Darau Pats: dviračių entuziastas surentė patogų 17 kv.m. namą ant ratų

 (43)
Kol kas mus, lietuvius, lepina šiluma, tačiau visi žinome, kokią dalį atlyginimo tenka pakloti už būstų šildymą užėjus tikrai žiemai. Pastatai visose šalyse yra energijos, o kartu ir pinigų „rijikai“, todėl gana sparčiai plinta mažų namų judėjimas. O dar jei tas mažas namelis... yra ant ratų!
<span style="color: #ff7f00;"><strong>Darau Pats:</strong></span> dviračių entuziastas surentė patogų 17 kv.m. namą ant ratų
© Stopkadras / youtube.com

Galite gyventi bet kuriame gražiausiame gamtos kampelyje minimaliomis išlaidomis. Nors kanadietis dviratininkas Kequyenas Lamas labiausiai mėgsta keliauti dviračiu, šį rudenį jis savo rankomis susirentė visai padorų namelį ant ratų: su dušu, tualetu, reikiama virtuvės įranga ir patogia lova „antresolėje“, jei ją taip galima pavadinti. Apie šį jauno vyro projektą rašo portalas Treehugger.com.

Specialiai mažų namų judėjimo entuziastams įkurtoje svetainėje Tinyhouseswoon.com galite rasti įkvėpimo apžiūrinėdami įvairiausius namukus: maži namai, mikro namai, namai iš čigoniško tipo vagonėlių, namai iš kemperių, „gūžtos“, kupoliniai namai, namai valtyse, namai iš autobuso ir taip toliau. Akivaizdu, jog gyvenimą „susimažinti“ nutarusiems žmonėms iš viso pasaulio fantazijos netrūksta.

Taigi nusprendė susimeistrauti būstą and priekabos platformos. Jo būsto plotas – beveik 17 kvadratinių metrų, o kad šis būstas tikrai skirtas jo šeimininkui, byloja specialiai dviračių gabenimui paliktos vietos.

Racionaliai apgalvota įvairių daiktų sandėliavimo erdvė – tam skirta vietos dvigubose namelio grindyse.

Kequyenas įrengė dvigubas stiklo duris, kad į namelį patektų kuo daugiau šviesos, o viduje esančiam jo šeimininkui atsivertų raminantys gamtos vaizdai.

Nedidelė patalpa šildoma dujomis, netoli įėjimo įrengtas šildytuvas. Kiek giliau – dujinė kaitlentė bei įprastos virtuvės spintelės. Nors tokiuose nameliuose sofa neretai atstoja lovą arba minkštųjų baldų apksritai nėra, K. Lamas savo namelyje pasistatė patogią sofą, o lovą perkėlė į „antrąjį aukštą“.

Kaip jau minėta, į rankenėle atveriamas grindis galima susidėti įvairius daiktus, pavyzdžiui, į saugyklą, įrengtą prie virtuvės zonos, Kequyenas susideda birius maisto produktus.

Virš dušo įrengta lova, o šalia jos – nedidelis langelis, kad į patalpą patektų daugiau dienos šviesos. Palubėje kybo ir ventiliatorius, kad šeimininkas galėtų atsigaivinti karštomis dienomis.

Neįprastas sprendimas – erdvė kalnų dviračiams palikta dušo patalpoje, tačiau greičiausiai kitur padėtas dviratis painiotųsi po kojomis.

Portalo Treehugger.com žurnalistai rašo, jog persikėlimas į mažą namą palieka žmogų tik su svarbiausiais ir brangiausiais jam daiktais. K. Lamo atveju tai buvo jo dviračiai.

Neįprasta yra matyti mažame name ant ratų dvejas duris, tačiau Kequyenui to reikėjo tam, kad patogiau būtų įsinešti dviratį nešlepsint per visą namelį.

Jauno vyro atliktas darbas tik dar kartą įrodo, jog pasiryžti gyventi mažesnėje erdvėje – tai nebūtinai keltis į tradicinį namelį ant ratų ar į sumažintą senovinės trobos versiją. Kruopščiai susiplanavus erdvę pagal savo poreikius, mažesnis kvadratinių metrų skaičius nekelia diskomforto. Ir išdrįsime teigti – K. Lamas su savo 17 kvadratinių metrų greičiausiai jaučiasi geriau ne tik už 50 proc. daugiabučių gyventojų, tačiau ir už kai kuriuos „pilių“ savininkus.

Tekstą vertė Inga Labutytė-Atkočaitienė

Statybunaujienos.lt
Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.