Darau pats: 4 lesyklėlių projektai, kuriuos galite išbandyti dar šią žiemą

 (1)
Žiema yra metas, kai kiemo bei sodo čiulbuonėliams prireikia pagalbos ieškant maisto, todėl ne vienas iš mūsų šiuo metų laiku lauke kabiname įvairiausias lesyklėles. Kviečiame susipažinti su keliais paukščių lesyklėlių Darau Pats projektais, kuriuos galite išmėginti dar šią žiemą.
© Unsplash

1. Darau Pats: lesyklėlė už 10 eurų

Skaitytojas Eduardas dalijasi su portalo DarauPats.lt skaitytojais išsamia instrukcija, kaip susimeistrauti panašią lesyklą. Tokia lesyklėlė tekainuoja 10 eurų, o jai reikia šių medžiagų: OSB drožlių plokštės, trijų sluoksnių faneros, medinės šluotos koto, vieneto bituminės stogo dangos čerpių, dalies varinio vamzdžio, varinės vielos, bambuko padėkliuko, skardos gabalėlio, PVA klijų ir dažų.

2. Darau Pats: lesyklėlė – sodo žibintas už 70 eurų

Darbas originalių projektų mėgėjams – lesyklėlė, kuri pasitarnauja ir kaip sodo žibintas. Žinoma, kadangi tokia lesyklėlė atlieka kelis vaidmenis, ją pasigaminti kainuos kiek daugiau, ši lesyklėlė – šviestuvas, kainuoja apie 70 eurų. Reikalingos medžiagos: tekintas turėklo statramstis 3 vnt. apie 12 eurų; Stiklo audinio tapetas 1 kv. m. apie 2,5 eurų; Klijuota fanera 1 kv.m. apie 6 eurus; Faneros juostelė 2 vnt. apie 2 eurus; Medienos impregnantas 1l apie 6 eurus; Gruntas (universalus aerozolinis) 1 vnt. apie 7 eurus; Aerozoliniai dažai balti 1 vnt. apie 7 eurus; Aerozoliniai dažai auksiniai 1 flakonėlis apie 7 eurus; Sukta džiuto virvė 6 mm 15 m apie 8 eurus; Suktas špagatas apie 3 eurus; Sodo žibintas apie 3 eurų; Žalios žolės – iš pelkės; Hermetikas apie 3 eurus; Lipalas apie 1 eurą; Medsraigčiai 12 vnt.

3. Darau Pats: lesyklėlė iš atlikusių medžio lentučių

Ši lesyklėlė – nesudėtingas projektas, kurį galima įgyvendinti itin greitai. Jai projekto autoriai rekomenduoja naudoti iš praėjusių meistravimo darbelių ar kitų veiklų užsilikusias medienos lentutes.

4. Darau Pats: originali idėja – lesyklėlė iš kokoso
Skaitytoja Kristina dalijasi įdomia idėja, kaip iš kokoso riešuto sumeistrauti originalią paukščių lesyklėlę. Tai lengvas projektas, kurio sudėtingiausia ir atsakingiausia dalis – dalies kokoso nupjovimas siaurapjūkliu. Tada per atsiradusią angą reikia išskobti riešutą, kad kevalas liktų tuščias. Tuomet belieka pragręžti skyle virvei ant kurios bus kabinam ši lesyklėlė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.

Studentų pastatytas netradicinis stebėjimo bokštas Estijos pelkėje

Estijos Dailės akademijos Architektūros ir interjero katedros studentai sukūrė stebėjimo bokštą vienoje iš didžiausių Estijos pelkių. Ši pelkė kiekvienais metais, nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudens, sulaukia nemažai paukščių stebėtojų bei gamtos mylėtojų, todėl tokiai vietai yra itin aktuali tinkama infrastruktūra, kuria kelis pastaruosius metus rūpinasi minėtas institutas.

Darau Pats: daugybė medinių pakavimo dėžių panaudojimo būdų (1)

Tikriausiai daugumai yra tekę matyti ir liesti medines pakavimo dėžės. Jas dažnai matome parduotuvių daržovių skyriuose, sendaikčių išpardavimo vietose, o kartais viena kita tokia dėžė mėtosi nuosavame garaže ar rūsyje. Medines pakavimo dėžes visai nesudėtingai galima panaudoti įvairiuose Darau Pats projektuose. Pristatome keletą pavyzdžių, kaip pritaikyti šias senas dėžes interjere.

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.