Darau pats: komoda už 200 eurų

 (8)
Nors šiandieninėje rinkoje baldų įvairovė yra itin gausi, kartais vis tiek yra sunku surasti tinkamą baldą savo namų erdvei. Kartais nerandame tinkamo dizaino, o kartais baldai yra tiesiog nepagrįstai brangūs. Tokiu atveju verta pagalvoti apie galimybę baldą susimeistrauti savo rankomis. Taip padarė ir mūsų skaitytojas Gediminas, kuris dalinasi komodos Darau Pats projektu.
© Skaitytojo nuotr.

Gediminas sako, kad nors ir nėra baldininkas, bet įvertinęs rinkoje esančių baldų kokybės ir kainos santykį, nusprendė tokį amatą išbandyti.

Štai koks gavosi rezultatas:

„Komodos matmenis parinkau pagal vietą, kurioje baldas stovės. Šį baldą surinkau iš 18 mm plokštės, blum lankstų, GTV guolinių bėgelių (pilno ištraukimo) bei nereguliuojamų 25 mm kojelių. Kadangi sienos nelygios, grindjuostės „neapžergiau“, vis tiek tarpas tarp komodos ir sienos būtų likęs, o ir taip neblogai atrodo. Visi sujungimai, kuriuos reikėjo paslėpti, surinkti ekscentriniais sujungimais, sujungimai kurių slėpti nereikėjo – konfirmatais. Kad sumažinti baldo savikainą, komodos apačia, vidinės pertvaros, lentynos ir stalčiai surinkti iš pigesnės (kaina bet ne kokybe) plokštės. Komodos apačia (grindys) laminuotos ąžuolo imitacijos briauna, kad nesiskirtų ir atrodytu vientisai su kitomis komodos detalėmis. Galinė sienelė – MDF plokštė 3 mm, kad nebūtų išsikišus – įfrezavau“, - pasakoja Gediminas.

Naudoti įrankiai: elektrinė drielė, akumuliatorinis suktukas, medžio grąžtas 5 mm konfirmatams, spec.priedas konfirmatams, medžio grąžtas 4,5 mm ekscentriko „špylkai“, grąžtas 2 mm medvaržčiams, grąžtas 8 mm ekscentrikui ir „špyklai“ sujungti, 35 mm freza lankstams, 15 mm freza ekscentrikui, ruletė, kampainis, pieštukas, galąstuvas pieštukui smailinti bei įvairūs medvaržčiai.

Komodos kaina su visais varžtais, bėgeliais, lankstais, rankenėlėm, kojelėm – 202 eurų (plius likučiai už 13 eurų).

Fotografijos: skaitytojo Gedimino

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: sužinokite, kaip pasigaminti vyrišką „Kalėdinės istorijos“ šviestuvą

Medžio apdailos darbų meistras Jackman Works pagamino unikalią „Kalėdinės istorijos“ (angl. A Christmas Story) šviestuvo versiją. Vietoje tradiciškai šio tipo šviestuvuose naudojamos dailios moteriškos kojos, jis panaudojo savo kojos modelį.

5 projektai, kurie įkvėps norimą baldą pasigaminti savo rankomis

Ieškant naujo baldo savo namams, kartais nutinka taip, kad nepavyksta surasti tinkamo varianto. Kartais netinkamas pasirodo dizainas, o kartais – kainos ir kokybės santykis. Tuomet dažnai kyla mintys apie baldo pagaminimą savo rankomis. Savomis rankomis pagaminto baldo išliekamoji vertė – tikrai didelė, o įgyvendintas Darau Pats projektas – būdas save realizuoti.

Darau pats: komoda už 200 eurų (8)

Nors šiandieninėje rinkoje baldų įvairovė yra itin gausi, kartais vis tiek yra sunku surasti tinkamą baldą savo namų erdvei. Kartais nerandame tinkamo dizaino, o kartais baldai yra tiesiog nepagrįstai brangūs. Tokiu atveju verta pagalvoti apie galimybę baldą susimeistrauti savo rankomis. Taip padarė ir mūsų skaitytojas Gediminas, kuris dalinasi komodos Darau Pats projektu.

Darau pats: kūrybiški kalėdinės eglutės sprendimai

Kalėdinė eglė – neatsiejama Kalėdų dalis. Ji sukuria pakilią nuotaiką interjere, todėl sunku įsivaizduoti savo namus šventiniu laikotarpiu be šio akcento. Tačiau kartais nutinka taip, kad namuose pritrūksta vietos gyvai kalėdinei eglei, arba tiesiog norisi paeksperimentuoti ir išbandyti kažką nauja. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš kelių kūrybiškų kalėdinės eglutės Darau Pats sprendimų.

Darau pats: būdai, kaip panaudoti senas padangas (2)

Senos, nebenaudojamos padangos yra tikras galvos skausmas, kalbant apie atliekų tvarkymą bei perdirbimą. Tačiau tokias padangas perdirbti ir prikelti kitam gyvenimui galime ir patys. Padangos yra puiki medžiaga ne vienam Darau Pats projektui. Pristatome kelis būdus, kaip panaudoti jas.

Darau pats: lovos galvūgalio idėjos, kurias įgyvendinti galite patys

Lovos galvūgalis – nepigi lovos dalis. Tad tie, kurie nori originalaus, bet nebrangaus lovos galvūgalio, dažnai nusprendžia pasigaminti jį patys.

Darau pats: vaiko lova už prieinamą kainą

Kartais nutinka taip, kad nepavyksta rasti gražaus ir kokybiško baldo už prieinamą kainą. Taip atsitiko Dominic, kuris ieškojo savo vaikui lovelės, bet galiausiai ją nusprendė pagaminti savo rankomis.

Darau pats: nesibaigiančios medinių padėklų panaudojimo galimybės (1)

Mediniai padėklai, arba kitaip – paletės, yra itin populiari medžiaga įvairiems Darau Pats projektams. Iš medinių padėklų galima pasigaminti nebrangių baldų namams arba terasai. Senos, nebelabai gražios paletės puikiai tinka sodo bei daržo konstrukcijoms gaminti. Taigi pristatome kelias nesudėtingas idėjas, kaip galima panaudoti medinius padėklus.

Darau pats: lauko baseinas šildomas saulės kolektoriais (1)

Nors pasibaigus šiltajam sezonui apie maudynes gryname ore mažai tegalvojame, tačiau šildomo baseino idėja gali pasirodyti patraukli ir dabar. Meistras Petras Dargis dalinasi savo pažįstamo sumanymu – saulės kolektorių pagalba šildomu lauko baseinu.

Darau pats: buto įrengimas vos už 260 eurų (1)

Menininkas vos už 260 eurų pilnai įsirengė butą, kuris atlieka tiek gyvenamos erdvės, tiek darbo vietos paskirtį.