Darau pats: paprastas būdas atsikratyti širšių

 (26)
Jei kilo mintis, kad aprašysime kaip ardyti širšių lizdą - palūkėkite bent pora mėnesių. Tada galėsite jį saugiai pašalinti, kadangi visos širšės jau bus iš jo pasitraukusios. Tad kokia problema? Kol visiškai neatšalo širšės dar gana gyvybingos, ypač tuo atveju, jei lizdas įrengtas visiškai šalia jūsų namų. Kad tiek šį mėnesį, tiek vėliau nereikėtų jų vaikyti su laikraščiu, vienas mūsų skaitytojų siūlo paprastą receptą.
© Shutterstock nuotr.

Sulaukėme skaitytojo Juozo patarimo kaip saugiai ir be rūpesčių atsikratyti ramybės vis dar neduodančių širšių. Anot jo, tai tikras suvalkietiškas širšių naikinimo būdas.

"Reikia paimti plastikinį butelį, tinka nuo alaus arba nuo vaisvandenių. Butelio dugne padaroma nedidelė skylutė, kad pro ją galėtų įlįsti širšė ar širšuolis. Širšuolis, tai tokia pati širšė, bet labai didelė. Tada suvalkietis susiranda kokios nors uogienės ar obuolių košės likučius ir praskiedęs vandeniu supila į butelį maždaug iki pusės. Permatomas butelis tinka tiems naikintojams, kurie mėgsta stebėti procesą, o tamsintas - nemėgstantiems matyti širšių žūties. Nepastebėta tiesioginė priklausomybė tarp butelio spalvos ir pakliuvusių į juos širšių skaičiaus. Tikėtina, kad permatome butelyje greičiau rūgsta "košelė" ir į aplinką sklinda saldesnis - čia širšių nuomone - kvapas.", - rašo Juozas.

Tuomet viską reikia gerai suplakti, kad butelio sienelės taptų lipnios ir įverti vielos laikiklį. "Kadangi širšės mėgsta apsigyventi sunkiai prieinamose vietose, ši jų naikinimo priemonė yra pakabinama netoli jų lizdo. Tai reikia daryti vakare, pritemus nes dienos metu jos gali užpulti meistrą. Tikslas yra susilpninti širšių šeimą, o jeigu pavyks, tai ir išnaikinti širšių lizdą. Į butelius lenda ir skęsta širšės, kurių lizdo apsaugos zonoje kabo "saldumynas". Kas keletą dienų reikia keisti košelę, o panaudotą turinį užkasti darže", - rašo jis.

Tokia priemonė davė vaisių. Skaitytojo teigimu Pirmą dieną į vieną iš butelių pakliuvo 14 vnt., o kitą 20 vnt. širšių ir vienas priklydęs širšuolas.

Radote efektyvių problemų sprendimo būdų ir norite jais pasidalinti su kitais? Rašykite mums info@daraupats.lt

Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Sodo darbai

5 organiški kovos su skruzdėmis būdai

Skruzdėles yra vabzdžiai sanitarai, kurie savaime nėra laikomi kenkėjais. Kenkėjais jos tampa tik tuo atveju, jei atneša į sodą pavojingų parazitų – amarų, arba tuo atveju, jeigu patenka į namų vidų. Nusprendus išnaikinti skruzdes, neverta iškart griebtis chemijos, nes egzistuoja nemažai natūralių priemonių. Šiame straipsnyje supažindinsime jus su 5 organiškais kovos būdais.

Vasaris: kokie darbai laukia darže bei sode? (1)

Nors vasarį gamta vis dar ilsisi, nemaža dalis daržininkų bei sodininkų jau ima galvoti apie pavasarinį darbymetį. Paskutinis žiemos mėnuo puikiai tinka naujo daržo arba sodo planavimui, įrankių ruošimui, sėklų pirkimui. Taip pat šiuo metu jau galima pradėti sėti kai kurias daržoves. Šiame straipsnyje pateikiame pačių svarbiausių vasario darbų sąrašą.

Kokius darbus reikia nudirbti sausio mėnesį darže bei sode?

Sausio mėnuo darže bei sode yra ganėtinai ramus, tad ir sąrašas darbų, kuriuos reikia nudirbti būtent šiuo metu, nėra labai ilgas. Tačiau norint, kad augalai gražiai augtų, kad jų nepultų ligos ir kenkėjai, jais reikia rūpintis ir žiemą, pristatome kelis svarbiausius šio mėnesio darbus.

Sodo kenkėjai: kur jie slepiasi žiemą?

Žiema sode yra ramybės metas. Tokiu metu jau yra užbaigti visi sodo paruošiamieji darbai, augalai yra ramybės būsenoje, tad galima šiek tiek atsipūsti. Kita vertus, įvairūs sodo kenkėjai, su kuriais kovojote šiltuoju sezonu, niekur nedingo, paprastai šiuo metu jie saugiai pasislėpę žiemoja ir laukia šilumos. Tad ką galima nuveikti žiemą, kad apmažinti kenkėjų skaičių jau dabar?

Kaip laikyti sodo įrankius darbų sezoną uždarius?

Tinkamai prižiūrimi ir teisingai laikomi sodo įrankiai tarnauja geriau ir ilgiau. Tad pasibaigus sodo ir daržo darbų sezonui, ateina metas juos patikimai parengti ir padėti saugoti iki pavasario. Taigi kaip ir kur žiemą reikia laikyti sodo inventorių?

Žiema artėja: kuo uždengti augalus?

Rinkdamiesi augalus savo sodui, paprastai įvertiname šaltos žiemos grėsmę ir renkamės tas augalų veisles, kurios atlaiko didesnius šalčius. Tačiau kartais nutinka taip, kad augalai, kurie gali pakelti žemą minusinę temperatūra, žūsta nesulaukę pavasario. Taip nutinka ne dėl šalčio, o dėl staigiai pasikeitusios temperatūros, jos nepastovaus svyravimo ir panašiai. Tad kokiomis medžiagomis tinka dengti augalus?

Kaip paruošti vaismedžius žiemai? (1)

Žiema nesuvaldomai artėja, tad tie, kurie dar nepasirūpino savo sodu, privalo suskubti. Medeliams žiemą pavojingi tiek dideli šalčiai, tiek į kiemus atklydę graužikai. Taigi kokių priemonių reikia imtis, kad vaismedžiai saugiai sulauktų pavasario?

Lapų grėbimas: tinkamiausio įrankio paieškos (2)

Krentantys lapai spalvingu kilimu nukloja vejas, kiemus, terasas ir visa kita, kas stovi medžių paunksnėje. Lapų grėbimas yra įprastas rudens darbas, kurį svarbu nudirbti būtent šiuo metų laiku, kad būtų galima sėkmingai pradėti žiemą. Šiam darbui svarbu yra tinkamai parinktas įrankis – grėblys.

Nedidelis sodas: vaismedžių komponavimo ypatybės

Sodas – tiek sodininkystės darbų vieta, tiek atokvėpiui skirta vieta, todėl jį įrenginėjant svarbu derinti naudą bei estetiką. Ruduo, kaip ir ankstyvas pavasaris, yra medelių sodinimo laikas, todėl šioje publikacijoje aptarsime vaismedžių ir vaiskrūmių komponavimo ypatybes nedideliame sode.

Medžių balinimas: ar šį darbą geriausia atlikti rudenį? (6)

Medžio žievė – tai tarsi žmogaus oda, ji pirmoji susiduria su išorės poveikiu: temperatūros svyravimais, intensyviais saulės spinduliais. Ji dėl nepalankių aplinkos sąlygų darosi grubi, skeldėja bei serga, kad to galima būtų išvengti, reikia imtis apsaugos priemonių. Medžių balinimas – viena iš tokių priemonių. Jis apsaugo kamienus nuo neigiamo saulės poveikio bei vabzdžių-kenkėjų.