Darau pats: 4 lesyklėlių projektai, kuriuos galite išbandyti dar šią žiemą

 (1)
Žiema yra metas, kai kiemo bei sodo čiulbuonėliams prireikia pagalbos ieškant maisto, todėl ne vienas iš mūsų šiuo metų laiku lauke kabiname įvairiausias lesyklėles. Kviečiame susipažinti su keliais paukščių lesyklėlių Darau Pats projektais, kuriuos galite išmėginti dar šią žiemą.
© Unsplash

1. Darau Pats: lesyklėlė už 10 eurų

Skaitytojas Eduardas dalijasi su portalo DarauPats.lt skaitytojais išsamia instrukcija, kaip susimeistrauti panašią lesyklą. Tokia lesyklėlė tekainuoja 10 eurų, o jai reikia šių medžiagų: OSB drožlių plokštės, trijų sluoksnių faneros, medinės šluotos koto, vieneto bituminės stogo dangos čerpių, dalies varinio vamzdžio, varinės vielos, bambuko padėkliuko, skardos gabalėlio, PVA klijų ir dažų.

2. Darau Pats: lesyklėlė – sodo žibintas už 70 eurų

Darbas originalių projektų mėgėjams – lesyklėlė, kuri pasitarnauja ir kaip sodo žibintas. Žinoma, kadangi tokia lesyklėlė atlieka kelis vaidmenis, ją pasigaminti kainuos kiek daugiau, ši lesyklėlė – šviestuvas, kainuoja apie 70 eurų. Reikalingos medžiagos: tekintas turėklo statramstis 3 vnt. apie 12 eurų; Stiklo audinio tapetas 1 kv. m. apie 2,5 eurų; Klijuota fanera 1 kv.m. apie 6 eurus; Faneros juostelė 2 vnt. apie 2 eurus; Medienos impregnantas 1l apie 6 eurus; Gruntas (universalus aerozolinis) 1 vnt. apie 7 eurus; Aerozoliniai dažai balti 1 vnt. apie 7 eurus; Aerozoliniai dažai auksiniai 1 flakonėlis apie 7 eurus; Sukta džiuto virvė 6 mm 15 m apie 8 eurus; Suktas špagatas apie 3 eurus; Sodo žibintas apie 3 eurų; Žalios žolės – iš pelkės; Hermetikas apie 3 eurus; Lipalas apie 1 eurą; Medsraigčiai 12 vnt.

3. Darau Pats: lesyklėlė iš atlikusių medžio lentučių

Ši lesyklėlė – nesudėtingas projektas, kurį galima įgyvendinti itin greitai. Jai projekto autoriai rekomenduoja naudoti iš praėjusių meistravimo darbelių ar kitų veiklų užsilikusias medienos lentutes.

4. Darau Pats: originali idėja – lesyklėlė iš kokoso
Skaitytoja Kristina dalijasi įdomia idėja, kaip iš kokoso riešuto sumeistrauti originalią paukščių lesyklėlę. Tai lengvas projektas, kurio sudėtingiausia ir atsakingiausia dalis – dalies kokoso nupjovimas siaurapjūkliu. Tada per atsiradusią angą reikia išskobti riešutą, kad kevalas liktų tuščias. Tuomet belieka pragręžti skyle virvei ant kurios bus kabinam ši lesyklėlė.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: sumanios batų lentynos idėjos

Netvarkinga batų krūva interjero tikrai nepuošia. Tie, kurie nenori pirkti standartinės batų lentynos, bet nori batus laikyti tvarkingai, gali nesudėtingai ją pasigaminti patys. Pateikiame keletą originalių Darau Pats batų lentynos projektų.

Darau pats: terasa, kurios sprendimas atsiėjo vos 95 eurus (3)

Terasa yra ne tik jauki vieta, kurioje malonu leisti laiką šiltuoju metų laiku, bet kartu ji gali daliai papildyti namo eksterjerą. Dalinamės skaitytojo Dariaus Darau Pats terasos projektu.

Darau pats: sūpynės vaikams ir lauko stalas iš medienos (3)

Vasaros metu dažnai atsiranda daugiau laiko užsiimti įvairiais darbais, kuriems anksčiau nebuvo laiko. Mūsų skaitytojas Algirdas pasidalino savo pirmaisiais vasariškais Darau Pats projektais iš medienos – vaikams skirtomis sūpynėmis bei lauko stalu.

Darau pats: būdai, kaip panaudoti seną medinį langą

Jeigu neseniai keitėte medinius langus į naujus, neskubėkite senųjų išmesti. Seni mediniai langai turi vintažinio žavesio, kurį galima išnaudoti interjero dekoravimui. Pristatome keletą idėjų, kaip tokias statybines atliekas transformuoti į žavius namų akcentus.

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.