Darau Pats: atliekų rūšiavimo dėžės mažiems butams ir namams

 (4)
Atliekų rūšiavimas mažame bute ar name gali tapti tikru iššūkiu. Norint susikurti atliekų rūšiavimo sistemą, kuri būtų ne tik veiksminga ir patogi, bet kuri tiktų ir visiems namiškiams – ne visada paprasta. Todėl norintiems pagražinti savo atliekų rūšiavimo kampą siūlome kelis paprastus „darau pats“ projektus, kurie rūšiavimo iššūkį pavers maloniu ir įdomiu užsiėmimu.
Atliekų rūšiavimas
Atliekų rūšiavimas
© Shutterstock nuotr.

1. Kabančios šiukšlių talpos. Atliekų rūšiavimo talpos virtuvėje ar sandėliuke neretai užima per daug vietos. Šis nebrangus ir paprastas projektas lengvai „pakels“ šiukšlines nuo grindų.
Išsirinkite tinkamą vietą trims šiukšlių talpoms: puikiai tiks sandėliuko, garažo ar „tamsaus kambarėlio“ siena, vietą galima rasti ir virtuvėje. Trims talpoms reikės 3 storesnių lentų bei 4 šiek tiek plonesnių. Lentų ilgį vertėtų parinkti pagal talpos sienelės ilgį (pvz.: jeigu dėžė 50 cm. ilgio, lenta turi būti 5 cm. trumpesnė). Tarpus tarp laikančiųjų lentų taip pat parinkite pagal kabinamas dėžes (dėžė turi patogiai „atsisėsti“ ant žemesnės lentos). Principas „lenta ant lentos“ užtikrins saugų ir tvirtą dėžių palaikymą.

Pavyzdį, kaip tai atrodo, rasite ČIA

2. Spalvingi ir stilingi maišai. Šis atliekų rūšiavimo būdas puikiai tiks žmonėms, negalintiems atsižadėti šiukšlių maišų, tačiau vis vien norintiems tausoti gamtą ir rūšiuoti atliekas savo namuose. Trijų spalvų daugkartinių maišų išnaudojimo galimybės – beribės. Sudėję juos šalia vienas kito siauromis briaunomis į priekį – visus tris sutalpinsite vienoje virtuvės spintelėje. Taip pat juos galima pasikabinti sandėliuke (tiesiog ant vinies) arba tvarkingai sustatyti po stalu. O kad mažieji šeimos nariai taip pat prisidėtų prie rūšiavimo, ant maišų galite užklijuoti atitinkamų atliekų piešinėlius arba sąrašus, kurie nuo vaikystės mažiesiems aplinkos saugotojams padėtų mokytis, kokios spalvos konteineriai kokias šiukšles talpina.

Vizualizaciją rasite ČIA

3. Įrankių lenta – rūšiavimui. Tvarkingai ir stilingai rūšiuoti savo atliekas gali padėti netikėčiausi namų apyvokos daiktai. Pavyzdžiui – įrankių lenta (jei tokios neturite, ją lengvai galima įsigyti statybos, remonto, ir buities prekių parduotuvėse), į kurią įprastai smaigstome įvairius laikiklius, kad garažuose ar sandėliukuose vyrautų tvarka. Įrankių lentą galima panaudoti ir dar išradingiau. Pasirinkite sieną namuose ar kieme, kur tilptų 1-1,5 m. lenta. Pritvirtinkite ją prie sienos, o jei norite blizgesio – nulakuokite. Nuspręskite, kurioje lentos vietoje kabės trys atliekų rūšiavimo talpos ir į išsirinktas lentos skylutes pritvirtinkite specialius kabliukus. Galiausiai, pakabinkite talpas už rankenėlių ir pasitelkite vaizduotę: šiukšlines galite nudažyti įprastų rūšiavimo konteinerių spalvomis arba išpaišyti kaip parodyta pavyzdyje. Ant lentos galite pritvirtinti ir daugiau kabliukų, kurie pasitarnautų kaip rūšiavimui reikalingų daiktų laikikliai (pvz.: žirklės, peiliukai).

Kaip tai atrodo, galite pamatyti ČIA

4. Naujai-sena spintelė. Pripažinkite, kiekvienų namų virtuvėje yra spintelė, kuri praktiškai niekam nenaudojama: sudėti plastikiniai maišeliai, seni, nereikalingi puodai ar laikraščių ir žurnalų krūvos. Taupant vietą ir neieškant pasiteisinimų, rūšiavimo sistemą galite įsirengti ir tokioje pamirštoje spintelėje. Išmatuokite spintelės ilgį ir plotį, tuomet atitinkamai pagal tai parinkite 3 talpas rūšiuotoms atliekoms. Jeigu nerandate „savo dydžio“ talpos, ją paprastai galima pasigaminti iš storesnės (tik tiesios) plastmasės ar nuo remonto nesunaudotų parketlenčių. Lentas patartina sutvirtinti ne tik silikoniniais klijais, bet ir metaliniais „kampukais“. Ant matomų dėžių šonų užklijuokite, surašykite, nupieškite žodžius ar piešinėlius, kad atliekas visuomet išmestumėte ten, kur joms ir vieta.

Įvertinti šią idėją galite ČIA

5. Perdirbta rūšiavimo dėžė. Jeigu tuo pačiu norite sutaupyti lėšų atliekų rūšiavimo dėžėms, naujam gyvenimui „prikelti“ senus plastikinius butelius ir turėti stilingą ir originalią atliekų rūšiavimo talpą – pinta dėžė būtų tinkamas sprendimas. Tik reikia pastebėti, kad norint įgyvendinti šį projektą, patartina turėti daug kantrybės ir darbščias rankas. Visų pirma sukaupkite daug plastikinių butelių. Pavyzdyje parodyti tik žali, tačiau čia galite parodyti savo kūrybiškumą: įvairūs spalvoti (arba ne) ornamentai ir raštai dar labiau pagyvintų nuobodžias rūšiavimo dėžes. Kaip pinti – parodyta pavyzdyje, o jeigu dar nepavyksta, internete gausu filmuotų ir fotografuotų patarimų, kaip paprasčiausiai ir greičiausiai pačiam pasidaryti tokią originalią šiukšlių dėžę.

Kaip pasidaryti panašią dėžę, išvysite ČIA

6. Stilingas šiukšlių kibiras. Jeigu savo namuose turite kelis nenaudojamus kibirus, tačiau jie nebeatrodo reprezentatyviai – paverskite tokius šiukšlių kibirus šiek tiek stilingesniais. Viskas ko reikės – tai klijų ir norimų spalvų storų siūlų. Pirmąjį siūlo galą karštais klijais priklijuokite prie kibiro viršaus, atsargiai sukite siūlą aplink kibirą ir per vieną giją klijų užlašinkite bent vieną kartą. Jeigu norite spalvingesnio ar tamsesnio kibiro – įvairių spalvų siūlus galite derinti tarpusavyje. Galiausiai, jeigu norite mobilesnių atliekų rūšiavimo talpų – artimiausioje buitinių ar remonto prekių parduotuvėje įsigykite ratukus ir priklijuokite juos prie kibiro dugno su karštais klijais.

Kaip atrodo toks kibiras, galite pamatyti ČIA

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.

Darau pats: 4 lesyklėlių projektai, kuriuos galite išbandyti dar šią žiemą (1)

Žiema yra metas, kai kiemo bei sodo čiulbuonėliams prireikia pagalbos ieškant maisto, todėl ne vienas iš mūsų šiuo metų laiku lauke kabiname įvairiausias lesyklėles. Kviečiame susipažinti su keliais paukščių lesyklėlių Darau Pats projektais, kuriuos galite išmėginti dar šią žiemą.