5 mobiliosios programėlės tikram namų meistrui

 (7)
Pažiūrėkite į savo išmanųjį telefoną. Galbūt jame jau seniai įrašytos visos naudingos programėlės. Galbūt po to, kai įsirašėte šachmatus, pianiną ar sudoku jis vis labiau virsta pramogų įrankiu? Tačiau ar žinote, kad šis prietaisas gali būti naudingas net ir remonto metu? Radome 5 programėles, kurios palengvins gyvenimą bei praplės jūsų požiūrį apie išmaniojo telefono universalumą.
© Shutterstock nuotr.

1. Gulsčiukas.

Jūsų telefonas gali virsti naudingu gulsčiuku. Tikro statybinio gulsčiuko tokia programėlė gal ir neatstos, kadangi yra pats telefonas yra gana trumpas, tačiau įrankis visuomet bus po ranka ir leis atlikti smulkius buitinius darbus. Taip pat praktiškai visus juos galite sukalibruoti pagal tikrą gulsčiuką.

Išmėginome tai su: "Spirt Level plus" (Android, nemokama)

Kiti variantai: "Bubble level (spirit level)" (abi OS, nemokama), "iHandy Level free" (abi OS, nemokama), "Wasserwaage" (Android, nemokama), "Clinometer" (Android - nemokama, iOS - 1,99 $) ir kitos.

2. Virtualus dažytojas.

Norite perdažyti kambarį, tačiau nežinote, ar pasirinkta spalva tiks jūsų kambariui? Anksčiau rinkdavomės pridėję spalvų paletę prie sienos ar tiesiog nuspręsdavome „iš akies“. Tačiau šiandien užtenka turėti išmanųjį telefoną. Tuomet nusifotografuojate interjerą ir programėlės pagalba nusidažote nuotraukoje esančią sieną norima spalvą.

Išmėginome tai su: „Paint tester“ (Android, iOS nemokama).

Kiti variantai: "Paint Harmony" (abi OS, nemokama), "Home Decorator" (iOS nemokama), "Video Painter Lite" (iOS, nemokama) ir kitos.

3. Liniuotė

Taip, su išmaniuoju telefonu nuo šiol Jūs galite spręsti ne tik algebros uždavinius, tačiau ir geometrijos problemas. Priklausomai nuo telefono išmatavimų galite turėti keliolikos centimetrų ilgio liniuotę. Turbūt nereikia pasakoti, kuo gali būti naudingas šis įrankis.

Išmėginome tai su "Ruler App" (Android, nemokama)

Kiti variantai: "i-Ruler" (iOS, nemokama) ar praktiškai visos programėlės randamos įrašius raktinį žodį "ruler"

4. Matlankis

Dar vienas įrankis, kuris gali pakeisti fizinį prietaisą. Jei norite pamatuoti objekto kampą, galima jį arba nusifotografuoti arba pamatuoti gyvai. Programėlė parodys itin tikslų kampą, be to, jį galite patogiai koreguoti.

Išmėginome tai su "Protractor" (Android, nemokama)

Kiti variantai: "Protractor 1st" (iOS, nemokama), "Smart protractor" (Android, nemokama), kiti pasirinkimai randami įvedus žodį "protractor" ar "matlankis"

5. Spalvos identifikatorius

Einate gatve, svečiuojatės pas draugus ar tiesiog valgote pyragą ir pamatote patikusią spalvą, kurią norėtumėte pritaikyti aplinkoje? Žinoma, visi pažįstame spalvas, tačiau kartais sunku jas apibūdinti taip, kad skirtųsi viena nuo kitos. Technologijos spalvų atpažinimą pakylėjo į dar aukštesnį lygį. Galite rasti tą pačią spalvą, kurią matote (žinoma, ji kiek skirsis, nes akies ir fotoaparato aplinkos matymas vis dar skiriasi). Nuskanuokite ją, įsidėmėkite ir panaudokite.

Išmėginome tai su: "Color capture & identifier" (Android, nemokama)

Kiti variantai: "Color Capture" (Android, iOS, nemokama), "ColorColl" (abi OS, nemokama)

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Darau pats

Darau pats: grindys iš 2,5 tūkst. mažyčių medienos gabalėlių

Grindys – itin svarbus interjero elementas, kuris turi būti tvirtas, atsparus bei estetiškai patrauklus. Bendra grindų dangos įrengimo ir jam reikalingų medžiagų kaina paprastai yra tikrai aukšta, todėl naujomis grindimis gali džiaugtis ne kiekvienas. Pristatome neįprastą ir ne itin brangų grindų Darau Pats projektą.

Darau pats: 7 būdai, kaip senam langui suteikti naują gyvenimą

Senas, pagal paskirtį nebenaudojamas medinis langas – statybinė atlieka, kuri iš pirmo žvilgsnio atrodo niekam nebereikalinga. Bet iš tiesų senoviniai mediniai langai gan paprastai gali būti prikelti naujam gyvenimui. Juos galima paversti baldais, veidrodžiais ir kitais interjero elementais, kurie namų dekorui suteiks senovinio žavesio. Siūlome pasisemti įkvėpimo iš toliau pateikiamų pavyzdžių.

Darau pats: menininkas gamina inkilus susiliejančius su miesto aplinka

Paukščiai – vieni iš nedaugelio laukinių gyvūnų, kurie nepaliko miesto aplinkos. Gatvės menininkas Thomas Dambo ėme kurti su miesto aplinka susiliejančius inkilus, kurie paverčia paukščių buveines nematomomis ir taip juos apsaugo.

Darau Pats: naujagimio susilaukusių šeimininkų dovana augintiniui – kambarys po laiptais

Jauna šeima, kuri visai neseniai susilaukė pirmagimio, nusprendė savo augintiniui padovanoti naują būstą – nuosavą kambarį po laiptais. Kviečiame pasigrožėti šio Darau Pats projekto rezultatais.

Darau Pats: buvęs dailidė šiandien gamina mažus namelius ant ratų

Malina Bura pasidalino savo tėčio, kuris gamina mažus namelius ant ratų, istorija. Mergina mano, kad jo darbai turėtų sulaukti daug daugiau dėmesio, o jis pats – pripažinimo.

Darau pats: 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris

Senos, nebereikalingos durys – statybinė atlieka, kurią, įdėjus šiek tiek pastangų, visai nesudėtingai galima prikelti naujam gyvenimui. Iš senų durų galima pasigaminti stalviršį, lovos galvūgalį, knygų lentyną ir kitus panašius daiktus. Pristatome 10 būdų, kaip galima panaudoti senas duris įvairiuose Darau Pats projektuose.

Darau pats: kaip pagaminti palapinę savo augintiniui?

Tipi – kūgio formos palapinė. Autentiška tipi palapinė yra gaminama iš odos ir beržo tošies. Šiandien populiaru tokias unikalias palapines perkelti iš lauko į namų vidų ir paversti jas vaikų žaidimo nameliais arba augintinių guoliais.

5 būdai, kaip panaudoti perforuotą sienelę

Perforuota sienelė – plokštė su tvarkingai išsirikiavusiomis skylutėmis. Nors iš pirmo žvilgsnio ji atrodo niekuo neypatinga, tačiau iš tiesų tokia sienelė yra pravarti tiek namų buityje, tiek darbams skirtoje erdvėje. Ši plokštė gali pasitarnauti kaip praktiška daiktų laikymo vieta, kurioje jie yra visada gerai matomi ir lengvai prieinami.

3D spausdintuvu per 24 valandas pagaminamas namas vos už 10 tūkst. eurų

Paprastai namo statyba užtrunka keletą mėnesiu, o kartais gali užsitęsti ir dar ilgiau. Kompanijai „Apis Cor“ iš San Francisko pavyko gyvenamą namą pastatyti vos per 24 valandas naudojant 3D spausdintuvą.

Darau pats: 4 lesyklėlių projektai, kuriuos galite išbandyti dar šią žiemą (1)

Žiema yra metas, kai kiemo bei sodo čiulbuonėliams prireikia pagalbos ieškant maisto, todėl ne vienas iš mūsų šiuo metų laiku lauke kabiname įvairiausias lesyklėles. Kviečiame susipažinti su keliais paukščių lesyklėlių Darau Pats projektais, kuriuos galite išmėginti dar šią žiemą.