Šiltnamis su aliuminio rėmu – privalumai ir trūkumai

 (15)
Parduotuvėse galite nusipirkti įvairiausių šiltnamių konstrukcijų ar dalių joms pagaminti. Kai kurios iš jų yra pagamintos iš aliuminio – metalo, kuris pasižymi tvirtumu. Tačiau tai ne vienintelis kriterijus, pagal kurį reikėtų rinktis šiltnamį. Trumpai apžvelgėme pagrindinius tokių rėmų privalumus ir trūkumus.
© Shutterstock nuotr.

Aliuminio šiltnamio rėmo privalumai

Parduotuvėje įsigysite visą aliuminio šiltnamio rėmų rinkinį. Tai reiškia, jog komplekte rasite viską, ko jums reikės, kad pastatytumėte šiltnamį, tad nieko daugiau ieškoti nebeprireiks. Čia nebus tik šiltnamio pagrindo. Kai kuriuose rinkiniuose galite rasti ir papildomų detalių, tad jums panorus ką nors prijungti prie šiltnamio, tai padaryti bus taip pat lengva. Tad papildomai sukti galvos jums nebeteks.

Taip pat aliuminio šiltnamio rėmų rinkiniai gali būti įvairaus dydžio. Galėsite rinktis labai didelį, visą galinį kiemą užimantį šiltnamį, arba mažutį, tilpsiantį nuošaliame kampelyje.

Aliuminio šiltnamio rėmų stilius ir dizainas gali būti itin įvairus (jei lyginsite jį su kitais rinkoje siūlomais variantais). Aliuminį galima formuoti ir lengvai dažyti įvairiais stiliais bei spalvomis. Tad norėdami pakeisti jo spalvą, galėsite lengvai tai padaryti.

Šiltnamis su aliuminio rėmu – privalumai ir trūkumai
© Shutterstock nuotr.

Toks šiltnamis gali lengvai „pasislėpti“ jūsų galiniame kieme. Kadangi šiltnamių danga yra permatoma, vizualiai lengva, o aliuminis yra gana tvirtas, šio metalo konstrukcijos prireiks visai nedaug, tad šiltnamis puikiai prisiderins prie aplinkos ir nerėš akies.

Aliuminio šiltnamio rėmo trūkumai

Aliuminio rėmai yra gaminami iš labiausiai perdirbamų medžiagų, todėl jų pagaminimo kaina yra didesnė nei kitų karkasinių rinkinių. Nors tokių atvejų pasitaiko itin retai, prisiminkite, kad aliuminis vertingas metalas, tad geriau pagalvoti prieš statant tokius šiltnamius kolektyviniuose soduose.

Nors rinkinyje yra viskas, ko jums reikia, kad pastatytumėte šiltnamį, tačiau jame trūksta vieno svarbaus dalyko – pagrindo. Jei norite tinkamai pastatyti šiltnamį, jums prireiks gero pagrindo, nes aliuminis yra labai lengvas, tad gali sulinkti ir svyruoti nuo vėjo.

Šiltnamis su aliuminio rėmu – privalumai ir trūkumai
© Shutterstock nuotr.

Perkant surenkamą šiltnamį, susiduriate su mažesnėmis savitų techninių sprendimų galimybėmis. Jeigu statytumėtės šiltnamį patys, tarkime, iš medienos, turėtumėte daugiau laisvės rinktis dydį, aukštį, plotį, konstrukcijos principą ir panašiai. Perkant aliuminio ar to paties cinkuoto metalo rėmo šiltnamį, reikės rinktis iš esamų variantų.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sodo darbai

5 organiški kovos su skruzdėmis būdai

Skruzdėles yra vabzdžiai sanitarai, kurie savaime nėra laikomi kenkėjais. Kenkėjais jos tampa tik tuo atveju, jei atneša į sodą pavojingų parazitų – amarų, arba tuo atveju, jeigu patenka į namų vidų. Nusprendus išnaikinti skruzdes, neverta iškart griebtis chemijos, nes egzistuoja nemažai natūralių priemonių. Šiame straipsnyje supažindinsime jus su 5 organiškais kovos būdais.

Vasaris: kokie darbai laukia darže bei sode? (1)

Nors vasarį gamta vis dar ilsisi, nemaža dalis daržininkų bei sodininkų jau ima galvoti apie pavasarinį darbymetį. Paskutinis žiemos mėnuo puikiai tinka naujo daržo arba sodo planavimui, įrankių ruošimui, sėklų pirkimui. Taip pat šiuo metu jau galima pradėti sėti kai kurias daržoves. Šiame straipsnyje pateikiame pačių svarbiausių vasario darbų sąrašą.

Kokius darbus reikia nudirbti sausio mėnesį darže bei sode?

Sausio mėnuo darže bei sode yra ganėtinai ramus, tad ir sąrašas darbų, kuriuos reikia nudirbti būtent šiuo metu, nėra labai ilgas. Tačiau norint, kad augalai gražiai augtų, kad jų nepultų ligos ir kenkėjai, jais reikia rūpintis ir žiemą, pristatome kelis svarbiausius šio mėnesio darbus.

Sodo kenkėjai: kur jie slepiasi žiemą?

Žiema sode yra ramybės metas. Tokiu metu jau yra užbaigti visi sodo paruošiamieji darbai, augalai yra ramybės būsenoje, tad galima šiek tiek atsipūsti. Kita vertus, įvairūs sodo kenkėjai, su kuriais kovojote šiltuoju sezonu, niekur nedingo, paprastai šiuo metu jie saugiai pasislėpę žiemoja ir laukia šilumos. Tad ką galima nuveikti žiemą, kad apmažinti kenkėjų skaičių jau dabar?

Kaip laikyti sodo įrankius darbų sezoną uždarius?

Tinkamai prižiūrimi ir teisingai laikomi sodo įrankiai tarnauja geriau ir ilgiau. Tad pasibaigus sodo ir daržo darbų sezonui, ateina metas juos patikimai parengti ir padėti saugoti iki pavasario. Taigi kaip ir kur žiemą reikia laikyti sodo inventorių?

Žiema artėja: kuo uždengti augalus?

Rinkdamiesi augalus savo sodui, paprastai įvertiname šaltos žiemos grėsmę ir renkamės tas augalų veisles, kurios atlaiko didesnius šalčius. Tačiau kartais nutinka taip, kad augalai, kurie gali pakelti žemą minusinę temperatūra, žūsta nesulaukę pavasario. Taip nutinka ne dėl šalčio, o dėl staigiai pasikeitusios temperatūros, jos nepastovaus svyravimo ir panašiai. Tad kokiomis medžiagomis tinka dengti augalus?

Kaip paruošti vaismedžius žiemai? (1)

Žiema nesuvaldomai artėja, tad tie, kurie dar nepasirūpino savo sodu, privalo suskubti. Medeliams žiemą pavojingi tiek dideli šalčiai, tiek į kiemus atklydę graužikai. Taigi kokių priemonių reikia imtis, kad vaismedžiai saugiai sulauktų pavasario?

Lapų grėbimas: tinkamiausio įrankio paieškos (2)

Krentantys lapai spalvingu kilimu nukloja vejas, kiemus, terasas ir visa kita, kas stovi medžių paunksnėje. Lapų grėbimas yra įprastas rudens darbas, kurį svarbu nudirbti būtent šiuo metų laiku, kad būtų galima sėkmingai pradėti žiemą. Šiam darbui svarbu yra tinkamai parinktas įrankis – grėblys.

Nedidelis sodas: vaismedžių komponavimo ypatybės

Sodas – tiek sodininkystės darbų vieta, tiek atokvėpiui skirta vieta, todėl jį įrenginėjant svarbu derinti naudą bei estetiką. Ruduo, kaip ir ankstyvas pavasaris, yra medelių sodinimo laikas, todėl šioje publikacijoje aptarsime vaismedžių ir vaiskrūmių komponavimo ypatybes nedideliame sode.

Medžių balinimas: ar šį darbą geriausia atlikti rudenį? (6)

Medžio žievė – tai tarsi žmogaus oda, ji pirmoji susiduria su išorės poveikiu: temperatūros svyravimais, intensyviais saulės spinduliais. Ji dėl nepalankių aplinkos sąlygų darosi grubi, skeldėja bei serga, kad to galima būtų išvengti, reikia imtis apsaugos priemonių. Medžių balinimas – viena iš tokių priemonių. Jis apsaugo kamienus nuo neigiamo saulės poveikio bei vabzdžių-kenkėjų.