Darau pats: A+ klasės namo stogo šiltinimas

 (3)
Dalinamės dar viena pravarčia A+ klasės namo įrengimo tema. Šį kartą „A+ namas“ tinklaraščio autorius pasakoja kaip vyko stogo šiltinimas.
© Asmeninio albumo nuotr.

Apie stogo šiltinimą būtų galima parašyti visą romaną, aš pasistengsiu labai trumpai. Du žmonės stogo šiltinimą pradėjo kovo viduryje per Juozapines, o pabaigė savaitę po Joninių. Darbai truko virš trijų mėnesių. Kodėl taip ilgai? Statybininkai daug darbų padarė: ne tik vatą sudėjo, bet susuko PIR plokštes, sandarino namą. Taip pat darbų metu kilo nesutarimų su darbininkais, kurie sutrikdė sklandžią darbų eigą, bet galutinis rezultatas išėjo tikrai labai geras.

Mano gegnės – dvitėjos sijos. Pradžioje teko pastorinti gegnių šonus, suklijuoti difuzinės plėvelės sujungimo vietas, nupjauti varžtų ir vinių galus, pripjauti nelaikančias pertvarines sienas, kurios įlenda į apšiltinimo sluoksnį. Tuomet tarp gegnių buvo sudėti du sluoksniai stiklo vatos. Vieno sluoksnio storis – 20 cm. Iš viso: 40 cm vatos.

Sutarėme, kad pirmiausiai sudeda visą pirmą sluoksnį, priimame darbus, tada deda antrą sluoksnį. Jei statybininkai nori iš karto dėti du vatos sluoksnius, galima įtarti, kad skubės slėpti broką. Juk antras sluoksnis puikiai uždengs pirmojo plyšius.

Darbų eiga:

Pirmiausiai su "Siga" juosta suklijavome difuzinės plėvelės sujungimus, nes jau po pirmos žiemos keliuose vietose pūtė vėjas. Štai kodėl vietoje plėvelės geriau dėti MPP plokštes.

Tuomet pripjovėme varžtus ir medvaržčius, kurie lindo į apšiltinimo sluoksnį. Tai ne tik šalčio tiltas, jie trukdytų kokybiškai sudėti vatą.

Jokio gailesčio šalčio tiltams: gegnių sujungimų tarpai užkišti vatos gabalais.

Atrodo smulkmena, bet mažiausi tarpai užpildyti stiklo vatos gabalėliais.

Stogo kraigas: štai kaip užkišome vatos gabalus ir vengėme net mažiausio oro tarpo.

Dvitėjų gegnių šonai pastorinti akmens vatos plokštėmis. Tarpas - 24 mm, bet jį puikiai užpildė 20 mm storio vatos plokštės, nes jos realiai storesnės. Kai kurios plokštės buvo per plonas. Jų nenaudojome.

Gegnių pastorinimo plokštės paruoštos. Į atskirą krūvą statybininkai krovė per plonas plokštes.

Štai kaip buvo pastorinti gegnių šonai.

Šonai jau pastorinti: dvitėjės gegnės iš viršaus.

Kol nebuvo sudėta vata, nusprendėme pripjauti pertvarines sienas, kurios lenda į apšiltinimo sluoksnį.

Mūrtašio vieta apšiltinta trikampio formos vatos plokštėmis.

Pirmas stiklo vatos sluoksnis "lipa" į stogą.

Vatą dėjome taip, kad neperspaustumėme difuzinės plėvelės. Šone ta pačia vata užkištas tarpas, kad neliktų net mažiausių skylučių.

Pagal pirminį sumanymą ir PHPP skaičiavimus stogą reikėjo šiltini iki stygų. Vėliau nusprendžiau šiltinti visą stogą, tačiau kai kurios gegnės buvo per plonos. Jas prailginime stiklo pluošto laikikliais.

Stiklo pluošto laikiklio apačioje medžio lenta.

Tarpą užpildėme vatą ir išvengėme šalčio tilto. Brangus, bet šiltam namui puikiai tinkantis sprendimas.

Visą stogą uždengė ir antras stiklo vatos sluoksnis. Nepalikome net mažiausių tarpelių ar išlinkimų.

Vata puikiai laikėsi ir neparišta, bet kad ji su laiku nepradėtų spausti PIR plokščių, mes ją vis tiek paraišiojome.

Štai kaip išspręstas skliauto šiltinimas. Ant mūro pirmiausiai padėjome ploną vatos sluoksnį.

Vata apačioje tam, kad mūras nesuplėšytų celofano. Tada ant vatos uždėtas celofanas. Jis saugo, kad mūro drėgmė nepapultų į vatą.

Toliau viskas įprastai: tarp užpildo stiklo vata.

Celofaną prie sienos pritvirtinome kampuočiu.

Informacija ir fotografijos: A+ namas

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: sumanios batų lentynos idėjos

Netvarkinga batų krūva interjero tikrai nepuošia. Tie, kurie nenori pirkti standartinės batų lentynos, bet nori batus laikyti tvarkingai, gali nesudėtingai ją pasigaminti patys. Pateikiame keletą originalių Darau Pats batų lentynos projektų.

Darau pats: terasa, kurios sprendimas atsiėjo vos 95 eurus (3)

Terasa yra ne tik jauki vieta, kurioje malonu leisti laiką šiltuoju metų laiku, bet kartu ji gali daliai papildyti namo eksterjerą. Dalinamės skaitytojo Dariaus Darau Pats terasos projektu.

Darau pats: sūpynės vaikams ir lauko stalas iš medienos (3)

Vasaros metu dažnai atsiranda daugiau laiko užsiimti įvairiais darbais, kuriems anksčiau nebuvo laiko. Mūsų skaitytojas Algirdas pasidalino savo pirmaisiais vasariškais Darau Pats projektais iš medienos – vaikams skirtomis sūpynėmis bei lauko stalu.

Darau pats: būdai, kaip panaudoti seną medinį langą

Jeigu neseniai keitėte medinius langus į naujus, neskubėkite senųjų išmesti. Seni mediniai langai turi vintažinio žavesio, kurį galima išnaudoti interjero dekoravimui. Pristatome keletą idėjų, kaip tokias statybines atliekas transformuoti į žavius namų akcentus.

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.