Kokiais kriterijais vadovautis renkantis statybininkus?

 (4)
Renkantis statybos darbų įmonę, o gal net ir privačių asmenų komandą, kuri dirba verslo liudijimų pagrindu, labai svarbu įvertinti, kaip Jūs jausitės visame darbų procese, kiek laiko ir pastangų turėsite skirti, kad rezultatas bent iš dalies atitiktų jūsų pageidaujamą, bei kaip užtikrintai jaučiatės, dėl šios komandos galimybių kokybiškai ir kompetetingai įvykdyti jiems keliamus tikslus.
Kokiais kriterijais vadovautis renkantis statybininkus?
© Shutterstock nuotr.

Vis dėlto, kaip reikėtų visa tai suprasti, jeigu su statybininkais bendraujate pirmą kartą? Visų pirma, reikėtų įsitikinti, ar Jūs vieni kitus suprantate teisingai. Pasikalbėkite apie tai, kaip Jūs suvokiate “kokybę”, kaip jie įsivaizduoja, kas yra kokybiškas ir nekokybiškas darbas. Kokias pastangas deda, kad pasiektų norimą kokybės lygį. Derėtų pasiteirauti, kas vienu ar kitu atveju įtakoja, kad net ir esant pakankamai darbininko kompetencijai nepavyksta pasiekti norimo rezultato. Šiuo atveju statybininkas turėtų paaiškinti, kad kokybę įtakoja keturios dedamosios: kompetencija, laikas, medžiagos, tinkamas procesas arba kontrolė. Ir būna atvejų, kai klientas pasirenka prastos kokybės plyteles, kurios neretai būna netaisyklingos formos, išsigaubusios, nusiperka netinkamai sandėliuotas, nupigintas medžiagas ir reikalauja iš statybininko aukščiausios kokybės, bei idealaus paviršių lygumo. Kitu atveju, gali būti ir geros medžiagos ir geri specialistai, tačiau nesilaikant technologinių pertraukų ir skubant viską užbaigti, atlikti darbus kuo greičiau – rezultatas dažnu atveju gali ir nuvilti. Todėl labai svarbu klientui paaiškinti, kad norint pasiekti aukštą kokybę, svarbu pasirinkti kompetetingus statybininkus, nepataupyti pinigėlių kokybiškoms ir tinkamai sandėliuotoms medžiagoms, susitaikyti su technologinio proceso reikalavimais ir tinkamai kontroliuoti procesą arba pasirinkti rangovą, kuris turi išdirbtą, aprašytą darbų kontrolės procesą. Dažnu atveju statybinės bendrovės, o ypač privačios komandos, neturi tinkamo ir reglamentuoto darbų organizavimo proceso, todėl žmogiškojo faktoriaus klaidos būna pavėluotai pastebimos, o neretai ir “pakavojamos”, todėl tokie veiksmai, kaip reguliarus objekto lankymas, tinkamos darbų aktavimo formos turi didelę įtaką galutiniam rezultatui, o tuo pačių ir Jūsų savijautai.

Jeigu jau po pokalbio su statybininkais jaučiatės, kad jūsų požiūriai sutampa, esate supažindinti su darbo organizavimo procesu, pats metas pereiti prie sekančio etapo – GARANTIJŲ. Vienas iš stipriausią įtaką darančių Jūsų vidiniam užtikrintumo jausmui informacinis šaltinis yra rekomendacijos. Net nelaukdami reikalaukite, kad statybininkai duotų paskutinių jų klientų kontaktus ir drąsiai skambinkite teirautis, ar tai, ką ką tik girdėjote yra bent iš dalies tiesa. Nepamirškite pasiteirauti apie tai, kiek pats klientas skyrė laiko ir pastangų visame darbų organizavime ir kaip jis jautėsi, nes gali būti, taip, kad klientas pats viską taip kontroliavo, kad net ir vidutiniškiems statybininkams viskas puikiai pavyko, bet tai nereiškia, kad jie vieni gali tą patį pakartoti. Žinoma, turėkite omenyje ir nenustebkite, kad po to, kai Jūs pareikalavote kontaktinio asmens telefono numerio ir jam paskambinote, sutartyje rasite punktą, kuriuos Jūs sutinkate, kad būsimi potencialūs užsakovai, gali skambinti Jums ir teirautis apie darbus Jūsų objekte. Didelis privalumas, jeigu statybininkai jau pačioje bendravimo pradžioje susitaria, kad bet kuriuo atveju Jūs rašysite jiems rekomendaciją, tai rodo tinkamą orientaciją ir dedamas pastangas į tai, kad rezultatas bet kuriuo atveju Jus tenkintų.

Šiame etape Jūs jau pasirinkote statybininkus, su kuriais radote bendrą kalbą, bei apie kuriuos gerai atsiliepė Jų klientai. Galite manyti, kad pusė darbo jau padaryta. Beliko tik susiderinti kainas ir numatyti darbų pradžią. Nenustebkite, kad geri statybininkai turi užsakymų ir negali nuo rytojaus pradėti darbus, todėl čia dar vienas signalas, kai statybininkas į klausimą “Nuo kada galite pradėti?” atsako: Hm.. Leiskite pagalvoti… gal nuo rytojaus…?”

Visiškai aišku, kad greitai, pigiai ir kokybiškai nebūna. Reikia rinktis tik du iš trijų: greitai, kokybiškai ir nepigiai arba pigiai, bet nekokybiškai ir greitai, arba pigiai, kokybiškai, bet labai labai ilgai. Tačiau yra dar vienas svarbus faktorius, kuris dažniausiai Jūsų norą sutaupyti apverčia aukštyn kojomis. Jeigu Jūs perkate pigias paslaugas, tai turite nusiteikti, kad turėsite ir pats daug dirbti. Tik tokiu atveju rezultatas gali būti toks, kokio jūs norėjote, o visais atvejais, kai jūs samdote pigius “specialistus” ir pats tik laukiate rezultato, sąmatos gaunasi 2 arba 3 kartus didesnės ir labai daug nemalonių emocijų. O perkant brangias paslaugas, dažnu atveju Jūs gaunate ir racionalius patarimus, kurie Jums gali sutaupyti ir ne vieną dešimtį tūkstančių litų, o gal net ir šimtų.

Šaltinis: statyba24.lt

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

NT patarimai

Ekspertas pataria: kodėl verta dairytis namo žiemą?

Būsto pirkimas – svarbus, apgalvotas ir įvairiais kriterijais paremtas žingsnis. Vieni vadovaujasi emocijomis, kiti šaltu protu, treti – pasitelkia profesionalų pagalbą. Tačiau į ką svarbiausia atkreipti dėmesį? Kokie rodikliai gali nulemti sėkmingą sandorį ir kodėl vis tik žiemą perkamas būstas pasiteisina bei atskleidžia perkamo objekto privalumus ir trūkumus?

Esminiai patarimai, kaip išsirinkti jums tinkamiausią rangovą (1)

Individualaus namo arba buto įrengimas – jaudinantis procesas, kuris paprastai suteikia platų spektrą emocijų (nuo nerimą keliančios įtampos iki nuoširdaus džiugesio). Kad darbų metu patirtumėte kuo mažiau neigiamų emocijų ir galėtumėte džiaugtis svajones atitinkančiu rezultatu, labai svarbu tinkamai pasirinkti žmones su kuriais bendradarbiausite. Pristatome esminius patarimus, kurie padės išsirinkti jums tinkamiausią rangovą.

Statyba bendro naudojimo sklype – tik su bendraturčių pritarimu

Žemės sklypo bendraturčiai, norėdami racionaliai išnaudoti jiems priklausantį žemės sklypą ir išvengti galimų tarpusavio ginčų, turi galimybę nustatyti sklypo naudojimo tvarką, aiškias jo dalių ribas.

Namas vos per penkias savaites (16)

Nekantraujančioms įsikraustyti į naują namą šeimoms gamintojai siūlo rinktis modulinius namus. Tokie namai ne tik greitai pastatomi, bet ir nesunkiai pritaikomi prie kintančių šeimos poreikių. Pavyzdžiui, įsikrausčius jaunai šeimai, tiks mažesnis namas, o jau susilaukus vaikų, nereikės pirkti erdvesnio būsto – užteks pristatyti papildomą modulį.

Kokius „namų darbus“ reikia atlikti prieš renkantis pirmą būstą?

Nors pirmojo būsto ieškantys pirkėjai noriai žvilgčioja į naujos statybos daugiabučius, tačiau dalį jų atbaido ką tik iškilusius pastatus apipynę įvairūs mitai. Dažniausiai pasitaikantis jų – ką tik pastatytame name dar nesimato visų statybinių defektų. Todėl esą patikimiau rinktis bent kelių metų senumo butus, kuriuose tokių nemalonių staigmenų galima išvengti. Projektuotojai tokį požiūrį vadina nepagrįstu ir atkerta, kad statybų darbus atlikus atmestinai, brokas matyti iš karto.

Sužinokite, kodėl pirkti butą neįregistruotame name – rizikinga

Pastaruoju metu vis sulaukiama gyventojų paklausimų, ar nėra rizikinga pirkti butą naujai pastatytame, bet Nekilnojamojo turto registre (NTR) dar neįregistruotame daugiabučiame name, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime spaudai.

Ko reikia statant ir įteisinant pastogę automobiliui arba malkoms (1)

Kokių dokumentų reikia statant ir įteisinant pastogę automobiliui ar malkoms, klausia portalo skaitytojas. Jis teigė norintis statyti pastogę prie kotedžo Vilniuje.

Misija – naujas būstas: kaip išsirinkti?

Naujo būsto paieška daugeliui – ištisas klausimų sau maratonas. Kuriame rajone geriau kurtis, rinktis senos ar naujos statybos daugiabutį, pagaliau, kaip išvengti greito įsigyto turto nuvertėjimo? Nerandant atsakymų į šiuos esminius klausimus naujų namų paieška gali užsitęsti, todėl ekspertai pataria aiškiai susidėlioti prioritetus arba, kitaip tariant, atlikti „namų darbus“.

Kaip parduoti sklypą, namo projektą ir statybą leidžiančius dokumentus

Į redakciją kreipėsi skaitytoja, klausdama, kaip organizuoti žemės sklypo, namo projekto ir statybos leidimų pardavimą, kad naujam savininkui vėliau nekiltų bėdų nei statant namą, nei vykdant statybos užbaigimo procedūras.

5 dalykai, kuriuos reikia žinoti prieš renkantis būstą

Per paskutinius penkerius metus Lietuvoje kas mėnesį parduodama beveik po 3,3 tūkstančio įvairių būstų – naujų ir senesnės statybos butų, individualių namų, kotedžų – ir šis skaičius nuo 2012 m. pradžios išaugo daugiau nei 40 proc. Pavyzdžiui, šiais metais kas mėnesį parduodama po 3 652 būstus, o vien naujų butų per devynis šių metų mėnesius Vilniuje ir Kaune parduota beveik 3 300.