5 mobiliosios programėlės tikram namų meistrui

 (7)
Pažiūrėkite į savo išmanųjį telefoną. Galbūt jame jau seniai įrašytos visos naudingos programėlės. Galbūt po to, kai įsirašėte šachmatus, pianiną ar sudoku jis vis labiau virsta pramogų įrankiu? Tačiau ar žinote, kad šis prietaisas gali būti naudingas net ir remonto metu? Radome 5 programėles, kurios palengvins gyvenimą bei praplės jūsų požiūrį apie išmaniojo telefono universalumą.
© Shutterstock nuotr.

1. Gulsčiukas.

Jūsų telefonas gali virsti naudingu gulsčiuku. Tikro statybinio gulsčiuko tokia programėlė gal ir neatstos, kadangi yra pats telefonas yra gana trumpas, tačiau įrankis visuomet bus po ranka ir leis atlikti smulkius buitinius darbus. Taip pat praktiškai visus juos galite sukalibruoti pagal tikrą gulsčiuką.

Išmėginome tai su: "Spirt Level plus" (Android, nemokama)

Kiti variantai: "Bubble level (spirit level)" (abi OS, nemokama), "iHandy Level free" (abi OS, nemokama), "Wasserwaage" (Android, nemokama), "Clinometer" (Android - nemokama, iOS - 1,99 $) ir kitos.

2. Virtualus dažytojas.

Norite perdažyti kambarį, tačiau nežinote, ar pasirinkta spalva tiks jūsų kambariui? Anksčiau rinkdavomės pridėję spalvų paletę prie sienos ar tiesiog nuspręsdavome „iš akies“. Tačiau šiandien užtenka turėti išmanųjį telefoną. Tuomet nusifotografuojate interjerą ir programėlės pagalba nusidažote nuotraukoje esančią sieną norima spalvą.

Išmėginome tai su: „Paint tester“ (Android, iOS nemokama).

Kiti variantai: "Paint Harmony" (abi OS, nemokama), "Home Decorator" (iOS nemokama), "Video Painter Lite" (iOS, nemokama) ir kitos.

3. Liniuotė

Taip, su išmaniuoju telefonu nuo šiol Jūs galite spręsti ne tik algebros uždavinius, tačiau ir geometrijos problemas. Priklausomai nuo telefono išmatavimų galite turėti keliolikos centimetrų ilgio liniuotę. Turbūt nereikia pasakoti, kuo gali būti naudingas šis įrankis.

Išmėginome tai su "Ruler App" (Android, nemokama)

Kiti variantai: "i-Ruler" (iOS, nemokama) ar praktiškai visos programėlės randamos įrašius raktinį žodį "ruler"

4. Matlankis

Dar vienas įrankis, kuris gali pakeisti fizinį prietaisą. Jei norite pamatuoti objekto kampą, galima jį arba nusifotografuoti arba pamatuoti gyvai. Programėlė parodys itin tikslų kampą, be to, jį galite patogiai koreguoti.

Išmėginome tai su "Protractor" (Android, nemokama)

Kiti variantai: "Protractor 1st" (iOS, nemokama), "Smart protractor" (Android, nemokama), kiti pasirinkimai randami įvedus žodį "protractor" ar "matlankis"

5. Spalvos identifikatorius

Einate gatve, svečiuojatės pas draugus ar tiesiog valgote pyragą ir pamatote patikusią spalvą, kurią norėtumėte pritaikyti aplinkoje? Žinoma, visi pažįstame spalvas, tačiau kartais sunku jas apibūdinti taip, kad skirtųsi viena nuo kitos. Technologijos spalvų atpažinimą pakylėjo į dar aukštesnį lygį. Galite rasti tą pačią spalvą, kurią matote (žinoma, ji kiek skirsis, nes akies ir fotoaparato aplinkos matymas vis dar skiriasi). Nuskanuokite ją, įsidėmėkite ir panaudokite.

Išmėginome tai su: "Color capture & identifier" (Android, nemokama)

Kiti variantai: "Color Capture" (Android, iOS, nemokama), "ColorColl" (abi OS, nemokama)

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: sumanios batų lentynos idėjos

Netvarkinga batų krūva interjero tikrai nepuošia. Tie, kurie nenori pirkti standartinės batų lentynos, bet nori batus laikyti tvarkingai, gali nesudėtingai ją pasigaminti patys. Pateikiame keletą originalių Darau Pats batų lentynos projektų.

Darau pats: terasa, kurios sprendimas atsiėjo vos 95 eurus (3)

Terasa yra ne tik jauki vieta, kurioje malonu leisti laiką šiltuoju metų laiku, bet kartu ji gali daliai papildyti namo eksterjerą. Dalinamės skaitytojo Dariaus Darau Pats terasos projektu.

Darau pats: sūpynės vaikams ir lauko stalas iš medienos (3)

Vasaros metu dažnai atsiranda daugiau laiko užsiimti įvairiais darbais, kuriems anksčiau nebuvo laiko. Mūsų skaitytojas Algirdas pasidalino savo pirmaisiais vasariškais Darau Pats projektais iš medienos – vaikams skirtomis sūpynėmis bei lauko stalu.

Darau pats: būdai, kaip panaudoti seną medinį langą

Jeigu neseniai keitėte medinius langus į naujus, neskubėkite senųjų išmesti. Seni mediniai langai turi vintažinio žavesio, kurį galima išnaudoti interjero dekoravimui. Pristatome keletą idėjų, kaip tokias statybines atliekas transformuoti į žavius namų akcentus.

Darau pats: PVC vamzdžių panaudojimo idėjos

Įvairių Darau Pats projektų mėgėjai nuolatos ieško naujų idėjų būsimiems darbams. Šiandien norime jums pristatyti labai paprastai transformuojamą medžiagą – PVC vamzdžius ir jų panaudojimo būdus. Ši medžiaga yra ypač tinkama pradedantiems meistrauti.

Darau pats: saulės kolektoriaus panaudojimas hidroponiniame darže

Jau esame rašę apie Petro Dargio hidroponinį daržą. Šį kartą dalinamės jo patirtimi, kaip saulės kolektoriaus pagalba jam pavyko paankstinti pavasarį savo darže.

Darau pats: akmenų panaudojimo galimybės nuosavame kieme bei sode

Akmenys – itin populiari kraštovaizdžio dizaino formavimo medžiaga. Akmenimis savo kiemus puošti yra populiaru todėl, nes jie pasižymi natūralia išvaizda derančia su namo eksterjero medžiagomis (mediena, metalu, klinkeriu ir pan.). Nors šiais laikais lauko riedulių patiems prisirinkti nebėra taip paprasta, tačiau už nedidelę kainą jų galima gauti iš ūkininkų, o egzotiškesnių jų rūšių galima rasti specialiose prekyvietėse.

Darau pats: nuolatinės laužavietės įsirengimo idėjos

Sparčiai šylantys orai leidžia praleisti vis daugiau laiko gryname ore. Visgi vakarais mūsų krašte šaltoka net ir vasaromis, tad patogi ir estetiška laužavietė individualaus namo kieme ar sodyboje yra neblogas sumanymas. Siūlome pasisemti šiek tiek įkvėpimo iš keleto tokių Darau Pats laužavietės projektų, kuriuos nesudėtingai galite įgyvendinti ir patys.

Darau Pats: 25 velykinių kiaušinių dekoravimo idėjos

Sveikiname Šv. Velykų proga ir siūlome pasisemti šventinio įkvėpimo šiame video įraše. Čia rasite ne tik kiaušinių dažymo idėjų, bet ir originalių kiaušinių lukštų panaudojimo būdų.

Darau pats: sumanūs būdai, kaip statybines atliekas paversti lauko baldais

Pavasaris yra puikus metas užsiimti įvairiais Darau Pats projektais. Kadangi šylant orams ypač aktualūs darosi lauko baldai, pateikiame keletą sumanių idėjų, kaip statybines atliekas paversti funkcionaliais lauko baldais.