Darau pats: komoda už 200 eurų

 (8)
Nors šiandieninėje rinkoje baldų įvairovė yra itin gausi, kartais vis tiek yra sunku surasti tinkamą baldą savo namų erdvei. Kartais nerandame tinkamo dizaino, o kartais baldai yra tiesiog nepagrįstai brangūs. Tokiu atveju verta pagalvoti apie galimybę baldą susimeistrauti savo rankomis. Taip padarė ir mūsų skaitytojas Gediminas, kuris dalinasi komodos Darau Pats projektu.
© Skaitytojo nuotr.

Gediminas sako, kad nors ir nėra baldininkas, bet įvertinęs rinkoje esančių baldų kokybės ir kainos santykį, nusprendė tokį amatą išbandyti.

Štai koks gavosi rezultatas:

„Komodos matmenis parinkau pagal vietą, kurioje baldas stovės. Šį baldą surinkau iš 18 mm plokštės, blum lankstų, GTV guolinių bėgelių (pilno ištraukimo) bei nereguliuojamų 25 mm kojelių. Kadangi sienos nelygios, grindjuostės „neapžergiau“, vis tiek tarpas tarp komodos ir sienos būtų likęs, o ir taip neblogai atrodo. Visi sujungimai, kuriuos reikėjo paslėpti, surinkti ekscentriniais sujungimais, sujungimai kurių slėpti nereikėjo – konfirmatais. Kad sumažinti baldo savikainą, komodos apačia, vidinės pertvaros, lentynos ir stalčiai surinkti iš pigesnės (kaina bet ne kokybe) plokštės. Komodos apačia (grindys) laminuotos ąžuolo imitacijos briauna, kad nesiskirtų ir atrodytu vientisai su kitomis komodos detalėmis. Galinė sienelė – MDF plokštė 3 mm, kad nebūtų išsikišus – įfrezavau“, - pasakoja Gediminas.

Naudoti įrankiai: elektrinė drielė, akumuliatorinis suktukas, medžio grąžtas 5 mm konfirmatams, spec.priedas konfirmatams, medžio grąžtas 4,5 mm ekscentriko „špylkai“, grąžtas 2 mm medvaržčiams, grąžtas 8 mm ekscentrikui ir „špyklai“ sujungti, 35 mm freza lankstams, 15 mm freza ekscentrikui, ruletė, kampainis, pieštukas, galąstuvas pieštukui smailinti bei įvairūs medvaržčiai.

Komodos kaina su visais varžtais, bėgeliais, lankstais, rankenėlėm, kojelėm – 202 eurų (plius likučiai už 13 eurų).

Fotografijos: skaitytojo Gedimino

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: sumanios batų lentynos idėjos

Netvarkinga batų krūva interjero tikrai nepuošia. Tie, kurie nenori pirkti standartinės batų lentynos, bet nori batus laikyti tvarkingai, gali nesudėtingai ją pasigaminti patys. Pateikiame keletą originalių Darau Pats batų lentynos projektų.

Darau pats: terasa, kurios sprendimas atsiėjo vos 95 eurus (3)

Terasa yra ne tik jauki vieta, kurioje malonu leisti laiką šiltuoju metų laiku, bet kartu ji gali daliai papildyti namo eksterjerą. Dalinamės skaitytojo Dariaus Darau Pats terasos projektu.

Darau pats: sūpynės vaikams ir lauko stalas iš medienos (3)

Vasaros metu dažnai atsiranda daugiau laiko užsiimti įvairiais darbais, kuriems anksčiau nebuvo laiko. Mūsų skaitytojas Algirdas pasidalino savo pirmaisiais vasariškais Darau Pats projektais iš medienos – vaikams skirtomis sūpynėmis bei lauko stalu.

Darau pats: būdai, kaip panaudoti seną medinį langą

Jeigu neseniai keitėte medinius langus į naujus, neskubėkite senųjų išmesti. Seni mediniai langai turi vintažinio žavesio, kurį galima išnaudoti interjero dekoravimui. Pristatome keletą idėjų, kaip tokias statybines atliekas transformuoti į žavius namų akcentus.

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.