėkite kantrybės. Šis žingsnis yra pats sudėtingiausias.

Ketvirtas žingsnis: Apžiūrėkite plytą

Jei pašalintos plytos galinė pusė atrodo sveika, vis dar galite ją naudoti, tiesiog prieš dėdami atgal ją apsukite. Tačiau jei plyta yra pažeista – jums reikės naujos. Sunkiausia gali būti rasti plytą, kuri derintųsi prie visos sienos, todėl geriausia, jei naudosite tą pačią plytą.

Penktas žingsnis: Įdėkite plytą

Užmaišykite skiedinį. Naudodami glaistiklį prikraukite mišinio į skylę, tuomet įdėkite plytą. Pasistenkite aplink plytą skiediniu užpildyti visus tarpus.

Šeštas žingsnis: Baigiamieji darbai

Maždaug dešimčiai minučių leiskite skiediniui džiūti. Tuomet nuo skiedinio nuskuskite visus susidariusius nelygumus, kad paviršius liktų lygus. Skiediniui išdžiuvus turėsite tobulai derančią plytą.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Pamatai

Pamatų tipai: kaip išsirinkti tinkamą variantą savo namui?

Pavasaris – metų laikas, kuris paprastai asocijuojasi su nauja pradžia. Taip ir statybų pasaulyje jis dažnai tampa naujų projektų realizavimo startu. Šiame tekste pasigilinsime į namo statybos pradžią – t.y. į jo pamatus. Kviečiame plačiau susipažinti su trimis pagrindiniais pamatų tipais.

Namo pamatų problemos: kaip jas pastebėti?

Nedidelės pamatų problemos gali lengvai peraugti į didelius nemalonumus, kurie vėliau atsieis brangiu remontu. Skilimas ir sėdimas yra dažniausios pamatų problemos, kurios atsiranda dėl klaidų projektavimo metu arba nekokybiškai atliktų statybos darbų. Kad būtų galima išvengti sudėtingų remonto darbų, labai svarbu laiku pastebėti skilimus ir kitus pažeidimus pamatų apžiūros metu.

Druskų nuosėdos: kaip apsaugoti plytų sieną (1)

Vasarnamis iš gražių keraminių plytų – būtent apie tokį svajoja dauguma žmonių, rimtai apsisprendusių įsikurti „arčiau žemės“ ir įsigyti nekilnojamąjį turtą „amžiams“.

Kaip apsaugoti pamatus žiemą? (1)

Paplitusi nuomonė, kad pamatus reikia palikti peržiemoti – taip jie esą šaltuoju periodu nusėda ir „nebevaikšto“. Nors šis požiūris yra diskutuotinas, tačiau vis dar paplitęs. Ekspertas Tomas Čerauskas pataria, kaip tinkamai žiemai paruošti pamatus, kad būtų daugiau naudos nei žalos.

Pamatų skilimas: priežastys ir sprendimo būdai (6)

Bet kurio tipo pamatams gali grėsti sėdimas ir skilimas. Statant namą tinkamus pamatus turėtų parinkti profesionalai, atsižvelgdami į grunto savybes, pastato tipą ir kitas aplinkybes. Vis dėlto, kartais nutinka netikėtų dalykų, ypač jei projektavimo ar statybų metu ne viskas buvo tinkamai padaryta. Paklausėme specialistų, kaip atpažinti ir ištaisyti pamatų pažeidimus.

Apšiltiname pamatus: 5 dažniausios klaidos (11)

Apie blogai apšiltintus namus sakoma, kad pro sienas švilpauja vėjas, bet ar žinote, jog apie septintadalį visos šilumos netenkama dėl netinkamai apšiltintos apatinės namo dalies? Apšiltinimo klaidos ne tik paplonina piniginę, tačiau ir pažeidžia patį pastatą bei gali kilti bėdų įteisinant statinį.

Pagrindiniai mūrijimo principai: ką pamatuoti ir kada „kirpti“? (3)

Patyrę mūrininkai juokauja, kad jų profesija panašiausia į siuvėjo. Esą pagrindinis principas išlieka tas pats – devynis kartus pamatuoti ir tik dešimtą kirpti. Tačiau kažkodėl vis tiek būna kreivų sienų. Kad taip nebūtų, reikia žinoti ir sekti pagrindinius mūrijimo principus.

Kuo plokštuminiai pamatai panašūs į apverstą taburetę? (16)

Nors populiariausi Lietuvoje poliniai pamatai, specialistai pastebi, kad jie nėra pats efektyviausias sprendimas. Be to, iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad poliniai ar juostiniai pamatai yra pigesnis už plokštuminius, pastaruosius įrenginėjantys meistrai atšauna: įsirengiantys polinius pamatus gauna tik važiuoklę, o plokštuminius – visą automobilį.

Pagrindinės klaidos, kurias padaro besirenkantys pamatus (28)

Populiariausi Lietuvoje poliniai (gręžtiniai) pamatai dažniausiai įrengiami dėl labai paprastos ir praktiškos priežasties – palankios kainos. Specialistų teigimu, jei pamatai teisingai suprojektuoti, tai polinių pamatų kaina gali būti geresnė nei plokštuminių ar juostinių pamatų. Visgi net ir gera kaina nesustabdo individualaus gyvenamojo namo savininkų nuo bandymo sutaupyti ir dėl to atsirandančių klaidų.

Rūsio apšiltinimas – iš vidaus ar išorės? (9)

Net ir sandarus ir gerai apšiltintas namas gali netekti daug šilumos dėl neapšiltintų pamatų. Pamatų apšiltinimas sumažina šildymo poreikį ir apsaugo nuo drėgmės kondensavimosi, kuris dažnai yra sukeliamas temperatūros skirtumo tarp rūsio vidaus ir išorėje esančio grunto.