Darau Pats: atliekų rūšiavimo dėžės mažiems butams ir namams

 (4)
Atliekų rūšiavimas mažame bute ar name gali tapti tikru iššūkiu. Norint susikurti atliekų rūšiavimo sistemą, kuri būtų ne tik veiksminga ir patogi, bet kuri tiktų ir visiems namiškiams – ne visada paprasta. Todėl norintiems pagražinti savo atliekų rūšiavimo kampą siūlome kelis paprastus „darau pats“ projektus, kurie rūšiavimo iššūkį pavers maloniu ir įdomiu užsiėmimu.
Atliekų rūšiavimas
Atliekų rūšiavimas
© Shutterstock nuotr.

1. Kabančios šiukšlių talpos. Atliekų rūšiavimo talpos virtuvėje ar sandėliuke neretai užima per daug vietos. Šis nebrangus ir paprastas projektas lengvai „pakels“ šiukšlines nuo grindų.
Išsirinkite tinkamą vietą trims šiukšlių talpoms: puikiai tiks sandėliuko, garažo ar „tamsaus kambarėlio“ siena, vietą galima rasti ir virtuvėje. Trims talpoms reikės 3 storesnių lentų bei 4 šiek tiek plonesnių. Lentų ilgį vertėtų parinkti pagal talpos sienelės ilgį (pvz.: jeigu dėžė 50 cm. ilgio, lenta turi būti 5 cm. trumpesnė). Tarpus tarp laikančiųjų lentų taip pat parinkite pagal kabinamas dėžes (dėžė turi patogiai „atsisėsti“ ant žemesnės lentos). Principas „lenta ant lentos“ užtikrins saugų ir tvirtą dėžių palaikymą.

Pavyzdį, kaip tai atrodo, rasite ČIA

2. Spalvingi ir stilingi maišai. Šis atliekų rūšiavimo būdas puikiai tiks žmonėms, negalintiems atsižadėti šiukšlių maišų, tačiau vis vien norintiems tausoti gamtą ir rūšiuoti atliekas savo namuose. Trijų spalvų daugkartinių maišų išnaudojimo galimybės – beribės. Sudėję juos šalia vienas kito siauromis briaunomis į priekį – visus tris sutalpinsite vienoje virtuvės spintelėje. Taip pat juos galima pasikabinti sandėliuke (tiesiog ant vinies) arba tvarkingai sustatyti po stalu. O kad mažieji šeimos nariai taip pat prisidėtų prie rūšiavimo, ant maišų galite užklijuoti atitinkamų atliekų piešinėlius arba sąrašus, kurie nuo vaikystės mažiesiems aplinkos saugotojams padėtų mokytis, kokios spalvos konteineriai kokias šiukšles talpina.

Vizualizaciją rasite ČIA

3. Įrankių lenta – rūšiavimui. Tvarkingai ir stilingai rūšiuoti savo atliekas gali padėti netikėčiausi namų apyvokos daiktai. Pavyzdžiui – įrankių lenta (jei tokios neturite, ją lengvai galima įsigyti statybos, remonto, ir buities prekių parduotuvėse), į kurią įprastai smaigstome įvairius laikiklius, kad garažuose ar sandėliukuose vyrautų tvarka. Įrankių lentą galima panaudoti ir dar išradingiau. Pasirinkite sieną namuose ar kieme, kur tilptų 1-1,5 m. lenta. Pritvirtinkite ją prie sienos, o jei norite blizgesio – nulakuokite. Nuspręskite, kurioje lentos vietoje kabės trys atliekų rūšiavimo talpos ir į išsirinktas lentos skylutes pritvirtinkite specialius kabliukus. Galiausiai, pakabinkite talpas už rankenėlių ir pasitelkite vaizduotę: šiukšlines galite nudažyti įprastų rūšiavimo konteinerių spalvomis arba išpaišyti kaip parodyta pavyzdyje. Ant lentos galite pritvirtinti ir daugiau kabliukų, kurie pasitarnautų kaip rūšiavimui reikalingų daiktų laikikliai (pvz.: žirklės, peiliukai).

Kaip tai atrodo, galite pamatyti ČIA

4. Naujai-sena spintelė. Pripažinkite, kiekvienų namų virtuvėje yra spintelė, kuri praktiškai niekam nenaudojama: sudėti plastikiniai maišeliai, seni, nereikalingi puodai ar laikraščių ir žurnalų krūvos. Taupant vietą ir neieškant pasiteisinimų, rūšiavimo sistemą galite įsirengti ir tokioje pamirštoje spintelėje. Išmatuokite spintelės ilgį ir plotį, tuomet atitinkamai pagal tai parinkite 3 talpas rūšiuotoms atliekoms. Jeigu nerandate „savo dydžio“ talpos, ją paprastai galima pasigaminti iš storesnės (tik tiesios) plastmasės ar nuo remonto nesunaudotų parketlenčių. Lentas patartina sutvirtinti ne tik silikoniniais klijais, bet ir metaliniais „kampukais“. Ant matomų dėžių šonų užklijuokite, surašykite, nupieškite žodžius ar piešinėlius, kad atliekas visuomet išmestumėte ten, kur joms ir vieta.

Įvertinti šią idėją galite ČIA

5. Perdirbta rūšiavimo dėžė. Jeigu tuo pačiu norite sutaupyti lėšų atliekų rūšiavimo dėžėms, naujam gyvenimui „prikelti“ senus plastikinius butelius ir turėti stilingą ir originalią atliekų rūšiavimo talpą – pinta dėžė būtų tinkamas sprendimas. Tik reikia pastebėti, kad norint įgyvendinti šį projektą, patartina turėti daug kantrybės ir darbščias rankas. Visų pirma sukaupkite daug plastikinių butelių. Pavyzdyje parodyti tik žali, tačiau čia galite parodyti savo kūrybiškumą: įvairūs spalvoti (arba ne) ornamentai ir raštai dar labiau pagyvintų nuobodžias rūšiavimo dėžes. Kaip pinti – parodyta pavyzdyje, o jeigu dar nepavyksta, internete gausu filmuotų ir fotografuotų patarimų, kaip paprasčiausiai ir greičiausiai pačiam pasidaryti tokią originalią šiukšlių dėžę.

Kaip pasidaryti panašią dėžę, išvysite ČIA

6. Stilingas šiukšlių kibiras. Jeigu savo namuose turite kelis nenaudojamus kibirus, tačiau jie nebeatrodo reprezentatyviai – paverskite tokius šiukšlių kibirus šiek tiek stilingesniais. Viskas ko reikės – tai klijų ir norimų spalvų storų siūlų. Pirmąjį siūlo galą karštais klijais priklijuokite prie kibiro viršaus, atsargiai sukite siūlą aplink kibirą ir per vieną giją klijų užlašinkite bent vieną kartą. Jeigu norite spalvingesnio ar tamsesnio kibiro – įvairių spalvų siūlus galite derinti tarpusavyje. Galiausiai, jeigu norite mobilesnių atliekų rūšiavimo talpų – artimiausioje buitinių ar remonto prekių parduotuvėje įsigykite ratukus ir priklijuokite juos prie kibiro dugno su karštais klijais.

Kaip atrodo toks kibiras, galite pamatyti ČIA

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

5 mobilios programėlės, kurios pravers mėgstantiems meistrauti

Šiandien išmanųjį telefoną turi kone kiekvienas, o tai reiškia, kad atsakymai į staiga iškilusius klausimus dažnai guli tiesiai kišenėje. Kadangi mobilios programėlės gali palengvinti įvairias užduotis, parinkome tokias, kurios pravers mėgstantiems meistrauti.

Darau pats: sumanios batų lentynos idėjos

Netvarkinga batų krūva interjero tikrai nepuošia. Tie, kurie nenori pirkti standartinės batų lentynos, bet nori batus laikyti tvarkingai, gali nesudėtingai ją pasigaminti patys. Pateikiame keletą originalių Darau Pats batų lentynos projektų.

Darau pats: terasa, kurios sprendimas atsiėjo vos 95 eurus (3)

Terasa yra ne tik jauki vieta, kurioje malonu leisti laiką šiltuoju metų laiku, bet kartu ji gali daliai papildyti namo eksterjerą. Dalinamės skaitytojo Dariaus Darau Pats terasos projektu.

Darau pats: sūpynės vaikams ir lauko stalas iš medienos (3)

Vasaros metu dažnai atsiranda daugiau laiko užsiimti įvairiais darbais, kuriems anksčiau nebuvo laiko. Mūsų skaitytojas Algirdas pasidalino savo pirmaisiais vasariškais Darau Pats projektais iš medienos – vaikams skirtomis sūpynėmis bei lauko stalu.

Darau pats: būdai, kaip panaudoti seną medinį langą

Jeigu neseniai keitėte medinius langus į naujus, neskubėkite senųjų išmesti. Seni mediniai langai turi vintažinio žavesio, kurį galima išnaudoti interjero dekoravimui. Pristatome keletą idėjų, kaip tokias statybines atliekas transformuoti į žavius namų akcentus.

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.