Darau pats: sofa iš palečių

 (24)
Paletės yra paprastos, tačiau labai universalios. Žmones jos žavi savo paprastumu, estetiniu brutalumu ir žema kaina. Nenuostabu, kad kartais, norint patiems pasidaryti baldus, paletės panaudojamos kaip tveriamoji medžiaga. Vienas mūsų skaitytojų naudodamasis paletėmis pasigamino sofą.
Darau pats: sofa iš palečių
© Shutterstock nuotr.

Pašnekovui kainavo tik minkštoji dalis, kurią nusipirko iš porolono gamyklos, paletę gavo iš įmonės - atidavė už dyką. Tačiau jų būklė buvo nekokia. „Jos buvo purvinos truputį papeliję ir apsipašę. Tada su juostiniu šlifuokliu nušveičiau visur kur buvo įmanoma. Ištepiau impregnantu nuo pelėsio“, - prisimena jis.

Darau pats: sofa iš palečių
© Skaitytojo nuotr.

Minkštos dalies aukštis buvo pasirinktas toks, kad sofos viršus būtų tam pačiam lygyje kaip ir miegamosios dalies. Minkštą dalį pašnekovas apvilko pats, nusipirkęs parduotuvėje keletą pagalvėlių. Nugarinė sofos dalis nėra pritvirtinta, ją galima laisvai išimti.

Vis dėlto jis prisipažįsta, kad žinodamas, jog šia sofa naudosis neilgai, rinkosi pačius paprasčiausius sprendimus. "Jei sofą daryčiau dar kartą, pirma rinkčiausi kokybiškas paletes - taip būtų mažiau šveitimo ir kitų darbų. Tačiau kokybiškos paletės nemažai kainuoja. Tada apšveitęs, nulakuočiau ar nudažyčiau. Taip pat būtina užklijuoti lipdukus ant dugno, kad nebraižytų parketo. Minkštą dalį paprašyčiau aptraukti siuvėjos, nes pats tokių dalykų nemoku. Atremiamai daliai irgi reiktų užklijuoti lipdukus, kad nebraižytų sienos", - vardina jis.

Laikantis šios idėjos, baldą galima modifikuoti ar pasigaminti kitokių baldų. Galima dėti dvi paletes šalia viena kitos, taip gautųsi ilgesnė sofa. Panašiu principu galima pasidaryti pagrindą lovai iš palečių. Jų reikėtų bent keturių, o ant viršaus galima užsidėti čiužinį.

Sofos išmatavimai priklauso nuo padėklo išmatavimų. Padėklo standartiniai matmenys yra 80×120×12 cm

Gal ir Jūs ką meistraujate? Pasidalinkite: info@daraupats.lt

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.