Hidroponinis daržas kambaryje vėlyvą rudenį ir žiemą

Norite – tikėkite, norite – ne, tačiau žiema gali tapti puikiu metų laiku daržui auginti. Ne bet kokiam, o daržui kambaryje. Tai taip pat puikus laikas išdrįsti bei paeksperimentuoti su tais augalais ar daržovėmis, kurių išbandyti pasisodinti nedrįsote vasaros metu.
© Shutterstock nuotr.

Ką patartina sodinti?

Pats geriausias dalykas, kalbant apie daržą namuose, yra tai, jog, nepriklausomai nuo to, kokius auginimo metodus naudosite – hidroponiką ar kitą metodą, jūsų daržas žaliuos ištisus metus. Žinoma, yra keletas išimčių, nes kai kuriems augalams reikia sukurti ypatingą aplinką, sąlygas. Laikydamiesi kelių taisyklių, sugebėsite gauti derlių ištisus metus.
Šiuos augalus galima auginti naudojant hidroponiką (metodą, kurį naudojant nereikalinga žemė):

Špinatai
Pomidorai
Morkos
Brokoliai
Briuselio kopūstai

Apie pagrindinius hidroponinio daržo įrengimo principus galite perskaityti ČIA

Ką prieš sodindami turite nuspręsti:

Nors augalai augs kambaryje, jie vistiek laikysis sezoniškumo. Net ir sukūrę idealią augalui aplinką, galite pastebėti, jog jis vis tiek reaguoja į žiemos periodą.

Keli patarimai, kaip sukurti palankią terpę žiemos darželio augalams.

Šviesa

Dienos trumpėja, todėl augalams prireiks papildomo apšvietimo. Be abejo, papildomas apšvietimas – papildomos išlaidos. Optimaliausias variantas – įsigyti ir naudotis laikmačiu, kuris reaguotų į šviesos kiekį, ir, prireikus augalams papildomos šviesos, pats įsijungtų. Šviesos galingumą galima padidinti ir naudojant įvairius atšvaitus, kitus atšviečiančius paviršius.

Šiluma

Kaip reikės papildomos šviesos, taip reikės ir papildomos šilumos. Venkite staigių temperatūros šokinėjimų, pasikeitimo. Palaikykite vienodą temperatūrą. Prižiūrėkite, kad termometro stulpelis nenukristų žemiau 15,5 laipsnių C.

Drėgmė

Oras žiemą tampa sausesnis – tai sakytina ne tik apie lauką, bet ir orą kambaryje. Šildymo sistemos džiovina orą, o augalai nemėgsta drėgmės trūkumo. Nors hidroponiniu būdu auginami augalai visuomet gauna drėgmės bei mineralinių medžiagų per šaknis, tačiau ir oru jie turi gauti pakankamai drėgmės, kad vykdytų fotosintezę. Jei jaučiate, jog drėgmės per mažai – įsigykite bei naudokite oro drėkintuvą. Kai kurie augalai mėgsta, kuomet jų lapai yra apipurškiami vandeniu.

Tačiau visuomet žinokite saiką – nuo per didelės drėgmės galite įsitaisyti pelėsį. Nepamirškite vėdinti ir sekite augalų būklę.

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sodo darbai

5 organiški kovos su skruzdėmis būdai

Skruzdėles yra vabzdžiai sanitarai, kurie savaime nėra laikomi kenkėjais. Kenkėjais jos tampa tik tuo atveju, jei atneša į sodą pavojingų parazitų – amarų, arba tuo atveju, jeigu patenka į namų vidų. Nusprendus išnaikinti skruzdes, neverta iškart griebtis chemijos, nes egzistuoja nemažai natūralių priemonių. Šiame straipsnyje supažindinsime jus su 5 organiškais kovos būdais.

Vasaris: kokie darbai laukia darže bei sode? (1)

Nors vasarį gamta vis dar ilsisi, nemaža dalis daržininkų bei sodininkų jau ima galvoti apie pavasarinį darbymetį. Paskutinis žiemos mėnuo puikiai tinka naujo daržo arba sodo planavimui, įrankių ruošimui, sėklų pirkimui. Taip pat šiuo metu jau galima pradėti sėti kai kurias daržoves. Šiame straipsnyje pateikiame pačių svarbiausių vasario darbų sąrašą.

Kokius darbus reikia nudirbti sausio mėnesį darže bei sode?

Sausio mėnuo darže bei sode yra ganėtinai ramus, tad ir sąrašas darbų, kuriuos reikia nudirbti būtent šiuo metu, nėra labai ilgas. Tačiau norint, kad augalai gražiai augtų, kad jų nepultų ligos ir kenkėjai, jais reikia rūpintis ir žiemą, pristatome kelis svarbiausius šio mėnesio darbus.

Sodo kenkėjai: kur jie slepiasi žiemą?

Žiema sode yra ramybės metas. Tokiu metu jau yra užbaigti visi sodo paruošiamieji darbai, augalai yra ramybės būsenoje, tad galima šiek tiek atsipūsti. Kita vertus, įvairūs sodo kenkėjai, su kuriais kovojote šiltuoju sezonu, niekur nedingo, paprastai šiuo metu jie saugiai pasislėpę žiemoja ir laukia šilumos. Tad ką galima nuveikti žiemą, kad apmažinti kenkėjų skaičių jau dabar?

Kaip laikyti sodo įrankius darbų sezoną uždarius?

Tinkamai prižiūrimi ir teisingai laikomi sodo įrankiai tarnauja geriau ir ilgiau. Tad pasibaigus sodo ir daržo darbų sezonui, ateina metas juos patikimai parengti ir padėti saugoti iki pavasario. Taigi kaip ir kur žiemą reikia laikyti sodo inventorių?

Žiema artėja: kuo uždengti augalus?

Rinkdamiesi augalus savo sodui, paprastai įvertiname šaltos žiemos grėsmę ir renkamės tas augalų veisles, kurios atlaiko didesnius šalčius. Tačiau kartais nutinka taip, kad augalai, kurie gali pakelti žemą minusinę temperatūra, žūsta nesulaukę pavasario. Taip nutinka ne dėl šalčio, o dėl staigiai pasikeitusios temperatūros, jos nepastovaus svyravimo ir panašiai. Tad kokiomis medžiagomis tinka dengti augalus?

Kaip paruošti vaismedžius žiemai? (1)

Žiema nesuvaldomai artėja, tad tie, kurie dar nepasirūpino savo sodu, privalo suskubti. Medeliams žiemą pavojingi tiek dideli šalčiai, tiek į kiemus atklydę graužikai. Taigi kokių priemonių reikia imtis, kad vaismedžiai saugiai sulauktų pavasario?

Lapų grėbimas: tinkamiausio įrankio paieškos (2)

Krentantys lapai spalvingu kilimu nukloja vejas, kiemus, terasas ir visa kita, kas stovi medžių paunksnėje. Lapų grėbimas yra įprastas rudens darbas, kurį svarbu nudirbti būtent šiuo metų laiku, kad būtų galima sėkmingai pradėti žiemą. Šiam darbui svarbu yra tinkamai parinktas įrankis – grėblys.

Nedidelis sodas: vaismedžių komponavimo ypatybės

Sodas – tiek sodininkystės darbų vieta, tiek atokvėpiui skirta vieta, todėl jį įrenginėjant svarbu derinti naudą bei estetiką. Ruduo, kaip ir ankstyvas pavasaris, yra medelių sodinimo laikas, todėl šioje publikacijoje aptarsime vaismedžių ir vaiskrūmių komponavimo ypatybes nedideliame sode.

Medžių balinimas: ar šį darbą geriausia atlikti rudenį? (6)

Medžio žievė – tai tarsi žmogaus oda, ji pirmoji susiduria su išorės poveikiu: temperatūros svyravimais, intensyviais saulės spinduliais. Ji dėl nepalankių aplinkos sąlygų darosi grubi, skeldėja bei serga, kad to galima būtų išvengti, reikia imtis apsaugos priemonių. Medžių balinimas – viena iš tokių priemonių. Jis apsaugo kamienus nuo neigiamo saulės poveikio bei vabzdžių-kenkėjų.