Darau pats: A+ klasės namo stogo šiltinimas

 (3)
Dalinamės dar viena pravarčia A+ klasės namo įrengimo tema. Šį kartą „A+ namas“ tinklaraščio autorius pasakoja kaip vyko stogo šiltinimas.
© Asmeninio albumo nuotr.

Apie stogo šiltinimą būtų galima parašyti visą romaną, aš pasistengsiu labai trumpai. Du žmonės stogo šiltinimą pradėjo kovo viduryje per Juozapines, o pabaigė savaitę po Joninių. Darbai truko virš trijų mėnesių. Kodėl taip ilgai? Statybininkai daug darbų padarė: ne tik vatą sudėjo, bet susuko PIR plokštes, sandarino namą. Taip pat darbų metu kilo nesutarimų su darbininkais, kurie sutrikdė sklandžią darbų eigą, bet galutinis rezultatas išėjo tikrai labai geras.

Mano gegnės – dvitėjos sijos. Pradžioje teko pastorinti gegnių šonus, suklijuoti difuzinės plėvelės sujungimo vietas, nupjauti varžtų ir vinių galus, pripjauti nelaikančias pertvarines sienas, kurios įlenda į apšiltinimo sluoksnį. Tuomet tarp gegnių buvo sudėti du sluoksniai stiklo vatos. Vieno sluoksnio storis – 20 cm. Iš viso: 40 cm vatos.

Sutarėme, kad pirmiausiai sudeda visą pirmą sluoksnį, priimame darbus, tada deda antrą sluoksnį. Jei statybininkai nori iš karto dėti du vatos sluoksnius, galima įtarti, kad skubės slėpti broką. Juk antras sluoksnis puikiai uždengs pirmojo plyšius.

Darbų eiga:

Pirmiausiai su "Siga" juosta suklijavome difuzinės plėvelės sujungimus, nes jau po pirmos žiemos keliuose vietose pūtė vėjas. Štai kodėl vietoje plėvelės geriau dėti MPP plokštes.

Tuomet pripjovėme varžtus ir medvaržčius, kurie lindo į apšiltinimo sluoksnį. Tai ne tik šalčio tiltas, jie trukdytų kokybiškai sudėti vatą.

Jokio gailesčio šalčio tiltams: gegnių sujungimų tarpai užkišti vatos gabalais.

Atrodo smulkmena, bet mažiausi tarpai užpildyti stiklo vatos gabalėliais.

Stogo kraigas: štai kaip užkišome vatos gabalus ir vengėme net mažiausio oro tarpo.

Dvitėjų gegnių šonai pastorinti akmens vatos plokštėmis. Tarpas - 24 mm, bet jį puikiai užpildė 20 mm storio vatos plokštės, nes jos realiai storesnės. Kai kurios plokštės buvo per plonas. Jų nenaudojome.

Gegnių pastorinimo plokštės paruoštos. Į atskirą krūvą statybininkai krovė per plonas plokštes.

Štai kaip buvo pastorinti gegnių šonai.

Šonai jau pastorinti: dvitėjės gegnės iš viršaus.

Kol nebuvo sudėta vata, nusprendėme pripjauti pertvarines sienas, kurios lenda į apšiltinimo sluoksnį.

Mūrtašio vieta apšiltinta trikampio formos vatos plokštėmis.

Pirmas stiklo vatos sluoksnis "lipa" į stogą.

Vatą dėjome taip, kad neperspaustumėme difuzinės plėvelės. Šone ta pačia vata užkištas tarpas, kad neliktų net mažiausių skylučių.

Pagal pirminį sumanymą ir PHPP skaičiavimus stogą reikėjo šiltini iki stygų. Vėliau nusprendžiau šiltinti visą stogą, tačiau kai kurios gegnės buvo per plonos. Jas prailginime stiklo pluošto laikikliais.

Stiklo pluošto laikiklio apačioje medžio lenta.

Tarpą užpildėme vatą ir išvengėme šalčio tilto. Brangus, bet šiltam namui puikiai tinkantis sprendimas.

Visą stogą uždengė ir antras stiklo vatos sluoksnis. Nepalikome net mažiausių tarpelių ar išlinkimų.

Vata puikiai laikėsi ir neparišta, bet kad ji su laiku nepradėtų spausti PIR plokščių, mes ją vis tiek paraišiojome.

Štai kaip išspręstas skliauto šiltinimas. Ant mūro pirmiausiai padėjome ploną vatos sluoksnį.

Vata apačioje tam, kad mūras nesuplėšytų celofano. Tada ant vatos uždėtas celofanas. Jis saugo, kad mūro drėgmė nepapultų į vatą.

Toliau viskas įprastai: tarp užpildo stiklo vata.

Celofaną prie sienos pritvirtinome kampuočiu.

Informacija ir fotografijos: A+ namas

Naujienų prenumerata
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: sužinokite, kaip pasigaminti vyrišką „Kalėdinės istorijos“ šviestuvą

Medžio apdailos darbų meistras Jackman Works pagamino unikalią „Kalėdinės istorijos“ (angl. A Christmas Story) šviestuvo versiją. Vietoje tradiciškai šio tipo šviestuvuose naudojamos dailios moteriškos kojos, jis panaudojo savo kojos modelį.

5 projektai, kurie įkvėps norimą baldą pasigaminti savo rankomis

Ieškant naujo baldo savo namams, kartais nutinka taip, kad nepavyksta surasti tinkamo varianto. Kartais netinkamas pasirodo dizainas, o kartais – kainos ir kokybės santykis. Tuomet dažnai kyla mintys apie baldo pagaminimą savo rankomis. Savomis rankomis pagaminto baldo išliekamoji vertė – tikrai didelė, o įgyvendintas Darau Pats projektas – būdas save realizuoti.

Darau pats: komoda už 200 eurų (8)

Nors šiandieninėje rinkoje baldų įvairovė yra itin gausi, kartais vis tiek yra sunku surasti tinkamą baldą savo namų erdvei. Kartais nerandame tinkamo dizaino, o kartais baldai yra tiesiog nepagrįstai brangūs. Tokiu atveju verta pagalvoti apie galimybę baldą susimeistrauti savo rankomis. Taip padarė ir mūsų skaitytojas Gediminas, kuris dalinasi komodos Darau Pats projektu.

Darau pats: kūrybiški kalėdinės eglutės sprendimai

Kalėdinė eglė – neatsiejama Kalėdų dalis. Ji sukuria pakilią nuotaiką interjere, todėl sunku įsivaizduoti savo namus šventiniu laikotarpiu be šio akcento. Tačiau kartais nutinka taip, kad namuose pritrūksta vietos gyvai kalėdinei eglei, arba tiesiog norisi paeksperimentuoti ir išbandyti kažką nauja. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš kelių kūrybiškų kalėdinės eglutės Darau Pats sprendimų.

Darau pats: būdai, kaip panaudoti senas padangas (2)

Senos, nebenaudojamos padangos yra tikras galvos skausmas, kalbant apie atliekų tvarkymą bei perdirbimą. Tačiau tokias padangas perdirbti ir prikelti kitam gyvenimui galime ir patys. Padangos yra puiki medžiaga ne vienam Darau Pats projektui. Pristatome kelis būdus, kaip panaudoti jas.

Darau pats: lovos galvūgalio idėjos, kurias įgyvendinti galite patys

Lovos galvūgalis – nepigi lovos dalis. Tad tie, kurie nori originalaus, bet nebrangaus lovos galvūgalio, dažnai nusprendžia pasigaminti jį patys.

Darau pats: vaiko lova už prieinamą kainą

Kartais nutinka taip, kad nepavyksta rasti gražaus ir kokybiško baldo už prieinamą kainą. Taip atsitiko Dominic, kuris ieškojo savo vaikui lovelės, bet galiausiai ją nusprendė pagaminti savo rankomis.

Darau pats: nesibaigiančios medinių padėklų panaudojimo galimybės (1)

Mediniai padėklai, arba kitaip – paletės, yra itin populiari medžiaga įvairiems Darau Pats projektams. Iš medinių padėklų galima pasigaminti nebrangių baldų namams arba terasai. Senos, nebelabai gražios paletės puikiai tinka sodo bei daržo konstrukcijoms gaminti. Taigi pristatome kelias nesudėtingas idėjas, kaip galima panaudoti medinius padėklus.

Darau pats: lauko baseinas šildomas saulės kolektoriais (1)

Nors pasibaigus šiltajam sezonui apie maudynes gryname ore mažai tegalvojame, tačiau šildomo baseino idėja gali pasirodyti patraukli ir dabar. Meistras Petras Dargis dalinasi savo pažįstamo sumanymu – saulės kolektorių pagalba šildomu lauko baseinu.

Darau pats: buto įrengimas vos už 260 eurų (1)

Menininkas vos už 260 eurų pilnai įsirengė butą, kuris atlieka tiek gyvenamos erdvės, tiek darbo vietos paskirtį.